New Posts New Posts RSS Feed - D: Dead lift: pravilna izvedba i kako povecati težine
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Dead lift: pravilna izvedba i kako povecati težine

 Post Reply Post Reply
Author
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Dead lift: pravilna izvedba i kako povecati težine
    Posted: 21 Sijecanj 2013 at 18:32
Svi komentari na temu: Dead lift: pravilna izvedba i kako povecati težine

U zadnje sam vrijeme baš nabrijan na mrtvo dizanje, pa je ovaj clanak pogodio baš "u sridu" što se mene tice :)
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Vedran 33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedran 33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 11:40
odlicna vježba!
Back to Top
keinelust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keinelust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2013 at 12:44
Odlican clanak, stalno upozoravam ljude uvteretani da ne rade hiperekstenziju ledja prilikom mrtvog dizanja i nikako ne mogu da im dokazem da ce se kad tad povrijediti. Svaka cast za clanak. Nedavno sam citao savjete 5 trenera iz SAD-a koji su na pitanje kada bi svojim vjezbacima mogli da daju samo jednu vjezbu da rade koja bi to bila, svi redom odgovorili: mrtvo dizanje. Vrhunska vjezba, mada je ja volim zaciniti i sa clean i press-om i onda sam pogodio cijelo tijelo samo jednom vjezbom.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2013 at 16:11
Obožavam ovu vježbu,preznojim se ko da sam u sauni tijekom izvodjenja,za sad uspijevam odradit 120kg na 5x5 sistemu,valjda je ok s obzirom da sam pocetnik a i s obzirom na visinu(198cm) pa mi je i putanja kretanja dosta duga...
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2013 at 16:16
Cešce je problem fleksija ledja u mrtvom dizanju (zbog loše mobilnosti kukova) nego hiperekstenzija. Hiperekstenzija je moguca jedino ako netko upotrebljava prelaganu kilažu i nije u tenziji koja ukljucuje trbušnjake. Opet, ako nedostaje tenzija u trbušnom zidu, mrtvo postaje opasna vježba, jer bez toga ce lakše doci i do fleksije zbog slabije stabilnosti kralješnice ;)
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
KateTheGreat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KateTheGreat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2013 at 22:32
Moj komentar je vezan uz pogled i glavu. Treba gledati nekoliko metara ispred sebe, tj vrat bi tebao biti u neutralnom položaju. Tek kad se pocnemo uspravljati i pogled ide lagano prema gore. Kod lockouta je bitno da se ne udje u hiperkstenziju, ali je bitno napraviti lock out, tj kukovi malo prema naprijed i glutovi stisnuti. I naravno disanje. Udahnuti, stnisnuti cijeli trub da bi se stabilizirao i krenuti prema gore.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2013 at 22:47
Originally posted by keinelust keinelust wrote:

Odlican clanak, stalno upozoravam ljude uvteretani da ne rade hiperekstenziju ledja prilikom mrtvog dizanja i nikako ne mogu da im dokazem da ce se kad tad povrijediti. Svaka cast za clanak. Nedavno sam citao savjete 5 trenera iz SAD-a koji su na pitanje kada bi svojim vjezbacima mogli da daju samo jednu vjezbu da rade koja bi to bila, svi redom odgovorili: mrtvo dizanje. Vrhunska vjezba, mada je ja volim zaciniti i sa clean i press-om i onda sam pogodio cijelo tijelo samo jednom vjezbom.

ako radiš clean kao clean (dakle s poda) vec si odradio mrtvo u tom pokretu.

a druga stvar, koji to treneri iz SAD-a? po meni bi to bio cucanj, kompletniji je nego mrtvo i kud i kamo složeniji tehnicki i zahtjevniji što se tice opce tjelesne spreme.
Back to Top
keinelust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keinelust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 08:42
Pa to i govorim radim clean i press sa poda i u tome je vec i mrtvo dizanje. Naci cu koji treneri pa lijepim njigova imena. Samo ih nemog povrijediti, imaju ljudi pravo na misljenje:-)
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 13:02
Imate kakve dobre savjete za Sumo deadlift? 
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 13:37
Originally posted by rioso rioso wrote:

Imate kakve dobre savjete za Sumo deadlift? 

koji dio ti šteka na sumo izvedbi?
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 14:22
Ponekad nakon njega osjetim lumbalni dio kralješnice. Diskretno ali znam da je tu ,samim time i da nešto nisam dobro radio ,pa ako imate negdje dobar opis pravilne tehnike, poneki savjet, cijenio bih. Radim ga s težinama za curice ali pogadja baš gdje bih htio pa bih rado cuo o dobroj tehnici jer moja vjerovatno nevalja.
Hvala!!!
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 17:41
Dead Lift je odlicna vježba za popravljanje problema vezanim uz kralješnicu. Idealna je za popravak mobilnosti kukova. @rioso..stavi video kako radiš mrtvo dizanje pa ce ljudima biti puno lakše dati savjet
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 18:04
Originally posted by rioso rioso wrote:

Ponekad nakon njega osjetim lumbalni dio kralješnice. Diskretno ali znam da je tu ,samim time i da nešto nisam dobro radio ,pa ako imate negdje dobar opis pravilne tehnike, poneki savjet, cijenio bih. Radim ga s težinama za curice ali pogadja baš gdje bih htio pa bih rado cuo o dobroj tehnici jer moja vjerovatno nevalja.
Hvala!!!

hm dosta je teško ovako napamet govorit šta valja a šta ne, najbolje snimi kako se izvodiš i stavi da vidimo, iako šta god da radiš i osjetiš lumbalni dio sigurno nešto krivo radiš.
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 18:09
Jel, da snimim pa da otvorite sekciju ?šaljivi kucni video? ? Big smile
Šala! Imam jednog iskusnjaru za live savjetovanje, ako ne upali  snimim pa dodjem na recenziju.
Hvala!!
Back to Top
KateTheGreat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KateTheGreat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 09:55
Snimanje je najbolje za uvidjet greske i onda ih ispravljati. Cak kad i samo ti pogledas video odmah vidis bolje kako to izgleda, sto ne mora biti u skladu s onime kako se osjecas i mislis da izgleda ;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.