New Posts New Posts RSS Feed - Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!

 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
Author
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 19:26
http://www.1percentedge.com/ifcalc/       ....evo ti kalkulator za masu i mršavljenje pa vidi
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 19:18
Originally posted by israela israela wrote:

dapače hehe očekivala sam strašne uvrede i osude...još kad cure navale na temu i to :) dobro si ti to meni sročio, sve je to meni jasno i već milijun puta rečeno. ali neee, ja svoje tupim a kaj je najžalosnije, uvijek sam davala dore savjete svojim frendovima koji su trenutno milijun puta zdraviji od mene, a na sebi nisam ništa od toga primijenila. ponešto nesvjesno a nešto iz straha valjda. ipak sam bila debela ko klinka pa mi je to valjda sve ostalo u podsvijesti. perfekciista užasno restriktivna i stroga prema sebi. da si ja čak ni sad ne dozvolim više od kriške kolača. neg se trpam zdravom hranom -.- da, dobijam masu, i masnu i nemasnu. ali problem je u glavi, ja kad vidim jedan gram sala više nego koji centimetar u ruci ili nozi..-poludim i opet od stresa manje jedem i neznam kaj da radim a vježbom se samo trusim još više.....teško mi je samoj tromboljat se na "zdrav" način -.-! i onda odem kod endokrinologice i veli ona meni ŽDERI MALA TO JE LIJEK. a ja se bojim nagle trbušine i odjedamput nekih promjena na sebi. sad tek i vidim koliko sam nezdravo ja izgledala a to je bilo opet "tako poželjno". ma grozno...ak iskopam neku staru sliku obavezno stavljam prije i poslije 

...israela od ovome ti  ja kardijanju pričam...i zašto se ne držiš bolničkog jelovnika...dok ti se tijelo malo ne obnovi...


Edited by dena75 - 06 Lipanj 2015 at 19:24
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 16:58
ovo za maslinovo ulje se očito mislilo na m....nema šanse da doguram sa time do kalorija...bolnički jelovnik koji sam dobila nalaže MARGARIN ZA DORUČAK I OBJE UŽINE
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 16:45
sa dužnim poštoavnjem...ali o čemu ti pričaš?! XD O kakvom kardijanju, POSTANJU, zadržavanju vode?...fulao si spiku skroz stari.....moj abdomen se raspao prije mjesec dana, kaj se tiče neravnoteže elektrolita....ponavljam to sam sredila prje dva mjeseca.  meni fali MASA. unutrašnja tjelesna masa, imam 46 kila ti bi da ja još I POSTIM? ti boga postila sam četiri mjeseca! starii, ja ako slučajno jedem manje od ovoga, padnem na 43 kg, meni treba brutalna prehran...pa jel ti znaš da takve tove kolačima, kruhom bilo čim samo da dobe što prje bilo kakvu masu? zato sam tu jer ja neću bilo kakvu masu! I TROMBOLJATI SE. ja hoću KVALITETNO JESTI, USKORO POČETI LAGANO VJŽEBATI ...ALI  NEZNAM KAKO DA SI SKLOPIM TAJ MRTVI JELOVNIK ZA MIROVANJE?! JEDEM JA I JUHE, I POVRĆE, I VOĆE I MESO I KRUH I ZOBENE I SVE REDOM ŠTO MISLIM DA JE DOBRO ZA MENE. meni trebaju OMJERI...uh, p i m....kako se računaju ti usrani uh? 5 g/kg za masu...iz kojih izvora se to misli? nemoguće je pojest tri šnite kruha po takvome i žlica maslinovog ulja da bi došla do 2000 kcal! trebam masetinu, presporo je dobijam, a tijelo propada još više čim ja manje od ovoga jedem odma nema stolice 3 dana! sad mi više apsolutno ništa nije jasno, samo mi je jasno da nesmijem imati tako malo kila...i tako malo TKIVA da se meni vene i na trbuhu vide...
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 14:52
[email protected] znam šta bi ti reka na ovo sve...za mene je u tvojoj situaciji brdo kalorija...jbte pa kako će to izmrcvareno tijelo to sve provarit....a i vidim da si imala hipokalijemiju...nedostatak kalije u tijelu i od pustog natrija stvara ti se voda a ti misliš da je salo i kardijaš i vježbaš ka luđakinja ...jer salo i vodu nemoš razlikovat i kataboliraš i padaš u depresiju jer nemožeš tu vodu skinit pogotovo donji dio trbuhaa nikako...da ti je neko stručan to moga objasnit prije do ovoga ne bi došla jer ja znam šta je kad treniraš a ne ide ...i u ovoj situaciji ja mislim da je tebi tijelo najsritnije kad ništa ne jede...zato napravi jedan post od 20 sati...sve iz sebe izbaci toksine i ludosti i ispočetka sa povrtnim juhicama....ajme tvojim jadnim bubrezima sa tim proteinima....i ti proteini to je običan mit taj unos od 2grama...to nek se trpaju oni konji sa stereodima koji glumataju i onda kad prestanu dođu ka ćelava kokoš......
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 08:51
strah od uh potječe otkad nisam nikad shvaćala koliko ih zapravo trebamo...jer kad sam ih jela sam bila debela i nesretna, a kad sam ih svela na minimume mišićava kobila (čudno i neprirodno sve skupa)
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 08:46
al problem je u tome kaj ovo meni nije jaka prehrana, okej, malo možda jučer bilo masšćobe dosta, inaće je sličan jelovnik bolnički samo sa brdo uh i čak su i užine bogate mastima...jelovnik im ima 2000 kcal, oko 380 g uh, 75 g p, masti čak i u unžinama imaju neke paštete ili masline ili orašaste, svaki obrok i salata ima ulje. ja sam postepeno došla do ovog jelovnika , sa još više masti na uh lagano i dizala kcal. kontaktirala sam se ja sa metastazom, dobro je on meni sve reko, samo da ne brojim previše- a baš me strah tih uh u mirovanju i sve mi je zbrčkano. trebalo mi je dva mjeseca da skočim 3 kg, uz proces najmanje štete. sad stojim na kilaži i neide gore, a mora ić inaće će mi noge otić osteoporozu ću dobit...kaj ti je, te noge su trpile svakakve nepravilne treninge. hipokalijemije se ne bojim prošla sam je to je grozno stanje...a i hiperproteinemija, bila sam solo tume velim ti bez doktora bez svih, jaja su češali al su znali dijagnoze postavljat pa nek se sama bakčem jel. "iznurila si se, daj počni jest sranja da dobiješ kile, raspast ćeš se" je bila najlijepša gesta od endokrinke kod koje sam došla. a ja oću zdrave navike, zdrav život i povrat tkiva.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 07:14
...za moj pojam sad jedeš ogromno na tvoje izmrcvareno tijelo....šokiraš ga svakim obrokom a to ne bi smila raditi...baziraj se sad ispočetka na nekim povrtnim gustim juhicama i voća i recimo laganom mesu tipa piletina,oslić...od masti maslinovo ulje i  nikakvo trpanje mastima i proteinima ....najbolje ti je da kontaktiraš metta@ i sam ti je posla poruku ....jer čovik je isto pribolija anoreksiju ka i ti....... i sad je bokun tovara..i skače ka junac na cure po osijeku...hahahaha...valjda se mett@ neće na ovo ljutiti...hahaha....i na kraju sad ti je nabitnije da se vratiš u prvobitno stanje tj da ozdraviš a ne da se i dalje forsiraš jesi li dobila sala(vode).....i te kave izbaci jer podižu raziinu kalija i taj kalij izbacuju iz organizma vani....a tebi on itekako triba na ovu situaciju......i ja san svakog vraga prolazija pa bi se na kraju izvuka jer bi posluša a ovo šta pišen tebi možda  bi  je sebe tako pokuša izvući iz te situacije...koja je stvarno katastrofa.....jer ti si u ovom trenutku bolesna  a bolesniku triba bolnička prehrana a ne prehrana fitness natjecatelja....

Edited by dena75 - 06 Lipanj 2015 at 07:16
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 00:49
inače prema nekom izračunu treba mi 1700 kcal....postepeno sam se i kobeljala ko što si i rekao. došlo je puno togg na svoje ali očito ne dovoljno i neznam dokle i kako to normalno treba izgledat ..kako onda zadržati baš to stanje tijela i prehrane bez više mjenjanja ičega i dijeta za debljanje ili mršavljenje..kad dođe zdravlje
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 00:38
dena75- ja ti jedem dosta :s eo ti primjer za danas
znači ne treniram,trudim se da unosim bar 1,5 g/kg p i jedno 5 g uh masti sam ostavila na 1 g/kg , otprilike gledam pošto znam kako sam prije jela, mada m svaki dan varira i nije striktno velim al neidem ispod 1800 i ne preko 2300 kcal...jbg provuće se kroz svaki zalogaj a meni zadnje kaj treba da još budem opsjednutija ražunanjem
1. dvije šnite raženog cca 80 g sa 70 g pilećih prsa u ovitku
2. šalica jogurta sa žlicom lanenog sjemena
3. riža pun tanjur (al fakat pun), sa raznim povrćem nekaj ubacila za vrijeme kuhanja nekaj sa strane za salatu i 3 jaja (1 žumanjak) sa maalo naribanog gouda sira ...mješana salata ona kupljena
4. 30 grama zobenih sa izmiksanim jogurtom i posnim sirom i jabuka
5. još usranih pilećih prsa  ovitku sa paradajzom i krastavcem i šnita raženog
6. posnjak cca 100 g sad malo prije i malo kikirikija (šaka ajde)
tokom dana se provuko još redak tamne čokolade i jedna kavica sa punomasnim mlijekecom. trudim se sa voćem i povrćem eto al pare mi također brane. uglavnom, to je dosta hrane i to je neki optimalan obrazac kako ja jedem u ovom mirovanju. jedem sve, kaj mi dođe pod ruku, dopustim si pošto znam da ću se vratit čim se oporavim na treniranje, kad će to biti nebitno, samo da budem zdrava...
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2015 at 22:26
[email protected] čitan ovo i stvarno je situacija  jbna...tijelo ti je izšokirano a najveći je problem u tome šta mu nabijaš stresove kad nejedeš i kad jedeš.....kad smo 6 dana u deficitu i sedmi se ubijemo "junkom" svim i svačin....taj sedmi dan mršavimo jer mu nabijemo takvi šok da više i samo ne zna kako se ponašati....a to ti radiš...šokiraš ga do besvijesti i dalje mršaviš i propadaš jer sad kako pišeš unosiš 2000 kcl..po mom mišljenju ne bi to smila radit..probaj 2-3 miseca postepeno unosit tj svaki tjedan pojačavat UH,P i M....npr. prvi tjedan 30 UH30P 15M.. sljedeći tjedan diži pa opet tako redom....gledajući realno ne moš  ubit tijelo a već je ajme sa pustiom mastima,proteinima i UH...to je za gušteraču,jetru i bubrege atomska bomba.....izbaci te kave i ubaci voće i povrće i pij vodu lagano.....nisan ja neki doktor ili stručnjak ali drugog rješenja nemaš nego počet postepeno.....ono ka mala beba kad se rodi...ispočetka jede malo a s vremenom kako raste pojačava...a da probaš ka mala beba dudlit punomasno mliko...hahahaha ...malo šale.... a nije ti lako kako god da okreneš...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2015 at 21:44
zapravo sam došla ovdje na forum po neki savjet za sređenje prehrane i dali uopće smijem vježbati pošto je stanje tako kakvo je. pusti ove frustrirajuće komentare koje sam počela pisati jer je očito nekaj iz xq-ovim riječi doprijelo tad to mene. godinama sam normalno vježbala, normalno jela, znala sam otpilike koliko mi čega treba a trpala sam dosta toga u sebe i super sam se osjećala. nikad nisam baš pomahnitalo vagala hranu niti brojala kcal već sam jela kad sam bila gladna i znala sam već kaj se kako i kad jede. imala sam masu mišića, ali nedovoljno masnog tkiva. to je sa godinama dovelo prvo do amenoreje, ginić mi je rekao da možda nije problem u masnom tkivu pa mi je davao estrogene. ništa od menge....ja nastavljam vježbati i jesti sve 5 i čekala mengu...međutim......to je otišlo u krajnost. ja nisam uopće imala masnog tkiva ( a znaš kako ljudi takve stvari ne primjećuju naravno posebno ako si obućen i sl. još kad vide mišiće pa pomisle da si zdrav) tako da mi nitko nikad nije prigovorio niti upozorio na neke komplikacije vezano uz to. bila sam kao konj, strašno mišićava koliko god to svima ovdje nevjerojatno zvučalo misleći kako je to normalan sastav tijela dapače. imala sam svega 50 kg sa tom hrpetinom mišića na sebi a bf mi se kretao u nezdravim granicama, konstantno sam bila na definiciji a mislila sam da je samo održavam. onda sam odlučila stati jer sam uvidjela da je tu problem i da zato nemam menstruaciju. od stresa sam prestala jesti takvu hranu i brdo tih proteina postepeno kroz razdoblje mirovanja dok se taman nije preklopila još stresnija situacija gdje sam onda tek prestala jesti. došla sam na 39 kg, hodati nisam mogla ali sa i dalje isrctanim izgledom i preko robe doktori su mislili da nije ništa toliko strašno samo da moram kila nabiti. bila sam sama u svemu, sama sam se počela jače hraniti da se spasim i inzistirala da me se ne stavi u bolnicu pošto ja nisam odbijala hranu, nisam taj tip anoreksije. donekle sam se oporavila premda i dalje imam problema a više neznam kojih, koliko su opasni ni kako ih riješavati POŠTO SU SVI DOKTORI NA GODIŠNJEM I OPET SAM U SVEMU SAMA. svarno bih voljela nastaviti sa fitnesom i udebljati se na zdrav način povratiti izgubnljeno tkivo, izgledam jadno i pojedeno, loše mi psihički i još uvijek nevjerujem da sam u svemu bila apsolutno sama. sad fala bogu jedem, trpam u sebe barem 2000 kcal i dobijam na masi međutim nema niti menge niti se koštano ni mišično tkivo nisu u potpunosti povratili. kako dalje? kako sama? neželim se tromboljati, samo su mi rekli- jedi i puštamo te na miru.....a ja jedem, a bolje mi nije. dobijam saletino, dobijam i tkivo, neznam ni sama kako  normalno tijelo sa normalnim masnim tkivom izgleda sve visi tamo di su mišići bili. nerazumijem što mi je, kako si pomoći i na zdrav način iskobeljati iz situacije. koliko čega moram unositi da bih dobijala koštano i mišićno tkivo (znam i salo) da si spasim tijelo...ne vježbam, sve mi je ovo novo i htjela bih se samo zdravo nahraniti da to tijelo dođe k sebi, pošto mi nitko nije niti htio niti znao pomoći (od stručnjaka, nemate pojma koliko ih boli briga). drugo je dizati utege i jesti pun k ugljikohirata, drugo je šetati svaki dan i jesti pun k ugljikohidrata. bubrezi i proteini kod osobe koja ne vježba? što činiti? hrpetina zdravstvenih problema je tu, kortizol mi je 650 , navijena sam.....jedem i radim sve kako su mi rekli, kako i kada se vratiti...ništa ne razumijem niti znam kako zdravo tijelo treba izgledati i kakva masa mora ili nemora postojati....navikla sam na svoj izgled od 85 kila i na izgled mišićavog konja. naravno da mi ništa nije jasno. 46 kg imam, izgledam potpuno normalno ....nimalo premršavo ni ništa...što je to iz mene otišlo? 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2015 at 14:14
Smile True Smile

israela, očito ti imaš dosta toga za izvuči iz sebe....a forum je malo čudno mjesto za to. Spominješ pretrage, koliko sam ja skužila njih si odradila? A po svemu navedenom stanje nije baš najbolje pa me zato sve to malo buni. Navela si dosta toga, to ne ide napamet....pitala bih te kako trenutno jedeš ali cijela priča mi je malo weird. Više je ovo od zanesenosti fitnessom.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2015 at 01:29
Ma nemoj Martina moja se ti micati nigdje... znaš da pričamo  jako sličnim jezikom  :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2015 at 13:49
da nažalost prepuštena sam sebi....smatraju da sam dosta sposobna s obzirom na prijašnje probleme koje znaju 8doktori, starci, frendovi, psihijatri itd.) smatraju da me neće trpat u vrapče pošto sam tamo već bila (bivši problemi nevezani uz ovo stanje) čak i vele da su oni i krivi za to. pošto je opće poznato da se iza kulisa tih institucija svašta radi. bila sam podvrgnuta i eksperimentima razno raznim od ruske hipnoze pa do narkotika svih vrsta. eto di me dovelo. naravno da bi mi pomogla stručna pomoć, ako niš drugo barem netko tko kuži kako je to zanijeti se fitnesom misleći da ćeš iscrtanim izgledom riješiti duboke komplekse i maknut se od droge i lošeg načina života. poanta je da sam misleći da radim nešto zdravo za sebe, ipak napravila totalno ali totalno sTanje. bilo koji savjet bi mi dobro došao a najviše bi mi za početak pomogle pretrage da se vidi jesam li uopće sposobna nastaviti sa sportom. jer ako nisam, sve mi pada u vodu. i zdravlje i izgled i trud a bogami i jedino životno zadovoljstvo.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2015 at 13:13
Mada mi je čudno da si sa svim tim problemima koje navodiš prepuštena samoj sebi. 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.