New Posts New Posts RSS Feed - Biciklizam i mršavljenje?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Biciklizam i mršavljenje?

 Post Reply Post Reply
Author
mxe98 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mxe98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Biciklizam i mršavljenje?
    Posted: 30 Srpanj 2015 at 22:09
Pozdrav svima! Imam problema sa kilogramima te ako ću vjerovati portalu Zdrava Krava, imam oko 15 kilograma viška. Inače imam 17 godina, 179 cm, te oko 104 kilograma i prema nekom izračunu idealne tjelesne težine na Zdravo Kravi, trebao bih imati 89 kg. Inače sam do 4,5 razreda osnovne bio dosta mršav i od tada sam postajao sve jači i jači dok nisam došao prošle godine do 110 kilograma. Pred kraj ljeta prošle godine sam probao Hip Hop Abs vježbe te sam u tri tjedna izgubio 4 kilograma ali tada je počela škola i sve i izgubio sam zanimanje za to. Inače sam malo surfao po internetu te sam pročitao da se kilogrami lakše mogu skinuti vožnjom biciklom koju inače obožavam. Prije par dana sam počeo vožnjom bicikla oko sat vremena te bih prešao put od oko 15,16 km te pokušavam što više češće tjedno odvoziti svoju rutu. Tijekom te vožnje bih izgubio oko 500 kalorija. Zanima me imate li kakve savjete za mene, neki plan prehrane i slično? Znate li možda koliko će bi trebati da dođem do cilja? Malo sam skeptičan jer vožnja bicikla nije ni u pola teška kao trčanje te se ne umaram toliko tako da ni nemam osjećaj da gubiš išta. Bio bih vam zahvalan na bilo kakvim savjetima i uputama! Hvala unaprijed! :)
Back to Top
musclegain123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2015
Location: Ivanec
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musclegain123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2015 at 20:52
Pozz,
Pri mrsavljenju jedini po mome misljenju zakon je da si u deficitu, znaci da jedes manje nego sto ti treba, izracunaj si kolike su ti dnevne potrebe pa npr. ako ti je dnevno potrebno 3000 kalorija ides u minus 500 kalorija a to ti je ta tvoja vožnja biciklom tako da bih ti preporucio da jedes dnevno 3000 kalorija kada vozis bicikl , a kada ne 2500( da si oko 500 kalorija u minusu), imas mnoge aplikacije za mjerenje kalorija, myfitnesspal je jedan od najboljih, do cilja naravno nemozes doci preko noci pa bui strpljiv i nejdi previse u deficit zbog metabolizma..... pa navali


Edited by musclegain123 - 05 Kolovoz 2015 at 20:53
Back to Top
runner_342 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2013
Location: ZG
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote runner_342 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2015 at 21:34
Ej, ej...
Evo da malo napisem svoje iskustvo s biciklom.. Inace sam malo zesci frik kad se radi o trcanju/biciklizmu, pa cesto nemam mjere u navedenom, ali mislim da ti je za mrsavljenje voznja biciklom svaki drugi dan po sat vremena odlicna ideja :)

Nakon nekog vremena ces se zarazit, pa ti mozda prijede u lijepu svakodnevnu rutinu :)

(mozda ti se ovo dopadne - ja nekad znam stavit u štopericu neku minutazu, te mi je cilj izvest sto vise kilometara u zadanom vremenu - cisto da razbijes monotoniju - fkt se moze svasta radit - tipa vozit uzbrdice, pa intervale, itd)

(i zagrada 2 - nemoj slusat glazbu na biciklu ni pod razno - slusalice su doslovno smrt na cesti ako ih nosis - nista ne cujes, a svakakvih budala u ovoj lijepoj nasoj ima :S)

+ ubaci si neke vjezbe za leda, trbuh i noge, jer cesto ljude muce bolovi zbog nepravilnog drzanja itd :)

Sretno u svakom slucaju :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.