New Posts New Posts RSS Feed - P90X Workout  - Extreme Home Fitness
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

P90X Workout - Extreme Home Fitness

 Post Reply Post Reply Page  <1234 16>
Author
izzy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote izzy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2013 at 19:32
pozdrav...
vec unatrag skoro dvije godine sam nekoliko puta kretao sa p90 programom, izdržim 4-5 tjedana i odustanem...
što radi posla ili stresne okoline, uglavnom izgubim motivaciju... i onda nakon par mjeseci pokušam ponovo...
 
prije mjesec dana sam poceo ponovo, i ovaj put želim odgurati do kraja...
uspio sam se natjerati da pratim program po filmicima ( osim onog dodatka za abdomen)... svaki drugi dan sam kombinirao sa trcanjem.. medjutim zadnje vrijeme trcanje i preskocim...
eh sada.. motivacije imam jer sam zadržao bar izvodjenje vježbi, ali mi se pojavio jedan drugi problem...
posao mi je malo specifican pa si nemogu puno sredit ritam odmaranja i spavanja... i to je dovelo do toga da u zadnje vrijeme zalome se dani kad jednostavno nemam fizicke snage za vježbe...
nekad nemogu odradit ni broj ponavljanja od prvog tjedna... što se tice prehrane, mao prije pocetka sam krenuo sa paleo ishranom i mislim da nebi trebalo biti problem u tome...
 
imali tko kakav savjet?.. jer sam još neko vrijeme prinudjen  živit divljim bioritmom 
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2013 at 22:37
Dobio sam 12 videa za vjezbanje i ako sam dobro shvatio svaki je za jedan tjedan? Odnosno prvi video mi je samo za prvi tjedan i svih 6 dana radim samo po tom videu?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 13:06
mene zanima samo jedno skinio sam preko torenta Insanity workout....koliko bi bilo poželjno....da ga ubacim tjedno ....znaci koliko puta tjedno da radim...jer imam 3 dana popunjena sa svojim vježbama....za prsa ruke ledja ramena...pa sada kada bi i taj ubacio još taj dan kad radim mislim da nema teorije da bi uspjeo dali je dovoljno..tj dali bi imalo efekta....2 puta tjedno to raditi...3 najvviše bi mogao al ne vjerujem snage da bi imao...pa recite šta mislite :D
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 19:29
Originally posted by diinnoo diinnoo wrote:

Zasto ovaj program je odlican za pocetnike, za pocetnik nikakve izolacije ne dolaze u obzir, full body trening kakav je ovaj, da se razvije baza za daljnji napredak. Trening je 3 dana full body i sastoji se od kompleksnih vjezbi, koje su ujedno i najefikasnije(squat, dl, dips, push ups, chin ups). P90x za misicnu masno, no way, nemote me shvatiti pogresno p90x je odlican pogram ali ako si u 30tim i 40tim, pa ti je potrebno 3 puta sedmicno kardijat zato sto se metabolizam usporio. Ali ako si od 16-25 i cilj je masa, metabolizam je 6toj brzini, zaboravio kardio, eventualno 3xsedmicno brzo hodanje. O tehnici ne bih raspravljao, ne mozes nitit jedan ozbiljni program pratiti ako ne znas tehniku. Sa ovim program dobit ces takozvani 'noob gains', dobit ces na masi, izgraditi snagu, i izgubiti nesto sala, posto si pocetnik. Ovaj program furaš dok ne dodje s do bp=tvoja tezina, squat=tvoja tezina x 1.5.
Takodjer imas i starting strenght isto odlican za pocetnike.


nemoj se ljutit, al nebi se mogao sloziti sa tobom.. naime, u P90x programu, radi se puno, upravo vjezbe koje si ti spomenuo: squat, chin-up, push-up, takoder u mnogim vjezbama koriste se utezi (a na osobi je da odabere hoce uzet utege od 10kg ili od 25kg), tako da ne vidim razlog zasto se nebi mogla radit masa. isto tako dijelim misljenje od The Phoenix, da je za masu najbitnija prehrana.

nadalje, ne vidim razlog zasto mislis da je cardio 3 puta dnevno previse, tj. rezerviran eventualno za ljude sa sporijim metabolizmom ili ljude u 30-tim/40-tim? mislim da bi svatko, pa i onaj tko je na masi, trebao raditi cardio svaki dan (30 min. do najvise 1h) u vidu npr. trcanja, jer mu to samo moze pomoc izgradit masu a nikako mu nece "sprzit misice"...


ja sam prosli tjedan krenuo sa programom, i prezadovoljan sam, pogotov mi je zanimljiva joga, polimetrics...
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 22:28
P90X-ovci, znate li možda koju teretanu ili više njih u ZG ili nekom drugom gradu da održava P90X treninge?

Uskoro krece nešto u ZGu, pa me interesira kako stoje ostali gradovi...


Edited by Zoki - 24 Sijecanj 2013 at 22:28
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Kokica09 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kokica09 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2013 at 13:41
Pozdrav svim P90x-ovcima ! :)

Prošle godine,negdje u ovo vrijeme sam pocela sa svojom prvom vježbom nakon dugo-dugo vremena i to je upravo bio P90x. u tih 90 dana sam smršavila 6kg... slikala sam se prvi , 30 , 60 dan. ...90 dan se nisam slikala jer zadnjih 30 dana i nisam radila nesto najkvalitetnije niti redovito,tako da nije bilo potrebe za slikanjem... uglavnom,bila sam zadovoljna rezultatima,tijelo mi se pocelo formirati,kile su padale i tri mjeseca nakon prestanka vjezbanja,još 2 kg,(bilo je ljeto,vrucine,nije mi se dalo zapoceti ponovo)... ovaj tjedan u ponedjeljak sam pocela opet,sve me boli,svaki mišic osjetim,pokusavam si sredit prehranu,non stop citam sve i svašta o tome i trudim se. htjela bih izgubit nakupljene kile od blagdana i ucvrstit se... motivacija je tu.. :)

ima li ikoga tko jos vjezba P90x? ;)


Edited by Kokica09 - 09 Sijecanj 2013 at 13:42
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2013 at 01:54
http://fitnessangels.net/hr/prehrana.php

pogledaj ovaj link, uglavnom ne postoji prehrana za p90x odredjeno, imas prehranu za fat loss i muscle gain. Imas na netu dosta googlaj.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
split15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote split15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 16:39
planiram krenuti sa p90x programom vježbanja ali me muci malo prehrana, malo sam gledao i proucavao i vidio da je to stvarno zahtjevno za pratit, barem meni. uglavnom skinuo sam njihov program prehrane za tih 3mj ali kako je to na engleski i treba prilagodit neka jela našem podneblju jer je drukcija prehrana pa me zanima ima li netko tko bi mi to mogao napravit cijeli jelovnik prema njihovom nacinu ali prilagodjen nama za ta 3mj vježbanja? je li moguce angažirat nekog strucnog nutricionista koji bi prema tome šta mu dam to napravio??
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2012 at 19:32
Svakako da ne valja izbacivati cucanj, zgibovr, DL, to je osnova za koji god cilj trenirao. Nije stvar gore bila u vjezbama, nego intenzitetu koji je neprimjeren nekome tko je tek krocio u teretanu, a izbor vjezbi je odlican
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2012 at 22:35
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


Originally posted by diinnoo diinnoo wrote:

Evo ovaj link radi LINK

Workout A                      Workout B
Squat 5x5                      Squat 5x5
Bench Press 5x5             Overhead Press 5x5
Inverted Rows 3xF            Deadlift 1x5
Push-ups 3xF                  Pull-ups/Chin-ups 3xF
Reverse Crunch 3x12       Prone Bridges 3x30sec

F-oktkaz(pravilna forma)
Zasto 5x5, a ne klasicni 3x8, sad mi je mrsko pisati imas na 30 stranici ove knjige lijepo objasnjeno.

Svakako prije bilo kojega pocetnickog programa, treba se uzeti 1 sedmica da se nauci tehnika da bi se izbjegle ozljede.

Ne radi ni ovaj, bar meni :)))
AL nema veze,ne trebas sad pisat taj dio koji si spomenuo,  ja to pocetniku u teretani svejedno nebi nikada dao ni preporucio jer nit moze nauciti tehniku da radi 5x5 odma i to jos cucanj tim intenzitetom 2 ili 3x tjedno


Evo ovaj link radi LINK

Evo jos jedan program za pocetnike nije los, izbacen je cucanj, mrtvo dizanje, veslanje u preklonu i sl. vjezbe, mada smatram da bez tih vjezbi nema ni ozbiljne mase a ni snage.

LINK
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2012 at 09:20
Originally posted by diinnoo diinnoo wrote:

Evo ovaj link radi LINK

Workout A                      Workout B
Squat 5x5                      Squat 5x5
Bench Press 5x5             Overhead Press 5x5
Inverted Rows 3xF            Deadlift 1x5
Push-ups 3xF                  Pull-ups/Chin-ups 3xF
Reverse Crunch 3x12       Prone Bridges 3x30sec

F-oktkaz(pravilna forma)
Zasto 5x5, a ne klasicni 3x8, sad mi je mrsko pisati imas na 30 stranici ove knjige lijepo objasnjeno.

Svakako prije bilo kojega pocetnickog programa, treba se uzeti 1 sedmica da se nauci tehnika da bi se izbjegle ozljede.

Ne radi ni ovaj, bar meni :)))
AL nema veze,ne trebas sad pisat taj dio koji si spomenuo,  ja to pocetniku u teretani svejedno nebi nikada dao ni preporucio jer nit moze nauciti tehniku da radi 5x5 odma i to jos cucanj tim intenzitetom 2 ili 3x tjedno
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2012 at 00:11
Evo ovaj link radi LINK

Workout A                      Workout B
Squat 5x5                      Squat 5x5
Bench Press 5x5             Overhead Press 5x5
Inverted Rows 3xF            Deadlift 1x5
Push-ups 3xF                  Pull-ups/Chin-ups 3xF
Reverse Crunch 3x12       Prone Bridges 3x30sec

F-oktkaz(pravilna forma)
Zasto 5x5, a ne klasicni 3x8, sad mi je mrsko pisati imas na 30 stranici ove knjige lijepo objasnjeno.

Svakako prije bilo kojega pocetnickog programa, treba se uzeti 1 sedmica da se nauci tehnika da bi se izbjegle ozljede.

Edited by diinnoo - 21 Prosinac 2012 at 00:11
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2012 at 23:55
Ne mogu otvoriti link koji si slao, java me zeza il reader il nekaj........te vjezbe koje si naveo . sq, dl, dips, chins se sve rade 5x5? Pitam jer sam komentirao bez da vidim program , samo na osnovu tvog 5x5 inputa. Ako je nema tu kaj pocetnik bez nadzora radit s tim kao pocetnim programom 

Edited by The Phoenix - 20 Prosinac 2012 at 23:56
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2012 at 23:45
Zasto ovaj program je odlican za pocetnike, za pocetnik nikakve izolacije ne dolaze u obzir, full body trening kakav je ovaj, da se razvije baza za daljnji napredak. Trening je 3 dana full body i sastoji se od kompleksnih vjezbi, koje su ujedno i najefikasnije(squat, dl, dips, push ups, chin ups). P90x za misicnu masno, no way, nemote me shvatiti pogresno p90x je odlican pogram ali ako si u 30tim i 40tim, pa ti je potrebno 3 puta sedmicno kardijat zato sto se metabolizam usporio. Ali ako si od 16-25 i cilj je masa, metabolizam je 6toj brzini, zaboravio kardio, eventualno 3xsedmicno brzo hodanje. O tehnici ne bih raspravljao, ne mozes nitit jedan ozbiljni program pratiti ako ne znas tehniku. Sa ovim program dobit ces takozvani 'noob gains', dobit ces na masi, izgraditi snagu, i izgubiti nesto sala, posto si pocetnik. Ovaj program furaš dok ne dodje s do bp=tvoja tezina, squat=tvoja tezina x 1.5.
Takodjer imas i starting strenght isto odlican za pocetnike.

Edited by diinnoo - 20 Prosinac 2012 at 23:46
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2012 at 22:18
Originally posted by diinnoo diinnoo wrote:

p90x nije dizajniran za masu, on je prvenstveno dizajniran za fat loss, imas od beach body-a body beast program za dizanje misicne mase. Mada fat loss se moze raditi kuci, ali za ozbiljnu masu treba teretna i velike tezine, preporucujem za pocetnike stronglifts 5x5. LINK


Ne slazem se sa preporukom da bi pocetnici trebali raditi programe sa 5x5 intenzitetom. za pocetnika su to prevelika opterecenja ako uzmemo u obzir nepoznavanje tehnike, te neprilagodjenost mišicno-vezivnih strukura na opterecenja.To je recept za ozljedu ili ucenje i radjenje pogrešnom tehnikom, koja dugorocno opet dovodi do ozljede.
Isto tako za mišicnu masu nisu nužno potrebne velike težine, tako da iako nisam upoznat sa p90x programom on uz male modifikacije i odgovarajucu prehranu (kalorijski suficit) sigurno može vrlo dobro poslužiti za nabacivanje mišicne mase, posebno za pocetnika.
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2012 at 21:58
p90x nije dizajniran za masu, on je prvenstveno dizajniran za fat loss, imas od beach body-a body beast program za dizanje misicne mase. Mada fat loss se moze raditi kuci, ali za ozbiljnu masu treba teretna i velike tezine, preporucujem za pocetnike stronglifts 5x5. LINK

Edited by diinnoo - 20 Prosinac 2012 at 23:35
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 16>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.