New Posts New Posts RSS Feed - D: Najveci vodic za postizanje tjelesne transformacije
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Najveci vodic za postizanje tjelesne transformacije

 Post Reply Post Reply
Author
dado56 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dado56 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Najveci vodic za postizanje tjelesne transformacije
    Posted: 15 Veljaca 2018 at 18:16
Svi komentari na temu: Najveci vodic za postizanje tjelesne transformacije

Treba li raditi kardio? Problem s kardio aktivnostima duljeg trajanja jest njihov negativan utjecaj na mišicno tkivo. Stoga, mnogi treneri ili potpuno dokidaju kardio aktivnost osobama koje žele postici tjelesnu rekompoziciju ili je kardio ogranicen na kratke i povremene HIIT treninge. Ako ste ozbiljna stranica nemojte ljudima prodavati maglu o cardiu... Cardio mora biti sastavni dio vjezbanja ( ne pricamo o trcanju maratona) barem 25min 3-4 puta tjedno je obaveza ... pogotovo ako ste pretili .. najvise masnoca se gubi disanjem...
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2018 at 20:53
Originally posted by dado56 dado56 wrote:

Svi komentari na temu: Najveci vodic za postizanje tjelesne transformacije

Treba li raditi kardio? Problem s kardio aktivnostima duljeg trajanja jest njihov negativan utjecaj na mišicno tkivo. Stoga, mnogi treneri ili potpuno dokidaju kardio aktivnost osobama koje žele postici tjelesnu rekompoziciju ili je kardio ogranicen na kratke i povremene HIIT treninge. Ako ste ozbiljna stranica nemojte ljudima prodavati maglu o cardiu... Cardio mora biti sastavni dio vjezbanja ( ne pricamo o trcanju maratona) barem 25min 3-4 puta tjedno je obaveza ... pogotovo ako ste pretili .. najvise masnoca se gubi disanjem...

Kako mislite najvise masnoca se gubi disanjem? I sto smatrate tocno pod "cardiom"?
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Josh View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Josh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2018 at 19:21
Ja bih se složio sa mišljenjem koje je napisao dado56...cardio je sastavni dio transformacije (i sam sam ju prošao). Cardio treba definirati i planirati vrlo individualno za svaku osobu koja se odluci uz trenera krenuti u taj proces...No, kao i streching, kao i HIIT i sve drugo, cardio u zoni je izvstan dio treninga...naglašavam individalni pristup jer nema nekog uni-recepta, kao i iskustvo trenera je izuzatno važna. Slažem se da dugotrajni cardio vodi ka dominaciji kortizola i neporebnom iscrpljivanju...no ja kao zdravstevn radnik moram naglasiti da je svaka aktivnost pa tako i cardio lijek za krvožilni sustava, dakako umjeren....
Back to Top
Bojko77 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bojko77 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2018 at 10:58
"Cardio treba definirati i planirati vrlo individualno za svaku osobu koja se odluci uz trenera krenuti u taj proces.." - to je aposolutno tocno, s tim da dodajem, ne samo cardio, vec uopce trening, i ne ne treba ti osobni trener, za 99% ljudi, treba samo sastaviti trening koji samom sebi najviše odgovara, a za to ti treba nešte vremena kroz vježbanje i ucenje, kako vježbanja tako i samog sebe.
Back to Top
Josh View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Josh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2018 at 11:17
Bojko77 tak je!
Back to Top
Josh View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Josh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2018 at 19:27
Hm...ova dva dana sam razmišljao i shvatio da sam pogrješio složivši se sa Bojko77. Ipak smatram da treba mišljenje trenera. Zapravo, treba ti strucnjak koji ce ti reci gdje sereš = gdje radiš greške. Zatim ce te voditi do platoa i preko njega, dakle težiti ce da prelaziš granice treninga i da napreduješ. Psihološki, trenere je neprocjenjiv, ako je dobar i ako kuži individualan pristup klijentici/klijentu. No ono sa pocetka ovog clanka, da se bez cardija ili sa malo njega može u switchingu fat/muscles je porpirlicno cudno. No....ostavljam to drugima.....meni osobno cardio kao streching je sastavni dio treninga i sablasno me vesele ;)))) Dakle, uživam u tome....posebice u strechingu koji je kao meditacija tijela.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.