New Posts New Posts RSS Feed - FIT 2013 - Mettasttaza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

FIT 2013 - Mettasttaza

 Post Reply Post Reply Page  <1 7576777879>
Author
 Rating: Topic Rating: 3 Votes, Average 5.00  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 19:44
Originally posted by iver iver wrote:

pa ocito dugo nisam bio u Cepinu, i da ni Slavonija nije što je bila. Nisam niti mislio da je domaca slanina zamjena za ostale makronutrijente, samo da je zdrava mast. Samo cu još dodati da za stjecanje mase za nekog tankog kao ti trenutno, "eat clean" nema skoro nikakvog efekta, no preskacem filozofiju, tvoj cilj - tvoj put - tvoj nacin, nemam se što miješati :)

agree

Mett, iako ti i ja imamo svoj private talk u vezi tog tvog problema, voljela bih se malo nadovezati na ivera, jer mislim da nisi jedini u svojim brigama i voljela bih da se o tome prica.

Kao prvo - svaka cast na promjeni Clap Smjer si promijenio u pravo vrijeme i srecom da je tako, jer si ko zna kako mogao završit. E sad...mislim da ti je sada još jedna promjena potrebna jer te ovo uništava još i više. Cini mi se da si iz jedne opsjednutosti, opsjednutosti mršavošcu, pomalo zaglibio u jednu drugu opsjednutost - zdravom hranom. I to onom o kojoj se najviše piše, o kojoj bruje sve novine, clanci na netu vrište svakodnevno sa novom idejom, svi smo nešto pošemerili za tim kao da nam je sve to garancija za dobar izgled i zdravlje....

Sa "zdravom hranom" možemo bit i debeli i bolesni, sve ovisi o puno faktora.

Ne, ja ne kažem da se ne treba tako jesti Smile I ne kažem da se i sama ne trudim jesti najbolje što mogu. I mislim da bi svi trebali težiti što prirodnijoj hrani. Ali pogledaj stare ljude, jesu li bili debeli? S cime su se oni hranili? Kako su oni živjeli? Da si njima nekad rekao nešto kontra slanine dobio biš s njom po glavi Big smile

Soooo.....u cemu je problem?

Gle nas danas.....integralno, organsko, prah, ovo ono, necu nabrajat.....po cemu je to top? Osigurava li nam jedino to da dobro izgledamo i da se osjecamo dobro? Pa i da je izvana sve super, ja te pitam...što je iznutra?

Mislim da nam taj ludi konzumerizam i ta opsjednutost tijelom danas ne cini baš najbolje, a to možda i je poanta. Ja vidim dosta ljudi koji izgledaju super ali su brate mili toliko optereceni da je to strašno. Ne znam da li su ljudi ikad bili toliko optereceni. Ništa nije bitno - bitno da ja izgledam dobro, da sam uzor, da me gledaju, da me hvale. Nema veze, odradit cu i par kuri samo da se mogu šepurit po vani. Pazi, neki se boje uci u teretanu jer se srame, kao onih savršenih što su tamo....da im se ne smiju. Pazi...mudraci se smiju onima koji po njihovim mjerilima ne izgledaju dobro.....ma kakav gym, gle po gradu, busu......hell, what's wrong with you people?? Di to vodi?? Kao zdravlje i to....eat clean...a u glavi zbrkane misli, strahovi, emocije,sebicnost....sve krive energije. Zdrav si klinac. Tu ne mislim na tebe mett, ti si jedno jako pozitivno bice.....ali si u strahu...i nisi se još prihvatio kako treba.

Opisuješ mi situaciju kod kuce...i ja se pitam...je li to stvarno tako ili ti to tako vidiš? Žele li tvoji samo da shvatiš ove stvari - da nije sve u izgledu? Možda se boje da se opet ne uništavaš? Možda ti žele reci da ta bijela tjestenina nece toliko naškoditi kao što ti misliš, da ti nije potrebno toliko proteina dnevno, da se ne treba toliko bojati masti, da nije zob neki magicni sastojak bez kojeg ne ide?

Ne znam...kako god, njušim nešto kod tebe što nije dobro, neka energijica mi tu titra. Toliko si u tome, toliki otpor stvaraš, toliko se grcevito držiš za to svoje da se bojim da se opet ne raspadneš. U skoro svakoj tvojoj recenici osjetim strah i sumnju u sebe, koliko ih hod želio sakriti. Opusti se.....to te najviše lomi, te brige.

Eat clean....hehe...meni je decko natukao brdo kila, natural, sa pristupom od kojeg bi se tebi zavrtilo Big smile Danas ga svi pitaju na cemu je, a ja stojim sa strane i režim na svih njih, misleci u sebi - nemate pojma. Ne volim usporedjivati jer smo svi za sebe, ali vjerujem da ni tebi nebi škodilo.

Teško je ovako.....kad smo izvan tvoje situacije. Kad mi pišeš pitam se zašto su takvi, zašto ti ne odvoje to meso sa strane, kupe ta jaja ako se može, puste te da radiš svoje, a oni svoje...ne znam, puno je to pitanja, i za tebe i za njih............ali ponavljam ti još jednom...opusti se, prihvati se, treniraj....trebaju ti kile...i ne treba to bit ni integralno stalno, ni toliko proteina dnevno, ni te zdrave masti koje spominješ....samo treniraj i osiguraj si te kcal. Probaj tako.....ne radi si te komplikacije. Jednog dana ceš imat svoje prihode, svoju kucicu, svoj mir...pa ceš moci što god hoceš. Ali sada se samo pokušaj prilagodit situaciji i drži se jednostavnosti i logike......nekad bih rado da sam živjela u neko puno jednostavnije vrijeme Smile

















"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 16:33
Hvala bebo!!!! Srecom nije da! Je motivacija na njoj i sve poruka drago mi je da ti se svidja!
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 16:28

mettasttaza wow!!

Naravno da se vidi promjena. Svaka cast što si na vrijeme shvatio da boluješ od anoreksije, i srecom te to nije poteglo na dno! Nakon toga, sada si još snažniji i s vecom željom za uspjehom.


Tetovaža je mraak, osobito poruka na njoj Thumbs Up
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 21:42
Ne znam ja vidim efekt :) Nebitno nismo svi istog mišljenja , tako? :) Ma kada se sjetim kao klinac cvaraka,krvavica mesa kobasica....maltene ti je bilo muka od toga...a danas...kila cvaraka skoro 100 kuna!!! Muka mi je od svega....kada gledam da je danas luksut hrana!!!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 21:38
pa ocito dugo nisam bio u Cepinu, i da ni Slavonija nije što je bila. Nisam niti mislio da je domaca slanina zamjena za ostale makronutrijente, samo da je zdrava mast. Samo cu još dodati da za stjecanje mase za nekog tankog kao ti trenutno, "eat clean" nema skoro nikakvog efekta, no preskacem filozofiju, tvoj cilj - tvoj put - tvoj nacin, nemam se što miješati :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 21:21
A i nije Iver...nije baš tako kako misliš u slavoniji...zapravo u Cepinu...prošla su ta vremena...slabo tko i drži ikakvu stoku danas :/
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 21:19
Nije slanina jeftina baš...radije bi kupio za te novce kvalitetniju hranu...koja mi je potrebnija i bolja za izgradnju od same slanine :).....eat clean train dirty :D
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 21:16
ja se sigurno ne ljutim :) i znam da ne misliš na to, možda na omega3 ili slicno, ali ne znam što fali za nekog tako vitkog tko trenira i radi na masi, da jede domacu slaninu umjesto da traži tzv "zdrave masnoce"
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 21:08
Ne moj se ljutiti ali pricaš pogrešno :) masti na koje ja mislim nisu ni blizu onima koje se dobivaju od špeka :)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 21:06
pa da ne trebaš tražiti "zdrave masti" kad možda imaš kod susjeda u špajzi špeka.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 21:02
Ne razumijem što si htio time reci sorry :/
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 20:59
"masti kada kako imam zdravih" - sorry što se miješam, ali mlad si, nadam se zdrav, vitak, vježbaš... A ako se dobro sjecam si iz Cepina. Pa što fali domacoj slanini? je li neko lijepo upakirano ulje od tzv zdrave industrije za tvoj slucaj bolje? ja sam uvjeren da nije. Sretno na daljnjem putu vježbanja.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 20:52
Hvala ti !!! :))
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 19:30
Mett... kapa do poda!! Ovo je odlicno!! Samo tako dalje! :D 

Edited by Slavonka23 - 07 Lipanj 2013 at 19:32
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 19:29
Eto fit93---tako ti je to....nažalost istina....
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 19:28
Bome dalila je vjeruj mi :) jako je loše stanje kod mene u obitelji ....držim koliko mogu...ne jedem perfektno integralno tijesto rižu..jedem obicno što se tice (UH) povrce je jako skupo trudim se bare u jednom obroku ga pojesti u zadnje vrjeme...prije sam nekak više...sada mi je dosta teško do nejga doci skupo jako!..masti kada kako imam zdravih...nije perfektno ali bože moj trudim se koliko mogu....je***a ja ne mogu posao naci....7 clanova obitelji mama radi za minimalac...tata takodjer....ne ide baš tako lagano..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 7576777879>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.