New Posts New Posts RSS Feed - D: Dukan dijeta: prednosti, nedostaci i primjer jelovnika
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Dukan dijeta: prednosti, nedostaci i primjer jelovnika

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Dukan dijeta: prednosti, nedostaci i primjer jelovnika
    Posted: 11 Sijecanj 2013 at 11:22
Svi komentari na temu: Dukan dijeta: prednosti, nedostaci i primjer jelovnika

hmmmm, prva faza ima više g UH nego što to ide kod keto. I 1100 kcal za nekog tko ima više od 80 kg je pre pre premalo. Zato, treba dodati dodatne masti da bi se nadomjestile kcal inace u protivnom mi to lici na izgladnjivanje. Ostalo je lijepo opisano
cookies are for pussies
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 11:30
ja imam kolegu koji je vjecito na toj dijeti,cinjenica je da je smršavio, ali po meni je kost i koža,a sad ima problema s krvnom slikom, manjak željeza,i ostalo svašta nešto, su mu pronašli
tak da se ja osobno ne slažem s tim dijetama,nisam nikad u životu bila na nekakvim dijetama
totalno mrzim izraz dijeta
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 11:41
ma kad tad popustiš i poludiš za tim UH i onda jedeš i bijele i crne i punozrnate i integralne :D bolje otpocetka svega pomalo niceg previše :D
Back to Top
Nino68 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Location: Vodice
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nino68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 21:26
za nekoga tko je svoje tijelo zapostavio takva ili takve dijete su odskocna daska i motivacija za dalje. Govorim iz vlastitog iskustva. Kod mene je upalila...baš Dukan dijeta.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2013 at 00:17
nitko nije rekao da ne djeluje- svaka kalorijski deficit bi upalilo tako da nisu pomogle baš te tri faze odnosno Dukan. Isto bi postigao da si uzimao sve nutrijente (a ne primjerice samo proteine kao što je u prvoj fazi), a puno bi bilo zdravije. Primjerice u prvoj fazi nema voca ni povrca- gdje su vlakna, vitamini, minerali? Istina, može se to uzeti kroz kapsule ali ipak je pametniji izbor raznovrsnost nutrijenata
Back to Top
Just me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Just me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2013 at 14:19
Jako loše,JAKO!!!ja sam na Montignacu i nakon sto sam puno toga naucila o tijelu i hrani ne pada mi na pamet gasit namjerno svoje tijelo.Oni samo izbacuju tekucinu iz tijela i na rubu su dehidracije,a ugljikohidrate koji su gorivo za organizam ne jedu,kao i povrce koje jedu tek u drugoj fazi i to ne sve!koma
Back to Top
bobi34 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bobi34 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2013 at 12:15
jos nista tek trebam probati
Back to Top
vimira1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vimira1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 23:56
ja sam u prethodnoj dijeti izgubila previse u misicnoj masi pa mislim da mi proteinska dijeta moze pomoci, inace u proteklih 6 mjeseci smrsavila sam 10 kg i do kraja godine planiram jos toliko
Back to Top
vilko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vilko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2013 at 13:10
kolegica mi je rekla neki dan za ovu dijetu i sve sam proucila i svida mi se..u trudnoci sam dobila 25 kila,otislo 12 dole pa planiram jos toliko da skinem..prije tri godine sam u 6 mjeseci skinula 12 kila uz mukotrpno vjezbanje i gladovanje..uspjela sam,znam da mogu ali cu sada pokusati sa ovom dijetom..nadam se da cu uspjeti jer kad nesto naumum to mora tako biti...sada se ne osjecam dobro u svojoj kozi i hrpa robe stoji u ormaru koju samo gledam jer ne mogu obuci..krecem u napad..
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2013 at 09:13
Hej vilko! :)

p"rije tri godine sam u 6 mjeseci skinula 12 kila uz mukotrpno vjezbanje i gladovanje..uspjela sam,znam da mogu ali cu sada pokusati sa ovom dijetom.."

Svaka cast što si skinula...ali vjeruj mi nije nacin, Izgladnjivanjem je smanjen dotok energije i pad vitalnosti,ne moj si to dopustiti,na kraju završi kobno,možda ce ti trajati ok,neko vrijeme ali kada ti tijelo pocne slabiti,rezultati budu katastrofa,a nisi ništa postigao vracanjem na staru prehranu aktivnost,vracaju ti se stari kilogrami...citao sam o toj dukan dijeti...i slažem se sa Avangarde " svaka kalorijski deficit bi upalilo tako da nisu pomogle baš te tri faze odnosno Dukan. Isto bi postigao da si uzimao sve nutrijente (a ne primjerice samo proteine kao što je u prvoj fazi), a puno bi bilo zdravije. Primjerice u prvoj fazi nema voca ni povrca- gdje su vlakna, vitamini, minerali? Istina, može se to uzeti kroz kapsule ali ipak je pametniji izbor raznovrsnost nutrijenata" 

Gledaj , ako se ti ne osjecaš dobro u svojoj koži,onda napravi korak naprijed....sa ovime možda vizualno do odredjenog vremena ce ti se ciniti da si korak naprijed...ali zapravo ideš natrag cijelo vrijeme....imam iskustva sa gladovanjem...i završilo je kobno sva sreca hvala Bogu da sam se opametio i da je krenilo ka boljemu...želim ti samo reci da niej nacin....pogotovo te dijete....sada malo stani i razmisli...vidim bila si trudna...imaš dijete...jako mi je drago :) dali cijeli život ceš ovisiti o dijetama...o mukotrpnom izgladnjivanju kao što si rekla...ili ceš ipak postici nešto u životu?

Svi smo mi tu griješili više manje...dijeta ti jednostavno nije nacin života....ti moraš živiti...hraniti se potrebnim nutrijentima...dijeta je kratkorocno riješenje....koje ti uzvraca udarac nazad kada prestaneš snjom kao i gladovanje....a samo sebe muciš time.... razmisli dobro prije nego se upustiš...veliki pozdrav :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2013 at 12:37
Necu puno secirati clanak, autorica je to kao i obicno dobro odradila i dala neke napomene koje bi i ja napisala, pa me rješila par komentara Smile

Samo cu naglasiti da te tzv. crash dijete mogu imat svoje mjesto u odredjenim slucajevima i nije potrebno odmah biti kontra. Kao što sam vec negdje pisala, jedna dobro isplanirana niskoenergetska dijeta, vecinom proteinska, može biti jedan jako dobar kick za dalje, kao uvod u malo uravnoteženiji jelovnik, odnosno malo manji deficit. Pogotovo kod onih koji muku muce sa inzulinskom rezistencijom i pretilošcu. Takodjer, može biti dobro rješenje kod raznih slucajeva kada nam treba brza dobra forma ili brzi gubitak kg-a radi odredjenog razloga.

Iako, i tu treba znati par stvari i zato nikome ne preporucujem da napamet to rade, pogotovo što se tice dužine trajanja takve dijete (koja je razlicita kod razlicitih pojedinaca) i što se tice samog prelaska na blaži deficit/održavanje.

Dakle, nisam kontra brzinskih dijeta u svakom slucaju, samo smatram da ih treba znat odradit.

I da.....ja bih kod ove prve faze obavezno ukljucila povrce i esencijalne masti ( najbolje u obliku omege 3). A i ovo dalje bih malo promijenila.....but long story now Smile

Uglavnom...ne zezajte se puno sa ovakvim stvarima ako ne znate puno o tijelu i prehrani opcenito....jer svaka krajnost može naškodit zdravlju, a badava vam onda novo fit tijelo. Sve se može i puno uravnoteženije odradit, bez tolike gladi i stresa.



Edited by Gym_girl - 25 Lipanj 2013 at 17:41
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vilko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vilko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2013 at 14:41
hej pozdrav..nije me bilo dugo..kao odlucila sa na dukan dijetu pa sam za dva dana prekinula jem me pokocilo u ledima i bilka na jakim tabletama..tako da nakon toga ni nisam nastavila sa dijetom..iskreno nemam ni puno vremena za nakuhavanja samo sebi uz dijete i druge kucanske poslove..jedem vise povrca i voca po manje obroke i vise puta na dan i krecem se puno opcenito..u 10 dana kila o pol manje..ne gladujem pa sam ipak odlucila svoj nacin skidanja kila..ne moze se odjednom skinut sve to poslije poroda,tijelu treba i dvije godine da se oporavi od toga tako da sam odlucila na taj nacin a vidim da djeluje..covjek opcenito mora se vise kretati i rezultati ce doci na vidjelo kad tad..a i selimo se u drugu kucu muz,beba i ja pa eto rekreacije..krecenje,ciscenje i tako..
Back to Top
sefika View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sefika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 10:39
dobar dan!MENI BI TREBAO JEDAN SAVJET OVADIJETA MI SE CINI SUPER I VOLJELA BI DA MI NEKO MALO POMOGNE.HTJELA BI SMRSATI 5 KG A NEZNAM KOLIKO DUGO MORAM BITI U PRVOJ FAZI PA AKO ME NEKO MOZE POSAVJETOVAT PLIZ!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 10:42
Dobro došla :) Evo ja bih te savjetovao da se kaniš takvih dijeta....skinila bih 5kg i što? Nastavila po starom? :)

Radije promjeni pristup prehrani....i malo aktivnosti...nestat ce tih 5 kg-a :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 11:14
Badava nama tipkanje, ha Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 11:19
Što? Big smile
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.