New Posts New Posts RSS Feed - Efikasnost treniranja bez dodataka ishrani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Efikasnost treniranja bez dodataka ishrani

 Post Reply Post Reply
Author
aftermath View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2014
Location: Bosna
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aftermath Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Efikasnost treniranja bez dodataka ishrani
    Posted: 01 Rujan 2014 at 22:23
Imam 28 godina, bavio sam se ranije fudbalom (i sada rekreativno), cesto radim vjezbe snage (sklekove, najvise njih) i recimo da imam dobru gradju grudi i tricepsa, donekle i ramena. Eh sad, zelio bih doci u sportsku formu (dakle kondicija bolja nego sada, malo povecati misicnu masu) nista pretjerano, nego vise definiciju misica. Odvikao sam se bio od jace fizicke aktivnosti pa sam odskoro krenuo u teretanu, na trcanje itd.
Otprilike, moja ishrana je ovakva: Za dorucak pojedem bijelo pilece meso ili recimo 3 jajeta s malo crnog hljeba. Izmedju obroka jedem orahe (ne previse, onako za uzinu, znam da su kaloricni) i suho grozdje (takodjer ne pretjerujem). Za rucak opet neki proteini s crnim hljebom. Za veceru jedem voce i povrce, i mijenjam svaki dan vrstu voca i povrca. Pijem magnezijum, zeleni caj, malo mlijeka, pijem dosta vode itd. Ukupno 5 do 6 obroka, manjih, 3 glavna i dvije ili tri uzine. Visok sam 186 cm, a imam 85-86 kilograma (idem na to da padnem na 83 ili 84 kile).
U teretani trcim na traci, dizem nesto manje kilaze (jer ne zelim previse mase) s vise ponavljanja. Dizem oko 40 kg na benchu recimo, maksimalno, jer ne zelim vise.
Da li se mogu postici neki rezultati bez dodataka kao sto su proteini whey, kreatini itd? Nemam nista protiv njih, ali meni ne treba masa, nego cisto sportska gradja. Moze li neki savjet u vezi ishrane, nacina treniranja u teretani? Hvala
blablabla
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 23:33
Može se. Nađi plan hrane za održavanje mase i kreni.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 07:13
Ne trebaju ti proteinski praškovi, no treba ti neki ozbiljniji program treninga. Moja sestra je u teretani dizala više od tebe na benchu. Dok god nemaš neki kalorijski suficit nećeš dobiti 'neželjene' mase, a isto tako bez kalorijskog deficita nećeš smršaviti.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 08:22
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Ne trebaju ti proteinski praškovi, no treba ti neki ozbiljniji program treninga. Moja sestra je u teretani dizala više od tebe na benchu. Dok god nemaš neki kalorijski suficit nećeš dobiti 'neželjene' mase, a isto tako bez kalorijskog deficita nećeš smršaviti.

Izgleda da je i jela više :P


Sa voim jelovnikom nećeš uči nikada u suficit..osi ako nemaš 40 kila....

Zašto ne želiš povisiti bench? Nema smisla..... uredu je ako ne možeš više...no ako ti je to light weight.... zašto??

Bolje se primi bučica i sa njima radi potiske za prsa..  

Haha ti misliš da stvarno ćeš postati velik u koliko povečaš kilaže? Ja radim na benchu 65 kila....  dobio sam oko 10 cm prsa ako ne i više....  što ne govorim da niej važna kilaža... nego suficit genetika.. i još masu stvari...

oblikuješ se i rasteš kako jedeš...a ne koliko dižeš na benchu ili nekoj desetoj vježbi...

Ne moraš koristiti praškove... kakve to ima veze za masu...whey? kreatin? Kreatin nema kalorijsku vrijednost... whey ima 100-200 kcal... što je relativno malo kao suplimenti koji već postoje za masu...




Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
aftermath View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2014
Location: Bosna
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aftermath Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 12:43
Hvala na odgovorima. Ne dizem velike kilaze (ranije jesam, duplo vece nego sada) jer se ne zelim usporiti, izgubiti okretnost-spomenuo sam da igram fudbal. Znam neke momke koji su se tako zeznuli, pa sada kad dodju u salu jedva se pokrenu na futsalu. Da, nabildani su, u formi su, ali ne mogu kao prije igrati mali nogomet. Vidim da znas puno vise od mene o ovoj tematici, pa cu te poslusati za bucice. Povisit cu malo kilazu, recimo na max 65 tvojih kila. P.S. Cisto informativno, vecina profesionalnih fudbalera ne dize velike kilaze upravo zbog odrzavanja agilnosti, ali rade i druge vjezbe bez tegova u istu svrhu. Hvala jos jednom svima na odgovorima.
blablabla
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 13:02
Aftermath.. odakle ti smao takva informacija? Zašto ne bih više dizao kila? Trenng prilagodiš nogometu... ali ne pimplaš bezveze 40 kila..nećeš stime ništa postići
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
aftermath View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2014
Location: Bosna
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aftermath Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 15:18
Pa i povisicu kilazu. Nista drasticno, mozda tako kako ti radis, 65 kg. To mi djeluje ok. Hvala Metta.
blablabla
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 17:25
A zašto nebi više ako možeš?Nećeš bit ništa sporiji,ni manje eksplozivan ako ćeš dizat velike kilaže...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.