New Posts New Posts RSS Feed - D: Lanene sjemenke - poticu probavu i super izvor omega-3 masnih kisel
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Lanene sjemenke - poticu probavu i super izvor omega-3 masnih kisel

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Lanene sjemenke - poticu probavu i super izvor omega-3 masnih kisel
    Posted: 15 Travanj 2013 at 21:56
Back to Top
geisha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote geisha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 09:44
Da li je netko možda cuo išta negativno o lanu?Naime,jedna poznanica mi je nedavno napomenula kako joj je lijecnik rekao da se kloni lana jer bi on mogao utjecati na plodnost.Znajuci da je lignin ustvari fitosterol,a sterol je steroid to mi ima smisla pa me zanima je li netko naišao na slicnu info.
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 09:51
Ovo sam našao na netu-google knows everything
Mljeveni lan ili ulje od lana je dobar izvor fitohormona lignana, koji ublažavaju simptome menopauze, smanjuju rizik od pojave raka dojke i srcanih bolesti. Neki dokazi upucuju i na to da poticu plodnost . Znanstvenici su dobili rezultate koji upucuju na to da lignani iz lana udruženi s omega-3 masnim kiselinama usporavaju pojavu raka prostate. Lignani su antioksidanti, imaju antibakterijska, antivirusna svojstva i sprjecavaju oštecenja koja uzrokuju slobodni radikali, a vezana su uz starenje i bolesti.

Edited by fittyp - 17 Travanj 2013 at 09:53
Back to Top
geisha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote geisha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 10:09
Da,takvi su opcenito komentari i uglavnom ih se preporucuje.
No,ja ne bih bila ja da ne kopam malo pa gle što nadjoh:
Main article: Phytosterol
Phytosterols, more commonly known as plant sterols, have been shown in clinical trials to block cholesterol absorption sites in the human intestine, thus helping to reduce cholesterol in humans.[2] They are currently approved by the U.S. Food and Drug Administration for use as a food additive; however, there is some concern that they may block absorption, not only of cholesterol, but of other important nutrients as well. At present the American Heart Association has recommended that supplemental plant sterols be taken only by those diagnosed with elevated cholesterol, and has particularly recommended that they not be taken by pregnant women or nursing mothers.
Back to Top
spadalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spadalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 23:25
Poz, lan sam pocela konzumirati za dorucak u kombinaciji sa zobenim i odlicno je za pocetak dana :))
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 00:00
Ekipa, gdje kupujete lanene sjemenke i kupujete li ih mljevene ili?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 07:04
Ja svoje kupujem u dm-u ili u Konzumu na onoj njihovoj zdravoj polici, ne kupujem mljevene jer sam negdje procitala da ih je najbolje konzumirati svježe samljevene. Sameljem ih u mlincu za kavu :)
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:23
nemljeveni lan - ako ga stavim u zobene, dosta ga je teško baš prožvakati. ako ga ne prožvacem, hoce li se njegovi nutrijenti ipak apsorbirati ili ce samo proci kroz mene? :D
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:24
U dm-u od alnature kupim cijele pa malo po malo po potrebi meljem doma


Edited by Scarpetta - 18 Travanj 2013 at 16:25
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:44
Originally posted by Jean Jean wrote:

nemljeveni lan - ako ga stavim u zobene, dosta ga je teško baš prožvakati. ako ga ne prožvacem, hoce li se njegovi nutrijenti ipak apsorbirati ili ce samo proci kroz mene? :D

Ja sam cuo da ima jaku ljusku koju naša probava ne može provariti,tako da se moraju samljeti.Više ljudi mi je to reklo,e sad dali je istina-pojma nemam.Ja ih za svaki slucaj sameljem.
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 17:08

Originally posted by spadalica spadalica wrote:

Poz, lan sam pocela konzumirati za dorucak u kombinaciji sa zobenim i odlicno je za pocetak dana :))

Takodjer, jš kad ubacim koju vocku u to i sevije, mmmmmmmmmm Big smile


Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Ekipa, gdje kupujete lanene sjemenke i kupujete li ih mljevene ili?

Ja u DM-u, od Alnature. Nisu mljevene.


Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

U dm-u od alnature kupim cijele pa malo po malo po potrebi meljem doma

Thumbs Up



Edited by bebolina - 18 Travanj 2013 at 17:09
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 18:14
u intersparu
No matter how many mistakes you make or how slow you progress, you are still way ahead of everyone who isn’t trying. - Tony Robbins
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 18:18
i ja ih stavljam ujutro u zobene... tj. kuham ih zajedno sa vodom i zobenima jer onda puste svoju sluz pa zobene budu dosta gušce i onako kao rijetki puding Big smile a kad je kuhano umješam whey.. mljac!
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
biciklistica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biciklistica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 18:37
Cekaj, ti kuhaš zobene pahuljice? ONe ljuskice? Meni je palo na pamet da kuham heljdu, ali zobene nisam probala..jesam li te dobro shvatila?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 18:40
Da, nekad ih kuham, nekad samo stavim u toplo mlijeko... ili umiješam u posni sir... kako mi dodje Big smile

U zadnje vrijeme sve cešce ih kuham...40g zobenih + 3dl vode + 1žl. lanenih i malo stevije.. i kuham miješajuci dok se sve ne zgusne (oko 5-7min), i onda u to umješam pola mjerice wheya ili malo kakaa...
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 19:12
možete i bez kuhanja, u mikrovalnoj.. imate recept u mojoj transformacijskoj temi. Ja tako pravim i bude mi super. I ne zagori kao kad kuham  Big smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.