New Posts New Posts RSS Feed - D: Zašto je vježbanje iskljucivo na spravama – gubljenje vremena?! - 2
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Zašto je vježbanje iskljucivo na spravama – gubljenje vremena?! - 2

 Post Reply Post Reply
Author
cico1964 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cico1964 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Zašto je vježbanje iskljucivo na spravama – gubljenje vremena?! - 2
    Posted: 29 Lipanj 2014 at 11:09
Svi komentari na temu: Zašto je vježbanje iskljucivo na spravama – gubljenje vremena?! - 2.dio

clanak je dobar ali je nedorecen .smisao treniranja je kod mnogih razlicit :snaga,izdržljivost,rast. te prema željama se i kreira trening. po meni i mom iskustvu idealan je trening sa jednom velikom vježbom( cucanj,mrtvo dizanje,bench,zgibovi,propadanja) potom manjom izolacionom (biceps,ramena,prsa) te završnom pomocnom sa gibanjem( snatch,swing,potisak lat,odrucenja bucicama,pulower bucicama,vucenje šipke,veslanje) to jest vježbe koja traje 20-tak minuta i ukljucuje veliki broj mišica a ima ulogu kardio treninga .
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2014 at 10:52
ja osobno kombiniram rad na spravama i rad sa utezima ili vlastitom težinom u omjeru 50-50..... cisti sam rekreativac sa željmo povecanja mišicne mase na uštrb masti i mislim da idem u dobrom smjeru.... da može biti bolje, uvijek može.... profi builderi i oni u natjecanju vec mogu razmišljati o ovoj temi, ali oni sigurno dobro znaju i upuceni su u sve tajne vježbanja
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
tajchy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tajchy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2014 at 10:15
Ne slažem se s clankom i mislim da je napisan samo kako bi privukao pažnju mnogih. Svatko ima drugacije želje i ciljeve. Ako je nekome cilj rast, on ga nece moci postici trenirajuci samo sa težinom tijela vec podižuci težine koje su velike s vježbom koja pogada odredeni mišic, odnosno mišicnu skupinu, samo jedan mišic se ne može nikako sam pogoditi, ni na spravi. Kako iskljuciti ostale mišice da npr. samo biceps radi? Nikako. Eto. Uostalom kad smo kod toga, ne poznajem nikoga tko dode u gym i vježba samo i iskljucivo na spravama, a da pritom bucice ni ne dotakne. Kombinacijom sprava i rekvizita se može i te kakav napredak postici, ali neozbiljni vježbaci i oni koji su neupuceni, nezainteresirani niti ne mogu ocekivati napredak od par zamaha bucica od 2,5kg i par zamaha nogama na fleksiji kroz sat vremena s 10 minuta odmora izmedu svake serije. Da ne govorimo o prehrani koje se ti isti ne pridržavaju, a ocekuju rezultate u smislu gubitka tjelesne masti i povecanja mišicne mase? A oni kojima je to stvarno lifestyle i koji se pridržavaju prehrane, njima ce se svakako vidjeti napredak bez pogovora. Kao nacija smo jako lijeni i tako naš svaki mali pokret pokušaja treniranja, ikakvoga vježbanja, jednog optrcavanja oko zgrade ljencinama ulijeva nadu u rezultate koji su vidljivi odmah. I to vecinu njih dovodi do razocaranja i odustajanja prerano. Nitko ne misli da bi trebao nešto i žrtvovati kako bi ostvario nešto bolje. Da se vratim na clanak, mislim da je krivo oblikovan. Ono što se slažem jest da je dobro kombinirati razlicite stilove vježbanja za razlicite rezultate. Ali "popljuvati" sprave i reci da ih treba izbaciti, kad ionako nitko ne kampira samo na njima, su gluposti. Eto.
Back to Top
Vrba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2016 at 17:27
Covjek piše besmislice... Ne treba trošiti puno rijeci na clanak...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.