New Posts New Posts RSS Feed - D: Policisticni jajnici: Kako hranom popraviti simptome bolesti?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Policisticni jajnici: Kako hranom popraviti simptome bolesti?

 Post Reply Post Reply
Author
lintu78 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lintu78 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Policisticni jajnici: Kako hranom popraviti simptome bolesti?
    Posted: 22 Studeni 2015 at 22:22
Svi komentari na temu: Policisticni jajnici: Kako hranom popraviti simptome bolesti?

Uvijek se razocaram kad procitam clanak u kojem se savjetuje izbjegavanje mlijeka i mlijecnih proizvoda. Svaki fizijatar savjetuje što veci unos kalcija do 30.-te godine života, pogotovo ženama koje su sklonije osteoporozi u kasnijoj životnoj dobi, a ta doza je 1000mg dnevno koje se rijetko tko drži...primjer je jedna caša mlijeka ili jogurta od 300mg. pa s jedne strane zbog vježbanja i izgradnje mišica (ili u ovom slucaju PCOS-a) izbjegavaj kalorije i masti iz mlijecnih proizvoda, a s druge strane znaci izbjegavaj prirodni kalcij! baš me sve to zbunjuje nekad -.-
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2015 at 23:20
lintu, točno razumijem što misliš. ali nekad moraš ići principom manje štete, ako je zaista mlijeko štetno za sindrom policističnih jajnika, uvijek možeš čupati kalcij iz orašastih plodova, kelja i kojekakvog povrća, a i putem kvalitetnih suplemenata. ima isto tako jako puno cura koje boluju od PCOS-a pa su intolerantne na laktozu, imaju problema sa štitnjačom ili ne apsorbiraju unijetu količinu kalcija iz hrane.....najčešće jedan problem vuće drugi pa je najpametnije sve umjereno i balansirano. prva stvar koju trebaš ako već nisi je kontrolirati tjelesnu težinu i naravno redovno vježbati, šećer ti je u ovom slučaju veći problem nego mast. imam prijateljicu koja je od ranog puberteta saznala da ima PCOS i imala je 20-ak kilograma viška zbog raznih faktora i samo je krenula na dijetu, lagano izbacila junk i uvela više proteina u prehranu, vježbala je i skinula kile.....nema  PCOS već 5 godina u potpunosti nestao a ona ima menstruaciju na dan bez ikakvih umjetnih poticaća progesterona i drugih lijekova.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
lintu78 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lintu78 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2015 at 20:10
hvala na savjetima :) al sve to vec radim...zato i jesam na ovakvom portalu :D vježbam ja 3-4 put tjedno, stvarno se zdravo hranim, znam napamet sve clanke o zdravoj prehrani, 5 obroka dnevno, dorucak zobena kasa, UH vise u prvom dijelu dana (niski GI), prema kraju dana sto vise proteina, bijelo meso, povrce, posni sir, tuna, whey, sve je to sastavni dio moje svakodnevice. jedini šecer koji unesem je iz voca, znaci cak nemam ni cheat day za kolace jer mi te gluposti ne trebaju. al upravo zbog prelaska na vjezbanje i zdravu prehranu sam izgubila dosta kilograma viska i dogodio se izostanak mjesecnice i od onda me dr. stavila na pilule -.- a sto se tice kalcija, sumnjam da se na dozu od 1000mg dnevno moze doc iz orasastih plodova, suncokreta ili srdela...imam fakat bademe, indijske orašcice i sve zivo uvijek za sobom al kad ga mlijecni proizvodi imaju najvise... nisam intolerantna ni na laktozu a ona alpro biljna mlijeka nemaju Ca osim sojinog a soja je u 99% slucajeva GMO (citala na fitness.com.hr). moji PCOS su se javili zbog tog poremecaja u hormonima uslijed gubitka tezine al ovo s kalcijem sam morala iskomentirat jer, ponavljam, brdo ljudi koji se bave vjezbanjem i sl. su protivnici kravljeg mlijeka...i to mi je zao i glupo :/
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2015 at 20:30
aha, razumijem. ja sam također nakon gubitka više kilograma poremetila hormonalni sustav, bila mi je propisana provera za poticanje. ona se također pripisuje za PCOS ali ne nužno. kod mene je bio potpuno drugi slučaj i potpuno drugo rješenje je zapečatilo ovaj problem XD dale tebi je baš dijagnosticiran PCOS ili piješ samo poticaće hormona?
u svakom slučaju, mlijeko i mliječni proizvodi su po svojoj prirodi i nutritivnoj vrijednosti itekako zdravi i poželjni pogotovo za nas žene i to sa hormonalnim disbalansom. upravo danas mi je moja ginekološka endokrinologica rekla da obavezno pijem dvije porcije mlijea/jogurta dnevno, doduše ja imam problema sa manjom estrogena pa moram raditi sve da sačuvam kosti i preventiram njihovo propadanje i funkciju krvnih žila. dakle najjači i najsigurniji izvori kalcija su definitivno mliječni proizvodi i nevidim razloga zašto bi ih i netko sa PCOS-om trebao izbjegavati. što se tiče aditiva i razrijeđivanja i kemijske obrade, u tom polju nismo sigurni bilo što da jedemo pa tako i nemoramo razbijati previše glavu sa time ako već nemamo mogućnost cjedit vime svako jutro :D da pretpostavila sam da se baviš fitnessom i da paziš na stanje ali ja volim svejedno dati primjer te frendice da vide i druge cure koje možda pate od toga ili sličnih problema da se neki disbalansi zaista mogu rješiti prirodnim putem pa čak i ako su dugo trajali. samo se drži tog što si napisala i pitaj onda liječnika za mlijeko, sigurna sam da će ti reći da ga trebaš redovno piti
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
lintu78 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lintu78 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2015 at 08:51
ma nisam nikad bila osoba koja ce sad otvorit frižider i nagnut mlijeko:D pila sam ga vecinu života (mislim imam 23g) samo u kavi. al od kako mi je mami dijagnosticirana osteoporoza i clan je udruge reuma i ide na ta predavanja, i kad mi je rekla da je preventiva do 30.te godine, kasnije je teže izbjeci sljabljenje kostiju, od onda smoothie radim s mlijekom a ne vodom, kao meduobrok uzmem probiotik s cimetom,jabukom,sjemenkama...oko mlijecne masti se isto ne opterecujem puno, jogurt uzmem s 2.8 a mlijeko 1.5 al gledam da je mlijeko svjeze uvijek, pa radije i 3.2 nego trajno da konzumiram...a kontracepcijske pijem cisto iz razloga da mi se "regulira" ciklus jer nalaz ultrazvuka u 7mjesecu je pokazao da joooš dugo necu dobit mjesecnicu a tezinu sam izgubila od nove godine. sad sam vec 5-6 mjeseci sigurno na istoj težini,radim na izgradnji mišica i tako al ostajem pri mlijeku :D samo sam poludila neki dann na facebooku kad je jedna cura koja ima svoju stranicu o vjezbanju i prehrani napisala "nemojte si cure bez veze dodatno dodavat mast i kalorije u smoothie ili zobenu kašu,šta ce vam mlijeko,zdrave masnoce imate u lanenim sjemenkama"... e curo i ja stavljam chia sjemenke svaki dan u obroke al ti ceš imat osteporozu s 40 -.- uglavnom hvala israela na savjetima :))))
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2015 at 13:27
o da, protumliječne osobe će imati osteoporozu osim ako dnevno ne iskonzumiraju bar 200 g chia sjemenki ;) ja imam početni stadij osteoporoze i isto tako se zalažem da bar 1 porcija mliječnih proizvoda može itekako pridodati prevenciji osteoporoze. poboljšala sam gustoću kostiju za 20% u dva mjeseca (od svog početnog stanja) pijući 2 porcije jogurta/mlijeka dnevno. cheers :D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.