New Posts New Posts RSS Feed - D: Inzulin - graditelj mišicne mase
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Inzulin - graditelj mišicne mase

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Inzulin - graditelj mišicne mase
    Posted: 16 Kolovoz 2013 at 01:49
Svi komentari na temu: Inzulin - graditelj mišicne mase

Clanak je korektan za opcu namjenu, detalje bi covjek mogao pisati danima, a da je još uvijek na pocetku, kao što ni znanost nije na cistu sa svim meduovisnostima i kombinacijama . Ali me jedno pitanje avangarde-ice navelo na indirektni komentar, samo pomalo vezan uz ovaj clanak. Postoje tisuce istraživanja na temu pre-peri-post-workout prehrane, i smislenih, i besmislenih, i idiotskih. U vecini se zaboravlja spominjati veza i ostatka prehrane, osim ovih vezanih za pre-peri-post itd... Naime, potreba za tim nije ista ako je vježbac pojeo kompleksni obrok 2 ili 5 sati prije treninga. Uzmimo u obzir osnove humane fiziologije, kako ide i koliko traje razgradnja i apsorpcija nutrijenata iz složenog obroka, pa tako o svemu ovisi i ostalo, tj nikako se ne može ni smije promatrati izolirano. A u forumu vec ima toliko raznih savjeta na tu temu, da je prvo cega se sjetim kako je put do pakla poplocan.... Mogao bi netko iz medicinske struke napisati clanak o radu GI trakta, ne da se odgovori na sva pitanja, nego da se izbjegne hrpa nesuvislih bedastoca koje i razumne zbunjuju. Scarpetta pišeš??? :) )
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2013 at 11:25
dobra ideja definitivno, moglo bi se o tome pisati:))
ali nažalost sada pišem doktorat i definitivno nemam trenutno vremena za bilo koje drugo pisanje (ionako sam u kucnom pritvoru cijeli dan pred kompom i pišem).
Ali kada završim mogla bih malo za opuštanje prouciti malo i napisati nešto sasvim drugacije
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2013 at 12:23
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

dobra ideja definitivno, moglo bi se o tome pisati:))
ali nažalost sada pišem doktorat i definitivno nemam trenutno vremena za bilo koje drugo pisanje (ionako sam u kucnom pritvoru cijeli dan pred kompom i pišem).
Ali kada završim mogla bih malo za opuštanje prouciti malo i napisati nešto sasvim drugacije

Jedva cekam i veselim se tome Wink
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2013 at 12:53
zobena kaša ima visoki GI ??
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
kaan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kaan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2013 at 12:22
Poslednji dio vezan za Whey mi nije jasan..moze li malo objasnjenje. Poslije treninga uzimamo glukozu i izbacujemo whey?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2013 at 12:42
kaan, po cemu si to shvatio? Smile Nigdje se whey nije izbacio, samo se htjelo naglasit da su vece kolicine glukoze uz whey dopuštene nakon intezivnog treninga...

...što i mene buni odavno, otprilike kao ivera i ja jedva cekam da se nešto više napiše o tome jer ne vidim baš potrebu nakrcavanja dextrozom cim ispustimo uteg iz ruke, pogotovo ako smo dobro jeli prije i ako opcenito jedemo dovoljno....a i u kojoj mjeri se uopce isprazni glikogen kod vecine , to je pitanje...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2013 at 16:27
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

...što i mene buni odavno, otprilike kao ivera i ja jedva cekam da se nešto više napiše o tome jer ne vidim baš potrebu nakrcavanja dextrozom cim ispustimo uteg iz ruke, pogotovo ako smo dobro jeli prije i ako opcenito jedemo dovoljno....a i u kojoj mjeri se uopce isprazni glikogen kod vecine , to je pitanje...


o tome ja stalno razmisljam.. uvijek pojedem neki ugljikohidrat 90min prije treninga, i pitanje je dal je ispraznjen glikogen treningom.. a pogotovo ako se jos vozi 30min bicikla, ta dilema ce uvijek ostat.. dal nakon utega, ili nakon bicikle piti pwm.

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2013 at 22:27
Ne znam zašto uopce dilemiziraš - probaj jedno i drugo (ali da je sve drugo isto) i vidi da li ima neke razlike  Smile

Mislim da je potrebno malo više od 1 treninga da bi se ispraznili...ako govorimo o treningu utezima....a i ovisi kako jedemo. Što manje uh-a jedemo, prije cemo se ispraznit.

Ali kako vidim u svom gymu, vecini ne treba baš ništa kako ga odrade :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2013 at 22:53
Na kraju se sve svodi na onu dobru staru da je sve individualno ovisi o jako puno faktora izmedju ostalog funkciji pojedinih enzima (opet individualno, genetika i sl) ....

I ne vjerujem da cemo dobiti neki jednostavan odgovor na ovo pitanje
Testing, testing...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2013 at 16:43
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Ne znam zašto uopce dilemiziraš - probaj jedno i drugo (ali da je sve drugo isto) i vidi da li ima neke razlike  Smile

Mislim da je potrebno malo više od 1 treninga da bi se ispraznili...ako govorimo o treningu utezima....a i ovisi kako jedemo. Što manje uh-a jedemo, prije cemo se ispraznit.

Ali kako vidim u svom gymu, vecini ne treba baš ništa kako ga odrade :)




ja sam isprobala i prije i poslije i za vrijeme i skuzila da mi najbolje pase odmah poslije utega whey i med ukoliko sam dan prije imala 0 UH jer doslovno umirem od gladi i slabosti iako dorucak bude 1,5h prije poprilicno bogat UH. Ukoliko sam dan ranije imala punjenje onda popijem iza svega utega i kardia

Edited by avangarde - 19 Kolovoz 2013 at 16:43
cookies are for pussies
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2013 at 20:13
ja u zadnje vrijeme ozbiljno proucavam LCHF,i sve više mi se svidja.
morala bi probati,jer vezano uz ovaj inzulin, vidim da još uvijek konstantno imam problema, odnosno od svih UH,sam gladna,jako brzo nakon obroka,i doslovno padam u nesvijest, i to traje vec dugo i vec sam o tome pisala.
kad se najedem mesetine,sira,jaja,tj. proteina,ne osjecam glad ni nakon 6 sati i više.
e,sad kaj to tocno znaci,da sam osjetljiva na inzulin????



Biologija kaže da se svi probavljiv ugljikohidrati u crijevima razgradjuju na jednostavne šecere. Šecer se apsorbira u krvi, povecavajuci glukozu u krvi što povecava proizvodnju hormona inzulina a inzulin je naš hormon za spremanje masnoce. Inzulin se proizvodi u gušteraci. U velikim kolicinama inzulin sprjecava trošenje masnoca i pohranjuje višak hranjivih tvari u masnim celijama. Nakon nekog vremena (nekoliko sati ili manje), to može dovesti do nedostatak hranjivih tvari u krvi, stvarajuci osjecaj gladi i želju za necim slatkim. Obicno u tom trenutku jedemo nešto više nego što nam je i potrebno. Time ponovo pocinje proces, a zacarani krug vodi do debljanja.

Nizak unos ugljikohidrata daje niži i stabilniji nivo glukoze u krvi i manje kolicine inzulina. To povecava oslobadjanje masti iz masnih naslaga i povecava trošenje masnoce što obicno rezultira gubljenjem masnoce, a narucito u predjelu trbuha pretilih osoba.

LCHF omogucava tijelu da lakše koristi svoje zalihe masnoca, kako njihovo otpuštanje više nije blokirano visokim nivoom inzulina. To može biti razlog zašto unos masnoca daje osjecaj sitosti duže od ugljikohidrata.

Dakle, nije potrebno racunanje ili vaganje hrane. Zaboravimo na kalorije i vjerujmo svom organizmu i osjecaju gladi i sitosti.

ovo je copy-paste, našla sam puno zanimljivih stavri o inzulinu,ali ovo me baš zaintrigiralo,možda mi ne trebaju UH,možda bi mogla ovo!?

Edited by baba44 - 19 Kolovoz 2013 at 20:15
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 11:35
baba, bolje da si osjetljiva nego rezistentna :)

Ja bi tu prije demoniziranja UH-a i inzulina opcenito prvo usporedila te tvoje obroke - pitanje je o kojim UH-ima je rijec, u kojoj kolicini i u kojoj kombinaciji i da li je to baš u svim slucajevima. Usporedno s tim, kakav je tocno sastav (pogotovo što se kcal tice) ovih drugih obroka za koje tvrdiš da te zasite.

Naime, ako se u takvim proteinsko-masnim obrocima nakrcaš i proteina (koji su najzasitniji), i masti (koje inace daju dugotrajan osjecaj sitosti, ponajprije radi toga što se dulje zadržavaju u želucu), a i toliko pojedeš da si osiguraš i dovoljno kcal ne vidim zašto bi te uopce cudilo da si sitija od nekog obroka kojeg zbrljaš sa nekom manjom kolicinom UH-a i neadkvetnom kolicinom proteina i masti. Da ne govorim da je sama vrsta UH-a presudna u tome kad ceš nakon tog obroka postati gladna...a i sama kombinacija nutrijenata. Više UH-a (pogotovo jednostavnih) i manje proteina i masti - brža glad.

Prvo ovo preispitaj pa ako je tu sve na mjestu....onda nešto ne valja. Meni to nije normalno stanje.


A što se tice LCHF-a....uh....ja samo jedva cekam da i ta moda prodje. Pristup - izvuci nešto iz konteksta i zaradjuj na tome. Ali to je samo moje mišljenje....ko želi neka isprobava, ja ne podržavam nikakve krajnosti na dugi rok.






Edited by Gym_girl - 20 Kolovoz 2013 at 11:38
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 11:52
ma,da kužim sve gym!
ovo je bilo više glasno razmišljanje, odnosno isprobavam,kombiniram.
razmišljala sam kako sebi prilagoditi lchf,pa sam zakljucila nikako!
uglavnom,ne smijem jesti samo uh,bez obzira jesu li brzi ili spori,od toga sam u komi za cca 1 sat.
zato mi je taj inzulin zanimljiv!


Edited by baba44 - 20 Kolovoz 2013 at 11:52
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 12:05
Smile

Ni nemoj, treniraš intezivno i UH-i ti trebaju u odredjenoj mjeri, naravno što kvalitetniji i u kombinaciji sa ostalim nutrijentima.

Naravno da ceš osjecati brzu glad i posljedice naglog pada razine šecera u krvi ako pojedeš same, pa još i više nekvalitetne UH-e...pogotovo nakon više sati posta i još ujutro. Znam da smo vec pricale o tome :) To ne mora biti znak da ti UH-i opcenito ne odgovaraju vec da ih samo moraš uravnotežit i pazit da su što kompleksniji Wink





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 12:22
da,sjecam se.
jedem kvalitetne UH,ovo sam sve izbacila vec odavno.
sve mi je jasno,ali uvijek me nanovo fascinira fiziologija ljudskog organizma!
svi smo isti,a ustvari nismo!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 12:45
Nismo uopce isti svaki je jedinka za sebe u tome i je kvaka. Inace bi tocno znali koji princip je najbolji i toga bi se držali, ali ovako je zabavnije:)) Svaki organizam je fino balansirani stroj s milijun razlicith dijelova i svaki je barem u nekom od tih dijelova poseban i nema takvog dijela u drugim strojevima
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.