New Posts New Posts RSS Feed - D: Sindrom teniskog lakta - uzroci, simptomi i lijecenje (video)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Sindrom teniskog lakta - uzroci, simptomi i lijecenje (video)

 Post Reply Post Reply
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Sindrom teniskog lakta - uzroci, simptomi i lijecenje (video)
    Posted: 10 Kolovoz 2016 at 21:33
Svi komentari na temu: Sindrom teniskog lakta - uzroci, simptomi i lijecenje (video)

Nisam baš pažljivo procitao clanak, ali cu samo dodati da vježbe jacanja su dobra preventiva, terapija u akutnoj fazi cesto i ne može biti, i zbog bolova a i mnogi sportaši vec imaju dovoljno jaku podlakticu. Teniski lakat nerijetko ide u paketu i sa golferskim, a u ugrožena skupinu spada i skupina informaticara sa slabom ili neuvježbanom podlakticom, tu su ove vježbe nužnost. Za samoterapiju može i samomasaža sa blagim istezanjem, a i teniska loptica naslonjena izmedu zida i podlaktice, ali ne preko neke granice bola, jako subjektivno. Mislim da se u clanku ne spominje, ali znam iz osobnih iskustava da neki šalju pacijente sa teniskim laktom i na ultrasound shokwave terapiju, nemojte na to pristati, uspjeh i efikasnost toga su mali, a vjerojatno je jedna od najbolnijih terapija uopce, znam sportaše koji su se i pomokrili od boli za vrijeme terapije. Navodno je ta terapija efikasna samo za petu, tu nemam iskustva, ali za lakat je i u svijetu napuštena. Preventiva je bolja od svakog lijecenja, pa radite povremeno u clanku prikazane vježbe cak iako vam nece direktno dati priželjkivane "modne detalje" u izgledu trbušnjaka. Umjesto utega može poslužiti i cekic, regulacijom duljine hvata na rucki možete utjecati na opterecenje.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.