New Posts New Posts RSS Feed - D: Najvece predrasude o bodybuildingu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Najvece predrasude o bodybuildingu

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
jeulz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Travanj 2012
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jeulz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Najvece predrasude o bodybuildingu
    Posted: 04 Svibanj 2012 at 17:07
Ne loš clanak, samo da se nadovežem na nocni katabolizam - takoder mit, tijelu treba otprilike 36h bez ikakve hrane da krene u katabolizam. Nemam studiju pri sebi ali googlanjem se da naci.
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2012 at 20:21
Za katabolizam se slažem teško da ce tijelo poceti prvo nagrizati aktivnu supstancu kao mišice.Necu ulaziti u kondicijski dio BB.Možda ipak je BB krivo shvacen od konacnog korisnika i novijih generacija BB-a koji je pumpao i pumpao bez treninga snage koji je valjda temelj BB bio u davnoj prošlosti Ove BB koje vidimo mene podsjecaju na "punjenu puricu look" stuffed turkey.
Back to Top
Dan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2012 at 22:55
odlican clanak a jeuiz: siguran sam ako jos malo progooglas da ces naci neke tvrdnje koje pobijaju ovo sto si napisao :) ne ulazim u to je li istina ili nije vec zelim reci da se ja osobno ne bih oslanjao na takav izvor info
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2012 at 23:23
    Citam vec nekoliko puta ovaj clanak,nekako mi je onaj prijašnji o snazi bio daleko bolji.Cim se u tekstu nalaze pojmovi kao ljubav i studije meni to ne cini dobro.Ljubav zna biti slijepa pa ne primjeti da tolike temeljite pripreme oko BB ne daju po automatici i vecu vrijednost i opravdanje,zatim studije bezimene (opet)koje dokazuju da ariel pere bjelje.Izjednacavanje BB sa sportom,BB je bio sport do Steve Reeves-a,Eugena Sandowa...itd.Jedan olimpijski dizac tegova 1,70cm visine,77kg diže 177kg iznad glave,u snatch 195kg po meni je to snaga,ne 130kg mišica koji dižu 100kg.Pa ipak niti jedan od tih dizaca olimpijskih nema problema sa definicijom.   

Edited by Igor - 05 Svibanj 2012 at 01:31
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2012 at 02:27
Bb nikad nije niti nece biti priznat kao sport. Svi bilderi nakon ere Arnolda a vec i tada ih je bilo su pokusni kunici za steroide nista vise. Cijenim njihovu zrtvu i spremnost da daju zivot samo da budu Mr. Olympia(izjava jednog od natjecatelja) ali to nema veze sa sportom. Bez uvrede ikom, samo iznosim cinjenice.
Back to Top
GOSPODIN B. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 123
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GOSPODIN B. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2012 at 08:20
extreme, steroidi su prisutni u sportu od pocetka prošlog stoljeca, nažalost, ne samo u BB. Baseball je priznat kao sport pa je pun doping skandala. Biciklizam. Atletika. Gimnastika. Cak i šah. Nogometaši umiru na terenu. Ništa više nema veze sa sportom. Mi rekreativci možemo vježbati natural ali danas, u bilo kojem pro sportu, steroidi su prisutni kod mnogih sportaša kao komponenta koja pomaže da budu brži, jaci, bolji...  Dok se ne sruše.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2012 at 09:11
Ma slazem se, svi profi sportasi koriste doping svjesno ili ne, i sve veci broj amatera jer ljudi zele rezultate sto prije. Ali jedno je doping u sportu a drugo doping u bb. I top sportasi si osiguraju zivot manje vise s dobrom karijerom a bilderi mozda njih top 5 zaradi dovoljno za zivot nakon karijere. A uniste si zdravlje i sve ostalo. Kad sam vise pratio bb prije 5-6 godina, cuo sam sta sve rade bilderi samo da bi dosli do novaca za steroide. Da ti se zivot zgadi. Imas i par dokumentaraca na tu temu, siguran sam da si neke i pogledao. Al dobro svako ima svoj izbor.
Back to Top
Zac23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zac23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2012 at 09:17
Cinjenica da je doping sveprisutan u sportu svakako stoji ali kao kondicijski trener još nisam sreo sportaša rekreativca u bilo kojem sportu osim u BB-u a da je toliko spreman posegnuti za nedozvoljenim sredstvima. Možda je cak nezahvalno reci da se isti bave BB-om jer vecina ih samo koristi BB tehnologiju treninga da bolje izgledaju a ne, kao što je Ivan rekao, iz ljubavi prema sportu i vježbanju.
Back to Top
fight View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fight Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2012 at 21:13
mislim da BB sve više zadire u fitnes. moja je generacija tražila idole u Zagoru ,Bleku...dok djeca danas vide idole u Hulku ,Hellboyu... i tako ce željeti izgledati ako se uhvate utega, u potpunosti se slažem sa extremefitom. treba napravit nešto iz nicega bez steroida i hormona rasta( možda cak i bez suplimenata)
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2012 at 17:56
Vecina Hrvata danas je izgleda našla idola u onom Meksikancu iz Zagora, kako se ono zvao Chico? He, he
Back to Top
JayCutler View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JayCutler Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2012 at 16:44
Koji su kreteni ljudi u p.m.... ua nevjerovat su ove predrasude... ja nesmijem ni spomenut da bildam odma pocnu sa tim," a kad prestanes objesit ce ti se salo,koza ce ti bit objesena,umrjet ces od ti proteina,napuhan si nemas nimalo snage , nemozes trcat nisi okretan itd itd to je samo zato sto ljudi jednostavno nemaju blage o ljudskom tijelu ... nazalost ...
Back to Top
JayCutler View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JayCutler Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2012 at 16:44
La jebiga nas je bildere Bog zakinuo cim smo se rodili :D
Back to Top
JayCutler View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JayCutler Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2012 at 16:46
ovo j egore glupo navedeno, doping ? doping se javlja u svim sportovima, puunov is eu nogometu jer je popularni sport i tako u sivm sportovi di je eksplozivnost potrebna itd... slazem se sa ronijem kovacicem " : Problem je sto se u body buidlingu rezultat i uzimanje dopinga vizualno vidi" ..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2012 at 17:04
Hehe..ja sam se naživcirala jucer kad je onaj naš blesavi komentator, kako se vec zove, prilog o brižnom Armstrongu završio rijecima: " a sad se okrecemo (ili tako nešto, nebitno) PRAVIM sportašima" ....ja ne znam, jesu li oni stvarno idioti ili im samo tako piše? Možda i ovo drugo ali uglavnom....slabo mi je od toga. Cijela olimpijada nakemijana, a svi isprani mozgovi ponosni i šokirani nadljudskom snagom i moci tih vanzemaljaca...ma come on Big smile Ne ulazim u pitanje steroida i svega vezano uz to, o tome bi se dalo malo više pisati.... samo se divim ljudskoj naivnosti.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
JayCutler View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JayCutler Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2012 at 17:48
To si upravu... ovdje nije tema "steoridi" .. a i svi znamo da puno pro sportasa to korsiti... kao jedan c.ronaldo ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2012 at 13:14
Šta ce kad nemaju drugog izbora. Ili uzmi ili budi prosjecan :)

Ne vjerujem da bi itko uzimao da im to nije nametnuto od onih koji od sportaša žele radit cirkus za mase. Ne krivim sportaše, krivim sustav. I podržavam ljude koji ostvaruju svoje snove i žele izac iz prosjeka. Sve dok to rade na razuman nacin, kontrolirano i pametno. Svatko za sebe odlucuje što mu je bitno u životu. Nekome je krajnji domet rušenje rekorda u ležanju na kaucu, a netko je za svoje domete i rekorde primoran donosit malo gadnije odluke...na koje je prisiljen ako želi slijedit svoju strast.

Ne svidja mi se to nametanje ali ne znam ko tu šta može...možda ljudi ako prekinu tražit nadljudske rezultate? :) Opet...sve je to i krenulo od ljudske potrebe da se bude što bolji, jaci pa završilo sa ocekivanjem masa za savršenstvom, naucili su se ljudi na to.......ne znam, ne vidim rješenje zapravo, previše se uvuklo :)

(govorim o pro sprotašima, ne o blesavcima koji se roknu prije nego što prvi put sjednu na bench)


Edited by Gym_girl - 26 Kolovoz 2012 at 13:19
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.