New Posts New Posts RSS Feed - D: LCHF nacin prehrane: umastite se zdravo!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: LCHF nacin prehrane: umastite se zdravo!

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: LCHF nacin prehrane: umastite se zdravo!
    Posted: 21 Sijecanj 2015 at 15:02
Svi komentari na temu: LCHF nacin prehrane: umastite se zdravo!

neke stvari su uredu a neke ne. masti mogu zamijeniti ulogu ugljikohidrata u nekim slucajevima ali mogu istoo tako i teško pasti na želudac, usporiti probavu i stvoriti intoleranciju na šecere. daleko od toga da su masti potrebnije negoli ikoji ugljikohidrat, ali po meni omjer masti i ugljica dnevno treba biti 50-50 ....(naravno samo od tog dvoje).....cemu izbaciti zob,rižu i crni kruh? to je divna hrana zbog koje ja imam stolicu! naravno masnoce iz mesa, badema i mlijeka su uredu...ali non stop konzumirati velike kolicine toga, (isprobano) meni nisu donijele ništa dobroga osim vrtoglavice i iscrpljenosti i loše probave. svaki obrok treba imati sva tri makronutrijenta samo razhih omjera kako dan završava (netreba nam kruh dva sata prije spavanja)
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 18:44
Ja sam na LCHF-u već godinu dana. Nikad se nisam bolje osjećao i mogu volu rep iščupat. Nemam nikakvu intoleranciju na šećere, štoviše, imam osjetno poboljšanu inzulinsku osjetljivost tako da kad konzumiram šećer daleko ga bolje iskoristim, također, crijevna flora mi se daleko poboljšala tako da neka hrana bogata ugljikohidratima i biljnim proteinima, pr. grah, koja mi je prije smetala mi više uopće ne smeta.

Kiseli kupus, turšija, patliđani, gljive za vlakna, životnjske masti za energiju, životinjski proteini za rast i regeneraciju. Kokosovo ulje i čokolada 85% za super moći. Bijela slavonska krvavica i domaće slavonske kobasice, zapečeno, uz salatu od crvenog kiselog kupusa. Savršen LCHF.

Osim ono malo riže što treba za dobru sarmu, nemam nikakvu potrebu za kompleksnim ugljikohidratima, štoviše daleko su mi draži i bolji jednostavni šećeri iz voća. Koja naranča ili mandarina nakon ručka i to je to.

I ne kužim kako netko može imati problema sa stolicom nakon konzumiranja velikih količina masti. Za Novu godinu sam napravio tortu od malina, išlo je unutra 125g maslaca, 100g kazeina, 250g mascarponea, 400ml slatkog vrhnja, 500g malina, dvije instant želatine fix, bomba od 6500kCal+. Stukao sam to u 24h, uz sve ostale blagodati u obliku janjetine, prasetine, pečenih kobasica, i bilo je svega samo ne problema s probavom. Još je i krme malo smršavilo u tom periodu, unatoč konzumaciji 10000+kCal u jednom danu.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 21:16
Ispravak netočnog navoda, bio je onaj vindijin mascarpone od 500g i 800ml slatkog vrhnja (4x200ml).
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 22:48
Taman si se ispravio :)

I da, maline su ti spasile stolicu LOL Vraga, koliko si izjeo moralo je negdje van.

A ono, opet dolazimo do onog svakome svoje heh...vjerojatno je i puno toga stvar prilagodbe. Na početku malo čudnog osjećaja, vrtoglavice, zbunjenosti, želje za ovim ili onim radi navike bla bla pa prođe. A ako si se ti odmah osjećao odlično čim si krenuo s tim onda super, paše ti i bok. Što se kokosovog ulja tiče dugo mi je trebalo da ga probam ali otkad sam se zaigrala  nijedna kajgana bez njega više nije ista Smile

btw. podijeli s ekipom sliku torte Smile



Edited by Gym_girl - 21 Sijecanj 2015 at 22:49
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2015 at 00:39
Nedvojbeno je da nekom broju ljudi LCHF prehrana može pomoći u rješavanju nekih zdravstvenih problema, ili da im zbog xy razloga odgovara, mada u članku nije ni definirano kakvi su omjeri makronutrijenata u tome. Ali neke tvrdnje iz članka, copy-paste sa senzacionalističkih navijačkih stranica su potpuna besmislica.
   " Koje su zdravstvene prednosti LCHF načina prehrane? " u odnosu na što? U odnosu na prehranu koja se sastoji od krafni, kave sa 20% šećera, krompirića sa ketchupom i coca cole, ili u odnosu na prehranu niske kalorijske gustoće bogate mikronutrijentima? U odnosu na ovo drugo sasvim sigurno ne da nije bolja nego je štetnija, a u odnosu na prehranu sa previše jednostavnih šećera jest.
   Bezuvjetna tvrdnja o pozitivnim učincima, umjesto da piše "može pomoći" ili "u nekim slučajevima" nije besmislena nego kriminalna. Tumor markere i upale od prostate do dojke nakon obroka od zasićenih masnoća neću spominjati, nego kardiovaskularne bolesti. Čini mi se da veći dio čitatelja ovdje dolazi zbog prekomjerne težine i zdravog života, čemu onda povećavati faktore rizika bilo sa jako puno zasićenih masti ili jako puno prostih ugljikohidrata. Pa danas je preko 50% udjela svih smrtnosti od kard...vaskularnih bolesti. Spominju se u članku "nova" istraživanja u posljednjem desetljeću? Zanemarit ću osobno mišljenje, idem na činjenice. U 2014. godini a i xy puta ranije, dvije najbolje bolnice za kard.-vas. bolesti u USA( a time možda i svjetske) su klinika u Cleveland-u i Mayo klinika, na više lokacija i sa hrpom stručnjaka specijalista, iskustvom u liječenju i bazom podataka detalja i liječenja od više desetljeća. Njihova mišljenja o prehrani : http://my.clevelandclinic.org/services/heart/patient-education/videos/faqmed/video_faddiet
i http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/heart-disease/in-depth/heart-healthy-diet/art-20047702?pg=2
Pa ako netko misli da je mišljenje nekih tzv nutricionista koji nikad nisu nikog liječili i plaćali troškove, ili u karijeri izgubljenih liječnika sa neta, ili Štefeka koji je progooglao, točnije od iskustva ovih vrhunskih klinika, neka izvoli. Ili umjesto šuplje lchf webstranice potraži mišljenja zaista odličnih nutricionista kao Donatella Verbanac, Darija Vranešić Bender, itd., njih preporučam,mislim da su i klinički dijetetičari, a sreo sam i nutricioniste od kojih sam i ja znao ilinaučio više, što je žalosno... O hrpi dodatnih problema neću ni pisati, ne da mi se gubiti vrijeme na senzacionalizam i bedastoće, i ovo je bilo previše ali mi je izbacilo osigurač :). Kao što je i većina informacija na netu o kokosovom ulju netočna,osim sastava, počev od toga da je najbolje za prženje jer ima najvišu temperaturu isparavanja. Prosto ne mogu vjerovati kako su mnogi stogodišnjaci još živi a da u životu nisu vidjeli kokosovo ulje, ili potražite negdje studiju o revitalizaciji nekih siromašnih otoka od prije 20 godina, a na tim otocima nije bilo skoro ničega osim palmi kokosa. Ne tvrdim da je loše, nego samo da nije nikakvo čudo kao ni hrpa drugih namirnica koje nam marketing nudi, u odnosu na to što imamo naše. Dalje zaključite sami... Ili pročitajte neku od najnovijih znanstvenih knjiga o kliničkoj prehrani, boljih nema dok znanost ne dođe do novih, prihvaćenih i činjeničnih spoznaja.
   A navod da uz masti vlakna nisu potrebna za regulaciju stolice i rada crijeva, već sam komentirao, dovoljno je potražiti u bilo kojoj kvalitetnoj novijoj knjizi o fiziologiji. Netko možda zaista tako funkcionira, a ostala većina će za 10-20 godina dobiti toliko koliko su uložili, od divertikula do imuno poremećaja.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2015 at 10:44
Meni i dalje nije jasno zasto se ljudi boje ugljikogidrata. Dobro si iver rekao, uvijek rade usporedbe koliko je zdravije u odnose na ljude koji se hrane fast foodom, krafnama, piroskama itd...
Bas me zanima kad bi radili istrazivanje u odnosu na jelovnik koji sadrzi 50% ugljikohidrata, u kojima je 4/5 unosa kalorija iz cjelovitih integralnih zitarica, a ostatak iz voca i povrca..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2015 at 11:42
recimo meni uopce ne odgovara LCHF prehrana...imam vrtoglavice a nakon konzumacije vece kolicine masti dobivam nagon za povracanje-mozda je ovo povezano sa mojim gastritisom ali ne znam...

Edited by admin - 22 Sijecanj 2015 at 12:04
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2015 at 11:42
ponovo ovi ruzni znakovi...zna li netko kako ovo obrisati

Edited by admin - 22 Sijecanj 2015 at 12:05
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2015 at 11:59

motivation, ne kužim zašto ti se to dešava? Stavljaš neke znakove, slike, što li? :) Ja ti neću brisat jer ne znam ima li tu šta teksta u svom ovom kupusu :)) ali ti možeš sama na post options pa edit post....

A ovo ostalo komentiram kad se vratim popodne Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2015 at 14:37
Motivation, čisto iz znatiželje, koje masti?
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 00:06
Nisam imala potrebu niti želju isprobavati ovakve nacine prehrane.Ako netkome odgovara super-ali ja ne vidim svoje svakodnevne aktivnosti bez (malo) uglj u svakom obroku.
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 09:44
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


motivation, ne kužim zašto ti se to dešava? Stavljaš neke znakove, slike, što li? :) Ja ti neću brisat jer ne znam ima li tu šta teksta u svom ovom kupusu :)) ali ti možeš sama na post options pa edit post....

A ovo ostalo komentiram kad se vratim popodne Big smile 

gym_girl ne, ne stavljam nikakve znakove to se samo od sebe stvori  Cry

Edit: izbrisani čudni znakovi - Zoki


Edited by Zoki - 23 Sijecanj 2015 at 10:37
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 09:46


Izvinjavam se na ovim znakovima...ne mogu ih izbrisat nikako...

masti koje ja koristim: maslinovo ulje, kokosovo ulje, avokado, sve vreste orasastih plodova i sve vrste sjemenki  Big smile

Edit: izbrisani čudni znakovi - Zoki


Edited by Zoki - 23 Sijecanj 2015 at 10:35
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 10:10
Pogledaj da nisi možda neki link ili nešto slično ubacila u potpis na postavkama profila.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 10:27
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:



Izvinjavam se na ovim znakovima...ne mogu ih izbrisat nikako...

masti koje ja koristim: maslinovo ulje, kokosovo ulje, avokado, sve vreste orasastih plodova i sve vrste sjemenki  Big smile


Ako budeš razmišljala o LCHF ikad u budućnosti onda bude potrebna promjena strategije. Kalorije trebaju dolaziti iz zasićenih i mononezasićenih masti, a polinezasićene unositi u minimalnim količinama, po mogućnosti iz životinjskih izvora.

U prijevodu, zaboravi sve orašaste plodove i sjemenke, od orašastih lješnjak, od sjemenki makadamija, i jedno i drugo u ograničenim količinama, ako nije neka fešta, 20g dnevno maksimum. Maslinovo ulje čisto za začiniti salatu, do 10g dnevno. Kuhati možeš na kokosu, no za kuhanje su ti daleko bolji maslac i pročišćeni maslac. Ekstra djevičanska svinjska mast je isto odličan izbor. Plava riba, zreli sirevi, masniji komadi mesa iz domaćeg uzgoja, uz sve to brdo šarenog povrća. Naravno, pod uvjetom da ne umreš od svih tih nezdravih stvari. Ja sam još uvijek živ, al kolko ću, ne zna se. Upravo mi je malo pao kolesterol pa odo na gablec, šunke, sira i turšije.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 13:45
Meni paše LCHF prehrana, i prilično spontano sam prešla na taj način prehrane. Točnije, malo sam se igrala s namirnicama i osluškivala kako organizma na njih reagira i eto - došla sam do toga da puno bolje funkcioniram i bolje se osjećam na mastima, nego na puno UH.

Baš sam nekidan pogledaal prosječan unos uh koji imam u danu i gotovo uvijek sam između 30 i 50 grama UH.

Izvori masti su mi: maslinovo ulje, kokosovo ulje, omega-3 kapsule, avokado, bademi, kikiriki maslac, maslac od badema, losos, različiti masniji sirevi i sl.
Be healthy, be happy.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.