New Posts New Posts RSS Feed - D: Savjeti za dobivanje mišicne mase za endomorfnog i mezomorfnog tjel
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Savjeti za dobivanje mišicne mase za endomorfnog i mezomorfnog tjel

 Post Reply Post Reply
Author
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Savjeti za dobivanje mišicne mase za endomorfnog i mezomorfnog tjel
    Posted: 14 Sijecanj 2015 at 19:58
Svi komentari na temu: Savjeti za dobivanje mišicne mase za endomorfnog i mezomorfnog tjelesnog tipa

HIIT trening poslije anaerobnog treninga? Osobno mislim da baš i nije pametno ovo raditi ako želimo zadržati mišicnu masu :)
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 20:07
Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Svi komentari na temu: Savjeti za dobivanje mišicne mase za endomorfnog i mezomorfnog tjelesnog tipa

HIIT trening poslije anaerobnog treninga? Osobno mislim da baš i nije pametno ovo raditi ako želimo zadržati mišicnu masu :)

....fortitudo može se ...ako je ostalo još glukoze od anaerobnog....ako nije ostalo ništa onda si ti u pravuThumbs Up
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 20:16
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Svi komentari na temu: Savjeti za dobivanje mišicne mase za endomorfnog i mezomorfnog tjelesnog tipa

HIIT trening poslije anaerobnog treninga? Osobno mislim da baš i nije pametno ovo raditi ako želimo zadržati mišicnu masu :)

....fortitudo može se ...ako je ostalo još glukoze od anaerobnog....ako nije ostalo ništa onda si ti u pravuThumbs Up

Da, ali ako se odradi stvarno ubitačan anaerobni trening kakav bi stvarno i trebao biti količine su na minimumu. Ne razumijem poantu zašto se ovo uopće preporuča? Ali nije bolje poslije anaerobnog treninga odraditi lagani cardio, a HIIT ostaviti za dane kada se ne radi anaerobni trening? Wacko
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 21:04
Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Svi komentari na temu: Savjeti za dobivanje mišicne mase za endomorfnog i mezomorfnog tjelesnog tipa

HIIT trening poslije anaerobnog treninga? Osobno mislim da baš i nije pametno ovo raditi ako želimo zadržati mišicnu masu :)

....fortitudo može se ...ako je ostalo još glukoze od anaerobnog....ako nije ostalo ništa onda si ti u pravuThumbs Up

Da, ali ako se odradi stvarno ubitačan anaerobni trening kakav bi stvarno i trebao biti količine su na minimumu. Ne razumijem poantu zašto se ovo uopće preporuča? Ali nije bolje poslije anaerobnog treninga odraditi lagani cardio, a HIIT ostaviti za dane kada se ne radi anaerobni trening? Wacko

...i ja se pitam....nekada davno od čitanja pustih studija ..i kad sam mislija da sam sve posložija...naletija bi na ovakav članak i onda bi me sve zbunilo...ove preporuke će zbunit početnika svakoga...na definiciji odradit HIIT sa utezima i onda cardio....stoji...a radit masu i cardio neznam...više bi iskoristija UH za dignit još koji teški teretBig smile....masu  nikad nisam radija a bar tako razmišljam...ne znam...
 




Edited by dena75 - 14 Sijecanj 2015 at 21:05
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 22:11
Pa čovjek govori o endomorfima, ne generalizira da je to preporuka za sve i svakoga.Svakako da ektomorf to nece raditi. Endo ce ipak tim suficitom osim misicne mase dobivati i masnog tkiva dosta, pa je normalno da uz hipertrofijski trening odradi i neki trening s kojim ce se koncentrirati na minimalizaciju tih nakupljenih viskova usput......ne mora to nuzno biti neki intervalni trening, moze biti i kontinuiranog tipa manjeg intenziteta. Katabolizam se spominje ko babaroga uvijek , a nema veze sa praksom. (ako ne govorimo o nakemijanom bilderu koji nosi debelo misicne mase koja je debelo van genetskog mu potencijala i neodrziva, e tu onda mozemo govoriti o detaljima) 
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 22:36
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Svi komentari na temu: Savjeti za dobivanje mišicne mase za endomorfnog i mezomorfnog tjelesnog tipa

HIIT trening poslije anaerobnog treninga? Osobno mislim da baš i nije pametno ovo raditi ako želimo zadržati mišicnu masu :)

....fortitudo može se ...ako je ostalo još glukoze od anaerobnog....ako nije ostalo ništa onda si ti u pravuThumbs Up

Da, ali ako se odradi stvarno ubitačan anaerobni trening kakav bi stvarno i trebao biti količine su na minimumu. Ne razumijem poantu zašto se ovo uopće preporuča? Ali nije bolje poslije anaerobnog treninga odraditi lagani cardio, a HIIT ostaviti za dane kada se ne radi anaerobni trening? Wacko

...i ja se pitam....nekada davno od čitanja pustih studija ..i kad sam mislija da sam sve posložija...naletija bi na ovakav članak i onda bi me sve zbunilo...ove preporuke će zbunit početnika svakoga...na definiciji odradit HIIT sa utezima i onda cardio....stoji...a radit masu i cardio neznam...više bi iskoristija UH za dignit još koji teški teretBig smile....masu  nikad nisam radija a bar tako razmišljam...ne znam...
 



Da u tome i je problem što se na internetu mogu naći razni članci koji opisuju sasvim drugačije stvari i gdje je dosta stvari kontradiktorno i baš to je ono što zbuni početnika. Na jednome mjestu pročita nešto, a na drugom mjestu piše potpuno suprotno. Baš zbog toga jedan dobar dio početnika dolazi na forume i postavljaju pitanja koja su odgovorena dosta puta (iako ima i onih lijenih kojima je teško čitati :D )
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 22:39
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Pa čovjek govori o endomorfima, ne generalizira da je to preporuka za sve i svakoga.Svakako da ektomorf to nece raditi. Endo ce ipak tim suficitom osim misicne mase dobivati i masnog tkiva dosta, pa je normalno da uz hipertrofijski trening odradi i neki trening s kojim ce se koncentrirati na minimalizaciju tih nakupljenih viskova usput......ne mora to nuzno biti neki intervalni trening, moze biti i kontinuiranog tipa manjeg intenziteta. Katabolizam se spominje ko babaroga uvijek , a nema veze sa praksom. (ako ne govorimo o nakemijanom bilderu koji nosi debelo misicne mase koja je debelo van genetskog mu potencijala i neodrziva, e tu onda mozemo govoriti o detaljima) 

Phoenix nije bitno jeli se radi o endomorfima ili ektomorfima, svejedno je pravilo da se HIIT ne radi poslije anaerobnog treninga. Ako se želi raditi HIIT ima dosta drugih termina kada bi se mogao raditi osim poslije treninga s utezima. 

I neće samo endomorf zbog suficita dobivati salo. Svi, dakle i endomorfi i ektomorfi zbog suficita dobivaju neki dio sala jer ne može se sve iskoristiti za izgradnju mišića, samo je pitanje koliko? I stvarno mi nije jasno zašto toliko hejtaš katabolizam? Dakle po tebi katabolizam mogu imati samo nakemijani bilderi? Onomu tko želi izgraditi što bolju i veću mišićnu masu, bitan mu je svaki gram mišića i sigurno neće niti riskirati da ga izgubi, pa čak niti taj gram Wink
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 23:20
Ne hejtam ja katabolizam,to je sranje kojeg citate po bodybulding forumima i sl od ekipe koja trazi dlaku u jajetu zbog vlastite zaluđenosti svojim motivima.. Tvrdim da previse citate istrazivanja i teorije, te ih potaknuti pokusavate prenjeti u praksu , a one s praksom u relnom svijetu vrlo cesto  nemaju veze, vise stete nego koriste. Istrazivanja su rađena u ograničenim uvjetima, pod sofisticiranom mjernom opremom koja mjeri odstupanja i ako je u labu izmjerneo ne znaci da je u praksi za covjeka znacajno uopce. Za vecinu upravo to filozofiranje znaci da bu do kraja zivota trulio doma i sjedil u kauču jer je to previše i nepotrebno.  U praksi ne prolazi, ne duze od mjesec-dva, svatko normalan bu te steral u onu stvar....onaj manijak koji bu ko mazaga sve otpratio taj te i ne treba u konačnici ako je dovoljno lud, taj bu i sam dosao do svega jer ga interesira, a takvih je punooo manje neg ovih kaj bi nekaj, al nebi radili...
....Greske i neuspjesi su rezultat najosnovnijih stvari, ne "rocket science " , rezultat  ljenosti , neredovitog treninga u kontinuitetu i loseg nacina izvođenja treninga,jer ne znaju........ na tome padaju ljudi,a ne u tom daj je isel na hiit, na ovaka ili onakav trening prije ili poslje jer bu inace sve uništio katabolizmom.......
Svodi se da se stvara niz industrijom nametnutih pravila koja se kao pjesmica napamet ponavljaju tko god se javi, s kojim god ciljem. Moras ovo, nesmijes ono, moras ovo s ovim i ovao ovak, ne smijes tako, moras onako, jer tako to piše negdje i protumačio sam si to onako kako ja želim i mislim ili je netko drugi prepisao to istraživanje kao neki članak da bi djeovao pametan.
Velim ti, odi u neki mma klub, neke borilačke sportove, bavio sam se i sam 15 godina istima p aznam kak smo trenirali, sad vodim sina na hrvanje, gledam dečke i to kaj rade bi po tebi vec bili s jednom nogom u grobu kolko puta bi vec katabolirali do smrti, al začudo bolje su građeni od svih po teretanama kaj filozofiraju, snažniji bar 2x od svakog u njegovoj tjelesnoj kategoriji , a treniraju po tebi u debelom stanju katabolizma po svim parametrima nacina, trajanja treninga i svega.Ako je on izgubio i taj 1 gram kojeg nece nitko vidjeti , a slomi te ko čačkalicu gjde je tu onda primjena teorije?..........kako to objasniti fitness teorijom populistickih clanaka sa izvrnutim istrazivanjima?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 23:35
Da ne kvarim covjeku temu dalje, to mozemo u topicu negdje vani razgovarati , al siguran sam da covjek sto je napisao  u članku radi i u praksi, a čisto sumnjam da unazađuje ljude katabolizmom i da mu izlaze sa treninga osušeni :) 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2015 at 07:36

Pročitaš, probaš i bok Smile Gotovo nikad nije samo jedan faktor kriv.....

Previše zaključujemo po člancima umjesto da si odredimo neki vremenski period i to što nas kopka probamo na sebi. Samo jelte...strah je vrag Big smile Zato ljudi traže generalne odgovore umjesto da sami stvaraju svoje osobne teorije. Po meni je bolje i 100 puta pogriješiti ali kroz sve te pokušaje i pogreške naći svoj način, nego se godinama zbunjivati, češkati po glavi i čekati jedan odgovor kojega u biti nema. 


Edited by Gym_girl - 15 Sijecanj 2015 at 07:38
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 17:59
Kad smo vec kod ovakvih clanaka, volela bih kada bi neko napisao jedan doobar clanak o treningu za zene mezomorfnog tipa, i kako izvuci najbolje od te konstitucije, umesto sto se svi tekstovi to tipa baziraju na :kako smanjiti volumen, how to tone down muscles, how to blabla without bulk, how to get lean i ostala sranja i toliko silovanje tog lean pojma da mi je muka od toga
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 18:37
Ma kakav tone....6-8 ponavljanja, osnovne vježbe i udri Clown
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 21:12
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Ne hejtam ja katabolizam,to je sranje kojeg citate po bodybulding forumima i sl od ekipe koja trazi dlaku u jajetu zbog vlastite zaluđenosti svojim motivima.. Tvrdim da previse citate istrazivanja i teorije, te ih potaknuti pokusavate prenjeti u praksu , a one s praksom u relnom svijetu vrlo cesto  nemaju veze, vise stete nego koriste. Istrazivanja su rađena u ograničenim uvjetima, pod sofisticiranom mjernom opremom koja mjeri odstupanja i ako je u labu izmjerneo ne znaci da je u praksi za covjeka znacajno uopce. Za vecinu upravo to filozofiranje znaci da bu do kraja zivota trulio doma i sjedil u kauču jer je to previše i nepotrebno.  U praksi ne prolazi, ne duze od mjesec-dva, svatko normalan bu te steral u onu stvar....onaj manijak koji bu ko mazaga sve otpratio taj te i ne treba u konačnici ako je dovoljno lud, taj bu i sam dosao do svega jer ga interesira, a takvih je punooo manje neg ovih kaj bi nekaj, al nebi radili...
....Greske i neuspjesi su rezultat najosnovnijih stvari, ne "rocket science " , rezultat  ljenosti , neredovitog treninga u kontinuitetu i loseg nacina izvođenja treninga,jer ne znaju........ na tome padaju ljudi,a ne u tom daj je isel na hiit, na ovaka ili onakav trening prije ili poslje jer bu inace sve uništio katabolizmom.......
Svodi se da se stvara niz industrijom nametnutih pravila koja se kao pjesmica napamet ponavljaju tko god se javi, s kojim god ciljem. Moras ovo, nesmijes ono, moras ovo s ovim i ovao ovak, ne smijes tako, moras onako, jer tako to piše negdje i protumačio sam si to onako kako ja želim i mislim ili je netko drugi prepisao to istraživanje kao neki članak da bi djeovao pametan.
Velim ti, odi u neki mma klub, neke borilačke sportove, bavio sam se i sam 15 godina istima p aznam kak smo trenirali, sad vodim sina na hrvanje, gledam dečke i to kaj rade bi po tebi vec bili s jednom nogom u grobu kolko puta bi vec katabolirali do smrti, al začudo bolje su građeni od svih po teretanama kaj filozofiraju, snažniji bar 2x od svakog u njegovoj tjelesnoj kategoriji , a treniraju po tebi u debelom stanju katabolizma po svim parametrima nacina, trajanja treninga i svega.Ako je on izgubio i taj 1 gram kojeg nece nitko vidjeti , a slomi te ko čačkalicu gjde je tu onda primjena teorije?..........kako to objasniti fitness teorijom populistickih clanaka sa izvrnutim istrazivanjima?

Ok, ti drži svoje da je dobro radit HIIT poslije anaerobnog treninga. Počni radit HIIT poslije treninga s utezima i tako radi mjesec dana. Za mjesec dana dođi i iskreno odgovori kakve si rezultate napravio u tih mjesec dana radeći ovaj način treninga, naročito kolika ti je snaga u odnosu na prije mjesec dana. U vezi ovoga "grama mišića" što sam naveo nemoj misliti da sam doslovno mislio na gram Wink

U vezi borilačkih sportova, ne trebaš mi govoriti, imam dugogodišnje iskustvo u judu. I kad usporedim te treninge i ove koje odradim u teretani ipak bi rekao da je veći intenzitet ovih u teretani. Naravno govorim o ozbiljnom treningu u teretani, a ne o onima koji dođu u teretanu da bi gledali *čke i rade pauze od 10 minuta između svake serija i još usput pijuckaju kavu i čitaju novine na pultu. Wink
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 21:13
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Da ne kvarim covjeku temu dalje, to mozemo u topicu negdje vani razgovarati , al siguran sam da covjek sto je napisao  u članku radi i u praksi, a čisto sumnjam da unazađuje ljude katabolizmom i da mu izlaze sa treninga osušeni :) 

Da, najbolje je ovdje završiti temu, jer bi se u vezi ove teme mogao posebni forum napraviti koliko je opširna. Nema smisla dalje... Clap

Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.