New Posts New Posts RSS Feed - D: Ketogena dijeta - kako funkcionira i kako krenu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Ketogena dijeta - kako funkcionira i kako krenu

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Ketogena dijeta - kako funkcionira i kako krenu
    Posted: 05 Sijecanj 2012 at 14:05

mislim da je formula za BMR pogrešna...

Edited by Zoki - 01 Travanj 2013 at 12:00
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
_mrki_ View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _mrki_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2012 at 14:52
slažem se s alpinistom
Back to Top
ash View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ash Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2012 at 18:52
Zanima me kad recimo netko krece sa tom djetom, pa ne moze valjda odmah spustiti unos ugljikohidrata na š00g dnevno???
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2012 at 19:21
osim ako nisi profi bodybuilder ova dijeta je besmislena. poanta života nije biti gladan i nervozan po cijeli dan, vec jesti manje balansiranih obroka tokom dana. ne zamarajte se previše, uživajte u životu, jedite zdravu hranu i vježbajte redovito i sve ce doci na svoje, samo strpljivo. :)
Back to Top
ash View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ash Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2012 at 10:56
hvala :P
Back to Top
kali-mero View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kali-mero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2012 at 12:43
imam pitanje , negdje sam citala da povišena koncentracija ketona izaziva oštecenje bubrega , i da ja uvjek imam mucnine kad sam na takvoj dijeti
Back to Top
keka9 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keka9 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2012 at 14:19
dijete su nepotrebne,ako poznaš osnovna pravila zdravoga života:ishrane,vježbe,opuštanja........i ako poznaš sebe
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2012 at 14:45

Originally posted by kali-mero kali-mero wrote:

imam pitanje , negdje sam citala da povišena koncentracija ketona izaziva oštecenje bubrega , i da ja uvjek imam mucnine kad sam na takvoj dijeti

Netko bolje podnosi ovu vrstu dijete a netko lošije. Koncentracija ketona je ovisna o tome koliko su nisko spušteni Uh, u nekom nacelu nije loša  ( korištena je efektivno u sprijecavanju epilepticnih napada ) te neki narodi jedu na taj nacin ( eksimi ) no nema potrebe za forsiranjem ovakvoga stanja. Odabrati zdravu hranu, imati aktivnosti i to je to Wink

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
kali-mero View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kali-mero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2012 at 15:51
hvala na odgovoru
Back to Top
Tonkica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tonkica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2012 at 11:43
Djeluje!!!
Back to Top
drole View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote drole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2012 at 16:49
najbolja dijeta ikada provodio sam ju prosle godine i zadovoljan sam rezultatima .sad sam trenutno pod ketozom i osjecam se fantasticno .
Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2012 at 19:57
Preprošli tjedan 6 dana na ketogenom režimu, a od treceg dana više života je bilo na groblju nego u mom tijelu, no sedmi dan vaga pokazala 2kg koje se nisu vratile po povratku na normalnu ishranu. Ovo je cetvrti put unatrag dvije godine i svaki put 2-2.5 kg manje. Agonija koja skida kile, no po svom iskustvu ne za cestu uporabu Smile
Back to Top
rajko1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rajko1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2012 at 08:57
hm djeluje zanimljivo i kad bi napravio plan prehrane na bazi cca 60 dana ovo bi bilo super ubaciti svaki 3tj ali po meni samo u svrhu šokiranja metabolizma. Jer koja je poanta raditi nešta što nevoliš??? na taj nacin postigneš rezultat u nekoliko mjeseci ali cim ga postigneš odustaješ od torture i kile se vracaju... kuhanje prehrana trening moraju te cinit sretnim i u tome moraš uživati i raditi ono što te cini sretnim jer inace kile nikad neceš pobjediti, bitku dobiti DA ali rat sigurno NE... poanta cijele ove price o zdravom životu i vježbanju je biti sretan a vježba i zdravi obroci te sigurno cine sretnima amo ako želiš i voliš ono što radiš
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2012 at 11:33
ovakan nacin ishrane pomogao mi je da obavim zavrsno "rezanje" i skinem zadnje 3 kg koje mi je bilo uvijek najteze skiniti.. Medutim, ovakva prehrana dugorocno nije dobra (jedan od dokaza je to sto vas zatvori jer bi trebalo pojesti hrpu povrca da omogucite dovoljno vlakana za normalnu probavu)..ili dodatno unositi vlakna.. uglavnom, tortura je ali se isplati za zadnje rezanje Imam samo jedno pitanjce..dakle ja sam probala ciklicnu sa punjenjima, a zanima me kod "ciljane" da li netko zna na koje se namirnice misli tocno pod "Što se tice vrste ugljikohidrata, preporucaju se oni sa višim GI koji su i lakše probavljivi kako bi se izbjegla napetost u trbuhu tijekom treninga" ? Hvala
Back to Top
Marius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2012 at 12:34
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ovakan nacin ishrane pomogao mi je da obavim zavrsno "rezanje" i skinem zadnje 3 kg koje mi je bilo uvijek najteze skiniti.. Medutim, ovakva prehrana dugorocno nije dobra (jedan od dokaza je to sto vas zatvori jer bi trebalo pojesti hrpu povrca da omogucite dovoljno vlakana za normalnu probavu)..ili dodatno unositi vlakna.. uglavnom, tortura je ali se isplati za zadnje rezanjeImam samo jedno pitanjce..dakle ja sam probala ciklicnu sa punjenjima, a zanima me kod "ciljane" da li netko zna na koje se namirnice misli tocno pod "Što se tice vrste ugljikohidrata, preporucaju se oni sa višim GI koji su i lakše probavljivi kako bi se izbjegla napetost u trbuhu tijekom treninga" ?Hvala


Moja preporuka je da se odšetaš do DM-a te kupiš "groždani šecer" (Traubenzucker).
Izvrstan izbor UH sa visokim GI.

Ovisno o cilju, u TKD dijeti se konzumira od 30-60g (neki cak idu i do 80g) s time da se raspolovi pola prije treninga i pola nakon.

Ovisno o cilju, prilagodjavaš kolicinu.


Edited by Marius - 31 Svibanj 2012 at 12:36
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2012 at 23:18
hvala na odgovoru; naime ja koristim vec dekstrozu ali buduci da treniram ujutro zanimala me "kruta hrana" koju bi mogla ukljuciti u dorucak, a da bude visokog GI
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.