New Posts New Posts RSS Feed - D-Lift 90kg
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D-Lift 90kg

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D-Lift 90kg
    Posted: 05 Listopad 2014 at 13:15
Ovako ja to radim Tongue Prihvaćam sve kritike
hm
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 13:55

Prvo, svaka čast na kilaži Cool

Drugo, kako se nosiš sa klizanjem naočala prema kraju nosa nakon par ponavljanja? Moja boljka LOLWink

Treće i najbitnije.....ja bih se na tvom mjestu malo vratila nazad, spustila kilažu i vježbala malo usklađivanje pokreta. Mislim da biš prvo trebala još malo podignuti kukove (ne ići toliko nisko) ali to je sad individualno, meni više paše u pokret krenut s malo više pozicije. Inače, ono što vidim kao problem je to da prvo podigneš kukove, malo izravnaš noge pa onda ideš vući što nije baš dobro, čini mi se da su ti leđa dosta opterećena i da nisi cijela usklađena. Trebalo bi vidjeti kako radiš na manjim kilažama, da li je ovo samo radi težina ili tako i inače radiš.

Isto tako, probaj sa mješovitim hvatom (nadhvat, podhvat). Ja na većim kilažama tako radim s tim da na zagrijavanju koliko mogu idem sa ovakvim kao ti. 


Ali ruke, ramena Heart Wink





Edited by Gym_girl - 05 Listopad 2014 at 14:09
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 14:21
Hvala Gym_girl upravo sam to htjela, čuti mišljenje. Thumbs Up
Probat ću kukove podići mislim da bi i meni više odgovaralo. Rekli su mi svaki put da treba niže kukove i da prvo vučem iz kukova pa onda leđima. A mješoviti hvat ne želim zbog toga jer biceps može stradati, kolegi se dogodilo. 
Prije sam radila mrtvo bez vraćanja šipke na pod i to je sad problem što zaparavo tek sad učim s poda dignuti svaki put...Baš to, fali mi usklađenost... Dobro si primjetila svaka čast.
Što se tiče kilaže poslije ovog sam dignula 1x100 al to bolje da ne vidiš... kako bambi koljena idu prema unutra LOL

hm
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 14:39
Ja bi za hvat rekao da je ok, nema ni minimalne rotacije utega.
A za leđa i sinhronizaciju pokreta,kukovi-trup, rekao bih(tj tvrdim) da je ovo dugoročno opasno tj ubojstvo za leđa. Dio pokreta u dizanju, a još veći dio u spuštanju, je na videu više rumunjski deadlift nego deadlift za veće težine i osobne rekorde. Leđa trebaju služiti za fiksiranje-stabilizaciju trupa, a ne dizanje. Tu ima po meni dosta za popraviti, ne diže se leđima nego ih samo ispraviš pri kraju pokreta, ovako kao što radiš je ogromna poluga ruke-leđa-kukovi. Sretno i čuvaj se.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 15:05
Istina za rotaciju, nema je u ovom slučaju, nema klizanja (vjerojatno i zbog gurtni)... spomenula sam taj hvat jer meni to služi radi bolje kontrole, odnosno da mi uteg ne skliže ali ti se Anita vidim pomažeš gurtnama pa to ne smeta :) Inače da, ovo što si navela je jedan nedostatak toga s tim da tu malo pomaže tu i tamo zamijenit ruke u tom podhvatu/nadhvatu, da nije uvijek ista. Ja se zato i trudim što dalje ići sa nadhvatom obje ruke.

To sam i ja pomislila, ovdje su neki ostaci rumunjca :D Pokret zbilja više liči na tu verziju DL-a, a nebi trebao, pogotovo kod max. težina. Mrtvo se uvijek diže s poda. Cijelo tijelo mora bit uključeno, ne smiju kukovi letati prema gore!  Ako si pogledala malo bolje, vidit ćeš i sama kako leđa pate :) Znam kako je gariti rekorde, ma što god ispalo od toga :) ali i ja sam nakon nekog vremena malo stala s time i počela maksimalno usavršavati pokret. Idem dokle to dobro izgleda i dokle ja dobro osjećam taj rad, da je sve usklađeno. Često se i snimam pa pratim da li je to ok, ili me bar dečko gleda sa strane. 

Nekad to izgleda ko traćenje vremena i par koraka unazad ali na kraju ispadne par velikih koraka unaprijed i zdravija leđa, između ostalog ;)


100-tka neka za sada miruje, kao i moja Big smile 

Idu li ti koljena na unutra i kod čučnja?














"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 15:08
Originally posted by iver iver wrote:

Ja bi za hvat rekao da je ok, nema ni minimalne rotacije utega.
A za leđa i sinhronizaciju pokreta,kukovi-trup, rekao bih(tj tvrdim) da je ovo dugoročno opasno tj ubojstvo za leđa. Dio pokreta u dizanju, a još veći dio u spuštanju, je na videu više rumunjski deadlift nego deadlift za veće težine i osobne rekorde. Leđa trebaju služiti za fiksiranje-stabilizaciju trupa, a ne dizanje. Tu ima po meni dosta za popraviti, ne diže se leđima nego ih samo ispraviš pri kraju pokreta, ovako kao što radiš je ogromna poluga ruke-leđa-kukovi. Sretno i čuvaj se.


Hvala, puno mi znači komentar jer želim popraviti tehniku... SmileThumbs Up
hm
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 16:00
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Idu li ti koljena na unutra i kod čučnja?



Idu koljena unutra ali pri većim težinama i tu obično ako se počne kvariti forma ostavljam šipku, znači dok kad je forma ok radim Wink

E a ovaj izlet s kilažama je proizašao iz znatiželje, bila sam na dijeti i dizala stalno manje težine Smile
Pa sam si dopustila da se malo opustim Wink




hm
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 16:59
Probaj radit bez gurtni,poradi malo na gripu...static holds,farmers walk...možeš radit sa hook gripom,bude vjerovatno malo nelagodno u početku ali budeš se priviknula,mislim da bi ti bilo i bolje da radiš bez rukavica,nemoj bit tetkica LOL...a što se naočala tiće,ja ih skidam dok treniram,jako mi smetaju,neznam kak je tebi ali ja ih nikak nemrem držat dok treniram...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 20:00
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Probaj radit bez gurtni,poradi malo na gripu...static holds,farmers walk...možeš radit sa hook gripom,bude vjerovatno malo nelagodno u početku ali budeš se priviknula,mislim da bi ti bilo i bolje da radiš bez rukavica,nemoj bit tetkica LOL...a što se naočala tiće,ja ih skidam dok treniram,jako mi smetaju,neznam kak je tebi ali ja ih nikak nemrem držat dok treniram...


Tancho, vrijeme je da vratiš naočale, pa Anita je žensko, i vjerojatno joj nije cilj biti "frajer" sa žuljavim rukama :))) Sorry Tancho, nisam se mogao oduprijeti ovoj visokoj lopti :) Šalu na stranu, žene uglavnom imaju osjetno slabiji grip pa im za veće težine dobro dođu gurtne.
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 20:12
Ti opaki žuljevi bez obzira na rukavice ih imam i svaki tjedan čopkam... Embarrassed
Dogodilo mi se da se upoznajem i tip me pita što ja radim... Začuđeno sam ga pogledala nisam shvatila na što misli.
Kakava nelagoda a maca se utegla u haljinu i štikle...
hm
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 20:49
Hehe...ma salim se za rukavice...znam da zuljevi znadu bit gadni...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 21:39
kao prvo deadlift je jako "tehnički težak" pokret i treba ga jako dobro naučiti prije primjene iako bi on trebao bit priroda (digneš nešto s poda), kad sam digao svoj tadašni maksimum (160kg) mislio sam da sve znam ali kad sad pogledam vidim koliko tu ima grešaka (strašno, dobro da sam živ ostao :P)

Po mojem skromnom mišljenju:

1. stav ti je preširok (bolje da je sumo stav kad je ovako široko i uskraćuješ si snagu jer ti gluteusi ne aktiviraju, stav mora dozvolit da ruke idu ravno dolje i služe kao kuke bez da im noge smetaju i stav mora omogućit aktivaciju prvo najjačih (gluteusi) pa onda i ostalih mišića (kvadricepsi) koji su primarni pokretači

2. leđa služe kao stabilizator i tu ima hrpa savjeta pa o tome neću pričat, smao ću reći da deadlift nije trzaj i da je ovo što si napravila potencijalno jako opasno, postoje koraci u mrtvom dizanju koji se provode i onda je to najsigurniji

3. hook grip je najjači hvat i kad se navikneš čini čuda za deadlift, k tome jedini pravi deadlift je sirova izvedba (bez opreme) i to je ocjena snage, kad jedna stvar ne šljaka ne možeš podić uteg s poda (leđa, gluteusi, podlaktica, zadnje rame itd)

4. podizanje prvo kukova i nije toliko krivo ali oni se podižu samo do razine koja jamči najbolju aktivaciju gluteusa i to je kod svakog drukčije ali u principu "rule of thumb" govori da zglob kuka mora bit između zgloba koljena i vratne kralješnice (ne znam kako da se bolje izrazim, možda je dovoljno rei kukovi između visine koljena i glave)

kod mene na videu vidiš apsolutno sve greške pa se nadam da će ljudi iz toga nešto naučit

1. nosim rukavice (apsolutno nikad više)
2. nosim tenisice koje nisu ravnog potplata (radije bosonog bit)
3. malo pretjerujem oko namještanja (većinom zbog greške 1)
4. nisam iskoristio tzv leg-drive nego je više "rumunjski" ali ne toliko koliko tvoj što se ne preporuča na tolikim kilažama (primijetit ćeš da svijam desnu nogu skoro pri kraju pokreta jer mi fali nešto da ga dovršim)
5. možda su mi kukovi malo previsoko (pokušao sam tražiti mjesto gdje će gluteus najbolje "opaliti")
6. miješani hvat nije nešto čemu bi se trebalo težiti osim kod maksimuma ali ja ću ga ubuduće izbjegavat jer je dupli nadhvat tu najsigurniji a "kuka" je najjača kad je u pitanju mrtvo dizanje (koriste ju svi olimpijci)
7. loše stojim u odnosu na pipku pa se pokrene u horizontalnoj ravnini što je zapravo smanjenje snage jer se ne prenosi sve u vertikalni pokret
8. loša forma dolazi u obzir isključivo ako ti jako malo fali kod testiranja maksimuma (na ovo s koljenima jako pazit), kao kod mene npr. ali ja ju svejedno ne želim ni tad jer znam da s boljom formom dižeš više težine, na kraju krajeva da sma ja imao bolju formu siguran sam da bih dogurao do 180kg taj dan, u treninzima zaboravi lošu formu, blje pustit uteg da tresne o pod

pogledaj video pa ćeš vidjet o čemu tipkam mada će pravi stručnjaci tu naći još hrpetinu grešaka (jedino što je donekle valjalo što xam maksimalno angažirao latove za stabilizaciju trupa)

LINK
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2014 at 00:04
Definitivno dizanje leđima, neiskorištavnje snage nogu gotovo uopce i dovođenja leđa u opasnu situaciju.....
Ide prvo ispruzanje nogu uz naravno podizanje kuka na prazno, teret nije niti pomaknut s poda uz pomoc misica od riti do dolje......Nema onog "zabijanja" nogu u pod i "odguravnja od podloge" , neg ispada da su noge vise kao stabilizator u ovoj izvedbi nego agonist......
Kaj se ostalog tice, nisam siguran iz videa dal su lopatice dovoljno "retraktirane" (odnosno ucvrscene, spojene i povucene dolje i stabilizirane), izgleda da nisu bas dovoljno,a to odma povlaci i nemogučnost onog kaj je Markan odlično spomenuo i naglasio , korištenje latova za omotavanje kraljeznice i stabilizaciju trupa kao vrlo bitnu stvar koja bi trebala biti obavezna kako kod dl, tako i kod čučnja.......
Ono kaj još vidim bez dvojbe, to je glava.......položaj vratne kralježnice i glave je pogrešan, unatoč što se često tako govori po teretanama ili nekim online manualima, slikicama za izvođenje vjezbe po netu i sl, pogled treba pratiti prirodan polozaj kraljeznice, a ne gledati ravno ili gore ,dakle ne raditi extenziju vrata kao sto je na videu. Ne samo radi same vratne kraljeznice, nego i  zato sto tako gubimo na stabilnosti cijeloga tijela, drastično!........ubacili slabu kariku u lanac........dakle pogled je usmjeren dolje, nist specijalno, samo prati prirodni polozaj tijela u tom polozaju......
Dakle ne se gledati u špigl LOL, bar ne pri maxevima kad nije trenutak za vjezbanje tehnike i gledanje kak su nam miske napeteLOL

Ostalo ne vidim:) stav, nisam siguran dal je presirok......u smsilu da ruke imaju predug put do sipke i da nas samim time tjera dolje.....ak je mrvu siri od sirine kukova ok je ....iako mozda baca na videu da je siri od toga , tesko bocno procijenit...no samo radi toga, ne smatram da taj mrvu  uzi ili   siri stav sprecava aktivaciju gluteusa, niti doprinosi.......dubina je tu kljucni parametar uz naravno svjesno ili memorirano  koristenje i aktivaciju.......... kod takvih rasprava mi se svidilo jedno protupitanje koje sam procitao negdje, a sto je onda sa aktivacijom kod unilateralnih vjezbi ako raspravljamo o vaznosti sirine stava i aktivacije :)


Edited by The Phoenix - 06 Listopad 2014 at 00:14
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2014 at 09:31
Hvala vam na savijetima stvarno su odlični. A sada polako step by step... Jučer sam ga opet radila i nije toliko loše s manjom težinom . A što se tiče ekstenzije vrata priznajem gledala sam u ogledalo i znam da treba biti ravno. Manje težine dižem bez gurtni. Jučer sam dobila još jedan savjet od trenera u gymu, koljena  guram van pa sam to popravljala. Ugl. živciraju me i ove tenisice najradije bih bosa jer nekako osjećam veću stabilnost. Kad kod nas nemožeš naći ravne tenisice, mekane i dovoljno široke naprijed. Jedino što sam vidjela na e-bayu ADONIS gear, kolega je naručio i odlične su. 
hm
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2014 at 10:32
Ja nisam primjetio neki problem s tenisicama po dučanima, bar muškim......za teretanu imam neke Nike, i prije imao Nikeove neke, kožne, čvršće, ravan đon, tvrd, bez air gluposti..Bitno da nemaju onaj soft đon kao da su za jogging, trčanje, bez onih air gluposti
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2014 at 11:22
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Ja nisam primjetio neki problem s tenisicama po dučanima, bar muškim......za teretanu imam neke Nike, i prije imao Nikeove neke, kožne, čvršće, ravan đon, tvrd, bez air gluposti..Bitno da nemaju onaj soft đon kao da su za jogging, trčanje, bez onih air gluposti

Nisi primjetio jer ni ne tražiš previše i nemaš neobične zahtjeve, recimo širina stopala, ili visina rista, a i ako si našao ravne, vjerojatno su one za ulicu. Jedine ravne i neutralne muške za dvoranu(ali ne nogomet ) koje sam našao u HR su Inov u Radničkoj u ZG, prešao xx trgovina. U HR se velika većina kvalitetnih uopće ne uvozi, ne možeš ni naručiti u trgovinama, samo preko weba, a to je sranje kad se ne može probati jer razni modeli imaju različite kalupe. A bez amortizacije i ravne su samo inov-8 ili hrvačka obuća, no u HR su i one tj hrvačke najniža kategorija. Tako da je tvoj pregled tržišta sportske obuće blago slab :))
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.