New Posts New Posts RSS Feed - Suplement za oporavak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Suplement za oporavak

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Suplement za oporavak
    Posted: 06 Ožujak 2015 at 11:02
A prehrana je najveci problem i to mi je najtezi dio od svega. Al potrudit cu se to sredit koliko god bude moguce.
L carnitin sam uzeo sad i necu vise vjerovatno. Ima za 24 treninga i to je to.
Kasnije samo proteini, sto bolja prehrana i fizicka aktivnost naravno.
A trcat cu dok mogu, zasad nema problema a kasnije kako bude :)
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 14:39
Meni je l-carnitine dobar ali puno više za neki fokus na trening, nego za baš neko ozbiljnije topljenje masti. Osim toga, vrlo brzi mi se receptori na njega naviknu pa izgubi smisao.

Nema do prehrane, tek kad sredis prehranu do zadnjeg detalja i rezultati će biti ozbiljniji.

Što se tiče kardija, ja sam uvijek više za brzo hodanje (pogotovo uzbrdo) nego trčanje, a i zgobovi će te više voljeti ako ne trčiš...
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 14:25
Probao sam ja više manje sve. L-Carnitin dobro dođe u određenoj fazi, od svih oblika l-carnitina najbolje mi je radio ALCAR, Acetyl-L-Carnitine u prahu, to sam pio u sklopu preworkouta, dosta podiže termogenezu i dobrano se od njega iznojiš preko noći kad ga počneš piti, kasnije se tijelo navikne pa više nema tog efekta.

Od svih tih suplemenata, najbolje su ti one tablete što sam ti poslao link. Svi koji su probali a i neke osobe u njihovoj okolini, su bili vrlo zadovoljni.
Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 14:12
Ja sam se bavio sportom uvijek. Rukomet kao sport broj 1, dok nisam na faks otisao a 5-6 godina i nogomet (kadeti i juniori). Uglavnom sve do odlaska na faks. Tenis rekreativno zadnjih 5-6 god (s tim da zadnju god nisam jer nema sad s kim). Ozljeda nisam imao skoro pa nikakvih, mozda 2-3 uganuca zgloba sto ruke sto noge al to dok sam jos manje vise klinac bio.
Prvo cu se drzat manje vise samo trcanja na traci da kondiciju dotjeram u red a kad otopli onda vani na trcanje i bicikliranje... jednom tjedno planiram u teretanu onda samo na utege.
Vidim da pises da si uzimao i L Carnitin.
Sad bas gledam i uzet cu jednu  L Carntine Shot, Lemon, 12 x 60ml Zitrone Box 12 x 60 ml.
Tj. dvije jer je akcija 1+1 sljedeca 24h.
Uzmem i multivitamin neki jos jer mi sigurno fali vitamina posto povrce bas ne jedem previse.

Ove god se moram u formu dovest i do godine jos malo sredit, kasno ce bit kasnije :D
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 17:01
Alene, što više fizičke aktivnosti, čuvaj se ozljeda i prehlada.

Ja sam zimogrozan i nemam strpljenja za klasičan kardio, tako da samo s utezima se igram, nikakve trake, orbitreci i slično. Kad temperatura dođe na +20C, onda počinje HIIT sezona i sprintanje na stadionu lokalnog kukuruz-ligaša. Jedna od dobrih strana što se nikad nisam bavio nikakvih formalnim sportom je to što su svi zglobovi, ligamenti, ovo-ono ispravni, pa mogu pritisnit tempo koliko god pumpa da. Maksimum sportske ozljede mi je što sam se jedanput skoro udavio od l-carnitina i multivitamina kad su mi te konjske tablete ošle u dušnik i što me zna zabolit ona stvar kad god se dotakne tema Dinama, Hajduka i ostatka vesele ekipe.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 16:55
Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Goranchero, ti i ja smo ovi "dečki" u postu ;)




:D

Alene, dobro si prošao....
Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 15:16
Ups, ispricavam se dami... Zorro mi vuklo vise na osvetnika Zoroa a nisam gledao detalje profila :D
Vas dvoje, ne dvojica... Embarrassed
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 15:03
Goranchero, ti i ja smo ovi "dečki" u postu ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 13:25
Citam sad post od Goranchera... majstore, svaka ti cast. Ti si napravio posao kakav rijetki uspiju napraviti.
Volja i zelja su tu bili kljucni... svaka ti dala. (vode iz bokala ako nista drugo).
E sad da pitam nesto u vezi treninga.
Kako ja nemam tako velike probleme s tezinom kao sto si ti imao nemam ni probleme s trcanjem.
Trenutno manje vise samo trcim i poslje toga odradim vjezbe za ruke na 3-4 sprave po 3 serije (manja tezina vise ponavljanja). Napravim 4 serije 5min hod na 5-5,5 km/ + 10 min trcanje na 10 km/h. Bez prekida izmedju serija, samo smanjenje i povecanje brzine. To izadje na kraju nekih 8-8,5 km, tri puta tjedno tako (uto, pet i ned i trudit cu se odzati to tako). To planiram negdje do kraja 4 mjeseca a onda kad otopli van na trcanje preko tjedna a vikendom u teretanu onda na sprave samo.
Kako se vama dvojici cini ovaj moj raspored i plan ? :)
Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 12:57
Hvala decki... ja isto ujutro uzmem mjericu (25-30g) sa mlijekom i zitaricama.
I poslje treninga sa vodom. Beer
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2015 at 10:28
Slično i ja. Mjeric uz zobene za doručak i mjericu nakon treninga.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2015 at 10:19
Ja uzmem mjericu i po odmah nakon buđenja, u šest ujutro, i onda nanovo mjericu i po nakon treninga, oko osam navečer.
Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2015 at 09:36
Proteini stigli, okus odlican.
Sad jos jedno pitanje. Treba li ih piti u jos neko vrijeme osim poslje treninga?

Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2015 at 17:03
1. Klopa je problem zbog posla al potrudit cu se da i to polako dovedem u red.
2. Trening je za sad isto mali problem ali bit ce to 2-3 puta tjedno a kad otopli onda ce 3-4 puta tjedno jer cu moci vani.
3. Spavanje nije problem :D
4. Samo whey protein (dok sam padao sa 113-114kg na 96-97kg nisam nista koristio)

Bit ce to sve ok, volje imam i opet sam se malo zainatio tako da nemam straha od neuspjeha.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2015 at 16:54
Ovo zadnje navedeno ti treba biti prioritet, inače su svi suplementi bacanje novaca.

1. kvalitetna klopa
2. dobar trening
3. redovito spavanje
4. suplementi

Tako posloži prioritete i vidjet ćeš kako ćeš napredovati!
Be healthy, be happy.
Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2015 at 13:52
Proteini naruceni, citavih 5 kg (Myprotein Impact Whex Protein, okus cokolada Stevia).
Sad se jos pobrinut da nekako prehranu dovedem u red i sto cesce na trening.

Beer
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.