New Posts New Posts RSS Feed - D: Paradoks mehanizma topljenja masti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Paradoks mehanizma topljenja masti

 Post Reply Post Reply
Author
kajsa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kajsa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Paradoks mehanizma topljenja masti
    Posted: 08 Veljaca 2012 at 11:51
Mislim da je clanak odlicno napisan...vrlo precizno i jasno su dati primjeri o tome kako pravilnim treningom doci do željenog cilja...Bravo!
Back to Top
mrzimcelulit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mrzimcelulit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 22:41
iskreno,ne razumijem ovaj pojam metabolicki podražaj...mislim super je ovo sve napisano,i u biti vjerujem u to,jer sam masu puta nesvjesno tako vježbala,brzo ali intenzivnije,cisto iz lijenosti i dobivala bolje rezultate nego kad se ubijam na stazi za trcanje... al opet,taj metabolicki podražaj mi nije jasan,jel se to misli da kao dok treniraš sagoriš neke kalorije pa kasnoije to tijelo nadoknaduje iz masnih rezervi ili šta?
Back to Top
Sharma View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sharma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2012 at 21:58
Ovaj clanak je super napisan.. i to sve sta pise je istina..ali ja bih nesto dodao :D istina je da cemo vise energije trosit nakon intervalnog treninga u odnosu na kontinuirani(60 min trcanja) ali isto tako ja pitam Tihomira koliko ce on hrane pojest nakon intervalnog treninga a koliko nakon kontinuiranog? sta je bitna stavka za mrsavljenje... stoga bi ja ipak dao prednost kontinuiranoj metodi treninga.. ali to je moje miseljenje :D pozdrav
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2012 at 23:11
Originally posted by mrzimcelulit mrzimcelulit wrote:

,taj metabolicki podražaj mi nije jasan,jel se to misli da kao dok treniraš sagoriš neke kalorije pa kasnoije to tijelo nadoknadjuje iz masnih rezervi ili šta?


Da.
Nakon zavrsenog takvog treninga tijelo trosi dominantno masti u oporavku da bi se vratilo u homeostazu. Dakle dug kisika, snizavanje tjel temp, razgrasnja laktata i ostali procesi u tijelu koje treba normalizirati nakon takvog treninga trose masti vecim dijelom kao izvor energije za obavljanje tih procesa
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2012 at 23:14
Originally posted by Sharma Sharma wrote:

Ovaj clanak je super napisan.. i to sve sta pise je istina..ali ja bih nesto dodao :D istina je da cemo vise energije trosit nakon intervalnog treninga u odnosu na kontinuirani(60 min trcanja) ali isto tako ja pitam Tihomira koliko ce on hrane pojest nakon intervalnog treninga a koliko nakon kontinuiranog? sta je bitna stavka za mrsavljenje... stoga bi ja ipak dao prednost kontinuiranoj metodi treninga.. ali to je moje miseljenje :D pozdrav


Po kojoj logici mislis da bi se nakon takvog treninga trebao prezderavati?
Ako imas sredjenu prehranu sa svim potrebnim nutrijentima, adekvatan kalorisjki unos kroz dan nema potrebe ni zahtjeva tijela da se odjednom prezders do besvjesti.
Poanta topljenja masti nije gladovanje i ne jedenje, nego upravo suprotno, vecina koja krece s time vec u startu jede nedovoljno i treba povisiti kalorije i urediti prehranu kompletno......
Back to Top
Sharma View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sharma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 00:01
Nitko nije reka da bi se trebalo prezderavati,ali poanta za gubljenje potkoznog masnog tkiva manje unositi nego sto trosimo,cista matematika :D tako da nakon 60 minutnog treninga mozes ne jesti da tijelo trosi masti da dodje u homeostazu,a nakon intervalnog treninga,HIIT-a,cega god tesko da ces moc da ne uneses nesto hrane u sebe jer je trening intezivan,naporan..a i neophodna ti je u tom slucaju hrana jer se tijelo nece regenerirati nakon takvog treninga..
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 09:54
Originally posted by Sharma Sharma wrote:

Nitko nije reka da bi se trebalo prezderavati,ali poanta za gubljenje potkoznog masnog tkiva manje unositi nego sto trosimo,cista matematika :D tako da nakon 60 minutnog treninga mozes ne jesti da tijelo trosi masti da dodje u homeostazu,a nakon intervalnog treninga,HIIT-a,cega god tesko da ces moc da ne uneses nesto hrane u sebe jer je trening intezivan,naporan..a i neophodna ti je u tom slucaju hrana jer se tijelo nece regenerirati nakon takvog treninga..


A tko kaže nda na kraju dana neceš biti u deficitu ako i jedeš poslje HIIT-a? Jedan obrok ne cini ukupni kalorijski unos........Mogu 6x jesti na dan Ok kolicine i još uvijek biti u deficitu, tako da taj obrok poslje treninga je poželjan u svakom slucaju.
Druga stvar je da ne vidim razloga da se ne jede poslje 60 minutnog treninga, to smatram pogrešnim, a niti takvog treninga nižeg intenziteta , ako govorimo o nekoj LI varijanti tijelo je u homeostazi vrlo brzo nakon treninga pošto niti  fiziološke promjene u tijelu nisi niti blizu tako velike kao nakon treninga visokog intenziteta, pa samim time nema niti potrošnje masti nakon takvog treninga u toj mjeri.
Back to Top
Sharma View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sharma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 23:15
Istina je to sto kazes,mozes ti biti i u deficitu nakon 6 obroka u danu,ali to ti i pokusavan rec,na dugorocno neces moc trenirat s tim nacinom treninga(HIIT),zato jer je intezivan i zato jer ces se vjerojatno razbolit,prehladit nakon nekog perioda,a deficita na kraju krajeve mora biti(za kalorije govorin) jer inace nema mrsavljenja..A da ne govorim kako ces kad ti dodje gospodja ili neki covjek koji zeli smrsaviti a nije u zivotu imao malo teze treninge..oces i njega poslati na HIIT?!?
Back to Top
jolie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jolie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2012 at 22:20
pocetnik sam i ne razumijem se u pola toga o cemu govorite,ali mogu sa sigurnoscu reci jer sam svaki dan u teretani, (nadam se da to nije greska) da stariji lakse podnose pravilan trening na spravama, pod tezinom koju im odredio trener, nego sto bi mogli izdrzati trcanje na spravi ili orbitrek sat vremena... kao sto rekoh..ja sam samo jos jedan laik,ali evo upijam i ucim.... btw_ clanak je odlican! ohrabrio me, iako mi vaga vec 2mj ili stoji ili ide gore :((
Back to Top
Iman View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2016 at 13:15
Odlican clanak! Napokon je dokazano da nije sve u ubijanju u teretani!! ??
Back to Top
jokem View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Rujan 2012
Location: split
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jokem Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2016 at 13:38
ja sam pocetnik pa ako mi može ko objasnit malo bolje jer meni je glavni cilj skinit salo sa trbuha i malo raširit ramena i povecat prsa sad mi je program takav da svaki dan radim jedan dio tjela(idem 6 dana u teretanu tjedno),po ovom clanku mi ispada da je bolje radit svaki dan cilo tilo,te da cu tako istopit više masti.ako je bolje da radim cilo tjelo jel mi može ko napisat program ili bar dat neke smjernice . HVALA VELIKA!!!
Back to Top
Franc003 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Franc003 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2016 at 14:54
Znaci osoba A je za 2 tjedna izgubila 14 dana...
Back to Top
Vrba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2016 at 08:22
Odlican clanak, i ja kao trener primjenjujem slicne treninge sa klijentima. Kombiniram npr. dva treninga kružni teretana i jedan kružni na poligonu (marinci. Skokovi, sprintevi, Itd.) i rezultati su fenomenalni.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.