New Posts New Posts RSS Feed - D: Cemu zapravo služi kreatin i kako djeluje?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Cemu zapravo služi kreatin i kako djeluje?

 Post Reply Post Reply
Author
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Cemu zapravo služi kreatin i kako djeluje?
    Posted: 09 Prosinac 2011 at 12:15
Svaka cast za clanak,evo taman sam nedavno cuo za: Kreatine nove generacije, Olimp Creatine Powder, (naime kod njih nije potrebna faza punjena) pa me zanima jeli to istina ili samo marketing? Hvala :)
stipo...
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2011 at 14:58
Bavim se fitnessom i mislio sam uzimati kreatin, dali mi je dosta 3-4 tjedna punjenja š0 tjedana faza održavanja š0 tjedana i onda pred more da prestanem uzimati zbog definicije ? Pomoc !
Back to Top
futura View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote futura Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2011 at 22:34
@ belay Nisam se susreo sa kreatinom doticnog proizvodaca, a da li je faza punjenja potrebna je tema oko koje se stalno lome koplja. Prema do sada dostupnim (nepristranim i neovisnim) studijama niti jedan kreatin nove generacije nije se pokazao superiornijim nad kreatin monohidratom, a kod njega je punjenje potrebno radi postizanja superkompenzacije (stvaranja rezervi) kreatina u organizmu.
Back to Top
futura View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote futura Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2011 at 22:38
@ Zvonimir Brle Punjenje bi trebalo trajati 4-7 dana. Kod definicije nije potrebno prekidati uzimanje kreatina.
Back to Top
schwabo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote schwabo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 09:53
Clanak je odlican i neke su mi stvari sada puno jasnije.Hvala Ivane
Back to Top
cmirjana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cmirjana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2012 at 11:51
Odlican je clanak. Zanima me da li se mora intenzivno vježbati da bi imao ucinak kreatin ili je dovoljno "kucno vježbanje" pilates i sl. Hvala
Back to Top
profa74 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote profa74 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2012 at 16:48
dobar clanak... a zanima me dali je potrebno ponovno provoditi fazu punjenja nakon stanke od uzimanja?
Back to Top
silwer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote silwer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2013 at 17:51
Ako ima neko da da mi odg na pitanje ? ovamo gore u textu sam procitao. Glavni problem monohidrata je problematicna topljivost njegovih kristalica. Da li je jako puno stetno i da li treba prestati uzimanje creatina kao se pojave jedan od ovih simptoma neapsorbirani kristalici mogu prouzrociti crijevne smetnje, neugodan osjecaj u trbuhu, a ponekad i proljev.
Back to Top
benjamin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote benjamin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2014 at 15:23
Ovako pijem universalov kreatin i imam par pitanja odradio sam dozu punjenja 7 dana i sad ga pijem odprilike 5 grama prije treninga 5 poslije. Da li trebam piti kreatin kada odmaram znaci dan kad pravim pauzu inace treniram 3-1-3-1, 3 dana treninga 1 dan pauze. Da li je toliko vazno pijem li kreatin sa vodom ili kako neki kazu sa sokom itd. hvala unaprijed na odgovoru
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2014 at 15:39
Svaki dan pij kreatin ...no ne bih ti preporučio punjenje..ustvari možeš ali ja bih ipak uzeo na konstantan unos pa bih radio bez punjenja...tek uzeo pauzu kada istrošim kutiju tjedan dva i počeo ponovno ... pazi da je u što toplijoj vodi da se otopi dobro
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
benjamin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote benjamin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2014 at 17:42
Citao sam na par foruma da ne treba raditi dozu punjenja ali poslije doze punjenja koju sam ja uradio.... Popio sam do sad za mjesec i 10-15 dana jednu kanticu od 200 gr naceo sam drugu nedavno, citao sam da ne treba raditi neku pauzu kad popijem i tu drugu er nema nista stetno u kreatinu da ako hocu mogu nastaviti piti.. I jos jedno pitanje ovih prvih mjesec dana nisam uzimao kreatin na dan kad sam odmarao vecinom ga mjesam sa vodom idextrosom (grozdanim secerom) i sa hladnom vodom da li je "toliko" bitno mlaka ili hladna voda i da li mi je puno 5 gr prije 5 gr posije treninga. Hvala unaprijed.
Back to Top
justhard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote justhard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2016 at 20:30
kreatin je definitivno najaci stimulans i najzdraviji zato jer ga imamo u tjelu,ali u malim kolicinama..kad sam ga poceo konzumirat nakon 20 dana mi je poceo rast intezitet treninga,dobio sam troduplo vise energije,snage i izdrzljivosti..pio sam ga 3 mj i napredovo sam jako brzo,ali sam ga presto uzimat jer sam poceo bujat i nakupljalo mi se dosta vode ,sad radim na definiciji i mrsavljenju..preporucam ga za uzet kome je cilj da nabije masu,al jedino zamjeram sto nakon prestanka intezitet treninga padne za 50 %....
Back to Top
klaki View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klaki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2016 at 20:04
ja neznam šta da mislim, imam 53 godine, idem u teretanu i vježbam sve kao i mladi, još uvijek se trašim po pitanju raznih proteina kao i kreatina, pa bi molio nekog iskusnog da mi da savjete a u odnosu na moju dob. Ne predaem se, isao bih napredovati. hvala. Klaki
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2016 at 07:52
Originally posted by klaki klaki wrote:

ja neznam šta da mislim, imam 53 godine, idem u teretanu i vježbam sve kao i mladi, još uvijek se trašim po pitanju raznih proteina kao i kreatina, pa bi molio nekog iskusnog da mi da savjete a u odnosu na moju dob. Ne predaem se, isao bih napredovati. hvala. Klaki


Ako ti engleski leži, pogledaj si ovo:



Da li si možda radio endokrinološke pretrage spolnih hormona?

Back to Top
GM View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2018
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GM Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2018 at 17:59
Clanak je strucan i jednostavan za razumjeti. Jedino,iz osobnog iskustva znam da nije potrebno punjenje kreatinom. Uz kreatin toplo preporucam glutamin i ribozu.Ta kombinacija radi cuda....
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.