New Posts New Posts RSS Feed - D: Ugljikohidrati navecer - treba li pripaziti na unos ili ne?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Ugljikohidrati navecer - treba li pripaziti na unos ili ne?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Ugljikohidrati navecer - treba li pripaziti na unos ili ne?
    Posted: 20 Studeni 2012 at 19:26
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

mislis?...pa samo 100g sunke ima 500kcal


AhaaaBig smile
taj prvi obrok ima 500-njak kalorija + vjerovatno  , ali druga 4. nisu niti blizu tome.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 16:12
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:


i od ožujka si s prehranom s nomalnim udjelom UH uspjela doci do ove težine i izgubiti masti   


da :)

samo me zanimalo kako funkc. te dijete, kad se ne broje kcal.


vidjet cemo veceras kad extreme stavi blog..iako vidim po ovome sto je amiketa stavio da se ipak zna koliko se kcal jede do vecere i koliko se uzme u veceri..nije na slijepo
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 16:05
Originally posted by avangarde avangarde wrote:


i od ožujka si s prehranom s nomalnim udjelom UH uspjela doci do ove težine i izgubiti masti   


da :)

samo me zanimalo kako funkc. te dijete, kad se ne broje kcal.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 16:00
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Extreme, ovo sto sam pricala je bilo prije 3god., sada sam pametnija...od ozujka ove god. sam potpuno preokrenula neke stvari.. a o tome sam i pisala u blogu tj. clanku sto su objavili. :)


i od ožujka si s prehranom s nomalnim udjelom UH uspjela doci do ove težine i izgubiti masti    dakle, svi koji ce procitati ovaj clanak i raspravu trebaju imati na umu da prehrana s minimalnom kolicinom UH nije preporucljiva te je namjenjena iskljucivo profi i to profi bodybuilderima koji se time pripremaju za natjecanje
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 15:33
Extreme, ovo sto sam pricala je bilo prije 3god., sada sam pametnija...od ozujka ove god. sam potpuno preokrenula neke stvari.. a o tome sam i pisala u blogu tj. clanku sto su objavili. :)
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 15:09
Slavonka nadam se samo da ovu tvoju prehranu nece kopirati druge zene koje zele smrsavit. Uh su minimalni, suhomesnati proizvodi pretjerani. Bez ljutnje ali ovo nema veze sa zdravom prehranom. To sta si smrsavila je posljedica minimalnih unosa Uh, bar po mom misljenju. Ako je ovo samo jedan primjer i nisi ovako jela svaki dan onda sorry, mozda sam krivo shvatio. Ali nekako imam dojam da mislis kao i velika vecina da su Uh za izbjegavat kad se zeli smrsavit, sto uopce nije istina. Ponavljam bez ljutnje, nista osobno samo ne zelim da drugi misle da je to ok s obzirom da imas svoj post na naslovnoj i ljudi te znaju i citaju tvoje komentare.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 14:35
pa to mi se cini puno za tak malo šunkice!?


evo ja sam sad racunala,kcal za jucer, ispada 1250, a treba mi najmanje 2000!


Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 14:14
mislis?...pa samo 100g sunke ima 500kcal
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 13:42
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

evo npr.
d- kajgana od 2 jaja i domace šunke (sad kako sam pocela vagati vidim da je to sigurno bilo oko 200g) + neka salata
r - piletina (250-300g) + salata + neko od dopuštenog povrca
mo - uletila bi koja šnita pršuta / kolut, dva homemade kulena
v - 2 krmenadle, salata


Nema tu ni 2000 kcal
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 23:20
evo npr.
d- kajgana od 2 jaja i domace šunke (sad kako sam pocela vagati vidim da je to sigurno bilo oko 200g) + neka salata
r - piletina (250-300g) + salata + neko od dopuštenog povrca
mo - uletila bi koja šnita pršuta / kolut, dva homemade kulena
v - 2 krmenadle, salata
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 22:59
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

nije mi jasna jedna stvar...

Bila sam na tzv. mesnoj dijeti.. znaci proteini (bez mlijecnog) i masti, uh samo iz odredjene vrste povrca (ono sa min.kolicinom uh), po pravilu te dijete jede se koliko hoces, bez brojanja kcal... tako sam i ja, sad kad vec i napamet znam koliko sta ima kcal vidim da sam unosila hrpuuu kcal.. oko 2500 a mrsavila sam..i to jako brzo. Sada da jedem 2500 p+uh+m udebljala bi se samo tako...

Kako je to moguce?


Nije moguce, ja bih se odmah okladio da to nije bilo toliko kalorija koliko si rekla nego daleko manje. Slobodno napisi tocno kaj si jela jedan od dana
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 22:55
Originally posted by Tihomir101 Tihomir101 wrote:

@The Phoenix--upravo tako Cak niti izbor (zdravih,cistih) namirnica nije nezaobilazan ako govorimo samo o kompoziciji tijela. Tijelo se može pozitivno preoblikovati i na krafnama uz trening i kalorijski deficit. CBL djeluje ali samo zato što nije bitno kada u danu cete unijeti ono što trebate unijeti. To je cinjenica. I treba imati na umu da je Kiefer u prvom redu trgovac svojim proizvodima i da je vec ulovljen u nategnutim teorijama, izmišljanju i izvijanju znanosti


Pretpostavljam da si malo karikirao kad si rekel na krafnama :) , al svakako ne treba biti extreman u odricanju.
kaj se tice djelovanja CBL-a ja bih rekao da djeluje jer je to ipak mala kolicina UH , a oni su ti koji reguliraju metabolizam masti i proteina, pa u njihovoj odsutnosti primarni izvor energije ce biti masti.Tak da je to Ok metoda za krace staze.
Nisam upoznat sa tim njegovim metodama i lazima, imas hint neki?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 19:57
nije mi jasna jedna stvar...

Bila sam na tzv. mesnoj dijeti.. znaci proteini (bez mlijecnog) i masti, uh samo iz odredjene vrste povrca (ono sa min.kolicinom uh), po pravilu te dijete jede se koliko hoces, bez brojanja kcal... tako sam i ja, sad kad vec i napamet znam koliko sta ima kcal vidim da sam unosila hrpuuu kcal.. oko 2500 a mrsavila sam..i to jako brzo. Sada da jedem 2500 p+uh+m udebljala bi se samo tako...

Kako je to moguce?
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Tihomir101 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tihomir101 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 19:15
@The Phoenix--upravo tako Cak niti izbor (zdravih,cistih) namirnica nije nezaobilazan ako govorimo samo o kompoziciji tijela. Tijelo se može pozitivno preoblikovati i na krafnama uz trening i kalorijski deficit. CBL djeluje ali samo zato što nije bitno kada u danu cete unijeti ono što trebate unijeti. To je cinjenica. I treba imati na umu da je Kiefer u prvom redu trgovac svojim proizvodima i da je vec ulovljen u nategnutim teorijama, izmišljanju i izvijanju znanosti
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2012 at 11:17
probala sam s 30 g UH na dan, proteine držala na 2g/kg, a mastima nadopunjavala ostatak kcal. Ima ucinka bržeg nego normalan unos UH ali mi je psihicki jako iscrpljujuce i nakon nekog vremena sam svhatila da je apsolutno nepotrebno kad isto to mogu napraviti jeduci normalno UH samo u dužem vremenskom razdoblju.. a buduci da mi se nigdje ne zuri prepustam keto proficima kojima je potreban prije natjecanja ;)
cookies are for pussies
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2012 at 20:38
Pogrešno je uopce govoriti o UH kao negativcima i neopravdano utjerivati ljudima strah u kosti od UH.Jer ljudi koji nisu u tome i pocetnici ce iz clanka zakljuciti da UH treba zaobilaziti u širokom luku. Ti isti onda izbace UH, ali pošto im je u podsvjesti da su i masti "loše" ce izbaciti i njih ili nece ni približno zamjeniti nedostatak UH sa povecanjem masti i onda smo dobili recept za "katastrofu". Bitna je razina aktivnosti i izbor namirnica, a kalorijski suficit bio on na racun UH, masti ili cak i proteina može voditi samo jednom.....dobijanju na masi.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.