New Posts New Posts RSS Feed - D: 10 vježbi za novu fitness sezonu koje morate probati!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: 10 vježbi za novu fitness sezonu koje morate probati!

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Darko-osijek031 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darko-osijek031 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: 10 vježbi za novu fitness sezonu koje morate probati!
    Posted: 13 Rujan 2012 at 12:10
Svi komentari na temu: 10 vježbi za novu fitness sezonu koje morate probati!

svida mi se =)
Back to Top
deejay View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2012
Location: cerna
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deejay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2012 at 12:40
to je najbolji trening za defku i kondiciju
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2012 at 13:11
A koji to trening?
Back to Top
Dan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2012 at 15:57
ne mogu reci nista lose jer su sve to dobre vjezbe ali po mom preferiranju previse fantazije...ne vidim veliku razliku izmedu npr. dead lifta sa obicnom sipkom i ovom itd. jedino 5. vjezba cini neku bitnu razliku...puno bitnije je redovno trenirati visokim intenzitetom nego raditi trostruki salto unazad ( metaforicki receno). ako ti je dosadio tvoj trening onda je ovaj clanak super za tebe... :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2012 at 22:00
5. je za 5.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2012 at 20:45
@extremfit, ako ti ne vidiš trening, ne znaci da ga nema, makar ga ni ja ne vidim :))) Sve su vježbe uglavnom ok, ali L izdržaj nemojte ipak raditi sa girjom. Znam i zaista napredne vježbace, npr RKCII, koji su u trenutku umora ili nepažnje povredili zglob, pa par mjeseci ispali iz treninga za tu ruku. Bolje probajte sa bucicama ili napravite paralette http://www.youtube.com/watch?v=SkA2RpvHHDU
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2012 at 22:15
Iver pitao sam koji je to trening najbolji za defku i kondiciju sta je rekao deejay posto su ove vjezbe sve za snagu. A sta se tice L-sita nema problema s girjama, bitno je da su barem od 32kg pa se nece prevrnut.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2012 at 23:20
ma za prvi dio sam se zafrkavao jer je ocito da je ovo prikaz vježbi(i u naslovu piše) a ne program. Za L izdržaj s girjama, dozvoli da se ne složim, i osobno probao na 32 RKC milit.grade, nakon nekog vremena od naprezanja mnogima se pocnu tresti i ruke i tijelo pa ima problema sa stabilnosti. A koliko znam military grade ima najšire dno, a o divljim i gumiranim i da ne pricamo, mada se najcešce u programima koristi isti za renegade row kao i za Lsit, s to je 24kg. A ako prilagodimo opterecenje, vrijeme odmora, itd, po meni bi 80% ovih vježbi moglo proc i za fatlos i za snagu. Pozdrav, svi razmišljamo nekako na svoj nacin :)
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2012 at 09:35
Hm, dalo bi se tu raspravljat, ali kao sta si rekao svako ima pravo na svoje misljenje ;)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2012 at 15:11
Originally posted by iver iver wrote:

ma za prvi dio sam se zafrkavao jer je ocito da je ovo prikaz vježbi(i u naslovu piše) a ne program. Za L izdržaj s girjama, dozvoli da se ne složim, i osobno probao na 32 RKC milit.grade, nakon nekog vremena od naprezanja mnogima se pocnu tresti i ruke i tijelo pa ima problema sa stabilnosti. A koliko znam military grade ima najšire dno, a o divljim i gumiranim i da ne pricamo, mada se najcešce u programima koristi isti za renegade row kao i za Lsit, s to je 24kg. A ako prilagodimo opterecenje, vrijeme odmora, itd, po meni bi 80% ovih vježbi moglo proc i za fatlos i za snagu. Pozdrav, svi razmišljamo nekako na svoj nacin :)

Slažem se, vježba je najmanje bitna u prilagodbi treninga, svi ostali parametri poput opterecenja, volumena i slicno su puno bitniji kod slaganja treninga za snagu ili fat loss
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2012 at 15:50
Naravno da se razlikuje broj ponavljanja, serija, kilaža i odmor kod programa za fat loss i za snagu. Ali ne može se kvalitetno raditi raditi front squat sa šipkom ili deadlift veliki broj ponavljanja jednostavno jer je jako teško održati napetost duži period kod takvih vježbi. Tako da vježba je po mom mišljenju bitan faktor. Pogotovo kad radiš sa rekvizitima tipa sandbag, trx itd. Vidim da puno vas zaboravlja da je najbitnija stvar kod rada sa klijentima SPRECAVANJE OZLJEDA. Barem kod trenera koji znaju šta rade i žive od toga posla. Nije problem napravit 40 deadlifta u komadu sa 60kg jednom, ali radi to 2-3xtjedno i nece dobro završit. Ali kao šta je rekao iver, svako ima pravi na svoje mišljenje. Ja cvrsto stojim iza svoga jer radim samo osobne treninge i sve što pricam sam isprobao bezbroj puta na sebi i klijentima. Jedno je ono šta nauciš iz knjiga a puno puta drugo šta se pokaže u praksi. 
Ali opet ako nekom daje rezultate to šta radi tko smo mi da mu tvrdimo drukcije? :)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2012 at 16:01
Zato se compund vježba recimo stavi pocetak "kruga" i njihov se volumen opecniti u mikro i makro ciklusima drži pod kontrolom. Ova prepucavanja su besmislena, jer ja kad radim, dobro razmislim, prilagodim svaki aspekt i pazim na to da se klijent ne ozljedi, to mi vec dolazi sasvim prirodno i ako još nadgledam klijent ai njegovu formu, pokazatelje opterecenja i slicno, apsolutno je sve pod kontrolom i sve se vježbe mogu koristiti. Tako da stojim i dalje kod svoje izjave 

Ovo o cemu ti pricaš trebaš reci crossfitovcima i njihovim high rep olimpijskim dizanjima do otkaza :P
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2012 at 16:05
Moram se složiti sa Iverom i Iluvatarom, vježba je vježba, a set parametara je taj koji odredjuje rezultat, tak da nebih svrstavao vježbe po nicemu........zašto bi uopce išao raditi 40 DL u komadu? koja bi bila poanta toga........Složi kompleks sa bilo kojom od tih vježbi, stavi zahtjevnije na prvo mjesto i ne vidim problem. Tak da u tom kompleksu iako sam radio front squat sigurno nisam razvijao snagu, niti je to bio cilj te vježbe.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2012 at 16:26
Ocito drukcije gledamo na fat loss i pristup treningu pa nema smisla da se prepucavamo. Ocito svako ima svoje metode. Nek svako radi po svome i svi sretni.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2012 at 16:35
ja sam nekako mislio da imamo slican pristup.. no nema veze, možda je kriva internet komunikacija, live mi je puno draža, manje je ovakvih nesporazuma :)


Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2012 at 16:42
Steka web bice ;) Ma treba rasprave, bilo bi glupo da se u svemu slazemo :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.