New Posts New Posts RSS Feed - D: Vegetarijanstvo i veganstvo - zamke, tips&tricks i recepti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Vegetarijanstvo i veganstvo - zamke, tips&tricks i recepti

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Vegetarijanstvo i veganstvo - zamke, tips&tricks i recepti
    Posted: 26 Lipanj 2013 at 14:56
Svi komentari na temu: Vegetarijanstvo i veganstvo - zamke, tips&tricks i recepti

Cudi me samo kako vam i mlijecni proizvodi nisu na crnoj listi,jer oni to itekako zaslužuju,osim ako nisu domaci,a po soji mi nemojte pljuvati :P
Back to Top
tejchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tejchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2013 at 16:30
Nisam vegetarijanac, ali jedem jako puno od ovoga što je ovdje navedeno, povrca hrpu, svako jutro za dorucak su obavezne pahuljice s vocem i mlijekom ili jogurtom, nekakav smoothie i slicno. Malo odskacem od teme ali moram prokomentirat ovu zadnju recenicu: ja bez problema jedem jabuku, bananu ili bilo koje drugo voce nasred ulice. Cak sa sobom uvijek imam jednu žlicu u torbi s kojom onda jedem posni sir koji kupim u ducanu, jedan dan sam ga s frendicom jela u sred parka na klupici :D. Uopce mi to nije problem. Ne znam zašto je ljudim to cudno, a one masne pizze i cokolade je kao normalno jesti vani... Cesto puta si znam kupiti u konzumu kuhano povrce i jesti. Ne treba sa sramiti i skrivati, trebate u tom slucaju svima pokazat što jedete da vide kako bi se trebali zdravije hraniti :)
Back to Top
Siren View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siren Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2013 at 23:09
Dobar clanak sa puno dobrih ideja, ali mrtvoj ribi nije mjesto na tanjuru tamo gdje se piše o vegetarijanskoj prehrani, jer je ona iskljucivo bez ikakvog mesa,a i ribe su živa bica koliko smo ucili na biologiji
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 00:12
Šta nije riba dalji rodjak mrkve? :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 10:24
Siren, nek jedu živu ribu onda ak je mrtva riba u tanjuru problem. Japanci i Koreanci jedu žive hobotnice npr : 



Zar se na biologiji nije ucilo da su i biljke živa bica? 
Inace, vegani ne jedu ribu i mlijeko, vege mogu jesti ako zele.....iako glupo je etiketirati nesto prema definicijama, svako jede kak mu odgovara


Edited by The Phoenix - 27 Lipanj 2013 at 10:31
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 12:20
Ja ne mogu prijesno jaje progutati a ne živo nešto pojesti :/
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 12:26
Ma njima su živa bica ono što oni time proglase.

A i zanimljivi su mi ovi mišici puni tekucine i suplemenata Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 12:54
Mmmm daa...da nema takvih laickih izjava koji zapravo govore o neinformiranosti clanak bi bio OK.Najgore kaj i sami koriste whey, a to je uglavnom jedino sto svaki prosjecni korisnik gym-a i koristi. Ne ulazim u extreme. Inace jos jedna tvrdnja o soji kao vrlo jeftinom krmivu ne stoji jer je to rekao bih najskuplje krmivo (u usporedbi s drugima). Igrom okolnosti kako sam ukljucen u poljoprivredu znam da je soja kao komponenta stocne hrane (nažalost, jer smatram da žitarice nebi trebale biti prehrana stoke) najskuplja komponena , te se sve manje koristi upravo zbog visoke cijene.
Back to Top
Siren View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siren Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 17:23
Phoenix, mrtva ili živa riba, apsolutno je nebitno, jer se na kraju ipak ubije da se pojede, zar ne? Necemo se sad baš hvatati za rijeci, kad se zna poanta mog komentara, a to je da se šire dezinformacije i riba trpa u vegetarijansku prehranu gdje joj nije mjesto. Vegetarijanstvo po definiciji je da se ne jedu životnje, bile one mravi, ribe, nilski konj ili leptir. A ove komentare da su i biljke životinje necu ni komentirati, jer nemaju svrhe osim trollanja.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 21:16
Pozvao sam autore clanka (Tea i Aleksandar Miketa) da se malo ukljuce u diskusiju.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 22:00
Ma siren, polako, mislim da nisi dobro shvatila Phoenixa Smile, ako ništa drugo nisi dobro procitala - napisao je da su i biljke živa bica, a ne životinje. Trollanje i Phoenix ne idu skupa, vjeruj mi Smile

Inace - ista stvar s ribama nije ni meni nikad bila jasna. Što su ribe po definiciji vegetarijanaca?

Ok Zoki, cekamo autore da objasne što cemo s ribama i sa mišicima punim suplemenata Tongue
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 22:29
To s ribama i vegetarijancima mi je poznato da ih ima koji jedu to i mlijecne proizvode, za vegane znam da samo iskljucivo bez zivotinjskih namirnica, no i meni nije jasna ta filozofija.
Jer ako ne jedes meso (kopnenih zivotinja) jer ti ne odgovara,  a riba ti pase organizmu to razumijem.
 Ali ako postoje oni koji iz nekakvih uvjerenja da ce se prosvjetliti ako ne jedu meso i njihovog osobnog sazaljenja i prigovora savjesti prema zivotinjama ne jedu meso, a jedu ribu to ne razumijem jer su to onda dvostruka mjerila i pomalo licemjerno.
Svjedeno ne razumijem niti ove najtvrdokornije zasto nebi jeli jaja ili pili mlijeko, jer tu nitko ne strada radi njihovog obroka.
I da, Gym je dobro rekla, nisi procitala Siren, napisao sam živa bica, ne životinje, jedino ako smatraš da su biljke mrtva priroda bez duše. Zar nije jednak zlocin ako ja pjevam svojim biljcicama u vrtu da bolje rastu i onda ih netko u naponu snage potrga i  pojede bez da su stigle otici u sjeme i završiti svoju misiju i produžiti i raširiti vrstu Evil Smile
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 00:11
Semi-vegetarijanci konzumiraju ribu i perad. Sad bi se ja mogla nazvati semi vegetarijankom jer ne jedem crveno meso. Ne razumijem zašto neki imaju potrebu za nazivima, no dobro, to je druga tema.

Meni je zanimljivo da vam sin jede meso, jel zato što mislite da ipak ima nešto korisnog u mesu, on vas traži da mu napravite meso ili puštate da sam odluci? Ne provociram samo me zanima, jer nekako mi nema smisla da djetetu dajemo ono što sami nebi pojeli.

"Predavanja na faksu joj nisu ostavljala vremena da udahne i izdahne... Ipak je nekako stizala pušiti."

"Ako ste se odlucili za varijantu vegetarijanstva, nemojte misliti da ste odmah pogodili i zdraviji nacin prehranjivanja.“ Ogroman potpis. Najbolji su mi vegetarijanci koji moju prehranu smatraju smecem zato jer jedem meso, a njima je najnormalnija stvar svaki dan jesti puding, juhe iz vrecice, pomfri, cips, pizzu, cokoladu... da ne nabrajam dalje...

Uglavnom meni se clanak svidja!
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 12:21
Na Zokijev poziv ukljucujemo se u raspravu, iako smatramo da je clanak dovoljno opširan. Svi naši clanci su autorski i pisani su na temelju naših edukacija i osobnog iskustva. Netko ce u njima naci inspiraciju, netko ce ih samo procitati, a nekima se nece svidjeti. That's life :) Da, biljke su živa bica i ne vjerujemo da žele biti pojedene. Sigurni smo da bi bježale da imaju tu mogucnost, što je i dokazano u jednom istraživanju prije pedesetak godina. Sva živa bica imaju pravo na život: srna, riba i blitva. Isto tako i covjek! Ali, život nam svima ovisi o jedenju živih bica... Ljude i životinje ne dijelimo na dobre i loše prema nacinu ishrane. Razlog iz kojeg se vegetarijanci koji konzumiraju i riblje meso (da, životinjsko) i dalje nazivaju vegetarijancima, nama nije poznat. Naš posao je briga oko zdravlja ljudskog tijela, pa kao što smo i naveli, ako se bavite teškim fizickim radom (trening ili kopanje kanala) a vegetarijanac ste, za Vaše tijelo bi bilo dobro da jedete barem ribu. U koju kategoriju tada spadate – pitajte Klaica :) Soja je leguminoza, ne žitarica. Naravno da jest isprve ubacena u (slažemo se; neprirodnu) prehranu stoke zbog uštede, ali se u novije vrijeme pokazalo da je kukuruz još jeftiniji... Jesmo u pravu Phoenix? Ako nemate hipertroficne mišice pune suplemenata, znaci da se o toj recenici ni nemorate brinuti. Onaj kome je namijenjeno ce se prepoznati! :) Naš klinac jede meso jer on tako želi, ali je i jasno da držimo da je konzumiranje mesa dobro za njegov razvoj. U protivnom bismo mu dozvoljavali i da jede minimalno 3 cokolade dnevno, što isto žarko želi :) S druge strane, ne želi jesti ribu jer mu je to najdraža životinja. A naši razlozi za ne jedenje mesa ce ostati samo naši :) Nego, svidaju li vam se recepti iz clanka? Jeste li probali koji?
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 22:34
Je, istina je, kukuruz je najjeftiniji i uz soju iz razloga koji ste vec naveli u clanku meni u principu vrlo odbojna namirnica.Jos vise mozda GMO sjemena, te radi profita zloupotrebljivana u nepojmljivim stvarima. Ako netko nije gledao dokumentarac food incorporated mislim da bi trebao.

Znate li ono za jaja i mlijeko kaj sam napisao u prethodnom postu, te kakav je onda stav vegetarijanaca prema medu?

Kaj se hipertr. Mis. Punih suplemenata tice, to je ipak do ciljanog treninga, a ne suplemenata, jer eto koliko ste napisali i sami koristite suplemenata vise od dosta "gym rat-ova". Ono sto nije ok je podcjenjivati one koji nemaju iste ciljeve ili viziju kao vi, te navoditi takav izgled u negativnom svojtlu ili manje vrijednim od vaseg jer sto ljudi sto zelja i ukusa, svakom je nesto drugo idealno, a drugo npr ruzno. Dakle ne pljuvati po drugome da bi uzdignuli sebe.
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 07:42
Vegani ne jedu jaja ni mlijecne proizvode, ne koriste med niti bilo što dobiveno izrabljivanjem životinja. Vegetarijanci jedu takve proizvode, izbjegavaju samo meso. Mi uzimamo domaca jaja i mlijeko. Kao što u clanku i piše, ciklicki konzumiramo navedene suplemente, tocnije, superfoodse ili vitamine i minerale. Znaci: kupimo paket mace pa je uzimamo dok se ne potroši. Zatim uzmemo spirulinu i pijemo je dok je ima, itd. To nam pomaže da ostanemo zdravi kroz period intenzivnog rada i višesatnog treninga na dnevnoj bazi. Stoga nastojimo uzimati što prirodnije suplemente. Trenutno ne uzimamo ništa, al u rujnu sigurno hocemo. A ako ne jedeš meso, moraš naci zamjenske izvore proteina, željeza slicno. Navod o hipertrofiji se nije odnosio na ljude koji treniraju zbog hipertrofije i izgleda, vec na one koji do toga dolaze jakom suplementacijom i treningom. A svi znamo da ti suplementi i nisu najzdraviji ni najprirodniji. Stoga, nemoj tražiti od nas da o tome govorimo u lijepom tonu. U ovom clanku govorimo o hrani, ne o ljudima niti o sistemina treniranja.
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.