New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc! Kako izgubiti masno tkivo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc! Kako izgubiti masno tkivo

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
cupava86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cupava86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 21:32
p.s. daj mi jos samo molim te reci sto jedes kao meduobrok?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 13:54

cupava, jedi!  Big smile

Daa, premalo je to i definitivno se moraš prestati izgladnjivati ovako jer ne samo da ćeš jednog dana puknuti nego nećeš ni uspjeti ništa napravit sa ovakvim režimom.

Mislim da će ti dobro poslužiti primjer pa ću ti i ja dati svoj današnji, iako mi se sviđa Innin Smile Pišem ti količine da imaš okvirnu sliku, mada i to zna bit svakako kod mene. Neka nikog ne brine preciznost, meni je to igra ne opsesija LOL

Dakle i meni dan počinje jako rano, već i prije 6 kad si napravim kašicu od svježeg sira (do 150g), jogurta (2-3 žlice), wheya (žličica), zobenih (60g), voća (50g), maslaca od badema (10g)... Big smile Da, dobro se najedem i idem dalje ;) Onda si na posao uzmem 2 šnite (150g) proteinskog kruha (obrađen u članku vezano uz Prehranu) sa lososom/mozzarellom/purećom šunkom nekad i to jedem oko 10-11h. Nakon toga ide treći obrok oko 15h, danas je to 60g heljde sa piletinom, 100g. S obzirom da idem na trening popodne nakon treninga ide whey sa grožđicama (30g) oko 18h, poslije treninga će vjerojatno biti tuna sa kruhom (ovo ide do sitosti :))) ili nešto drugo što fino spremi mama od dečka :), a prije spavanja ako bude bilo gladi još par gutića jogurta ili par žličica posnog :)

Imam 59 kg :))  Eto...da vidiš da se može dosta i fino jesti i super se osjećati Smile Naravno, uzmi u obzir moje treninge koje imam 3-4 x tjedno, sa težinama. Treba sve prilagoditi. Možda tebi ne treba toliko uh-a i bila bi ti bolja neka laganija večerica (znam i ja imati samo proteine i povrće kad nemam treninga) ali u svakom slučaju sve je kako ti je već Inna rekla stvar pripreme i organizacije. Ja dan prije znam što ću jesti i lijepo pripremim, a doručak mi je već duže vrijeme isti, samo sam malo pojačala količine Smile

Ubaci neke proteine u doručak, počni slobodno sa 50g zobenih najmanje, za međuobroke uzmi neko voće i šaku orašastih ili pak neke mikseve sa svježim sirom, jogurtom, sjemenkama....razne salate ili lagane sendviče, sve ovisi kakve su ti aktivnosti i koliko ćeš puta dnevno jesti. Za ručak se ne odriči uh-a samo odaberi one kvalitetne koje sam ti nabrojala. I pogledaj malo primjere naših obroka u temi Nutricionizam da dobiješ okvirnu sliku kako jedemo Smile

Možeš nam i pisati što planiraš jesti po danima pa ćemo te korigirati....come one, potrudi se sama malo, tako najbolje učiš! Big smile






Edited by Gym_girl - 16 Lipanj 2015 at 13:54
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 14:00
I napominjem da ja tu imam i još prostora za jesti tako da vidi i sama koliko se bespotrebno mučiš i brineš :) Ovo zapravo i nije puno hrane i tužno je da mnoge cure to tako doživljavaju.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
cupava86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cupava86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 16:52
Ajoj hhehe! moj komentar je uvijek pa da ja toliko jedem imala bi 100 kg! al mislim da shvacam i kako sam izmucila organizam i usporila metabolizam i ovo su mi stvarno vrijedni savjeti i mislim da napredujem.... slozit cu si plan prehrane i krenut od ponedjlejka hehe jer nisam sigurna da sad dobro radim.
pa evo korigirajte me!:)
jucer sam stvarno bila gladna jer sam samo napravila sa smotiem ( dukatov gotov) miks sa probavinom i bananom i to pojela oko 10, a prije toga 1 bananu i kavu. pa do 15h nista tak da sam doma jela 2 manja komadica junetine sa krastavcom s vrhnjem i malo sira, meduobrok mrkvu pa poslije treninga opet meso sa dinstanim mahunama i mrkvom (bez zacina cak i soli) jer mi nije trebalo uopce popravit okus.
danas sam se probudila gladna pa sam odmah u 6 pojela malo salame i sira, pa na poslu kavu, oko 10 tunu ( eva koladici u ulju) s crnim pecivom i kefirom. skuzila sam da mi bas tuna jakp tesko sjeda iako sam se trudila sto manje ulja) pa
dosad jos nisam
gladna al sam pojela malo kuhanog povrca od jucer i komadic mesa tek tolikp jer idem sad van pa da nebi posrnula i kupila nesto vani.
e sad jel to ok ili ne bas?
sad idem u nabavku posnog sira, orasastih plodova, povrca, bademovog mlijeka i jogurta jer mi definitvo jutro pase shake sa zobenim, posijama , lanenih sjemenki to mi za ujutro super pase!:) pa sam nakon tog mislila ceni kruh sa mozzarelom ili nekom malomasn sunkom... rucak da bude meso, povrce ( tu cak imam ideja) pa
meduobrok saka badema...i navecer posni sir ili nakon treninga riba ili meso.
molim korigirajte me!:)
i jos pitanje svi spominjete proteine pa mi nije jasno jesu to oni gotovi koji se mogu kupit tipa whey ili ppd proteinima milsiste meso, jaka itd?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2015 at 09:44
 
Hehe ne biš imala 100 kg ako dobro treniraš Smile Štoviše, imala biš puno više prostora, za svašta. Ja uvijek nakon treninga (ne samo onda, ali to mi je pravilo ) dam sebi oduška, ne brojim previše i dopustim si i nešto po guštu. Kako rekoh, ovo nije puno i to najbolje vidim u odnosu na ono što sam ja prije znala jesti, kad sam natukla kile...znalo je tu biti po 2 puna tanjura pašte, riže, nakon velikog sendviča i kroasana LOL Sad si nakuham 50-ak g riže pa sprkljam sa nekim povrćem da mi izgleda puniji tanjur Big smile To je baš ništa...iako energetski dosta kad pogledaš, uz sve ostalo. Zato se demoniziraju ti uh-i jer ih ljudi uglavnom krcaju, bez nekog priloga od povrća i bez nekog izvora proteina pa to na kraju ispadne gomila škroba na tanjuru i onda se čudimo kako nam trbuh raste Smile Uglavnom nije problem u uh-ima nego u njihovoj količini, kombinaciji sa drugom hranom pa i vrsti....

Zato si slobodno ubaci nešto škroba samo lijepo uskladi količine. Kažem ti, ja ti uzmem oko 50-ak riže, tjestenine, heljde i ostaloga ali onda ubacim neko povrće (brokulu, špinat, kupus...itd) da popunim ostatak. Malo mes/ribe/jaja i super obrok Wink

Gladna si od jutra zato što slabo pojedeš navečer pa još slabije ujutro Smile Zapravo si cijeli dan u gadnom deficitu, a to te koči. Moraš početi jesti pa će i kile krenuti, suludo zvuči ali tako je, dokazano 100 puta Wink Pogotovo nedostatak uh-a radi problem....jer nas tijelo vuče na slatko i puno brže puknemo. A ni masti se ne tope tako efektivno kao uz pravu dozu uh-a, po meni u većini slučajeva - iznimke potvrđuju pravilo.

Za doručak slobodno opali po zobenima, voću, mliječnim proizvodima, sjemenkama....napravi smoothie i uživaj Smile Pokušaj bananu zamijeniti sa bobičastim voćem ili nekim drugim ali to čak i nije tako ključno za sada :) Međuobroci kako sam rekla mogu biti laganiji (tipa voća i orašastih/sjemenki/mliječno) ili malo konkretniji (sendviči, salate) ako ćeš imati veću pauzu do ručka/večere ili ako si aktivnija......ako je doručak/ručak bio slabiji itd.... ručak sam ti dala primjer, a večeru možeš slično samo po volji makni uh-e i najedi se dobrog starog povrća Smile

Kakav trening ćeš raditi?


Proteini - iz svega, ove "gotove" je uglavnom zovem whey Wink



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
cupava86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cupava86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2015 at 08:31
Idem na HIIT 3xtjedno i stvarno mi je tesko zahtjevan trening.
Utorak, cetvrtak većinom šetam, vozim bicikl, tu i tamo odem hodat na sljeme, sto vise pjesacim.
Neke sam navike usvojila i prije u umjesto pokretnim stepenicama idem normalnim, sto mnogu otpjesacim umjesto da koristim javni prijevoz.
Mozda nije jako puno, ali bolje nego nista :)

Usvajam savjete, pripremam se, moram jos samo vagu nabavit da vazem grame,..jer ja ne znam koliko pojedem s obzirom da ne vazem!;) pa se javim (nadam se s rezultatima)

HVALA TI!!!:)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2015 at 11:36
Odlično, bravo Smile

Vaga bi ti bila korisna ali možeš i ovako odoka (da otprilike znaš količinu na tanjuru), ili se služit šakama, dlanovima, šalicama, nekim drugim mjericama :) Čisto da okvirno znaš koliko uvijek jedeš, a da ne mora nužno biti po gramaži.....i tako si isto rihtaš, samo si oduzmeš/dodaješ....

Javi nam se Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2015 at 11:40
Smile

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
cupava86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cupava86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2015 at 09:32
Evo mene opet!:(

Pomoc!!
Krenula ja sa 5 obroka dnevno i toliko mi se pojacao apetit, naucio da stalno nesto jedem i ja dobila 2 kg!!! Isla sam mjerit cm...+/- 1.

Hvata me panika da odustanem i da se pomirim da ja jednostavno ne mogu smrsaviti :(

pa mi je sinulo da vas pitam jos jednom DI GRIJESIM??:(

mozda ne jedem puno, a meni se cini s obzirom da moje prijasnje jelo da je punoooooo vise, mozda nije, mozda mi nesto ne odgovara, jer ja vise ne znam kaj se dogada!!:)

pa ovako:
budila sam se toliko gladna pa sam uvela odmah jesti..pa bi jela u 6-zobene sa pola jabuke i cimetom, 7-kava u 8.30 bi bila toliko gladna da bi pojela ili grcki jogiurt ili 1 jabuku ili mrkvu. u 10 gladna za poludit pa bi pojela ili bananu ili 2 rizina krekera, u pol 1 opet gladna!!:( pa bi pojela 2 komada mesa i rizu s tikvicama, kad bi dosla doma opet gladna znaci u 16h tanjur graha varivo. u 18 opet gladna za poludit pa bi pojela 2 zlice maslaca od kikirikija i 8 gladna i u 22h gladan da sam se stvarno zabrinula i evo dobila 2 kg!!:(

jesam ja previse unosila ili? citam da vecina broji kalorijski unos, a nije mi jasno kakO?
kako se broji koliko ja unosim dnevno i koliko bi trebala???:(

kako se to broji?

p.s. 3 puta tjedno idem na HIIT (ustvarno mi je jako tesko izvodit te vjezbe i skakutanja) setnju sam smanjila koliko sam umorna i koliko me bole listovi, a vikendom vozim bicikl od 10-30 km i jos sam isla hodat na sljeme. i stala na vagu jer sam primjetila kako rastem, da se sirim i po odjeci i stanem na vagu i onda panika!!

sad se stvarno brinem pa molim pomoc!!!:(
Back to Top
cupava86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cupava86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2015 at 10:24
S obzirom da sam se prepala da ja do 11 vec jedem 4 puta odlucila sam ne jest cim se probudim pa sad radim ovako:
6-topla voda s pola limuna
7-kava s mlijekom( probala ne ide bez mlijeka)
8.30-smotie (kupine, ribizl, zobene, cimet i bademovo mlijeko)
10/10.30- jel bolje proteinski kruh ili crno bio (alnatura) jednu sam snitu pojela a mislim da bi smjela i 2 i npr. konzerva ribe ili malomasna sunka i rajcica
e sad do doma do rucka mozda ubacit jogurt neki ili vocku?
16h- varivo/riza s tikvicama, meso, ovisno sto doma imam
18- saka ljesnjaka/oraha + malo posnog sira
20 trening HIIT
21-mozzarela s rajcica i vlascem

ili nije dobro?
mislim da sam se malo pogubila :/

kavu bi prije bila sa 2 secera sad pijem bez, i dalje pjesacim sto vise mogu, ne vozim se liftom vise idem pjeske na 2 kat (po par puta dnevno)...

ali mast ostala, kg dobila...ma bas sam tuzna! Ili grijesim pa pomozite ili da se pomorim da nemrem izgledat ko prije 7 godina!!
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2015 at 18:43
Cupava, smiri se (imam osjećaj da emotivno previše proživljavaš ovaj period), pa lijepo sve posloži na papir i za početak, baci vagu iz kuće / stana, gdje god jesi (jer očitao si malo popunila glikogen zbog više UH i voda je došla, pa imaš osjećaj tih kila) i pročitaj još jednom sve savjete ovdje koje si dobila jer su zbilja dobri!

Inače, da te pitam, koliko imaš kg, koliko si visoka, godine? Nisam vidjela da si negdje napisala?!?

Prošla sam malo tvoju temu, pa da ti i prokomentiram ovo što si napisala zadnje...

Originally posted by cupava86 cupava86 wrote:

S obzirom da sam se prepala da ja do 11 vec jedem 4 puta odlucila sam ne jest cim se probudim pa sad radim ovako:
6-topla voda s pola limuna
7-kava s mlijekom( probala ne ide bez mlijeka)
8.30-smotie (kupine, ribizl, zobene, cimet i bademovo mlijeko)
10/10.30- jel bolje proteinski kruh ili crno bio (alnatura) jednu sam snitu pojela a mislim da bi smjela i 2 i npr. konzerva ribe ili malomasna sunka i rajcica
e sad do doma do rucka mozda ubacit jogurt neki ili vocku?
16h- varivo/riza s tikvicama, meso, ovisno sto doma imam
18- saka ljesnjaka/oraha + malo posnog sira
20 trening HIIT
21-mozzarela s rajcica i vlascem

ili nije dobro?
mislim da sam se malo pogubila :/

kavu bi prije bila sa 2 secera sad pijem bez, i dalje pjesacim sto vise mogu, ne vozim se liftom vise idem pjeske na 2 kat (po par puta dnevno)...

ali mast ostala, kg dobila...ma bas sam tuzna! Ili grijesim pa pomozite ili da se pomorim da nemrem izgledat ko prije 7 godina!!


Iskreno, ovo kako jedeš je čista katastrofa za ono što ti je cilj!

Molim te, nemoj se naljutiti što ti pišem ovako otvoreno, jer što prije to osvjestiš, to će biti bolje..

Voda, pa sat nakon kava, pa sat i pol nakon smoothie, pa neka šnita kruha u 11 s nečim, pa 16 tek obrok pravi... nema tu treninga koji ti može zamijeniti pravilnu prehranu!

Ima tu posla jako puno, a trebaš razumijeti da SVATKO može sebe dovesti na pravi put, pa i ti, samo treba trud, disciplina i znanje - što znači da ćeš morati čitati i učiti o prehrani - i vremenski period, ništa nejde preko noći. Ovaj portal i drugi puni su korisnih članaka o svim temama vezanih uz to.

I još jedna "sitnica" što ti je velika greška - obrok u 18 - protein + masti - 20 sati trening - 21 sat mozarella i rajčica. Nema niti pripreme tijela pravim nutrijentima prije treninga, a niti hrane nakon, što je po nekima, još bitnije (ali se na kraju sve broji).

Ako ne koristiš whey čisto da si olakšaš unos proteina bar u obroku nakon treninga ili doručku), onda gledaj da ubaciš u svaki obrok neki drugi izvor proteina (s obzirom da ne voliš jaja): sir, ribu, meso

Jutro počini obrokom - (ok i da prije popiješ vodu s limunom, ali nema potrebe raditi toliki razmak, tek toliko dok obaviš jutarnju higijenu kratko) i kreni onda s obrokom pravim. Možeš kako si napisala i smoothiem, onda gledaj da ga obogatiš nekim izvorom proteina, npr. sirom. Sada, ti nemaš nigdje unos dnevni izračunat, tako da ne mogu ti reći količinski koliko točno bi trebala.. Ali, slobodno ideš sa 150 grama sira, neće te ugrist .

Kava nakon toga, slobodno - s mlijekom - nije idealno, naravno, najbolje bi bilo da je čista. To znaš i sama.. ako baš, bolje dodaj natren jedan-dva, pa ćeš dobiti slatkoću i bez mlijeka.

Međuobrok, ok mi je ovo da ideš ribu + povrće. Međuobrok može ići i kombinacija p + masti (poput lješnjaka, badema i sl). Ako želiš, ovaj izvor uh poput raženog kruha malo je ok.

Ručak, probaj bar da jedeš ne više od 4 sata nakon međuobroka, čisto da držiš kontinuitet. Imaš opet na raspolaganju izvor proteina poput mesa/ribe i dobrih uh poput kuhanog krumpira, riže..možeš i tjesteninu ako želiš baš (ne znam zašto, ali nikada mi nije bila favorit). Ubaci salate..

Međuobrok 2 - isto kao 1.

Obrok prije treninga - gledaj da jedeš kombinaciju p + uh (kao primjer ručka, ali ne prevelika količina da ti nije teško prije aktivnosti..)
Nakon treninga - bar uzmi šnitu raženog iako je kasno, ako ne piješ whey, a ni jaja ti ne dolaze u obzir,...uzmi neko meso npr.

Zadnji obrok - pojedi onda kombinaciju p + m. Nemoj mozarellu, uzmi neki "pravi" sir svježi (posni npr.).

Sad, ovo je sve okvirno i "šturo", ali ako ti je dnevna rutina takvom kakvom je opisuješ, sama kombinacija namirnica trebala bi biti ok.

Koliko vode piješ dnevno?
Koju suplementaciju koristiš - neke vitamine, minerale??


Edited by zika - 07 Srpanj 2015 at 18:46
LiveStrong
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2015 at 19:53
nemoj koristiti natren za kavu, stevija bi bila idealna ali otom potom, malo je preskupa. radije popij kavu sa mlijekom malomasnim bez šećera, i malo mlijeka ili jogurta oduzmi iz zobenih kad jedeš i slično kako bi bilo unutar kalorijskog unosa a opet i zdravija varijanta pošto tih 30ak mililitara baš i nema neku kalorijsku vrijednost. ali okej to su neke sitnice ovisno o tome jesi li picajzla ili ne :p ja ne brinem oko pol čajne žličice domaćeg meda u kavu (predobro) ili u zobenima, i ništa mi nije :D btw jesi li ti ona čupava na koju mislim? velika griva (bila je ljubičasta), bivši punx (ili skinhunter neznam ni sama), jedna krasna djevojka koja je uvijek imala visoke marte, velike smeđe oči, zatim furala sa brekijem dulje vrijeme? ako ti ovi pojmovi zvuče nepoznato- zanemari moj komentar :p ahahah nisam si mogla pomoć da ne pitam, jedna je čupava i uvijek su je tako zvali.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
cupava86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cupava86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2015 at 07:47
israela nisam ja ta cupava! :) imam grivu, al nikad bila ljubicasta hehe!mene isto zovu cupava odkad znam za sebe!

zika-hvala!!!
Back to Top
cupava86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cupava86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2015 at 09:28
zika ne mogu ti poslat privatnu poruku. ne znam jel to zato sto je dugacka poruka ili? moze mozda e-mail? hvala unaprijed
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2015 at 10:07
a shame! a baš isti način izražavanja kao moja čupava :) mah zaboravi onda.....nego, eto cure su ti dale smjernice da ti bude lakše u tome i da se ufuraš u sistem, to što si dobila 2 kg vjerujem da su porpilično čiste (čim si napisala da je -/+ 1 cm razlike, znaš koliko bi bilo da si sala dobila hehe)...tijelo je počelo sve kalorije koristiiti što je bolje moglo pošto si prije toga trtljala po hrani i bila gladna pa si sada ono malo mišićne mase što si izgubila povratila sa ove 2 kg a udio masti je zanemariv i začuđujuć, druga opcija je da si zbog hormonalnih promjena zadržavala malo više vode, a moguć je mix jednog i drugog :D nemoj obraćati pažnju na oscilacije u težini, to je jako neprecizno pogotovo kod ljudi koji redovito vježbaju i dosta jedu, izvaži se jednom mjesečno a cm prati dva put da vidiš na kojem si putu otprilike. zika ti je dala dobar vodič ishrane, samo se opskrbi tim namirnicama, i gledaj da si smjestiš neki uh+p obrok nakon vježbe (tu si možeš tutnuti nešto slatko jednom ili dva puta tjedno, 2-3 slatka keksa za dušu) a ako neželiš, pojedi bogat obrok kojeg bi ionako tu smjestila u to vrijeme. samo lagano sa vremenom reži ugljikohidratne namirnice (ali ne previše, dva puta dnevno neka bude škroba) i time povećavaj unos proteina i povrća. zdrave masti neka također budu na repertoaru dva puta dnevno da zamijene ulogu energije, zatome glad i poredaju hormone. ne vodi se previše za računicom, to je ionako optimalno i odokativno da bi znala koliko trošiš i koliko unosiš, pogledaj namirnice i njihovu vrijednost pa po tome si slažeš jelovnik i sa vremenom će ta praksa postati rutina. vjerojatno će ti zika putem maila objasniti detaljno pa eto ja sam tu samo da ti velim da budeš opuštena sa time, neka ti to učenje bude zadovoljstvo a ne muka i nemoj da te svake kcal ili kile bude strah jer to je sve dio procesa ravnoteže tijela i općeg zdravlja. u početku je i meni bilo tako, i vrlo kratkotrajno dok sada nemogu dobiti kile ni sa unosom od 2 500 kcal :) lijep pozz!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
cupava86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cupava86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2015 at 10:50
Hvala cure od srca stvarno hvala.
Stvarno ste si dale truda i volje objasnit mi i to tako detaljno i strpljivo, a ne poznajete me. Ja se nadam da cu uspjeti stvarno se nadam kako bi i ja drugima mogla pomoci na ovaj nacin jer sam trenutno u fazi jos uvijek kako drugi mogu vise jest i mrsaviti, a ja ne.

Idem jos jednom sve savjete detaljno proci vidjeti jel mi je nesto promaknulo.
Mail trazim jer vam ne mogu poslati privatnu poruku, a da tu vise ne dosadujem. imam jos samo malo pitanja u vezi obroka to mi nije najbolje sjelo p+uh, kad masti itd.

pa kojoj se da nek mi posalje mail.

od srca sam zahvalna.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.