New Posts New Posts RSS Feed - D: Unos proteina: koliko proteina biste trebali konzumirati i što istr
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Unos proteina: koliko proteina biste trebali konzumirati i što istr

 Post Reply Post Reply
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Unos proteina: koliko proteina biste trebali konzumirati i što istr
    Posted: 19 Rujan 2012 at 15:26
Svi komentari na temu: Unos proteina: koliko proteina biste trebali konzumirati i što istraživanja zbilja pokazuju?

izvrstan clanak. Mozeš li mi reci Tvoje stajalište o proteinu konoplje? Naime, koristim protein sirutke, ali bi sad probala i konopolju
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 15:46
Konoplja je cudo, samo kod nas jos uvijek malo preskupa.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 16:00
nasla sam za 150 kn pola kg u bio&bio. to mogu mjesati s proteinom delight?
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 16:28
Negdje sam vidio na netu da neko prodaje al nemogu se sjetit gdje. Bilo je dosta jeftinije. Mozes mjesat al neznam kakav ce ti bit okus :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 16:35
ma pusti okus, da o tome vodim brigu jela bi junk :D Budem pronjuskala. Thnx
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 17:06
@ avangarde - protein jestive konoplje možeš naruciti ovdje: https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/BIO-hrana/Proteinski-prah-jestive-konoplje.aspx
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 17:13
@ Mr G. to je taj sto sam vidjela ;) budem oprobala..kaze da povecava i sexualnu zelju pa vrijedi probat ;) thnx
Back to Top
Frogy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Frogy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2012 at 15:40
bolje kupujte neocišcene sjemenke konoplje pa ih meljite i mješajte u shakove...isto proteina a puuuno jeftinije.....imate ih za kupiti...sad ovo smiješno zvuci u ZOO centrima kao hrana pticama...20 kn/kg sjemenki konoplja nego preko posrednika koji mlati dobre pare na vama...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2012 at 19:01
ajde de, u Zoo centru :D jucer sam kupila ovaj..okus je dosta loš, malo mi vuce na neku zemlju.. onda budem probala ovo. thnx
Back to Top
Frogy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Frogy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2012 at 13:24
da u ZOO centrima...jer sjemenke konoplje se prodaju kao hrana pticama..a ljudi su neinformirani koliko je to zapravo za ljude zdravo....stoga je tamo jeftinije nego preko neta narucivati od posrednika koji znaju što prodaju i dižu cijene u nebesa....ali mislim da je puno bolje kupiti 1 kg za 20 kn nego za 400 g 150 kn...ali ocito da svaka roba ima svoga kupca...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2012 at 13:57
eto sad sam i ja malo pametnija zbog tvoje korisne informacije :) zato nam i služe ovake stranice, da izmjenjujemo iskustva i znanja..pozz
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2012 at 14:11
Kaj ti nije bad uzimat iz zoo ducana sjemenje kad ne znaš porijeklo sjemena, kontaminaciju, gdje i koliko je bilo skladišteno itd. Ipak je to vrlo riskantno jer ipak se sigurno to sjeme nema kontrolu skladištenja i svega ostalo pošto je za životinjsku upotrebu?

Inace i nije konopljino sjeme idealno kao izvor proteina, to bi bio 50% protein u idealnom slucaju ,  a previše je vlakana i neprobavljive celuloze u njemu , pa je i apsorpcija malo otežana.
I iako ima svih 10 esencijalnih amino kis prilicno je  siromašan   valinom, isoleucinom , lysinom i tryptophanom, tak da bi ja rekao opet pretjerivanje u marketingu prije svega.
Naravno da je to dobra namirnica bogata "dobrim" mastima i omjerom istih i fenomenalan izvor vlakana i ostalih tvari, ali gledati ga kao superioran izvor proteina je marketing i netocno i ja bih ga uzimao radi drugih stvari ,  a nebih se na njega oslanjao kao izvor proteina. Mix graha i riže ima bolji aminokiselinski provil i iskoristivost ukoliko vec želimo preoteine biljnog porijekla



Edited by The Phoenix - 21 Rujan 2012 at 14:54
Back to Top
GOSPODIN B. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 123
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GOSPODIN B. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2012 at 14:33
Ja cu ispi*dit od previše informacija, majke mi. Sad radim opet 60 dana po svom, zanima me koliko se poznajem nakon svih ovih godina Wink
U shumarku skrivenom, medvjeda je malih dom...
Back to Top
Narcis View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Narcis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2012 at 10:49
hahahaah
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2012 at 14:43
Originally posted by GOSPODIN B. GOSPODIN B. wrote:

Ja cu ispi*dit od previše informacija, majke mi. Sad radim opet 60 dana po svom, zanima me koliko se poznajem nakon svih ovih godina Wink


ja se vec uplasila di si a on traži sam sebe

Edited by avangarde - 26 Rujan 2012 at 14:43
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.