New Posts New Posts RSS Feed - D: Ugljikohidrati navecer - treba li pripaziti na unos ili ne?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Ugljikohidrati navecer - treba li pripaziti na unos ili ne?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Ugljikohidrati navecer - treba li pripaziti na unos ili ne?
    Posted: 15 Studeni 2012 at 13:17
Svi komentari na temu: Ugljikohidrati navecer - treba li pripaziti na unos ili ne?

cekaj cekaj, jesam ja to dobro shvatio? u dane kad se ne trenira 30g ugljikohidrata, a u dane kad se trenira 2g ugljikohidrata po kg mase? Kaj nije to malo premalo?
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 13:48
Malo je, za aktivnog covjeka/sportaša je malo. Nije moguce obnoviti glikogenske zalihe izmedu jednog i drugog treninga ako su dan za dan pošto taj proces traje u principu duže, a niti ta ukupna pojedena kolicina UH nece biti niti izbliza dovoljna za obnovu gikogena.Ak ti se ne žuri sa nekim kozmetickim rezultatima i bitniji ti je "performance" onda ovo nije za tebe
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 14:11
zapravo, nisam uopce mislio na sebe. Iskreno, izgled mi nije toliko bitan da vježbam zbog njega, ionako vidim da je kao rezultat svog mog treniranja i prehrane, po meni i više nego zadovoljavajuci izgled. Sad, hocu li ja imati + ili - 2 ili 3 % masti, to me uopce ne brine. Ali usporedjujem malo sa sobom, koji dnevno jedem minimalno 250 grama ugljikohidrata, i ne smatram da je to niti malo previše. Zato mi nije jasno je li ovaj clanak pisan kao neki trajni režim prehrane ili kao režim dijete za skidanje kila/masti, jer nigdje nije navedeno??
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 14:31
@alpinist CBL bi bio dobar izbor za nekoga tko je vec neko vrijeme redovan u treningu, ima solidnu mišicnu masu i relativno nizak postotak masti i želi još mišicne mase bez dobivanja znatne kolicine masnoga tkiva." ja bih rekla da se prema ovome da zakljuciti da je ovo režim prehrane za dobivanje mišicne mase?! znaci u dane kad ne treniram unosim do 30g UH, a proteinima i mastima nadoknadujem ostatak- ovo meni kao kombinacija keto (u dane netreniranja) i cikliranja UH (u dan treniranja)
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 14:36
*tempiranja UH (u dane treniranja)
cookies are for pussies
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 14:56
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

@alpinist CBL bi bio dobar izbor za nekoga tko je vec neko vrijeme redovan u treningu, ima solidnu mišicnu masu i relativno nizak postotak masti i želi još mišicne mase bez dobivanja znatne kolicine masnoga tkiva." ja bih rekla da se prema ovome da zakljuciti da je ovo režim prehrane za dobivanje mišicne mase?! znaci u dane kad ne treniram unosim do 30g UH, a proteinima i mastima nadoknadjujem ostatak- ovo meni kao kombinacija keto (u dane netreniranja) i cikliranja UH (u dan treniranja)
ovakvo objašnjenje bi impliciralo na to da se ne gube kile, a koliko vidim po netu, a i sama logika mi govori da se s ovakvom prehranom gube kile, uz maksimalno ocuvanje mišicne mase. Mislim da bi to trebalo i naglasiti, da je ovo za definiciju, a nikako ne za konstantnu prehranu. 
Koliko vidim i john Kiefer kaže da je izgubio 20 kila te pao sa 120 da 100 sa CBL-om.
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 15:07
Originally posted by alpinist alpinist wrote:


Originally posted by avangarde avangarde wrote:

@alpinist CBL bi bio dobar izbor za nekoga tko je vec neko vrijeme redovan u treningu, ima solidnu mišicnu masu i relativno nizak postotak masti i želi još mišicne mase bez dobivanja znatne kolicine masnoga tkiva." ja bih rekla da se prema ovome da zakljuciti da je ovo režim prehrane za dobivanje mišicne mase?! znaci u dane kad ne treniram unosim do 30g UH, a proteinima i mastima nadoknadjujem ostatak- ovo meni kao kombinacija keto (u dane netreniranja) i cikliranja UH (u dan treniranja)
ovakvo objašnjenje bi impliciralo na to da se ne gube kile, a koliko vidim po netu, a i sama logika mi govori da se s ovakvom prehranom gube kile, uz maksimalno ocuvanje mišicne mase. Mislim da bi to trebalo i naglasiti, da je ovo za definiciju, a nikako ne za konstantnu prehranu. 
Koliko vidim i john Kiefer kaže da je izgubio 20 kila te pao sa 120 da 100 sa CBL-om.



pa da, za definiciju..nije mi jasno zašto onda piše ovo gore - "za dobivanje mišice mase"
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 17:52
da, a i na pocetku clanka piše sljedece:

"Ovdje nece biti govora o tome na koji nacin nas ugljikohidrati cine debelima, nego ce biti rijeci o njihovom tempiranju (timingu) s ciljem zadovoljavanja energetskih potreba organizma, a istovremenog izbjegavanja stvaranja masnog tkiva."

što implicira kalorijski balans, a ne sufict i deficit. Mislim da bi autor trebao malo pojasniti što je mislio u clanku... 
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 20:09
Mislim da prehrana sa toliko malo Uh mora jako kratko trajati... ja sam se napokon vratila UH i napokon se osjecam ok :D
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 22:15
slažem se s tobom dalila..mozda daje brže rezultate prehrana s manje UH, ali nije vrijedno živciranja, a ni blagosti koju osjecam kad pojedem zobene ili bananu [:D]
cookies are for pussies
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2012 at 20:38
Pogrešno je uopce govoriti o UH kao negativcima i neopravdano utjerivati ljudima strah u kosti od UH.Jer ljudi koji nisu u tome i pocetnici ce iz clanka zakljuciti da UH treba zaobilaziti u širokom luku. Ti isti onda izbace UH, ali pošto im je u podsvjesti da su i masti "loše" ce izbaciti i njih ili nece ni približno zamjeniti nedostatak UH sa povecanjem masti i onda smo dobili recept za "katastrofu". Bitna je razina aktivnosti i izbor namirnica, a kalorijski suficit bio on na racun UH, masti ili cak i proteina može voditi samo jednom.....dobijanju na masi.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 11:17
probala sam s 30 g UH na dan, proteine držala na 2g/kg, a mastima nadopunjavala ostatak kcal. Ima ucinka bržeg nego normalan unos UH ali mi je psihicki jako iscrpljujuce i nakon nekog vremena sam svhatila da je apsolutno nepotrebno kad isto to mogu napraviti jeduci normalno UH samo u dužem vremenskom razdoblju.. a buduci da mi se nigdje ne zuri prepustam keto proficima kojima je potreban prije natjecanja ;)
cookies are for pussies
Back to Top
Tihomir101 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tihomir101 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 19:15
@The Phoenix--upravo tako Cak niti izbor (zdravih,cistih) namirnica nije nezaobilazan ako govorimo samo o kompoziciji tijela. Tijelo se može pozitivno preoblikovati i na krafnama uz trening i kalorijski deficit. CBL djeluje ali samo zato što nije bitno kada u danu cete unijeti ono što trebate unijeti. To je cinjenica. I treba imati na umu da je Kiefer u prvom redu trgovac svojim proizvodima i da je vec ulovljen u nategnutim teorijama, izmišljanju i izvijanju znanosti
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 19:57
nije mi jasna jedna stvar...

Bila sam na tzv. mesnoj dijeti.. znaci proteini (bez mlijecnog) i masti, uh samo iz odredjene vrste povrca (ono sa min.kolicinom uh), po pravilu te dijete jede se koliko hoces, bez brojanja kcal... tako sam i ja, sad kad vec i napamet znam koliko sta ima kcal vidim da sam unosila hrpuuu kcal.. oko 2500 a mrsavila sam..i to jako brzo. Sada da jedem 2500 p+uh+m udebljala bi se samo tako...

Kako je to moguce?
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 22:55
Originally posted by Tihomir101 Tihomir101 wrote:

@The Phoenix--upravo tako Cak niti izbor (zdravih,cistih) namirnica nije nezaobilazan ako govorimo samo o kompoziciji tijela. Tijelo se može pozitivno preoblikovati i na krafnama uz trening i kalorijski deficit. CBL djeluje ali samo zato što nije bitno kada u danu cete unijeti ono što trebate unijeti. To je cinjenica. I treba imati na umu da je Kiefer u prvom redu trgovac svojim proizvodima i da je vec ulovljen u nategnutim teorijama, izmišljanju i izvijanju znanosti


Pretpostavljam da si malo karikirao kad si rekel na krafnama :) , al svakako ne treba biti extreman u odricanju.
kaj se tice djelovanja CBL-a ja bih rekao da djeluje jer je to ipak mala kolicina UH , a oni su ti koji reguliraju metabolizam masti i proteina, pa u njihovoj odsutnosti primarni izvor energije ce biti masti.Tak da je to Ok metoda za krace staze.
Nisam upoznat sa tim njegovim metodama i lazima, imas hint neki?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 22:59
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

nije mi jasna jedna stvar...

Bila sam na tzv. mesnoj dijeti.. znaci proteini (bez mlijecnog) i masti, uh samo iz odredjene vrste povrca (ono sa min.kolicinom uh), po pravilu te dijete jede se koliko hoces, bez brojanja kcal... tako sam i ja, sad kad vec i napamet znam koliko sta ima kcal vidim da sam unosila hrpuuu kcal.. oko 2500 a mrsavila sam..i to jako brzo. Sada da jedem 2500 p+uh+m udebljala bi se samo tako...

Kako je to moguce?


Nije moguce, ja bih se odmah okladio da to nije bilo toliko kalorija koliko si rekla nego daleko manje. Slobodno napisi tocno kaj si jela jedan od dana
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.