New Posts New Posts RSS Feed - 3 mjeseca i ništa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

3 mjeseca i ništa

 Post Reply Post Reply
Author
lanita98 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lanita98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 3 mjeseca i ništa
    Posted: 06 Svibanj 2015 at 21:02
lijepi pozdrav svimaa
e ovako, visoka sam 168 i imam 66 kila, 16 godina.
Neznam od kud da krenem, prije 3 mjeseca krenula sam vježbati s programom P90x i stvarno ga se držim evo ovo mi je zadnji tjedan treće faze, ali ljudi moji ja nisam ništa smršavila, štoviše udebljala sam se 1 kilu imala sam 65 kila. Stvarno sam razočarana a toliko pazim na tu hranu, brojim otprilike te kalorije i uz to što vježbam svaki dan s P90x-om imam 4 puta tjedno odbojku. Toliko se odričem, a ništa nisam zauzvrat dobila, sve sam probala veliki sam ljubitelj kruha i probala sam i s pecivima s cjelovitim zrnom i integralnim kruhom ali jednostavno nema pomaka, stvarno neznam sto krivo radim. Zategnula se jesam, misici su mi stvarno cvrtsi, leda su mi ljepsa, guzu sam podigla, ali vecina sala je ostala na trbuhu, bedrima i naravno tu su i jastučići..
Savijet molim vas!
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2015 at 22:36
Pa to je super, nisi izgubila kile, a govoris da ti je tijelo zategnutije...znaci napredak je ipak tu.

Probaj s cikliranjem UH sto se prehrane tice, mozda to promjeni stvari, a napredak ce svakako biti vidljiviji kasnije, samo nemoj odustati,jer ako odustanes i vratis stare navike moze ti biti samo gore, a to ne zelis
Kakva ti je prehrana trenutno uopce tokom dana?

Edited by r4mb0 - 06 Svibanj 2015 at 22:37
Back to Top
lanita98 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lanita98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2015 at 08:38
Necu odustati svakako, ali nadala sam se gubitku kilograma sto se nije dogodilo haha. Evo danas ujutro sam jela tanjur kukuruznih pahuljica pomijesano s zobenim, meduobrok ce mi vjerojatno biti nescafe ručak sendvič, sljedeci meduobrok 2 naranče i za večeru ću pojesti voćni jogurt i bananu.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2015 at 10:50
Mislim da možeš kvalitetniji jelovnik napravit, npr. za doručak možda bolje samo zobene ili recimo omlet od jaja da nije monotono uvijek.. Međuobrok nešto bolje od nescafea.. A za ručak kakav sendvič?
I popodne ako možeš recimo manje ugljikohidrata, a više proteina.. A večera svakako nešto drugo, banana i voćni jogurt nikako..neko meso,jaja,sir,tuna,riba..povrća dosta, prilog (riža,krumpir..-iako pošto je večer ne previše, osim ako npr imaš trening prije), pa ubaci i žitarice, grah, leća, proso, ječam.. Uglavnom, puno toga ima dobrog, a ukusnog

Edited by never-give-up - 07 Svibanj 2015 at 10:51
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2015 at 12:24
Pozdrav
Prehrana izgleda jaaako slabašno s obzirom na količinu aktivnosti koju si navela...
Nescaffe nije međuobrok, ubaci pravi međuobrok bademi, sir, jogurt, šnita int. kruha i pureća šunka, vrijedi i za popodnevni međuobrok.
A kvalitetna večera ti nije neprijatelj, pogotovu poslije treninga.
I da, puuuuno povrća sad je sezona svega, uživaj

Nauči tijelo da će redovno dobijati energiju iz hrane i onda će pustit te masti koje ljubomorno čuva
Back to Top
lanita98 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lanita98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2015 at 20:03
Jooj hvala puno na savjetima, definintivno ću poslušati, ali dosta mi je to teško jer većinom nisam doma odem u pola 1 vratim se nekad u 10 tako da mi je teško se kvalitetno hranit, izbjegavam pekare i onda mi je voće i tako nešto jedino ili sendvič s pecivom od sjemenka i tako..
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2015 at 21:25
Prehrana ti je praktički bez proteina, a proteine jednostavno moramo unositi jer nema logike da ih ne unosimo prehranom ako smo mi građeni od njih

Trebaš steći naviku da se hraniš kvalitetno, u svakom obroku moraš imati bar nešto proteina pravilno kombiniranih ili s mastima ili s UH, ovisi sve...ja UH kad jedem ,jedem ih samo ujutro i iza treninga, tako mi odgovara i tad je najbolje vrijeme,
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2015 at 09:32
A gle ako je tako onda ne moraš striktno ganjati 5 obroka, organiziraj sebi kako ti odgovara.
Npr. možeš pojačati doručak, omlet od jaja na malo maslaca, gljive, pureća šunka, tuna, neko povrće ako voliš, sir... Proteini će te duže držati sitom tako da za međuobrok možeš bez problema uzeti jabuku i nešto badema, to uvijek možeš nositi sa sobom, zar ne

A što se tiče ručka, hmmm taj sendvič je upitan, nije mi čak problem u kruhu sa sjemenkama nego što se nalazi unutar tog sendviča
Složi si kući sendvič za ponijeti npr. poprži pileća prsa i uz to ubaci neku salaticu, rajčicu, krastavac, zelena možeš malo i preliti jogurtom ili nekim domaćim umakom od rajčice ako voliš i voila :)
Također, tuna je odlična za sendvič u kombinaciji s rajčicom, lukom (ako voliš) Npr. Domaća pašteta od tune, brza i jednostavna za napraviti... Zdrave tortille, meso, grah, salata - smotaš i u foliju :) Sve su to prilično brza rješenja.

Također uvijek možeš kupiti/ponijeti npr. jogurt za između ručka i večere ako baš nemaš nikakvu drugu mogućnost

A za večeru se potrudi nešto kvalitetno tipa neko meso/riba/jaja/sir uz puuuuuno povrća ili malo kuhanog krompira, riže...

Znači potrudi se da doručak obiluje proteinima i da se stvarno najedeš jer to je obrok koji možeš kontrolirati što se tiče namirnica i kvalitete. A onda nećeš ni biti toliko gladna tijekom dana pa je moguće da ćeš izbaciti i koji međuobrok.
Pokušaj pa vidi, možda će ti više odgovarati 3 dobro izbalansirana obroka
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2015 at 09:45
I samo da dodam naravno da nećeš svako jutro opalit po jajima :D Kad ti je gušt slobodno pojedi zobene s jogurtom, nekim voćem, malo meda, možeš posni sir u kombinaciju, dobra stvar :) i to pogotovu ako je trening ujutro al onda vodi računa da si pripremiš kvalitetan proteinski ručak.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2015 at 10:02
Originally posted by lanita98 lanita98 wrote:

Jooj hvala puno na savjetima, definintivno ću poslušati, ali dosta mi je to teško jer većinom nisam doma odem u pola 1 vratim se nekad u 10 tako da mi je teško se kvalitetno hranit, izbjegavam pekare i onda mi je voće i tako nešto jedino ili sendvič s pecivom od sjemenka i tako..

Ja odem u pola 8 i nekad se vraćam u 23h pa si osiguram kvalitetne obroke Wink

Dobila si dobre odgovore i pokušaj nešto od toga iskoristiti Smile Definitivno si jela neuravnoteženo, pa i nedovoljno. Usput, šećere (voćni jogurt, banana) si ostavila za dio dana kad su ti najmanje potrebni Wink Ako dodamo još taj nescafe za međuobrok (a to sigurno nije Big smile) i još možda što uleti dobijemo dosta toga nepotrebnog i kontraproduktivnog za topljenje onoga što želiš Smile a premalo onoga što ti treba (proteina, povrća, vlakana općenito, zdravih masti...) i općenito premalo prave energije za toliko aktivnosti....jer si dosta aktivna, a loše jedeš.

Jesi gledala kad naše jelovnike u tebi Nutricionizam?

Inače, neki pomak si sigurno ostvarila jer ipak primjetiš razliku. Ta kila gore neka te ne brine ako si izgledaš bolje, ali da može bolje može Wink Ja sam sigurna da ćeš trenutne promjene viditi čim si malo središ te obroke tako da malo pogledaj kako mi papamo pa rješi to, hitno Cool

I da, netko je spomenuo da se ne trebaš gnjaviti sa 5 obroka. Možeš ih imati i 3 glavna, ali kvalitetna i s dovoljno energije. Bitno je da pojedeš dobro oko treninga, ali i tokom cijelog dana. Međuobrok ti, kako je već navedeno, može biti i jogurt, i voće sa bademima pa čak nekad i samo voće ako ostale obroke imaš dobre i ako nisi jako gladna. S vremenom ćeš naučiti balansirati sve to, samo kreni od osnovnih 3 obroka i nadograđuj dalje :)

I ja nosim sendviče na posao uglavnom ali sa domaćim proteinskim kruhom i piletinom/tunom/lososom/jajima/purećom šunkom...ima puuno varijanti ako se ima volje Wink





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lanita98 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lanita98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2015 at 11:00
Hvala vam puno na savjetima, danas sam već krenula i stvarno sam primjetila da me proteini duže drže nego sendvič ujutro ili tako nešto (što se tiče tog sendviča to bi bio integralni kruh ili pecivo sa sjemenkama s jedno 5-10 deka parizera ili dimljene šunke i čaša mlijeka uz to). Danas sam pojela ujutro omlet s jajima i šunkom i malo kruha. Tako da sad krećemo s više proteina
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2015 at 14:37
Bolje da zaobiđeš taj parizer nije ti on baš naj primjer kvalitetnog komada mesa... Zamijeni bar purećom šunkom, iako bi najbolje bilo da ti je u sendviču neki pravi komad mesa,tipa piletina/puretina/teletina...

I trpaj povrće u te sendviče, super izvor vlakana a treba ti nešto što će te zasititi
Back to Top
lanita98 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lanita98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2015 at 20:18
Hvala puno!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.