New Posts New Posts RSS Feed - D: Plank: bazicna vježba za core
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Plank: bazicna vježba za core

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Plank: bazicna vježba za core
    Posted: 07 Sijecanj 2013 at 16:30
Svi komentari na temu: Plank: bazicna vježba za core

je li je teže ako ovaj bocni plank radimo tako da su noge na povišenom?
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2013 at 17:58
probaj :D
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2013 at 18:01
Je ;)
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2013 at 19:15
pitam jer ja tak radim i imam filing da je teže :D hvala :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2013 at 21:06
I ja tako radin, nema na cemu ;)
Back to Top
kikiriki83 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikiriki83 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2013 at 13:23
ove vježbe radila sam prije 10 godine. bile su teške tada, a nisu ništa lakše sada. odlicne za testiranje izdržljivosti
Back to Top
asalamun View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2012
Location: Porec
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote asalamun Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2013 at 12:55
Za dodatan napor u bocnom planku probajte podignuti gornju nogu ;) Meni je plank baza za svaki trening trbušnih/lednih mišica. Pripremi trup na napore i ubacujem ga izmedu serija vježbi za trbušne/ledne...
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2013 at 20:03
Plank je super stvar. RKC PLANK je varijanta koja se uci na poduci za RKC Kettlebell instruktore. Poanta PLANKA je da se napravi tenzija cijelog tijela kao da se od tijela radi kompresivno odijelo. Full body tension :-)) Iako brdo plankova nece popraviti probleme sa stabilizacijom srednjeg dijela tijela. Iako je definitvno super pocetak. Idealno je ovo raditi prije treninga kao neku pripremu.
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
dado-najaci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dado-najaci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 22:35
Mislim da je odlicna vjezba,jer radim core abs i vidim napredak nakon 1.mjeseca rada insinitia.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 23:31
Originally posted by Amiketa Amiketa wrote:

Plank je super stvar. RKC PLANK je varijanta koja se uci na poduci za RKC Kettlebell instruktore. Poanta PLANKA je da se napravi tenzija cijelog tijela kao da se od tijela radi kompresivno odijelo. Full body tension :-)) Iako brdo plankova nece popraviti probleme sa stabilizacijom srednjeg dijela tijela. Iako je definitvno super pocetak. Idealno je ovo raditi prije treninga kao neku pripremu.


Vidiš, nas su ucili na faxu da se plank tako u pricipu ne radi. Ne da je pogrešno jer s emože i tako raditi, nego da mu je poanta i najbolja svrha upravo da se svjesno , namjerna i snazna  kontakcija cijelog tijela,prvenstveno  vanjskih misica ne radi,  zbog u tom slucaju nedovoljne aktivacije i iskljucivanja unutarnjih misica glavnih stabilizatora kraljeznice (erector spinae i m.multifidi) koji su i onako kod vecine nedovoljno razvijeni i jaki, dok vanjski "oklop" zna bit i prejak u odnosu na njih kod vjezbaca, sto i kod naizgled vrlo utreniranih dovodi do disbalansa i problema s kralježnicom. Tako da je ovo jedna od vjezbi sa tzv posturalnim zadacima , uz koje treba raditi i vjezbe na vise ravnina, no odlicna upravo za jacanje tih misica koje je tesko aktivirati i dat im dovoljan stimulans da potakne rast i razvoj istih za razlike od vanjskog "oklopa" koji radi gotvo svugdje.
Ovakav plank s tenzijom je dobar ako zelimo razvijati kornjacin "oklop" i za totalne pocetnike bez ikakvog tonusa i sl. , no to je lako i na druge nacine a ovo potrebnije i zanemarivano.
Tako u toj varijanti vjerujem da brdo takvih plankova hoce popraviti stabilizaciju tijela.


Edited by The Phoenix - 12 Veljaca 2013 at 23:38
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 23:45
Ja sad trebam savjet , sa plankom sam došao do neke razine gdje bi ga htio neko vrijeme prestati koristiti. Pošto mi je trenutacni cilj masa koje vježbe mi preporucati za trup ?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 23:54
Brle, neceš radi planka izgubiti masu da bi morao apstinirati od njega :)
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 10:06
ako želiš brutalno vježbu za trbušne mišice: L-sit (ili u propadajucem položalu ili u visecem i podizanje ispruženih nogu u visecem (ili poluvisecem, kad se mao digneš rukama) su ti dušu dali ali plank bi trebao ostat jer rade i ledja i ne treba ga zanemarit :)
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 10:16
Hvala na ovom linku, stvarno ce mi pomoci ova vježba jer imam nekih sitnih problema sa "core-om" :D
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 10:19
ako radim plank (prije svakog vježbanja, dakle, 4x na tjedan), jel trebam ukljuciti još neke vježbe koje su gotovo iskljucivo za trbušne? tu ne ubrajam cucnjeve, iskorake s twistom itd. za koje sam cula da isto pogadjaju core. moj cilj nije masa, nego oblikovanje, ucvršcivanje...
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2013 at 23:31
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Brle, neceš radi planka izgubiti masu da bi morao apstinirati od njega :)
ahhahaha ma nisam na to mislio nego bi htio ubaciti neke druge vježbe za core Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.