New Posts New Posts RSS Feed - D: Vježbanje na vibracijskim platformama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Vježbanje na vibracijskim platformama

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
vibe View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vibe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Vježbanje na vibracijskim platformama
    Posted: 09 Veljaca 2012 at 22:56
Zbuniti cete sebe i korisnike,mislim da je prerano za clanak o vibracijama a da ga ne naprave suradnjom malo više ljudi,naime ovo je sve konfuzno a namjera je bila dobra.
Back to Top
vibe View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vibe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2012 at 23:07
Vecinu profesionalnih strojeva za vibracijski trening pokrecu dva medusobno sinhronizirana elektromotora. Copy iz clanka! Slažem se!!! :-)
Back to Top
vibe View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vibe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2012 at 23:08
koliko motora ima powerplate pro5?
Back to Top
vibe View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vibe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2012 at 23:23
Da ipak rezimiramo malo: Powerplate je JEDAN OD BOLJIH aparata na tržištu kao mnogo ostalih iz te kategorije..npr: Galileo,Physioplate,Vibrogym,Ultim8,FitVibe itd..ima ih još dosta a ima ih puno previše koji nebi trebali biti u upotrebi.. Poozzz
Back to Top
Asia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Asia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 10:25
Koliko sam ja upoznata s tim,trenutno najbolji na tržištu je Dream Healther,samo ne znam da li ga uopce ima kod nas.
Back to Top
vibe View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vibe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 10:46
Asia, budi ozbiljna.. Niti na otpad se ne isplati tako nesto nositi!
Back to Top
Asia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Asia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 11:21
A cuj i ja sam mislila isto,a onda su mi kao na nos bacili neka testiranja,kao,da jedini ne utjece na vibraciju mozga,
inace nisam uopce pristaša takvog nacina treniranja,ali sam u jednom periodu htjela nešto isprobati,
cak i kupiti jedan pa su mi kao rekli,da je to jedino kod cega je najmanje posljedica,a da toga kod nas niti nema.

Tako da ne znam više nego to...ali,kao što rekoh ta vrsta treninga mi se ne cini zanimljiva,pa zato nisam išla istraživati dalje od toga....
Back to Top
vibe View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vibe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 11:36
Da,to je zbog toga što svi pa i mnogi treneri i centri misle da se mora stajati kao ukras na platformi..ne iskorištava se ni najmanje ono što se može..trening može biti itekako zanimljiv...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 11:46
Meni je smiješno to uopce i nazivati treningom
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 13:06
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Meni je smiješno to uopce i nazivati treningom


Probao par minuta.. otpale mi ruke i noge.. prvo ruke jer sam bio u polozaju skleka 1 min, a noge u polozaju cucnja..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 13:13
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Meni je smiješno to uopce i nazivati treningom


Probao par minuta.. otpale mi ruke i noge.. prvo ruke jer sam bio u polozaju skleka 1 min, a noge u polozaju cucnja..


Prvi put si radio to sto je tvom tijelu novi podrazaj, tako da normalno da te boljelo, ali svejedno to ne smatram treningom , niti moze zamijeniti klasicni oblik treninga niti u kojem transformacijskom pogledu..........ne smatras valjda tu 1 minutu da si odradio trening?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 13:30
Bude vibe objasnio prednosti - slušamo... :)
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
vibe View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vibe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 16:01
naravno da je smješno uopce nepotrebno stajati 1 minutu u statickom položaju,zakiseliti mišice te završiti sa vježbama za noge..umjesto toga za pocetak možemo probati napraviti aktivni cucanj sa npr. medicinkom 4kg u rukama te se iz cucnja uspraviti,podignuti loptu te podignuti na prste(dodamo listove) i tako npr 20 sec,pa 10 sec odmora pa opet i tako npr. 5 krugova-serija=tabata sistem treninga + još malo iskoritimo platformu...nakon toga idemo dalje...slušam :-)
Back to Top
vibe View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vibe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 16:05
Phoenix cekam te na treningu :-),onda dodamo trx(zakacimo noge)na podakticama stojimo na platformi te se jednom podignemo na dlanove a drugi put privucemo noge i podignemo kukove(noge su zakacene na trx-u),može duža serija , može tabata sistem..itd prilagoditi korisniku.. Phoenix bi mogao npr. dok ja ne porucam pa nastavljamo dalje :-) smisao same platforme ne znaci da se ne korsiti sve iz klasnicnih oblika treninga,dapace klasnicnom obliku treninga se doda podražaj vibracije i ne moramo to raditi za svaku vježbu!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 16:40
Originally posted by vibe vibe wrote:

naravno da je smješno uopce nepotrebno stajati 1 minutu u statickom položaju,zakiseliti mišice te završiti sa vježbama za noge..umjesto toga za pocetak možemo probati napraviti aktivni cucanj sa npr. medicinkom 4kg u rukama te se iz cucnja uspraviti,podignuti loptu te podignuti na prste(dodamo listove) i tako npr 20 sec,pa 10 sec odmora pa opet i tako npr. 5 krugova-serija=tabata sistem treninga + još malo iskoritimo platformu...nakon toga idemo dalje...slušam :-)


Ok, pustimo vjezbice na stranu, isto tako mogu zonglirati na madracu od kreveta ili na kutiji s jajima da ju ne zdrobim, mene zanima kakve koristi ja imam od toga? Snagu necu povecat i razvit, hipertrofiju neku vrijednu spomena necu dobit zonglirajuci sa tim rekviziticma, fat loss ako skakucem i radim neke tabata/intervalne metode moze, ali to mogu i bez platforme i nisam ogranicem malim prostorom za kretanje, nacinom izvodjenja vjezbi i opterecenjem, sta onda imam od toga ako cu eventualno malo "istonirati" tijelo i skinuti nesto sala?
Moj stav o tome je da je to prvenstveno marketing i daleko preskupa stvar koja ne opravdava tolik novac i vise je stvar da bude fancy i definitivno cilja na zensku populaciju (vibracijska podloga neTongue ).Ali ako neko to voli i zabavno mu je zasto ne, ali da se smoze svrstati u kos sa klasicnim vjezbanjem , pa cak ga i nadmasiti je po meni nebuloza..........bez uvrede :)Moze se sigurno korisno iskoristiti samo kao jos jedan od "rekvizita" koje koristimo u vjezbanju i za neke odredjene funkcije gdje moze biti koristan , ali nista vise od toga............... samo iznosim svoj stav


Edited by The Phoenix - 10 Veljaca 2012 at 17:10
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 16:58
Originally posted by vibe vibe wrote:

trening može biti itekako zanimljiv...


Ako je zabavan i zanimljiv ne moze biti ucinkovit , kao sto rekoh namjenjem zenskoj populaciji
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.