New Posts New Posts RSS Feed - D: Korektivne vježbe za problem spuštene stražnjice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Korektivne vježbe za problem spuštene stražnjice

 Post Reply Post Reply
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Korektivne vježbe za problem spuštene stražnjice
    Posted: 25 Listopad 2013 at 00:41
Svi komentari na temu: Korektivne vježbe za problem spuštene stražnjice

nije li za vecinu kod anterior tilta zdjelice, te s tim povecane lordoze, jedna od najvažnijih vježbi, bar vecini, istezanje fleksora kuka?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:44
ah, ja imam displasticne kukove pa redovito istezem fleksore.. tako mi rekose da trebam
cookies are for pussies
Back to Top
Dumbledore69 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dumbledore69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 13:41
kod svakog posturalnog problema treba istezati krute mišice koji su pod prevelikim tonusom te jacati one koji su previše istegnuti te nemaju dovoljnu aktivaciju. Najbolje i najucinkovitije je napasti oboje odjednom :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 14:20
Originally posted by Dumbledore69 Dumbledore69 wrote:

Najbolje i najucinkovitije je napasti oboje odjednom :)


cucati sa 100kg i istezati flekore kuka   
cookies are for pussies
Back to Top
Puppet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Puppet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 13:31
Pozdrav svima..trebala bih savjet vezan uz vjezbe straznjice,a zaista ne znam kome da se obratim. Znaci,imam spustenu straznjicu i masne jastucice ispod kojih se nikako nemogu rijesiti. Glavi problem je u tome sto imam ostecene hrskavice na oba koljena. Doktor mi je zabranio cucnjeve,trcanje,skakanje,klecanje,silazenje niz stepenice....i jednostavno ne znam koje vjezbe da radim posto me bole koljena. Imam 165cm i 52 kile. Moliiim vas,dajte mi neki savjet :( hvala
Back to Top
Dumbledore69 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dumbledore69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 11:54
@Puppet - svakako bi ti preporucio PLIVANJE kao aktivnost koja bi za primarnu svrhu imala redukciju masnog tkiva (zbog masnih jastucica i celulita) te zdravlje srcano-dišnog sustava. 2-3 puta tjedno, umjerenog inteziteta, preporucio bi ti da izbjegavaš still prsno i "žensko" plivanje zbog položaja koljena tj, sila koje se javljaju u koljenima (nisu jako velike ali položaj bi ti mogao zadavati neugodan osjecaj i moža bol). Ostaju ti kralu, delfin i ledni nacin (bilo bi dobro kada bi imala nekoga/ platila nekoga/upisala školicu da nauciš navedene stilove). Osim plivanja takoder rad sa utezima/trenažerima kako bi što više ojacala muskulaturu te na taj nacin smanjila opterecenje na samo koljeno (googlaj i youtbe-aj "meniscus rehab exercises"), zatim ove vježbe za jacanje (http://www.youtube.com/watch?v=QXCybvowABc), takoder "isometric quadriceps" i mrtvo dizanje na skoro ravne noge (romanian deadlift http://www.youtube.com/watch?v=tH0stBpF7ko za jacanje stražne lože). Podizanje na prste u stojecoj poziciji dinamicki ili izdržaj. Sve navedene vježbe bi trebale ojacati mišice koji stabiliziraju koljeno te na taj nacin smanjit neugodu i bol te olakšati svakodenvni život. Vježbe ciljano za guzu, tu je vec manji izbor ali svakako bi trebala moci raditi Glute bridge (na podu, na pilates lopti...youtube is your friend :)), zatim vježe na spravama koje izoliraju guzu (npr: http://www.youtube.com/watch?v=Flb2ZI6lqWU ,, http://www.youtube.com/watch?v=maRhfm0u-nU,, ili neka slicna koja ima u teretani). sretno ;)
Back to Top
LanaN View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LanaN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 21:19
U redu je istezati fleksore kuka, ali time se ne rješava problem slabe muskulature trbuha cija slabost dodatno povecava lumbalnu lordozu. Duboki mišici leda kod neaktivnosti su oslabljeni, tako da u slucaju da se misli na te mišice leda slažem se da ih treba jacati.
Back to Top
LanaN View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LanaN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 21:24
Oštecena hrskavica koljena nije prepreka za izvodenje vježbi za podizanje stražnjice. Pažljivim odabirom vježbi koje ne opterecuju koljena postižu se odlicni rezultati. Kod Puppet se, ocito, ne radi o suvišnim kilogramima, vjerojatnije je da postoji greška u držanju, odnosno u posturi a time u smanjenoj cirkulaciji na problematicnom mjestu. Da bi mogla dati tocniji savjet trebalo bi napraviti detaljniji pregled.
Back to Top
Likaaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Likaaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2016 at 13:26
Kako ja mogu podici guzu . Mislim nemam ravnu. Malo je manja i spustena. Htela bi da jw veca i podignutija . I kukove bas nemam izrazene . Je l ima neka vezba za to . I da li mogu da uspem vezbama da imam supeer guzu :)
Back to Top
Likaaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Likaaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2016 at 13:29
A da i jer mozete da mi kazete kako da vezbam i ujedno dodajem kilazu jer ne bih da smrsam jer sam visoka 1.78 i imam 63 kila . Malo bi dodala jer ako vezbam smrsacu a ja bih jos 3 4 kila dodala . Pozzzz
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2016 at 11:21
Originally posted by Likaaaa Likaaaa wrote:

Kako ja mogu podici guzu . Mislim nemam ravnu. Malo je manja i spustena. Htela bi da jw veca i podignutija . I kukove bas nemam izrazene . Je l ima neka vezba za to . I da li mogu da uspem vezbama da imam supeer guzu :)

Prehrana - jesti u suficitu jedno 200injak kcal više od održavanja i to dodati iz UH (sad pišem napamet jer ne znam tvoju prehranu)
Trening - čučnjevi, iskoraci itd sve s većim težinama (opet pišem napamet jer ne znam kako ti izgleda trening)
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2016 at 11:22
Originally posted by Likaaaa Likaaaa wrote:

A da i jer mozete da mi kazete kako da vezbam i ujedno dodajem kilazu jer ne bih da smrsam jer sam visoka 1.78 i imam 63 kila . Malo bi dodala jer ako vezbam smrsacu a ja bih jos 3 4 kila dodala . Pozzzz



Post iznad ;)
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.