New Posts New Posts RSS Feed - D: Korektivne vježbe za problem spuštene stražnjice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Korektivne vježbe za problem spuštene stražnjice

 Post Reply Post Reply
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Korektivne vježbe za problem spuštene stražnjice
    Posted: 23 Studeni 2016 at 11:22
Originally posted by Likaaaa Likaaaa wrote:

A da i jer mozete da mi kazete kako da vezbam i ujedno dodajem kilazu jer ne bih da smrsam jer sam visoka 1.78 i imam 63 kila . Malo bi dodala jer ako vezbam smrsacu a ja bih jos 3 4 kila dodala . Pozzzz



Post iznad ;)
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2016 at 11:21
Originally posted by Likaaaa Likaaaa wrote:

Kako ja mogu podici guzu . Mislim nemam ravnu. Malo je manja i spustena. Htela bi da jw veca i podignutija . I kukove bas nemam izrazene . Je l ima neka vezba za to . I da li mogu da uspem vezbama da imam supeer guzu :)

Prehrana - jesti u suficitu jedno 200injak kcal više od održavanja i to dodati iz UH (sad pišem napamet jer ne znam tvoju prehranu)
Trening - čučnjevi, iskoraci itd sve s većim težinama (opet pišem napamet jer ne znam kako ti izgleda trening)
cookies are for pussies
Back to Top
Likaaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Likaaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2016 at 13:29
A da i jer mozete da mi kazete kako da vezbam i ujedno dodajem kilazu jer ne bih da smrsam jer sam visoka 1.78 i imam 63 kila . Malo bi dodala jer ako vezbam smrsacu a ja bih jos 3 4 kila dodala . Pozzzz
Back to Top
Likaaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Likaaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2016 at 13:26
Kako ja mogu podici guzu . Mislim nemam ravnu. Malo je manja i spustena. Htela bi da jw veca i podignutija . I kukove bas nemam izrazene . Je l ima neka vezba za to . I da li mogu da uspem vezbama da imam supeer guzu :)
Back to Top
LanaN View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LanaN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 21:24
Oštecena hrskavica koljena nije prepreka za izvodenje vježbi za podizanje stražnjice. Pažljivim odabirom vježbi koje ne opterecuju koljena postižu se odlicni rezultati. Kod Puppet se, ocito, ne radi o suvišnim kilogramima, vjerojatnije je da postoji greška u držanju, odnosno u posturi a time u smanjenoj cirkulaciji na problematicnom mjestu. Da bi mogla dati tocniji savjet trebalo bi napraviti detaljniji pregled.
Back to Top
LanaN View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LanaN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 21:19
U redu je istezati fleksore kuka, ali time se ne rješava problem slabe muskulature trbuha cija slabost dodatno povecava lumbalnu lordozu. Duboki mišici leda kod neaktivnosti su oslabljeni, tako da u slucaju da se misli na te mišice leda slažem se da ih treba jacati.
Back to Top
Dumbledore69 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dumbledore69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 11:54
@Puppet - svakako bi ti preporucio PLIVANJE kao aktivnost koja bi za primarnu svrhu imala redukciju masnog tkiva (zbog masnih jastucica i celulita) te zdravlje srcano-dišnog sustava. 2-3 puta tjedno, umjerenog inteziteta, preporucio bi ti da izbjegavaš still prsno i "žensko" plivanje zbog položaja koljena tj, sila koje se javljaju u koljenima (nisu jako velike ali položaj bi ti mogao zadavati neugodan osjecaj i moža bol). Ostaju ti kralu, delfin i ledni nacin (bilo bi dobro kada bi imala nekoga/ platila nekoga/upisala školicu da nauciš navedene stilove). Osim plivanja takoder rad sa utezima/trenažerima kako bi što više ojacala muskulaturu te na taj nacin smanjila opterecenje na samo koljeno (googlaj i youtbe-aj "meniscus rehab exercises"), zatim ove vježbe za jacanje (http://www.youtube.com/watch?v=QXCybvowABc), takoder "isometric quadriceps" i mrtvo dizanje na skoro ravne noge (romanian deadlift http://www.youtube.com/watch?v=tH0stBpF7ko za jacanje stražne lože). Podizanje na prste u stojecoj poziciji dinamicki ili izdržaj. Sve navedene vježbe bi trebale ojacati mišice koji stabiliziraju koljeno te na taj nacin smanjit neugodu i bol te olakšati svakodenvni život. Vježbe ciljano za guzu, tu je vec manji izbor ali svakako bi trebala moci raditi Glute bridge (na podu, na pilates lopti...youtube is your friend :)), zatim vježe na spravama koje izoliraju guzu (npr: http://www.youtube.com/watch?v=Flb2ZI6lqWU ,, http://www.youtube.com/watch?v=maRhfm0u-nU,, ili neka slicna koja ima u teretani). sretno ;)
Back to Top
Puppet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Puppet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 13:31
Pozdrav svima..trebala bih savjet vezan uz vjezbe straznjice,a zaista ne znam kome da se obratim. Znaci,imam spustenu straznjicu i masne jastucice ispod kojih se nikako nemogu rijesiti. Glavi problem je u tome sto imam ostecene hrskavice na oba koljena. Doktor mi je zabranio cucnjeve,trcanje,skakanje,klecanje,silazenje niz stepenice....i jednostavno ne znam koje vjezbe da radim posto me bole koljena. Imam 165cm i 52 kile. Moliiim vas,dajte mi neki savjet :( hvala
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 14:20
Originally posted by Dumbledore69 Dumbledore69 wrote:

Najbolje i najucinkovitije je napasti oboje odjednom :)


cucati sa 100kg i istezati flekore kuka   
cookies are for pussies
Back to Top
Dumbledore69 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dumbledore69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 13:41
kod svakog posturalnog problema treba istezati krute mišice koji su pod prevelikim tonusom te jacati one koji su previše istegnuti te nemaju dovoljnu aktivaciju. Najbolje i najucinkovitije je napasti oboje odjednom :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:44
ah, ja imam displasticne kukove pa redovito istezem fleksore.. tako mi rekose da trebam
cookies are for pussies
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:41
Svi komentari na temu: Korektivne vježbe za problem spuštene stražnjice

nije li za vecinu kod anterior tilta zdjelice, te s tim povecane lordoze, jedna od najvažnijih vježbi, bar vecini, istezanje fleksora kuka?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.