New Posts New Posts RSS Feed - D: Trening izdržljivosti s kettlebellom – snatch
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Trening izdržljivosti s kettlebellom – snatch

 Post Reply Post Reply
Author
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Trening izdržljivosti s kettlebellom – snatch
    Posted: 19 Prosinac 2012 at 20:51
Svi komentari na temu: Trening izdržljivosti s kettlebellom – snatch

Mogu si i mislit ko je napravio 80 serija ( Steve Cotter )
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2012 at 11:00
:) Ne znam za Steve Cottera, ali ja sam više puta napravio 80 serija. Doduše, u knjizi su navedeni i daljnji protokoli koji se mogu slijediti pa sam krenuo dalje. Evo baš sam prošli tjedan krenuo s programom i protokolom 15:15. Dugo nisam radio snatcheve s lakšim kettlebellom...zanimljivo je :)) Iduci protokol je 36:36 sekundi...jedva cekam.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 19:39
Steve Cotter je prije bio RKC instruktor. Sada se više bavi drugacijim pristupom treninga se Kettlebellom. Ovakav nacin koji je opisao Saša pripada Hardstyle metodi koju je razvio Pavel Tsatsotsuline. nekada RKC organizacija a sada StrongFirst. Nakon SNATCH-va život nikada nije isti :-)) VWC je dobra stvar za poboljšati tehniku SNATCH-a jer se upotrebljava lakši KT. Radi se i na poboljšanju VO2 max što uvijek dobro dode. U svakom slucaju Sale dobar clanak :-))
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 21:28
Originally posted by Amiketa Amiketa wrote:

Radi se i na poboljšanju VO2 max što uvijek dobro dodje.


Miketa, zanima me ovo više, imaš kakve podatke , odnosno pretpostavljam da moraju postojat neka istraživanja i testiranja koja su radili prilikom rada snatcha da dokažu poboljšanja vo2max-a?
Svojevremeno sam se interesirao oko toga i trebao na kinez faxu raditi istraživanje na tu temu, no nije se realiziralo nikada, pa me zanima dal imaš kakve podatke?
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 21:46
Cijela knjiga Viking Warrior Conditionig ti govori o tome.
Protokol koji je Saša napisao je zapravo VWC protokol za vježbanje.
Kenneth Jay je radio istraživanje i knjigu.
Sale je to fino opisao.
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 21:54
Nisam citao knjigu, nit ju nemam pa pitam. Ono radi cega me zanima je jer npr kružni oblik treninga npr unatoc vjerovanjima ne doprinosi nešto poboljšanju VO2max radi toga što prilikom rada sa opterecenjem dolazi do spazma krvnih žila , te samim time manjim primitkom kisika , te se samim time ne može povecati primitak kisika, pa je ovo bila tema koja me iz istog razloga zanimala pošto se takodjer radi sa opterecenjem , a cuo sam vec i prije od nekud da se kod takvog KB treninga povecava vo2max, pa sam želio to osobno provjeriti ili vidjeti da je to vec netko radio ,te da se ne radi samo o poboljsanju mis izdrzljivosti i  povecanju tolerancije na laktate, cisto da ne ostane na teoretiziranju posto nisam nasao odgovor :)


Edited by The Phoenix - 27 Prosinac 2012 at 21:57
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 22:13
Ovdje se koristi lakši kettlebell te prije svega se napravi testiranje koliko zapravo SNATCH-va trebaš napraviti u odredjeno vrijeme.
Evo pa procitaj
http://scholarworks.sjsu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=5042&context=etd_theses
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2012 at 11:36
Originally posted by Amiketa Amiketa wrote:

Ovdje se koristi lakši kettlebell te prije svega se napravi testiranje koliko zapravo SNATCH-va trebaš napraviti u odredjeno vrijeme.
Evo pa procitaj
http://scholarworks.sjsu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=5042&context=etd_theses

Hvala, tak nekaj sam tražio :)
Back to Top
rajko1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rajko1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2015 at 21:45
Ok. A mogu li ovo raditi kao dodatni trening uvecer, a obzirom da treniram girjom na tašte svako jutro osim nedjeljom. Znaci 6×tj. I sad ako bi smanjio jedan trening recimo srijedu i uveo pon sri pet snatch, el bi to bilo mozda malo previse ipak?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.