New Posts New Posts RSS Feed - Dukan dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dukan dijeta

 Post Reply Post Reply
Author
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dukan dijeta
    Posted: 04 Studeni 2012 at 08:13
Dobro jutro!

Zanima me što iskusni FITovci misle o Dukan dijeti. Naišla sam na knjigu o toj dijeti pa sam ju pocela i citati da malo vidim o cemu je rijec. Dosta proteina je u pitanju, pa me zanima što mislite i vi o tome.
Ako Vam treba još detalja oko te prehrane recite pa ubacim ovdje.

Tenks svima
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2012 at 09:07
nikada, baš nikada nikada prehranu ne treba bazirati iskljucivo na proteinima i mastima. Ovaj nacini koriste iskljucivo profi sportasi npr. bodybuilderi kad se pripremaju za natjecanje ali to naravno u kontroliranim uvjetima i s danima punjenja. Ono što želim reci je da te izbjegavanje UH kratkorocno može dovesti do željene težine ali cim ih ponovno uvrstiš u prehranu tijelo ce podivljati i opet se sve vrati. UH su potrebni kao energija i bez njih tijelo (a pogotovo mozak) uvjetno receno ne može funkcionirati. Takoder, biti su za sintezu proteina koji su opet zasluzni za "spas" naših mišica. Dakle, moje mišljenje o dijetama, a narucito o ovoj je loše Radije uzmi neki nacin prehrane po kojem ceš se dugorocno hraniti- 6 obroka na dan s pravilno rasporedenim M:UH:P
pozz
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2012 at 09:43
I meni se to cinilo malo preradikalno. Mislim da npr. zobene (u kojima ocito ima UH) nisu toliko štetne. Zapravo da cine dobro metabolizmu.
Baš me zanima jel ima još tko kakvo mišljenje o Dukanu, ali koliko mi se cini idem na ovu opciju koji si ti i predložila Handshake
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2012 at 09:45
bila...smršavila...vratila LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2012 at 09:52
Znaci ništa posebno?
Slavonka ti si napravila radikalnu promjenu koliko vidim. Pretpostavljam da je to bilo po ovome što je rekla i avangarde?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2012 at 09:57
da...da... potrebni su ti i uh/m/p...sve Big smile

samo je bitan omjer, kako je rekla avangarde...
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2012 at 11:30
Jel imate i prijedlog omjera za skidanje masnog tkiva? Uz vježbanje naravno.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2012 at 13:50
Originally posted by Blue Blue wrote:

Jel imate i prijedlog omjera za skidanje masnog tkiva? Uz vježbanje naravno.



ja se hranim u zoni (30%M:40%UH:30%P) i meni odgovara. Jedino što je zonski nacini prehrane dosta "tezak" (neki kazu) jer moras paziti na ovaj omjer kod svakog obroka. Buduci da ja volim organizaciju i disciplinu meni ne pada tesko. Medutim, ukoliko si na samom pocetku bilo bi dobro, kako s prehranom, tako i s vjezbanjem krenuti od osnova- prvo izbacis sav junk i slatkise- kad pocnes jesti "cisto" onda se pocneš igrati s omjerima. Isto je i s vježbanjem, krenes od hodanja pa povecavaš hodanje, pa predješ na utege itd.. Tijelo treba postepeno dati razlog da se mijenja, ni kile nisu došle u jedan dan nego se skupljale mjesecima, godinama. Uglavnom, ono sto za pocetak trebas napraviti je izracunati koliko kcal ti treba da bi mršavila. Nakon toga kreni s izbacivanjem junka i slatkiša, prekarskih proizvoda itd. i kreni hodati svaki dan. Procitaj sljedece clanke :
https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx
https://www.fitness.com.hr/blog/avangarde/Sto-sve-treba-znati-zena--majka--kraljica--D--.aspx
i pogledaj podforum:
https://www.fitness.com.hr/forum/moj-dnevni-tjedni-jelovnik_topic1632_page231.html tu imas primjere jelovnika forumasa

Samo naprijed
pozz

Edited by avangarde - 05 Studeni 2012 at 09:17
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 08:00
dobar ti je postotak avangarde Tongue
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 09:18
Originally posted by alpinist alpinist wrote:

dobar ti je postotak avangarde Tongue


"110% zona s pojacanim proteinima" by avangarde style
thnx na upozorenju
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2014 at 12:14
Stara tema ali da napisem koju, kao (ne)uspjesni hodac kroz sve dijete ikad.
Dukan dijeta, suprotno onome sto je netko napisao nije dijeta bazirana na proteinima i mastima. Tj je, ali ja bi rekla - na proteinima i na nedovoljno masti, znaci potpuno neodrziva na dulji rok.
Pogotovo prva faza, prvih sedam dana, znaci high protein, i low fat i low carb istovremeno. Zapravo nije ni moguce da se to drzi preko sedam dana. Kasnije krece povrce i voce sto donekle popravlja sliku, no to je za moje pojmove preekstremna dijeta na kojoj si konstantno gladan i nezadovoljan (barem sam ja bila), skoro gore nego dijeta od kupusove juhe(ne mogu vejrovati da to govorim).
Vjerojatno je dobra za kraci rok i nekakve desetodnevne brze napade  na metabolizam, ili kao dodatna pomoc definiranju,ali ja od nikog ne bi ocekivala da to drzi mjesecima i osjeca se normalno.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.