New Posts New Posts RSS Feed - Rookie traži savjet!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Rookie traži savjet!

 Post Reply Post Reply
Author
cavaliero View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cavaliero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Rookie traži savjet!
    Posted: 05 Ožujak 2015 at 22:20
Znam da trčanje nije "rad nogu", al noge su mi po mom mišljenju ok... planiram kasnije i ubaciti jedan dan trening noge i ramena... al za sad ova dvije grupe mišića radim.... nemam vremena za više treninga u tjednu a čini mi se ako ubacim i dan za noge da će mi previše vremena proći od treninga do treninga iste mišićne skupine - ispalo bi da jednom tjedno vježbam jednu skupinu... 

Ima li netko neku preporuku/savjet?
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 14:32
Trčanje nije "rad nogu" već čučanj, potisak, iskorak, ekstenzija, fleksija i slično ;)

Be healthy, be happy.
Back to Top
cavaliero View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cavaliero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 11:21
Ostale mišićne skupine ne radim posebno, koncentrirao sam se na ove veće skupine (osim trbuha). Ramena i podlakticu donekle radim s ovim vježbama što radim... barem tako mislim...

Osim navedenog, radim nešto noge- tj. trčim 7 do 10 km vikendom  avg 6 min/km (po zimi slabo, proljeće/ljeto 2-3 puta tjedno pa kad sam u formi to padne na 5-5,5 min/km).

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 11:17


Probaj radit malo i noge, a i ramena. Najveći mišići su u nogama, a što veći mišić, to više testosterona, bajo moj.

Šunka > Plećka
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 10:55
A što je s ostalim mišićnim skupinama?
Be healthy, be happy.
Back to Top
cavaliero View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cavaliero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 10:06
Pozdrav,

Povremeno navratim na ovaj forum, naiđem na kvalitetne savjete pa se evo odlučio i ja priključiti vašoj zajednici da vidim imate li savjeta za moj konkretni slučaj.  Oprez: Bit će malo poduži post J

Dakle, imam 33 godine, visok 180, težak 84 kg.

Prvo da objasnim s čim radim i kako radim…

Vježbam doma, imam bench, ravnu šipku, ez šipku, bučice i nekih 70-ak kila u utezima (ploče).

Vježbam u pravilu 3 puta tjedno utu/čet/sub pa sri/pet/ned.

Radim dvije vrste treninga:Prsa i triceps na jednom treningu a leđa i biceps na drugom.

Za svaku skupinu mišića radim 4 vježbe po tri serije u sljedećim ponavljanjima 8/10/12. Povećavam opterećenje ukoliko u prvoj seriji s početnim opterećenjem mogu napraviti 12 ponavljanja

Primjer jednog treninga prsa/triceps

-          1a Ravni bench uski hvat

-          2a Ravni bench široki hvat

-          3a Ravni bench obrnuti široki hvat

-          4a Razvlačenje bučicama na ravnom benchu

-          1b Stojeća triceps ekstenzija ez šipkom

-          2b Kickback bučicom

-          3b Sjedeća triceps ekstenzija bučicom

-          4b Ležeća triceps ekstenzija diskom


Primjer jednog treninga leđa/biceps

-          1c Mrtvo dizanje

-          2c Slijeganje ramenima šipkom

-          3c Jednoručno veslanje bučicom u pretklonu

-          4c Veslanje šipkom u pretklonu

-          1d Stojeći biceps pregib ez šipkom

-          2d Naizmjenični biceps pregib bučicama s rotacijom

-          3d Kontrakcijski biceps trening (izvlačenje bučica)

-          4d Sjedeći pregib ručnog zgloba šipkom u podhvatu

 

 Cilj vježbanja je povećanje snage i mase…

Po tom programu vježbam zadnjih 4-5 mjeseci, efekti su vidljivi ali ne u mjeri kojoj bi očekivao /želio obzirom da se na nekim mišićima nisam povećao opterećenje od kad sam počeo s vježbanjem (mislim da na bicepsu i prsima imam najmanje napretka i u smislu mase i snage)…

 Po tjelesnoj konstituciji sam nešto između  endomorpha i mesomorpha (škemba je tu ;-) )

 WinkMolio bih uputu/savjet iskusnih… Radim li nešto krivo? Previše, premalo? Što promijeniti/poboljšati da ostvarim bolje rezultate…

Hvala!

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.