New Posts New Posts RSS Feed - D: Šoping lista za pocetnike: kvalitetna hrana za najbolje rezultate!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Šoping lista za pocetnike: kvalitetna hrana za najbolje rezultate!

 Post Reply Post Reply
Author
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Šoping lista za pocetnike: kvalitetna hrana za najbolje rezultate!
    Posted: 08 Lipanj 2013 at 18:54
Svi komentari na temu: Šoping lista za pocetnike: kvalitetna hrana za najbolje rezultate!

Sad sam slucajno naišla na ovaj clanak. Gledam nezdrave izvore masnoca - piše kokosovo ulje? A u zadnje vrijeme nas opsjedaju s informacijama o kokosovom ulju i kako je odlican izvor masnoca! Kako sad to? :S
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 19:21
isto kao i za jaja...pa su otkrili da muljaju za loš kolesterol zbog lijekova :D
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 21:17
lažu svi cim zinu,food factory i farmaceutke ind!!!!!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 22:45
DA !baka mi je bila med. sestra napricala mi je toga i toga....
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2013 at 01:03
ma nije baba sve tako crno, ipak ima i pouzdanih informacija, samo ne na webstranicama gdje je broj clickova bitan ili se prodaje nešto. A sa tih na žalost ljudi prenose informacije i ovdje, kao da je deset zapovjedi. Samo ni ne razumiju što pišu. Imaš par izvrnih knjiga o prehrani, izdaju ih svake dvije godine da pokriju i nove, ali samo pouzdane cinjenice, bez neprovjerenih senyacija.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2013 at 07:07
ma,znam

radim u farmaceutskoj ind. vec 25 godina,tak da baš nisam laik

daj preporuci neku knjigu,baš me zanima
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2013 at 00:55
uff, baba, a kakvu, za koju namjenu i kojeg nazovimo to nivoa?
Knjige koje cu spomenuti su od 2011 do 2013g, bitno da sadrže spoznaje suvremene znanosti, tu se munjevito ide naprijed. Opcenito su prilicno korektne knjige za klinicku prehranu, mada neke ulaze u specificnosti i nisu zanimljive za širu publiku. Ove koje spominjem su ok.
     Bez obzira što su ove knjige ista tematika, svak ima svoje specificnosti i težinski faktor, pa ne bih nijednu izdvojio, kao što nijedna nije ni potpuno dovoljna za razumijevanje. Knjige o raznim dijetama necu ni spominjati, još nisam vidio niti jednu koja ne izoblicava znanost ili ne izostavlja nešto u svoju korist, imaju dobrih dijelova, ali krivu punu sliku.
    Pocetnici: Personal Nutrition - M.Boyle i Complete Food and Nutrition Guide od American Dietetic Association.
Napredniji nivo: Nutrition From Science to You -- Blake, Munoz; Nutrition - Paul Insel; Understanding Nutrition - Whitney, Rolfes; Contemporary Nutrition A Functional Approach - Wardlaw, Nutrition Concepts and Controversies - Sizer, Whitney, jako zanimljivo pisana, ali svega 600 stranica, preko 200 su tabele; Understanding Normal and Clinical Nutrition - Rolfes, Pinna; najšire podrucje pokriva Modern Nutrition in Health and Disease - Ross, ...etc, 11 izdanje.
Ako netko zaista ima vec visoki nivo znanja, morao bi uzeti u ruke i uciti Physiological and Molecular Aspects of Human Nutrition od Marthe Stipanouk i M.Caudill, Bez poznavanja ove materije bi svim nutricionistima rekao da bolje da šute ili se bave necim drugim, bilo bi manje gluposti na netu.
od knjiga oko nutrigenetike, opcenita, kratka i informativna je Molecular Nutrition and Genomics, iz 2011, a informativnija Nutrigenetics - Applying The Science of Personal Nutrition iz 2013 od Kohlmeiera.
Drugo podrucje, ali vezano uz temu, Metabolic Regulation- A Human Perspective, od Frayn-a, pa Advanced Exercise Endocrinology od Borer, itd. Ima još hrpa zanimljivih o biokemiji sporta i vježbanja, ali sam neuredan pa ih ne mogu naci.

   O sportskoj prehrani, ništa posebno ne bih izdvojio(i isto bog zna gdje sam ih stavio :( ), ali nemoj tražiti od Jose Antonia koji radi za hrpu suplement kompanija, bez obzira što je jako pametan covjek. Vidim da je u nekim krugovima jako popularna i The Essentials of Sports and exercise Nutrition( od John Berardi-a), ali je mješavina svega i svacega i neki niži-srednji nivo za osobne trenere koji baš ne znaju puno. Osim toga se dobije samo za certifikat koji platiš 900 dolara, a na žalost u svjetskoj fitness industriji 90% certifikata je više multilevel marketing i prostitucija sporta nego znanje, cast iznimkama kao npr NSCA, ACSM. Ali to je druga tema, a hrpa ljudi bi se uvrijedila... Osim toga, u sportskoj prehrani su rjedje(ali ih ima) knjige koje spominju da uz pravilnu ishranu nema potrebe za proteinskim suplementima, koje spominju ako dojencetu koji raste na dvostruku težinu u 6 mjeseci treba 2g/kg proteina, zašto bi to trebalo i nekom pocetniku bodybuilderu isto, koji se pitaju odakle idiotizmi da i osobi sa npr 20% ili 40% mišicne mase treba 2g proteina po kg tjelesne mase, ili gojaznom od 100kg isto kao sportašu od 100kg, i hrpa toga dalje... Ne da mi se više, pametni razumiju i ovako, a oni drugi ni nece.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2013 at 07:01
hvala,iver,sve razumijem
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Ljemonn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ljemonn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2015 at 09:29
nasao sam ovaj clanak slucajno,ljudi da vam kazem,bavim se citavi zivot sportom te sam po struci kemicar(prehrambeni) znam mnogo,mnogo o svemu ovome ali jednu stvar moram reci NE POSTOJI NEZDRAVA HRANA! Sva je hrana jako zdrava,i potrebna nasem organizmu(ukljucujuci sve vrste i podvrste hrane) ako se konzumira normalno(normalno zamislite kao neku ravnu liniju,granicu,sve iznad i ispod nje je nezdravo) postoje samo lose zivotne navike!! Naravno ja bih preporuciju da izbacite cips i takve stvari jer ih uvijek mozete zamijeniti drugim varijantama pecenog krompira,ali na kraju zasto ne i on!?
Back to Top
Lyra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lyra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2015 at 14:26
Može li mi netko objasniti zašto se kokosovo ulje našlo na popisu loših, nezdravih izbora?
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2015 at 14:50
Vjerojatno jer nije potpuno nezasiceno...
Back to Top
MaFiNa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MaFiNa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2016 at 17:23
Mislim da ne treba ništa izbaciti iz jelovnika ako je raznovrstan i konzumiran u normalnim porcijama! Ono što je najvažnije je da treba biti uvijek u "pokretu"odnosno fizicki što aktivniji. Kad smo bili djeca jeli smo puno, cijeli smo dan skakali i bili mršavi! Nije trebala nikakava dijeta!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.