New Posts New Posts RSS Feed - Početnik treba pomoć
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Početnik treba pomoć

 Post Reply Post Reply
Author
pekija View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pekija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Početnik treba pomoć
    Posted: 29 Lipanj 2017 at 09:12
Pozdrav svima. I ja sam nova ovdje i trebala bi pomoć. Imam dosta kila za skinuti. Već 6 tjedana treniram 3 puta tjedno total body program, dosta intenzivan, kombinacija raznih vježbi s velikim intenzitetom i između kraće pauze. Vikendom plivam sat vremena bez stajanja odnosno pauza. Prehrana ovako: ujutro: 2 jaja sa paradajzom ili krastavcem, uzina: zelena jabuka ili malo borovnica, ručak: meso sa salatom začinjenom maslinovim uljem i balsamico, večera: zrnati sir ili meso sa salatom. Pijem 0,75 l čaja od koprive i đumbira i oko 2 l vode, nekad malo manje. Do sad sam smršavila 4 kile, ali se opet često jedna vrati kao jutros pa je to sad 3 kg. Moram napomenuti da niti jednom nisam brljala niti prekršila prehranu, eventualno 2 puta uzela tamnu čokoladu 1 rebro. Cilj mi je bio mjesečno smršaviti 5 kg. Imam viška 30 kg. Mislila sam da će ići brže jer se svega pridržavam. Može li mi netko pomoći zašto ne idu kile dole. Mjerim se također, vidi se malo u centimetrima, ali sa ovoliko viška trebala bi i vaga ići dole i možda bolji rezultati ili se varam. Molim za savjet. Hvala.
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2017 at 14:08
Jaja možeš pripremiti na minimalno 3-4 načina,posni sir možeš jest s jajima,u vidu smoothieja,s orašastim plodovima,u salatama,jaja možeš napraviti u salati s npr. rajčicom i običnom zelenom salatom,tuna,sardine,skuše iz konzerve(ekonomija :( ) ,kuhana šunka i tako dalje. Kombiniraj ! :) 
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Rsay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rsay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2017 at 19:35
može onda neke ideje što bih mogao još jesti za dorucak i većeru umjesto ovoga šta mislite da nije tu mjesto?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2017 at 11:27
Originally posted by Rsay Rsay wrote:

Znam svjestan sam toga,trebam biti u deficitu s kalorijama a to znaci da trebam biti aktivan i manje jesti, stoga želim poduzeti nešto oko toga tijekom ljeta...
Izbacit ću nepotrebne kalorije poput slatkisa, kolaca, sokova, kapučina... smanjit ću unos kruha, tjestenine i riže pogotovo navećer...

Imao sam na umu ovako nesto:
Dorucak:zobene pahuljice, sendvič od integralnog kruga, kuhana jaja...
Ručak: razno meso, povrće, variva, riža, tjesto
Večera:voćni smootie, jaja, posni sir

može još neki prijedlog k ovome za dorucak i veceru... nešto jednostavno, lako za nabavit i da nije skupo

Upravo tako da. =)

Ako si na meniu imao brdo toga sto navodis, samo reduciranje i dodavanje nekakve aktivnosti, trebalo bi vodit ka pozitivnim promjenama!

Dorucak: sto ce ti i kruh i zobene? 
Rucak: meso uredu, gledaj da je cisto spremano (ne pohovano, i ne przeno u brdu ulja), variva (povrce), nema brige, a sa ugljicima gledaj da ne pretjerujes (riza, tjesto).
Vecera: Ja bih izbacio voce i jaja, a uz posni sir dodao neke zdrave orasare (40/50grama).

Generalno gledano (nisam siguran kolike ce ti porcije biti), ali ovo moze biti veoma siromasno kalorijski. =)
Ponajvise gledano sa strane da zadovoljis proteinski unos, uh rijetko tko da unosi premalo, a masti nije problem namirit nikome. 

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Rsay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rsay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 21:25
Znam svjestan sam toga,trebam biti u deficitu s kalorijama a to znaci da trebam biti aktivan i manje jesti, stoga želim poduzeti nešto oko toga tijekom ljeta...
Izbacit ću nepotrebne kalorije poput slatkisa, kolaca, sokova, kapučina... smanjit ću unos kruha, tjestenine i riže pogotovo navećer...

Imao sam na umu ovako nesto:
Dorucak:zobene pahuljice, sendvič od integralnog kruga, kuhana jaja...
Ručak: razno meso, povrće, variva, riža, tjesto
Večera:voćni smootie, jaja, posni sir

može još neki prijedlog k ovome za dorucak i veceru... nešto jednostavno, lako za nabavit i da nije skupo
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 19:08
u svakom slucaju bilo kakva aktivnost moze samo pomoci, u kojem god smjeru ona isla, bolja je nego sjedenje u kaucu... =)
Ono sto je kljucno u citavoj prici ovdje je s druge strane nimalo manje bitna prehrana, koja je zapravo kljuc za uspjeh! =)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Rsay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rsay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 17:13
Pozdrav ljudi, novi sam ovdje. Imam 20god i cca 105kg a visok 189

Htio bih se ovo ljeto aktivirati i konacno doci na idealnu tezinu. oduvijek se borim s kilogramima i proslo ljeto sam bio blizu idealnog ali sam sada kako sam poceo studirat zbog manjka vremena drastično smanjio aktivnost te sam opet dobio koji kilogram(inače se bavim košarkom i znao sam trenirati min 3xtjedno)

trebao bih pomoc oko savjetovanja i svega za prehranu i vježbanje kod kuće.
pošto nisam nešto u fit formi mislio sam nesto tipa ovih vjezbi(osim zgibova koje nemogu i nemam gdje raditi)...

http://www.building-body.com/3-bodyweight-treninga-mrsavljenje/
http://www.building-body.com/cetiri-super-efikasna-bodyweight-treninga-15-minuta/
http://www.building-body.com/izvrsni-10-minutni-bodyweight-treninzi/

svaki savjet je dobro dosao...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.