New Posts New Posts RSS Feed - And I'm back...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

And I'm back...

 Post Reply Post Reply
Author
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: And I'm back...
    Posted: 29 Kolovoz 2014 at 02:40
Helou, možda me se neki sjećaju, no vjerojatno ne. Ja sam cura koja je imala problema s anoreksijom, pa nakon toga s bungee eating-om, bila sam na 48kg, pa na 75kg, sa svojih 172cm. Sada se sve unormalilo,donekle, sada imam 68kg, no htjela bih skinuti još barem 5kg, ali na zdrav način, no više mi je u cilju oblikovati tijelo. U 9.mj. konačno imam mogućnosti krenuti u teretanu. Stoga, planirala sam se posavjetovati s osobnim trenerom, no svjesna sam da bi me oderao cijenom svojih usluga, jel pa sam prvo ovdje odlučila potražiti pomoć, naravno, ako ima neki voljni dobrovoljac
Uglavnom, koje vježbe i sprave treba koristiti da bi se oblikovalo tijelo a ujedno i skinulo masno tkivo? Znam da se ne može skinuti masno tkivo s ciljanog djela, pa se stoga baziram na cijelo tijelo, pa gdje se otopi-otopi
Ne znam, dal vam trebam još opisati građu tijela ili staviti sliku da bih dobila što bolje savjete?
Također, što se tiče jelovnika, znam sve, mislim, ne želim ispasti bahata i prepametna ovdje, ali kad ste jedno određeno vrijeme u svom životu vodili bitku s hranom, tj anoreksijom, tjednima proučavali jelovnike, što, kako, kada i zašto, postanete hodajuća enciklopedija. Ujutro 2 bjelanjka i 1 žumanjak, šnita int. kruha, međuobrok zdjelica voca, ručak kuhana piletina s povrćem, večera posni sir ili riba s povrćem, itd itd. Jednom sam vodila bitku s time i ne želim više, najiskrenije. Da se razumijemo, ne jedem junk food skoro nikad, obožavam povrće, piletinu, jaja... No, trenutno nisam u mogućnosti si kuhati, jer nisam doma i nemam kuhinju, iako znam da je mnogima to teško za povjerovati, ali tako je. Nažalost, moja se prehrana svela na ovo: crni kruh sa sjemenkama, dimcek, mozzarela, salate bez dressinga, jogurti, gotove juhe, tartar, ponekad odem i kupim gotova jela kao npr što su pureći cordon blue, ili pileći sendviči, snalazim se kako mogu i trudim se da jedem što zdravije, premda nekad ne mogu ni pekaru zaobići.
Dakle, dragi fitovci, što mi savjetujete?

Edited by kristina19 - 29 Kolovoz 2014 at 02:43
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 08:25
Pozdrav... znam kako je biti u takvoj fazi... i znam da znaš svaku hranu u srce... pogotovo one " ne prijatne namirnice visokih kalorija" hehehe

Gledaj.... Onda znaš i sama..nemamo tu što tulaviti.... volio bih prije slike vidjeti...68 kg može izgledati svakako .... Možda treba koju kilu dodati pa srezati... sve ovisi... no ako bih se rezala onda znaš što je deficit? I pazi da opet ne odeš u ekstreme....jer to je ponovno trčanje kruga u nedogled , bez linije za završiti....

Ono što bih ti preporučio da se držiš 3-4 puta utega... što više složenih vježbi.... kao što je ČUČANJ.... MRTVO DIZANJE.... VESLANJA..... POTISCI....  Tu ćeš najviše trošiti jer angažiraš ogroman broj mišićnih jedinica da odrade taj jedan pokret.... Naravno puo više aktivnosti ubaci kao što su trčanje skakanje itd...mislim na kardio.....

Preporučio bih ti HIIT .... mislim ne onaj od profesionalaca jer teško da bilo tko može ovdje i konkurirati time...no nađi programe laganije.... kreći se više...

E sad za hranu je malo kompliciranije...probaj u tom deficitu držati se više proteina i masti... a UH smanjivati ... a i ne zaboravi se puniti... :)

Teško je to kada nemaš hranu u svojim rukama...zato moja preporuka... papaj što zdravije i bolje i treniraj..kada dođe vrijeme da imaš sve što ti treba odradi to kako spada :)...


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 08:26
Bok :)
ja ti zelim samo pozelit srecu u daljnjem napretku i velike pohvale za prelazak preko tih poremecaja u prehrani. Ne mogu ti dati savjete za teretanu jer ne idem tamo, vjezbam iskljucivo doma, ali ima ovdje puno iskusnih koji ti mogu pomoci.
A vezano za hranu, ako je vec tako, potrudi se sto vise mozes, dobro treniraj i to je to
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 11:39
Za početak slike.
E onda: ako jedeš ovako kako jedeš, nemoj uopće odlazit u deficit, nego samo kreni vježbat i vidi kako će ti se tijelo ponašat prvih 3tjedna.
Odmah rezat kalorije i počet sa aktivnošću mislim da je stres nepotreban za tijelo tako da to vidi nakon 3 tjedna što se dogodilo, vjerojatno ćeš morat i povećat kalorije.
Što se tiče treninga, iskreno ako je već topljenje masti, možda mini kružni trening snage, tipa 3-4 vježbe po 3 kruga. i još 2 puta tako.
znači:
vježbe A1, A2, A3, A4 (jedna za drugom, nakon toga 2min odmora) 3kruga
vježbe B1, B2, B3, B4 puta 3 kruga
vježbe C1, C2, C3, C4 puta 3 kruga

naravno bez slike, ne možemo znat što ti treba, ti si rekla da želiš maknut još 5 kila....sad to uopće ne mora značit....možda nakon 2mj treninga ti ostaneš na istoj kilaži a napraviš rekompoziciju tijela. uglavnom nemoj žurit samo kreni pomalo i pametno.
trening ćemo lako složit, može biti jako zabavan i naporan u isto vrijeme.

možda da i probaš program sa stranice trebaš samo nać link ja ga nemam al naslov ti je: 5kila masti u 5tjedana.

sve u svemu javi :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 16:43
Originally posted by kristina19 kristina19 wrote:

Helou, možda me se neki sjećaju, no vjerojatno ne. Ja sam cura koja je imala problema s anoreksijom, pa nakon toga s bungee eating-om, bila sam na 48kg, pa na 75kg, sa svojih 172cm. Sada se sve unormalilo,donekle, sada imam 68kg, no htjela bih skinuti još barem 5kg, ali na zdrav način, no više mi je u cilju oblikovati tijelo. U 9.mj. konačno imam mogućnosti krenuti u teretanu. Stoga, planirala sam se posavjetovati s osobnim trenerom, no svjesna sam da bi me oderao cijenom svojih usluga, jel pa sam prvo ovdje odlučila potražiti pomoć, naravno, ako ima neki voljni dobrovoljac
Uglavnom, koje vježbe i sprave treba koristiti da bi se oblikovalo tijelo a ujedno i skinulo masno tkivo? Znam da se ne može skinuti masno tkivo s ciljanog djela, pa se stoga baziram na cijelo tijelo, pa gdje se otopi-otopi
Ne znam, dal vam trebam još opisati građu tijela ili staviti sliku da bih dobila što bolje savjete?
Također, što se tiče jelovnika, znam sve, mislim, ne želim ispasti bahata i prepametna ovdje, ali kad ste jedno određeno vrijeme u svom životu vodili bitku s hranom, tj anoreksijom, tjednima proučavali jelovnike, što, kako, kada i zašto, postanete hodajuća enciklopedija. Ujutro 2 bjelanjka i 1 žumanjak, šnita int. kruha, međuobrok zdjelica voca, ručak kuhana piletina s povrćem, večera posni sir ili riba s povrćem, itd itd. Jednom sam vodila bitku s time i ne želim više, najiskrenije. Da se razumijemo, ne jedem junk food skoro nikad, obožavam povrće, piletinu, jaja... No, trenutno nisam u mogućnosti si kuhati, jer nisam doma i nemam kuhinju, iako znam da je mnogima to teško za povjerovati, ali tako je. Nažalost, moja se prehrana svela na ovo: crni kruh sa sjemenkama, dimcek, mozzarela, salate bez dressinga, jogurti, gotove juhe, tartar, ponekad odem i kupim gotova jela kao npr što su pureći cordon blue, ili pileći sendviči, snalazim se kako mogu i trudim se da jedem što zdravije, premda nekad ne mogu ni pekaru zaobići.
Dakle, dragi fitovci, što mi savjetujete?
bungee eating, jao kako sam se nasmijala sada, jer sam i ja bolovala od bungeeja TongueLOL zapravo mi se naziv bas svidja jer stvarno je, ko bungee jumping, bacis se na hranu kao da je to kraj svega.

inace u slicnoj smo situaciji, ti s dosta manje kila, ali jednako zelimo krenuti iznova i biti zdraviji pa te ja samo hocu pozdraviti i citati kako te drugi pametniji savjetuju, dakle i pozeljeti srecuClap
Back to Top
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 15:26
file:///C:/Users/jsdfbnsdijbn/Desktop/Collage.jpg
Back to Top
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 15:30
Nadam se da možete vidjeti sliku, ako ne, kako mogu staviti da se vidi? haha
Eto, to su te kritične zone, i stvarno sam spremna dati sve od sebe ovih mj dana, ako i treba 3h u dvorani, nek bude 3h.
Također, hvala vam na odgovorima. A što se tiče kružnog treninga, i ja također mislim da je to najefikasnije, samo ne znam koliku težinu si trebam staviti, dal da ju povećavam ili ne. Prije sam radila trening za masu kad sam se trebala udebljati (blažena ta vremena pa sam radila jedan dan ruke, drugi ruke, treći leđa i trbuh i svaki put veća težina, a sad stvarno nemam pojma što da radim.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 17:43
Nece ucita sliku
Back to Top
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 19:28
Ne mogu učitati sliku nikako
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 20:03
pa ne možeš baš sa svog kompa sliku tako podijeliti sa drugima xD
prvo stavi negdje na neki servis pa onda link od te slike pošalji tu, drukčije nebude da ide :D
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 18:30
stvarno nemam ni volje ni vremena se zafrkavat sa slikama :D
ugl, prvi trening je danas odrađen, zadovoljna sam...kružni s 20x na svakoj spravi (1 serija) i kardio orbitrek(zagrijavanje) 15min i trčanje 30min...sutra ostajem pri istoj težini (svaka sprava 20kg) utezi 5kg, ali radim 2 serije...jel to ok? ili da prvo povećam težinu za 5kg i onda tek radim 2 serije?
pokušat ću se dosta bazirati na trup jer njemu treba najviše ''dorade''    
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.