New Posts New Posts RSS Feed - D: Trening za hipertrofiju: German volume trening program
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Trening za hipertrofiju: German volume trening program

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Trening za hipertrofiju: German volume trening program
    Posted: 19 Lipanj 2012 at 19:40
Svi komentari na temu: Trening za hipertrofiju: German volume trening program

10x10 je zastario koncept koji jednostavno nema logike. Nema šanse da se napravi svih 10 serija po 10 ponavljanja istim intezitetom i zato jednostavno nije imao produ kao program, uz naravno cinjenicu da se vrlo lako pretrenira, cak i iskusan vježbac. Naravno, pricam o naturalcima, ne o bilderima na kemiji koji rastu šta god radili. Ali ako vec neko želi probati, savjetovao bih da krenu sa 10x5, pa dižu za jedno ponavljanje svaki tjedan dok ne dodu do 10x10. Tijelo ce se puno lakše tako aklimizirati na stres.
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2012 at 07:37
na 60% prve 3, 4 serije se prakticki tek zagrijavaš. Što se tice pretreniranosti, ne znam kako bi se pretrenirao ako mišic radiš jednom tjedno...
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2012 at 09:38
E moj alpinist....
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2012 at 10:20
ovaj program i nije namijenjen(sigurno i kontraproduktivan) za pocetnike, a netko sa par godina treniranja ce ga valjda znati prilagoditi sebi
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2012 at 10:36
10x5 za pocetak? Nema smisla ako se radi sa 60% RM, a ako je vece opterecenje onda je taj 10x5 još i teži nego 10x10. Nema govora o pretreniranosti, ovakvi programi se rade na krace razdoblje. Radio sam razne varijante ovoga (treninzi visokog volumena) , sa cak 5-6 treninga tjedno, dakle ista miš skupina 2x tjedno i sa više od 1 vježbe po miš skupini i manji rest periodi i zapravo takav trening mi osobno odgovara i nisam niti blizu pretreniranosti koja se i onako ne dešava samo tako u mjesec , mjesec i pol.......Jedino ne preporucujem nikakv kardio uz to
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2012 at 11:18
Onda si ti fenomen i iznimka ako si uspio svih 10 serija istim intenzitetom i jos 2xtjedno iste misicne grupe. Al sve je moguce ako kazes da ti je pasalo super, ali mislim da je za veliku vecinu previse. Al dobro, to su bodybuilding vode koje me ne zanimaju. Ko hoce nek proba pa nek vidi kako mu pase.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2012 at 23:05
Pa nebih se nazvao fenomenom ni blizu iako bi volio da jesam :) Nisam radio direktno ovaj navedeni program, nego neku drugu varijaciju tipa Gironda koja je rekao bih jos zahtjevnija mozda. A tih par tjedana nije nešto što bi te uništilo, ipak se to ne radi stalno , cesto niti dugo nego po meni odlican nacin za uvest promjenu u treningu ako nam je cilj hipertrofija.Znam da te ne zanima BB tako da mozda nisi ni probao raditi, vjerujem da bi mogao bez problema kada bi htio. Koliko god i meni neke BB rutine i metode koje se vrte u našim BB krugovima u pojedinim nacinima treniranja nisu optimalne i vjerujem da mogu puno bolje, ipak kaj se tice hipertrofije oni su tu ipak na svom terenu pošto ih ništa drugo osim toga ne zanima, niti im je bitan razvoj ikakvih motorickih sposobnosti u principu. Tako da ako se bave iskljucivo jednim ciljem i to im je "posao" onda vjerovatno i znaju što rade na tom polju i od njih se svakako može puno toga nauciti i primjeniti u nekom od prilagodenih oblika za svakoga.Jer ak ne znaju bas nist i te njihove metode ne vrijede nista onda se ocito svi fulali hobi ili profesiju, a to sumnjam, tako da kategoricki tvrdit da BB metode ne funkcioniraju s tim se nebi slozio u potpunosti.....ipak je najveci dio klijenata i zelja kozmeticke prirode (želim smršaviti, želim više mišicne mase) pa sam misljenja da je vrlo korisno pogledati malo i BB rutine i koristiti ih po potrebi ovisno o ciljevima pojedinca
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 09:02
Svi smo mi poceli sa bb jer prije 10-15 god se nije toliko znalo o funkcionalnom treningu. Probao sam taj program kao i vecinu drugih dok sam bio mladji i dok mi je bio bitan samo izgled. Imao sam nekih 87kg i super je to izgledalo, ali osjecao sam se uzasno a kondicija mi je bila na nuli i nisam mogao napraviti vecinu vjezbi koje mogu danas. Ne govorim bezveze, ne zanima me bb ali nije da neznam o njemu jer kao sto rekoh svima nam je to bila pocetna tocka. Ali onaj koji je ostao samo na tome jednostavno zivi u proslosti. Sto se tice treninga evo ti jedan savjet od kolege koji ima malo vise iskustva: u ovom poslu treba biti svestran naravno ali isto tako savjetujem ti da budes strucnjak u jednom polju sta god to bilo. Za mene je to fat loss i funkcionalni trening. Bb je jos uvijek popularan kod nas ali to se mjenja svakim danom. Sve manje ljudi vjezba radi ciste estetike, a sve vise radi funkcionalnosti. Istina je da smo mi nacija opterecena izgledom i statusom, ali i to se polako mjenja. Ako si najbolji u onom sta radis ne trebas se bojati za posao. Razumijem da je fitness biznis ali ako radis nesto u sta sam ne vjerujes i ne volis prije il poslije ce se to pokazat. Na misicnoj masi se moze dobiti be bb nacina treniranja, samo treba znati kako. Ali svaki treba uciti i napredovati to je sigurno. Fitness se jako rasirio kod nas sto je dobro, ali nazalost velika vecina nema pojma sta radi, tako da vjerujem da ce opstati samo najbolji. Pozz
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 09:42
Slazem se za kondiciju, snagu i ostalo da je pušiona kaj se tice takvog nacina treniranja, takoder se jednako tromo i nespretno osjecam kada radim takve programe i da je ostao u proslosti onaj tko pili samo po tome bez da gleda unaprijed i uvodi "novije" stvari. Kaj se savjeta tice, hvala, tog principa se i držim tako da je fat loss i meni prioritet koji najvise istarazujem i radim na tome, no ako netko zeli cisto kozmeticki muscle gain u najkracem mogucem periodu, vjerovatno cu koristiti neke BB rutine izmedju ostalog jer osobno preferiram nakon perioda fat lossa i nekih full body rutina ubaciti po mjesec dana nekog BB pricipa kao nešto potpuno drugacije te sam primjetio da to vrlo cesto rezultira jako dobrim rezultatima. Sportaši su druga prica, s njima nema govora o BB rutinama i sl.......Mislis da interes vjezbanja radi izgleda je u padu? Nekak nemam taj dojam, ipak svi dijelom sebe uvijek teže tome i poskrivecki cak ako ne žele priznati vježbaju dominantno radi toga.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 09:47
Kad sam vec spomenuo da se ne slažem u potpunosti niti ja sa BB nacinima treniranja prvenstveno sam mislio na fat loss programe i vježbanje, te njihove pripreme za natjecanje. Tu smatram , po onome kaj vidam po teretanama da troše daleko previše vremena za to, nepotrebne treninge 7 dana u tjednu 2x dnevno na beskonacne splitove cak i u fazi definicije, te sate i sate izgubljene na hodanjima po trakama i steperima ne želeci se maknuti od toga i niti pokušati nešto drugo ili nedaj bože odraditi nešto što zahtjeva malo viši intenzitet. Tak da smatram da su tu neracionalni (ne svi, ali vecina koje vidam tešu jedno te isto) i da se to sve može uz daleko manje vremena odraditi....
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 13:01
Sad tek vidim kako mi je trening nezamisliv bez turskog dizanja za pocetak, marinaca, trcanja, TRX-a itd.. Otkad ne idem u teretanu, vec treniram na Pecinama te radim neku vrstu funkcionalnog/kondicijskog treninga, osjecam se puno bolje, bez obzira na vecu tezinu tijela, te sam mnogo razgibaniji. Mogu reci da sam jako zadovoljan sa vjezbama koje se rade s TRX-om..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Dagon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dagon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 15:30
Molim te za pomoc da mi objasnis nekako ovo : Monday (upper body) Flat bench press – 3 x 6 reps And rowing movement (dumbbell, barbell, cable) – 3 x 6 reps Dumbbell military press – 2 x 12 reps Chin ups – 2 x 10 reps Tricep extension (with rope or dumbbell) – 1 x 15 reps Dumbbell curl (with dumbbell or barbell) – 1 x 15 reps Wednesday (lower body) Front squat – 3 x 5 reps Romanian deadlift – 3 x 6 reps Leg press – 2 x 12 reps Seated calf raise – 2 x 12 reps Standing calf raise – 2 x 12 reps -prevedite mi molim vas pocetnik sam..koliko je to cega.sta itd...itd... Lijepo vas molim za 5minuta vremena i odg..
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2012 at 17:42
Zasto radis taj program? Jer si ga nasao na netu? Sta ti je cilj?
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2012 at 14:01
Zanimljiv clanak :)
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
Interceptor View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Interceptor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2012 at 14:05
Prvo da pohvalim stranicu koja sadrži puno korisnih savjeta, te za svaciji cilj/želju ponešto! No extreme, ipak trebam preporuku, bavim se biciklizmom no "osjecam" svoj manjak kg i htio bih na tome poradit, sto zbog izgleda, sto zbog vece snage gornjeg dijela tijela koja je takoder u biciklizmu dosta bitna. Plan je tokom jeseni/zime ukinuti bicikl, te implementirati savjete iz clanka "od mrsavka do misicavka". U teretanu ne mogu, takoder kucni trening kao ni trenutna nabavka nekih sprava/utega nisu moguci, dakle outdoor bodyweight. Zanima me preporucujes li nekakav princip po GVT-u (sklekovi, zgibovi) ili klasicnije 3 serije po 6-8 ponavljanja zgibova, sklekova, dipseva, lednjaka, trbusnjaka, plank ili sto vec smatras najboljim?
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2012 at 16:42
Kako mislis kucni trening nije moguc, zar si beskucnik? :). Ne trebaju ti sprave imas na mom sajtu bodyweight treninge bez ikakve opreme. A sta se tice malo mase, pa tijelo ce reagirati u pocetku sasvim dobro ako radis samo zgibove, cucnjeve na jednoj nozi, varijacije sklekova, dipseve itd. Za neku hipertrofiju bi bilo najbolje 3x6-8 naravno sve ovisi di si sada trenutno sa snagom. Ako ti je lagano onda uspori spustanje na 3-4sek, vidjet ces koja je razlika. Isto tako mozes raditi sa utezima oko gleznja zgibove i dipseve... Ma ima puno nacina. Ali zapamti trebas papati odgovarajuce. Bicikla je sasvim druga stvar od treninga za masu. Pozz.
P.S. Inace ako imas pitanja utorkom na mojoj face stranici odgovaram u 20h pa se vidimo tamo. Pozz
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.