New Posts New Posts RSS Feed - D: Stiže Gyms4you, europski koncept teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Stiže Gyms4you, europski koncept teretana

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
kinfa1984 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kinfa1984 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Stiže Gyms4you, europski koncept teretana
    Posted: 12 Sijecanj 2015 at 11:08
Svi komentari na temu: Stiže Gyms4you, europski koncept teretana

druga lokacija je toranj u strojarskoj ulici...krajem veljace ;)
nisam u djiru ;)
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 13:48
Ako je ovo slika kako bi prostor trebao izgledat, mogu rec samo da dabe taj gym.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 15:46
Jeli se zna možda kada bi se moglo otvoriti u Splitu?

Edited by Fortitudo - 12 Sijecanj 2015 at 15:46
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
espora View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote espora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 22:27
Sve je to divno krasno,al' ipak malo premali prostor sa premalo sprava posebice ako ce imat guzvu. ;)
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2015 at 15:04
Ja sam čula da je fora kod jeftine cijene ta da će to biti cijela "samo članstva" a npr. za ormarić u svlačionici će se morati ubacivati kunice, za ručnik će se ubacivati kunice itd itd...

Kako god bilo, bit će zanimljivo vidjeti koliko će oni pomrsiti račune drugim fitness centrima koji složno drže cijene oko 300 kuna.
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2015 at 00:47
Napisali su na fejsu da je sve ukljuceno u cijenu. Samo je viša cijena ako ne potpisujete nikakav ugovor. Na slikama se vidi dosta prostora, nešto na cemu bi mogao možda visit trx, girje, dosta bucica, šipke, i hrpa cardio sprava. Meni dosta. Kažu i da ce nudit besplatan probni trening i razgledavanje teretane kad otvore.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 09:27
Uglavnom, ja se veselim da će se otvoriti tako nešto, barem da malo pomutnje izazove među postojećim fitness centrima koji su se pomalo uspavali...

Vjerujem da će ovaj gym biti posebno zanimljiv studentima i mladjoj populaciji koja ima vremena putovati na drugi kraj grada zbog jeftinijeg gyma... kako god, pohvalno je.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Zen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 12:54
Pa ja se mogu osvrnut na teretane opcenito.Nije mi jasno zašto ljudi koji otvaraju teretane ne razmišljaju o osmišljavanju prostora za recimo bicikle pod videonadzorom.Što vjerujte znaci jaaaako puno. Drugo,mislim da bi voditelji teretana/instruktori trebali biti više dostupni ljudima u teretanama oko pomoci.Obilazit i pitat dal nekom treba pomoc,a ne obratno,jer ruku na srce,uvijek je manji broj onih koji ne znaju kak i kaj u teretani jer su friški,nego isklesanih persona.A i samim time bi si stvarali bolji rejting.A ne gdje god dojdem,svi sjede za svojim pultom.Moje osobno mišljenje! I trece,Martinovka kao kvart u Zagrebu ima najbliže teretane: ili na "zelenom valu"(Forma) ili u Veslackoj-Prisavlje (Adam i Eva,Mladost,Futura i još jedna).Cisto mi nije logicno kak ljudima koji se bave tim poslom nije logicnije otvarat teretane po razlicitim kvartovima,a ne što više u jedan jer su tam studentski domovi,nasip i sl. ;-)
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 14:34
Slažem se sa zenom. Pametno zboriš, čovječe!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 15:37
Zen, osoblje sjedi za pultom jer je za to placeno. Svi bi trenera al ga nebi platili pa se posao u teretani svede na sjedenje i davanje kljuceva.ovo sto bi ti i vecina za to treba platiti covjeka iz struke i tu je problem. Na pultu moze sjedit bilo tko.Ak oces nesto vise za to platis osobne treninge. Nazalost tako to kod nas funkcionira jer nitko ne zeli platiti zaposlenika da radi trenerski posao , uzmu kljucara i portira, to im jeftinije jer ne razmisljaju i svi ciljaju na sto brzu zaradu i sto vecu marzu

Edited by The Phoenix - 28 Sijecanj 2015 at 15:39
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 15:43
Phoenix, nemoj se ljutiti ali fascinantno je da u apsolutno svim fitness centrima nema trenera koji ce barem pokazati kako se ispravno izvodi neka vježba (u slucaju da vidi da netko krivo istu izvodi). To je naprosto suludo.

Da se otvori fitness centar koji bi na usluzi imao trenera koji je uvijek tamo i koji pomaže clanovima pa makar time da im samo pokaže izvodenje vježbe to bi vec bilo super jer realno nije to neko znanje koje možeš naplatiti (to bi trebao po defaultu imati svaki fitness s obzirom da ih puštaš u "opasnu" zonu, a nisi siguran koliko su spremni za tako nešto) vec se naplacuje kreiranje programa treninga i jelovnika.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 16:21
Slažem se s Mr. G. Treba razlikovati ljude koji rade na recepciji i čiji je posao prvenstveno vezan uz članarine, ormariće i slične tehnikalije, od trenera koji su također zaposleni u teretanama.
Mislim da je problem što većina tih trenera u fušu rade i kao privatni treneri, pa na som radnom mjestu (tijekom smjene) nisu motivirani pokazivati ljudima vježbe jer za to na mjesečnoj razini, najčešće dobivaju neku minimalnu plaću.
No, sramotno je da u nekim fitness centrima zaposleni treneri sjede i gledaju telku, dok početnicima treninge pokazuju iskusniji vježbači...
Be healthy, be happy.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 17:26
Mr G, kaj bi se ljutio, pa ja kritiziram to i smatram da to nebi smjelo tako biti. No ne živimo u skandinavskim zemljama, nego u neuređenoj zemlji gdje se zakoni ne provode, gdje svatko gleda kako ukrasti, na brzinu zaraditi , ne platiti radnika.
Ovo kaj je Zorro napisala, zaposlenik u teretani osim davanja kljuceva i evidencije dolazaka, treba odrzavati i ormarice, dio sitnijih kvarova oko opreme i infrastrukture i ko zna jos kaj i uspput ako stigne pokazati nekome nešto.
Kako su poslodavci izrabljivači i gledaju kako dobiti sve a ne platiti ništa onda uzmu studente, nekvalificirane ljude  dijelom, kojeg teretana tipa kaj su i onako tamo  i jednog ili dva trenera , sam zato kaj moraju ak im dođe inspekcija, dakel samo su paravan. Rađe plati jednog kaj bu sve poslove dealal (osim trenerskog posla), neg zaposlil dvojicu (jednog za pult i ostalo,a drugog za treninge) Tog za pokazivanje ljudima treba i platiti više, a to nije opcija..
Uglavnom to je sve zbog poslodavaca, trener ako i postoji nije plačen kao trener nego minimalac neki za koji nije blesav da ide okolo pokazivati i truditi se pošto nije plačen ni približno , nego se mora sam snalaziti poslje posla.
Tako da završiti fax i raditi u teretani kao nečiji portir , trener i domar za minimalac nema smisla.

A da fitnes centar uvodi ljude u opasnu zonu stoji , no zato i postoji ugovor u kojem traze potpis da ne odgovaraju za ništa, dakle slomi se, tvoj problem, oni su svoj riješili tvojim potpisom. 

I ne slažem se da ne možeš naplatiti znanje da naučiš nekoga pravilno izvoditi vjezbe, zabrijao si skroz , pokusaj uzeti par ljudi i nauciti ih raditi vjezbe ili ispraviti krivo nauceno izvođenje,  pa to je osnova svega, stvar u kojem 90% ljudi griješi, ne samo početnika, nego dugogodišnji vjezbaci koji misle da rade dobro a rade gluposti i kaj je još najgore nauče početnike tim istim greškama koje je poslje teško ispravljati, koji ozljede hrpu takvih početnika zbog njihovih "iskusnih" savjeta.
Tako da naučiti pravilno izvoditi vjezbe nekog da ih  sam moze sigurno i ispravno/ucinkovito raditi je zapravo tezi dio posla, kad to ljudi znaju lako je onda odraditi napisani program i bez trebera.  
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 19:43
Mislim da je svatko dijelom u pravu, i suludo je a i skoro nitko ne želi platiti odličnog trenera,i dosta ih radi u fušu a ne za teretanu koja ga plaća, čast iznimkama.
Za trenere bi trebao dodatni forum i hrpa blogova, počev od toga što bi trebao znati i raditi, a što ne. U normalnoj zemlji niti možeš raditi u gymu bez znanja prve pomoći. Pomoći tj raditi trening zdravom mladcu koji želi par kg mišića + ili par kg masnoća skinuti, a zdrav je, nije neki problem. Ako mladac ima problema sa držanjem, umjesto igranja sa vršnjacima je bio na igricama dok je rastao, već ovdje će ga većina trenera uništiti sa selekcijom vježbi i opterećenja. A tek pomoći nekom od 35+ sa raznim metaboličkim poremećajima i deformacijama, od izbora vrste vježbi do prehrane, često je dugoročno više štete. Prilagoditi pokret stanju klijenta, pa progresije, što je to? Većina gymova jedva plati 300-400 kuna za neki seminar u HR, a kamoli da trenera pošalje van na seminar, početak od 1000 dolara i više bez putnih troškova. Možda neki plate samo kakvu popularnu certifikaciju, jer će privući klijente, ne zanima ih što to sa znanjem osobnog treninga nema puno veze, jer znati pokret ili biti trener nije isto. Većini trenera koje srećem na seminarima, ne bih nikog poslao. Najsretniji su oni koji rade u nekom bogatijem sportskom klubu, pa ih bar oni u svom interesu šalju na razna školovanja, ili zaista rijetki osobni treneri koji zarade dovoljno da si tako nešto mogu priuštiti.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 21:27
      ...ljudi moji pa ko će ti doći i pokazat kako pravilno trenirat...pa u tome i je bit da poslodavci zarade...ako ja recimo želim velika ramena(mala mCensored a LOL) a nemam veze o vježbama... i kako nemam veze dolazit ću godinu dana samo da  razvijem ta ramena i opet ništa od mene... i još će mi usput uvalit da kupim neke proteine i gainere...i zbog tog svog neiskustva potrošit ću pustu lovu...poslodavac trlja rukeBig smile...a da on meni pošalje trenera...e ja ću ta ramena radit pola godine i neću više dolazit... a taj isti poslodavac onda gubi na meni i na treneru...triba ga platit........poslodavcima je u interesu da se vrtiš šta više oko teretane .....koliko puta se pročitalo po forumima...ja ne mršavim...ne rastu mi ruke...ne rastu mi prsa...a ljudi vise po teretanama misecima i sad će tu neko dovest trenera da im kaže osnove...kako da ne...zašto platit trenera i izgubit mušteriju za 3 miseca....osobno se bavim privatnim poslom i sve šta se radi gleda se kroz biznis....da se zaradi i da se zadrži šta duže mušterija...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 21:46
deno, gradiš kuće koje su neuseljive da bi ljudi nastavili graditi? :))
Nisi čuo-čitao da je zadovoljan kupac dobar kupac i vraća se?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.