New Posts New Posts RSS Feed - Definitivno "klik"
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Definitivno "klik"

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2015 at 21:24
Sta sutra da jedem a da ne napravim promasaj?!
Mozda..
D. omlet od zobenih i jaja premazan ajvarom(samo ne znam kolicinu)
M. banana i koji badem
R. opet spinat i tortilja, moram potrositi da ne propadne
M. Dimljeni sir Jost
V. Tuna s ajvarom
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2015 at 21:28
Ja volim ajvar, ali u njemu nemas nista zdravo :) Sve sto je bilo vitamina, minerala i ostalih zdravih stvari, propalo je przenjem, mljevenjem, kuhanjem, tasko da ga ne brojis u zdravu namirnicu. Uzmes neku pravu salatu umjesto toga.
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2015 at 21:32
O ne!

Sta da ubacim u omlet da mi ne bude suhoparan? Kikiriki maslac bih rado, ali ako cu i zobene rekose da ne mijesam masnoce i uh.. Jedino mi ostaje sira da ubacim.
Zelim da probam sok od paradajza, i svaki put ga zaboravim kupiti. Kako bi to bilo popiti uz ovaj omlet, a da nista ne mazem?
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2015 at 22:08
Omlet gotov, ispalo je bolje nego do sad. Ne treba ni namaz ma nista! :D
Dodala sam malo graham brasna, 2 jaja, mjesavina zobenih i razevih pahuljica. Na malo proprzenog spinata sitno sjeckanog, dodala sam mjesavinu brasna i jaja i gotovo! :D
Uslikano, ubacim sliku sutra.
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 18:32
Kolika je kazna za. pojedenih cca 150g bagremovog meda, 300g razenog hljeba i 1l. mlijeka sa 0,5% m.m.

NECU VISE NIKAD,OBECAVAM!
Zato sam sutra na 0 uh.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 19:13
Kazna 50 muskih sklekova

Nema veze, nije to toliko lose, jedan obrok ko ni jedan, samo trebas znati da si svakim nepravilnim obrokom za jedan korak dalje od cilja, sad o udaljenosti do cilja odlucujes samo ti
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 19:59
Oo znam! Uh, sad mi je lakse, nisi bio previse strog :-D. Utjeha je samo sto to nije bio eurokrem i bijeli hljeb nego eto..Zato cijeli dan nisam gladna,a za veceru cu da jedem kupus salatu i tunu..bit cu dan,dva na proteinima,da izazovem ketozu,pa cu opet na normalu..Svakako je u petak praznik,zivjet cu od mesa cijeli dan :-D
Definitivno sam vidjela da se nema gdje kupiti pravi razeni hljeb,znaci morat cu ga sama praviti. Je li uredu da sameljem razeve pahuljice i tome dodam jos graham brasna? Ne znam koliko je graham brasno dobro ili je to samo ekonomska propaganda?
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 20:24
Ma neboj se, neces pogrijesiti s niti jednim brasnom, sve je bolje odbijelog psenicnog, a najbolje je razeno(bar meni)...

I med je dobar, nece on naskoditi, ne jedes ga svaki dan, ljudi se opterecuju glupostima, a cesto grijese u bitnijim stvarima

I ja jedva cekam 1. maj, da okrenem neki rostiljcic i posteno se najedem cevapa i slicnog nakon dosta vremena

Edited by r4mb0 - 29 Travanj 2015 at 20:25
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 20:41
Hehe, svakom 1. Maj dobro dodje :D
Sad mi nije jasno, meso s rostilja u dijeti bez uh je specijalitet, znaci bilo koji oblik mesa je dobrodosao, a dok na gubljenu kg nije je li?
Ipak, dijeta je dijeta, zdrav nacin ishrane je nesto drugo. Ali sam ipak u nedoumici u vezi toga, posto se meso priprema na rostilju, s vrlo malo ulja, zar moze smetati tako nesto? Masnoce zivotinjskog porijekla su dobre? Mlijecne masnoce? Za biljne znam da su smece, ali ove me zbunjuju..
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 20:50
Nema oprosta dok ne vidimo pokajanje u ovakvom izdanju:



Didii, mislim da bi cijelu ovu temu o jelovniku trebali početi iz početka. Neke osnovne makro vrijednosti pa onda prema tome složiti jelovnik koji ti odgovara, moj dojam je da si doslovce izbombardirana poluinformacijama, tako da ne bi bilo loše početi od elementarnog.

Kakvu dijetu želiš, na čemu se bolje osjećaš? Više ugljikohidrata, manje masti, izokalorična, proteinska, LCHF.

Ovdje nema univerzalnog rješenja, niti savjeta i odabira namirnica koji su univerzalno dobri u svakoj od ovih varijanti.

U svakom slučaju, ne smiješ biti gladna i prejedanje danas se ne rješava i ne može riješiti gladovanjem sutra.

Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 20:59
Hahah, bas me nasmija! :D
Moguce, vrlo moguce! Cas sta vise, sigurna sam da si 100% upravu.
Evo pola godine kako nesto zelim, poduzimam, kupujem samo zdavu hranu, da bi na kraju vidjela da nema rezultata. Vazda radim neke vjezbe, a nista bog zna promjene. Previse informacija sam pokupila o zdravom nacinu ishrane, negdje citam jedno, negdje drugo, sama moram odabrati sta je ustvari tacno, i onda negdje pravim gresku..
Ne zelim dijetu, zelim zdravo da izgubim masnog tkiva, jer svi mi kazu da ne trebam mrsati, nego preoblikovati tijelo. Ako gledamo po krvnim grupama, ja sam 0+ i toj grupi odgovara meso, sto se u potpunosti slazem! Mogla bih zivjeti od mesa, ali volim i sve ostalo. Mlijeceno obozavam, ali ga mojoj krvnoj grupi ne preporucuju, cak sta vise primjetila sam da mi mlijeko stvara nadutost, sto pretopostavljam da sam intolerantna na laktozu.Odlucila sam na dalje uzimati mlijeko bez laktoze, da se uvjerim da je to to. Ugljikohidrate volim, ali sam shvatila da mogu i bez toga i kraj price. Odvikla sam se od hljeba, to danas sto je bilo, bilo je vise radi meda, vratilo me u djetinjstvo :D haha
Eto sta da ti pricam, imam mobitel pun slika obroka koje sam spremala do sad, cime sam se hranila prehodnih dana, dok sam bila na dijeti bez uh..
Moram razbistriti glavu, odabrati pravi ozbor za mene, a to ne mogu bez nekog ko se bolje razumije u to.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 21:13
Te priče o krvnim grupama okači mački o rep. Ako ti mlijeko stvara nadutost, imaš problema s probavom laktoze, izbjegavaj proizvode u kojima ima puno laktoze, svježe mlijeko, industrijske jogurte, svježi sir, mliječne i sirne namaze. Od mliječnog slobodno koristi namirnice iz kojih je laktoza odstranjena ili su je fermentacijom pojele bakterije. Maslac, maslo(pročišćeni maslac,/ghee), zreli kajmak, domaći kefir, punomasni tvrdi sirevi, pogotovo oni s periodom zrenja devet mjeseci i više, to tamani slobodno.

Med je kvalitenta namirnica, ali je i čisti šećer, tako da za dijetu nije, no treba si tu i tamo dati oduška. Ja kad 'zgriješim' s ugljikohidratima, onda tu bude nešto što drugima uopće ne pada na pamet. Pura s lučnicom i prženom slaninom. Fatalna kombinacija ugljikohidrata s visokim glikemijskim indeksom i zasićenih masti. Još nakon toga popratim s narescima i dobrim vinom, klin se klinom izbija.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 21:29
Ma gledaj, ja sve pecem na maslacu, tako da moji glavni izvori masti su maslinovo ulje i maslac i tu i tamo bademi, kikiriki...

Za prvi maj nece me biti briga koliko je masno meso jer ga necu kombinirati s ugljikohidratima vec nekim prilogom od gljiva, tikvica i nekom salatom
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 21:50
Kako mi se cini samo mi mlijeko skodi, jogurt manje-vise, a sve ostalo je ok. Med sam danas kupila, i tako na poslu (posto radim u trgovini) otvorila ga, i usput u poslu, pojela onokoliko koliko sam napisala :D
Uzela da imam za shakeove, za zobene, i tako, jednostavno da ga imam u kuci. Jooj pozelila sam pure s lukom :D gdje mi to napomenu, a imam dobrog brasna bas za nju :D
Mozes ti, musko si, vise treniras, svi uslovi su ti povoljniji od mojih :D
Ma ne smijem se predati, sad ili nikad!
Ganjam evo odkad kefirna zrnca, to zelim da nabavim, mislim da je super stvar, samo da ih se docepam. Sireve jedem na poslu, i hodu odrezem snitu, i pojedem, bude mi kao medjuobrok.
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 21:50
Extra, i ja koristim maslac puno u zadnje vrijeme, em sto ga volim, em sto je zdrav em stoo piletina pecena na maslacu tako budee ukusna, kao s rostilja. :D
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2015 at 17:45
Trebam pomoc!
Vidim da se smije otvoriti topic pod Transformiraj se, imam jaku zelju da napokon nesto postignem. Moze li mi neko pomoci kako i sta? Treba li ovaj topic brisati, ili se moze prebaciti u tu grupu...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.