New Posts New Posts RSS Feed - Hajmo ispocetka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Hajmo ispocetka

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 08:45

100 grama riza ili krompir imaju isto kalorija kao i 100 gram a mesa Wink

za orahe se slazem, ne pretjerivati ali jedna sakica nece dodati extremno puno kalorija,
u tom hljebu ima bijelo brasno, ja bi to izbacila, umjesto toga pokusaj naci proteinski hljeb,
zapravo u sparu mora biti Eiweiss brot.

pozz Embarrassed


Edited by motivation_ - 14 Ožujak 2016 at 08:46
Back to Top
bugili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bugili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2016 at 20:24
Hvala @ motivation na odgovorima
tu i tamo jedem ja rizu ili krompir sa piletinom ili puretinom ali oni donose poprilicno kalorija tako da se bojim ali probacu,ista stvar sa orasastim(ja jedem ili orahe iz ljuske ili kikiriki iz ljuske dakle ne przrne ili bademe) puno kalorija...hm .hljeb ili kornspitz uzimam u spar-u ,ako si jos u Austrili onda vjerovatno znas koji su...Ovo oko "punjenja" nerazumijem bas.Da li kombinujete drugacije u dane treninga ili isto svaki dan (kalorijski unos) to me interesuje.pozz
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2016 at 18:00
druga stvar...ugljikodrate iz sedmice u sedmicu smanjivati....prvo recimo 20 grama smanjit
pa opet 20 i sve tako do nekih 50 grama, s tim da imas punjenje svakih 3-4 dana,
eh sad...izvori ugljikohidrata kod tebe kako vidim su crni hljeb i voce...odmah da ti kazem
ZABORAVI NA SMANJENJE SALA OKO TRBUHA SA OVIM UH!

Jendostavno ne ide. Moras poceti jesti slozene uh kao sto je riza, slatki krompir, krompir,
tu i tamo integralna tjestenina (to bi ubacila na dan punjenja), a hljeb kao hljeb povremeno samo,
jer obicno je unutra i obicno bijelo brasno, eh sad ja ne znam koju vrstu jedes ali osim proteinskog hljeba
ili bezglutenskog gdje nema bijelog brasna, je ne preporucujem nista drugo.
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2016 at 17:56
pa meni se cini na tu kilazu i visinu da je nekih 1700-1800 kcal dovoljno,
eh sad...prvo dorucak radnim danom ja tu vidim samo zobene i banana, nema proteina,
ja bih izbacila bananu a zamijenila sa jagodama ili borovnicama, kombinacija banana i zobene
je puno ugljikohidrata, ubaci jaja u tu kombinaciju ili piletinu,
previse voca jedes Cry znam da je tesko ali ako zelis rezultate vocni secer se mora smanjiti.
prvo recimo na 2 vocke dnevno ( 1 banana i 1 jabuka) onda nakon 3-4 sedmice na jednu vocku dnevno
dok ne dodjes do rezultata koji zelis, onda postepeno lagano uvoditi mozda na 2 vocke dnevno.
Mada ja svejedno mislim da je vise od jedne banane i jedne jabuke puno vocnog secera za bilo koga,
radije uvedi jagode.
Meni se ostalo sve cini ok, kazem, taj medjuobrok, radije ubaciti protein ili orasaste plodove a ne
bazirati se na voce Smile
Back to Top
bugili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bugili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2016 at 15:17
moje varijacije sa ishranom su uglavnom bazirane na pilitini ili puretini za rucak ev. manje kolicine i za veceru i sve se przi natur bez pohovanja na maslinovom ulju.Moja slabost je voce jer sam cesto preko dana u autu i tu imam uvijek voca i pojedem recimo 3 jabuke,2 banane,2 mandarine u periodu od posle dorucka do vecere.....
Back to Top
bugili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bugili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2016 at 09:53
Pozdrav fitovci
jos jednom predstavljanje i par pitanja
46 godina, 164 visina ,66 kg, 1460 bmr, 2200 tdee
znaci po meni imam 3-4 kg viska i to onih najtezih (POSLJEDNJI)
prije 3 godine sam imao 72 kg pa sam za 6 mjeseci bio na 61,5 i sad sam tu na 66.
Mogu reci da imam vec nekog iskustva i sa ishranom i treninzima a to je otprilike ovako;trening u teretani 3-4 dana u sedmici;15 min zagrijavanje na traci 10km/h,cucnjevi sa opterecenjem 60 kg 4 serije po 8 ponavljanja,mrtvo dizanje isto opterecenje iste serije,dizanje na sipci do brade 4 serije 6-8 ponavljanja,benc 50 kg 4 serije po 6-8 ponavljanja+++++.ostale vjezbe na spravama u fitnesu ukupno 1h-1,15h istezanje 10 minuta i to je to.Uz to jako volim djogirati i dva puta sedmicno otrcim 10-12 km za nekih 50-60 minuta.Imam slobodnih 1 ili 2 dana u sedmici(nema ni trcanja ni treninga) ISHRANA:
-mjerim,zapisujem unosim u app myfitnesspal dnevno 1500 kal pa sam podigao na 1600 a to izgleda otprilike ovako:
D-75 gr zobene,100 ml mlijeko 0,9-banana
MO-jabuka,narandza,banana
R-konzerva tune sa povrcem,crna vekna,nemasni jogurt
PRIJE TRENINGA-200 gr.bijelo meso piletina+salata ili przene paprike
trening
V-posni sir 250 gr+50 gr losos(OVO JE PROGRAM RADNIH DANA)
izmjene za vikend je u dorucku gdje imam 2 bjelanjka i dva cijela jaja sa crnim kruhom pa onda teretana,rucak ev. neko kuhanje grah ili mahune ili grasak sa salatom
-omjer imam otprilike 40%UH- 30%masti- 30%bjelancevine (myfitnesspal)
-pitanje ;sta mislite o ovome.sugestije ,iskustva navalite
-da li mijenjate ishranu u dane treninga ili uvijek isto
-jedem li malo -puno-sta kako
-vagam se uvijek subotom ujutro a i mjerim se metrom....stoji vec dva mjeseca ovako a ja bi smanjio malo stomak i da ;svi oko mene su zadovoljniji mojim izgledom nego ja pozzzzz bugili
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.