New Posts New Posts RSS Feed - Emocionalno prejedanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Emocionalno prejedanje

 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 20:52
vidi se da @deoucy ima dosta znanja o prehrani i zadanoj temi :D ali da.. zanimljivo je to što sam ja prevalila već i više od godine dana na lijepo raspoređenoj prehrani i svemu, sretna, zadovoljna, točno na taj način na koji spominješ i nikakvo prejedanje niti išta do onda kad nisam otišla na more sezonski i krenula sa svim i svačim, narušiviši samopouzadnje samoj sebi, gubeći ljubav i užitak u stvarima koje sam voljela, potpuno zapuštajući same sebe... te nakon povratka doma sva jadna sa svom tom očajničkom željom da se prije vratim natrag gdje sam stala napravila ovakvu zbrku koja me dovela do ove točke o kojoj upravo govorimo :/
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
decoucy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote decoucy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 20:25
Je, da i pokojni Aristotel je forsirao umjerenost kao jako bitnu stvar. :-) Ljudi su jako skloni krajnosti tj. ili sve po pe esu ili raspad sistema. Na početku prelaska na pravilnu ishranu je doista potrebna strogost kako bi se stekla rutina, upravo kao i u vježbanju. Kada se postignu osnovni rezultati onda je vrijeme za eksperimentiranje i povremene izlete koji su kontrolabilniji što rezultira nekom dugoročnom "opuštenošću". (Što se čipsa tiče, čips nema ulogu vrhunskog užitka, nego lakog i jednostavnog postizanja obamrlosti žderanjem. :-) Ja sam gotovo siguran da izaziva ovisnost barem kao teže droge. :-))

Anyway, da ne gnjavim više, ovdje govorimo od tzv. compulsive overeating ili hrani kao stress relief faktoru gdje nije stvar u gladi, ravnovjesju između ugljikohidrata i proteina, žlici nutele ili 100g čokolade, nego o tome da 1 žlica nutele izaziva tjednu lavinu prežderavanja koje opet izaziva grižnju savjesti i tako ukrug. Jedini način je prihvatiti da je to gotovo, prestati cendrati i samosažalijevati se, i onda dan po dan.

Ne bih želio da ispadne kako smatram da je mršavljenje i vježbanje jedino moguće ako čovjek ode u komunu za odvikavanje, ali doista držim da je prvih mjesec-dva potrebno održavati "bezgrešan" ritam vježbanja i hrane, prije svega kako bi se izgradilo samopouzdanje.
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 20:05

[1]@decoucy definitivno se slažem s tobom i vjerojatno nije slučajno da sam se samo tako najednom sjetila svih tih stvari koje sam jela još kad sam polazila osnovnu školu i zaželjela ih se te došla na ideju kako bi bilo idealno ih natrpat u neki cheat meal umijesto mog jednom-tjednog isprobavanja novih recepata haha

@zorroRi slažem se! no kako su ljudi upoznati s mojim problemom gastritisa bome moram priznat da je puno lakše odbit ih samim tapšanjem po trbuhu i pravljenjem mučne face kao da trpim neke bolove haha nije lijepo za reć ali koristim to možda i više no što bih trebala :S

@korak3113 naravano, uvijek sam nekako bolje davala savjete drugima - možda one koje bih mogla i sama poslušat za sebe. one savjete koje bih ja trebala čut.. baš je istina da nekad kad nisam imala pojma o kalorijskoj vrijednosti ičega punooo bolje (ne mogu potpuno reć zdravije s obzirom da vidim da mijenjajući namirnice sve nakon pojave gastritisa na ono 'zdravije' jedva da me uopće i koja prehlada uhvatila.. naravno tu se i vježbanje računa, ali da sam si s ishranom sam si dosta toga sredila – jesam, tako da to toliko ne mogu krivit kao ono sve nakon toga (opterećenost računanjem i takvim stvarima) recimo bolje da sam imala samo zdraviji odnos između svojih potreba i hrane
nema računanja, nema stresa i pretpavanja

savjet o probavanju jela na način da se ne držim tih trenutnih gluposti kojima se trenutno zamaram nisam još isprobala, ali moram priznati da mi je pao pamet par puta :D iako je teško zanemarit ono već umemorirano u glavi kada točno znam aha ovo je uh+p itd lol no potrudit ću se zadržat tvoj savjet kao riješavanja trenutne zbrke nastale u mojoj glavi i uspostavljanju zdravog pristupa hrani pa ćemo vidjet J


ovo:
 ...evo to su moji koraci, na pocetku sam kao sto sam rekla, nema garancije da necu sutra po starom, ali bolje sam danas, nego prije 1 tj ... i ako vjezbas gledaj kako si se promijenila u kojem periodu, mozda su kg iste, ali da li sad manje mlohava ;) npr...da li hlace bolje stoje...i da ako je proslo 1 mj i na vagi se ne vidi nikaj, idi dalje ;)) ( p.s to govorim i sebi ahhaha ) ...
mi je stavilo osmjeh na lice haha jer sa vježbam kužim već sad da nisam 'mlohava' kao što sam bila, pomak je tu no ja kao ja i moje osuđivanje same sebe takve stvari često previde i samo zamahnu rukom kao da nije ništa kad je u stvari jako puno. očito ima tu još podosta posla za mene - kao prihvaćanje i voljenje sebe skup sa svim svojim nepravilnostima koje me čine menom.. jer kad već toliko se znam zadivit nad tuđim zašto da ne prihvatim svoje? trudim se svaki dan od trenutka kad otvorim oči natjerati zahvalit na svemu pruženom u životu, na samom pruženom još jednom danu, tjeram se da mi to bude prva pomisao te ponekad čak i stat pred ogledalo čisto kako bih na tren zastala te vidjela da si zapravo jesam lijepa te da mi ništa ne fali i da bi se trebala voljet ne samo zbog sebe nego radi i ljudi koji vole mene, baš onakvu kakva jesam.

@trip-to-fit totalno razumijem, samo vidiš izgleda da mi je malo teže postalo to znanje pretočit u djelo, ali hvala bogu imam vas na ovom forumu čisto da kad ovako puknem dođem i ispišem se, da čisto shvatim neke stvari, bude mi bolje i idem dalje, pa jednom pa drugi put pa treći već bude nabolje jel ne?

@samotvoja svaka čast! kao prvo: čestitam na tvom uspjehu! mora da si jako ponosna na svoj napredak, razumijem i na što me želiš uputiti, i sama sam od 85 kg došla na 53 trenutno, imala sam i ja takav lijepi sklad o kojem ti pričaš da imaš no onda uz uvijek onaj neki sveprisutni strah negdje u pozadini svega od debljanja i tom očajničkom zadržavanju dovela sam se do ovoga >< umjesto da chillam i polagano tako idem kao što ti sad, izbacila sam samu sebe sa predivnog putovanja i sad se nastojim vratit...


Edited by classified - 19 Veljaca 2015 at 20:10
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 17:32
@Classified, zasto si toliko opterecena kalorijama??? Ja sam u 5 mjeseci skinula 18 kilograma (imala sam 97) a da ni jedan jedini dan nisam brojala kalorije ili se opterecivala tim sto jedem. Ko kaze da moras svaki dan doruckovati zobene? Ja ih jedem zato sto mi je na poslu najlakse zamutiti ih sa jogurtom (vocnim u kojem ima tog strasnog secera). Vikendom doruckujem omlet (cijela jaja, ne razmisljajuci da li su mi zumanca losa, prekaloricna i sl.). Nekada dodam parmezana, nekada lososa ili malo purece sunke.  Stvar je napraviti ravnotezu, ispraviti ishranu tj. poceti jesti na zdrav nacin koji moze trajati cijeli zivot, a brojanje kalorija i izbjegavanje svega ne moze trajati cijeli zivot. Imam i ja cheat day, ali ne svake subote ili svake nedjelje, nego onog dana kada osjetim da mi se jede neki nezdrav obrok, a kako sam se pocela hraniti zdravo, jako rijetko imam potrebe za tim nekim nezdravim namirnicama. Ja sam sebe naucila da se ne plasim hrane, ali da imam mjeru i da jedem sto vise zdrave hrane, i mislim da na ovaj nacin mogu zivjeti do kraja zivota, a da se pri tome ne osjecam lose ako pojedem komad torte, palacinak ili pravi sendvic s majonezom i sunkom kada mi se jede.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 16:57
Hvala decoucy,

Slažem se s tobom, samo s jednom napomenom.

Koncept hrane kao vrhunskog užitka ne mora značiti da se jedu gluposti. Istina, neki ljudi užitak izjednačavaju s čipsom, no ako užitak prepoznaš u bifteku i povrću sa žara onda ni taj koncept nije loš ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
decoucy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote decoucy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 15:46
Mislim da je ZorroRi jako dobro pogodila poantu. S jedne strane koncept hrane kao vrhunskog užitka u kombinaciji s "ljubavi" i s druge strane, koncept hrane kao goriva. Tranzicija s jednog na drugi koncept nije laka i idealan je zapravo koncept br. 2 sa povremenim elementima koncepta br. 1 (neki svečaniji ručkovi gdje se ide na kvalitetu, a ne na kvanitetu i slično). No ako netko mora "skinuti" 20 ili 30% tjelesne težine, onda neka ostavi koncept br. 2 za jedno dvije godine. :-) A tetka s krafnama nek se strpi do Božića 2018. :-)
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 15:35
dok s jedne strane postoji ta opterećenost držanjem programa i odricanje od svega "grešnog" mislim da je nemoguće opušteno živjeti, uživati u životu. Znači da stalno imaš neki grč, zbog kojeg ne možeš opušteno ući ni u vlastitu kuhinju jer ćeš možda otvoriti ormarić u kojem je tegla nutelle, a onda ćeš ili teška srca zatvoriti ormarić ili se utopiti u tegli. Pa čak i da samo uzmeš žlicu, osjećat ćeš se krivo. Ne možeš ni u goste jer što ako te ponude nečim što ne odgovara režimu?

Nije zdravo svake sekunde razmišljati o krafni, ali nije zdravo ni svake sekunde razmišljati o posnom siru. Zato mislim da je bitno taj režim uzeti kao način života. Znači da su redovite odluke biranje "zdravog", ali shvaćanje da te nešto nezdravo tu i tamo neće uništiti. S naglaskom na "tu i tamo". Tu dolazimo i do ovoga kad moraš ljudima reći da imaš tešku bolest da te ne zapitkuju zašto nećeš uzeti kolač. Nekad ga želiš, ali nećeš jer bi uzimanje istog prelazilo "tu i tamo", ali što je još važnije, nekad ga zaista NE ŽELIŠ.

Ne znam jel vam ovo što sam rekla ima smisla. Ako shvaćate što hoću reći, ali se ne nalazite u tome onda možda ne živite taj način života u kojem je temelj birati bolju hranu za sebe, već birate ono što birate zato što morate, pod pritiskom režima. Ako zaista shvaćate, zanima me kad ste shvatili da nećete uzeti kolač jer ga ne želite?
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
korak3113 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korak3113 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 15:32
classified :  znas nekako svi ti savjeti daju ti malo poleta i malo te to drzi, a onda se okrenes i furas svoj film isti...

Mislim da je bitno da znas kaj ti fali u zivotu, ja primjerice znam, ali isto tako znam da bih trebala sama sebi to dati...svi MUDRI ljudi tako kazu, a ipak ja jos uvijek NE ZNAM, kako sebi biti bitna ?  

Mislim da se tu ne radi o dosadi, kao sto si rekla...jesi li izdurala tipa jedan tjedan, da si pojela nekaj kaj nije po onim mjerilima m+p, ili bilo kojim koji su tada u tvojoj glavi? kako ti je u tom periodu ? Ako nisi probaj to proci...bar 1 tj. vidi kaj te smiruje, a da nije hrana, jel znas ? kaj te veseli a da nije hrana ? probaj ici prema tome, a hrana neka bude izvan fokusa kao nekad ;)  ...ja sam jela najzdravije kad nisam nikaj znala o hrani, kad sam isla po svojem osjecaju, kad sam imala 19...kad se nisam opeterecivala kolko kaj ima kcal...jela sam kad mi se jelo, jela sam skoro sve i imala dane kad jedem puno ali sve je to bilo dio zivota u pozadini a ne kao sada fokus...jela sam i navecer, i sve kombinacije, i doma sa svojima pizze sa debelim tijestom, zapravo moja mama i ne zna drugu pizzu raditi , vec sa puno UH ;))) 

Pokreni se na svim nivoima...idi gdje si sretna, idi gdje si mirna, mozda da znas da su zobene zdrave za pocetak pa ih jedi i dodaj u njih kaj bas volis, pusti kcal...uzmi meso i bilo koju salatu, znas da to ne deblja, i navacer isto P...razgovaraj sa nekim tko te razumije, idi u prirodu ( to jos nisam, jel je zima, ali planiram ;))) , pa gore dolje Sljeme ;))) )  ...evo to su moji koraci, na pocetku sam kao sto sam rekla, nema garancije da necu sutra po starom, ali bolje sam danas, nego prije 1 tj ... i ako vjezbas gledaj kako si se promijenila u kojem periodu, mozda su kg iste, ali da li sad manje mlohava ;) npr...da li hlace bolje stoje...i da ako je proslo 1 mj i na vagi se ne vidi nikaj, idi dalje ;)) ( p.s to govorim i sebi ahhaha ) ...

I da pozitivni ljudi koji idu naprijed ;) too pomazee jako ;) 
stepbystep
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 15:20
Da, kod nas je hrana još uvijek neka vrsta statusnog simbola. Odlazak u goste podrazumijeva prezderavanje, kolače i sve što uz to ide. Naime, ako dođete u goste i na ponuđeno vino kažete "Ne bih, hvala, ne pijem alkohol", rijetko će vas tko nagovarati i uvjeravati da trebate popiti baš tu čašu vina. No, ako u gostima kažete da ste "na dijeti ili na režimu prehrane" većina okupljenih će vas gledati kao da ste član neke sekte.

"Drži dijetu kod kuće"
"Neće te ubiti jedan kolač"
"Ali napravila sam one koje najviše voliš"
"Šta će tebi dijeta"
"Nekulturno je da ne jedeš što je ponuđeno"
... itd.

Ponekad me takve situacije toliko izlude da kažem da imam neku vrlo rijetku bolest koja mi ne dozvoljava jesti kolače. Tada svi zašute i nitko ništa ne pita. ;)

No, najvažnije je sam sa sobom odlučiti da zaista neću pojesti najdraži kolač po kojem miriši cijela kuća i svi oko mene ga jedu i hvale... Nije lako. No, da je lako i svi ti za stolom bi bili superfit, ali često - nisu ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
decoucy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote decoucy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 15:09
Uglavnom redovito čitam ovaj forum i pokušavam nekako uklopiti saznanja u neki svoj stil prehrane koji je, priznajem, znatno opušteniji. Emocionalno prejedanje je po meni, posve krivi termin, radi se o pristupu produženog djetinjstva u kojem se hrana promatra kao način iskazivanja pažnje. Otuda "tjeranje" na krafnu u gostima i slično. U biti, cijela stvar funkcionira posve isto kao bilo koja ovisnost, hoćete cigarete, hoćete alkohol, hoćete nešto jače. Efekt koji se traži je recimo, obamrlost uzrokovana žderanjem. I tu je hrana samo sredstvo. Isto kako niti jednom pravom alkoholičaru nije bitna kvaliteta vina, bitna je cuga koja lupa. Socijalizacija je tu posebno opasna jer se, kao što sam već naveo, u nas sve svodi na iskazivanje pažnje i brige hranom, što je u redu načelno, ali ne i kad se pokušava biti u deficitu, jel te. To je kao da liječenom cugeru mašete s bocom Jack Daniel'sa pred nosom. Mislim da se to može riješiti jedino promjenom kriterija, odnosno da vam je u datom momentu važnije držati se režima prehrane nego uglavnom imaginarno "uvrijediti" nuditelja krafne.Ili hoćeš promijeniti svoje tijelo ili nećeš.
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 14:41
@korak3113 suosjećam, meni zna kod gosti isto tako bit problem, dobro nekad zbilja mi se ne jede nešto što mi nude pa znam reko ajd -.-' (što je jako rijetko zapravo jer kad neću onda neću) pa da me ne maltretiraš dok isto s druge strane zbilja strogo odbijem pa zatražim što drugo u zamjenu tek toliko da ne ispadnem bezobrazna a njima smirim dušu da su me ipak nečim ponudili :D no nekada čak bi si i uzela all tooo moje glupavo računjanje i preračunjavanje i ti uh + masti hahaha i ne znam ni ja šta mi pokvari užitak i okus i predbacujem si to.. koliko god rekla da mi je oprošteno ipak to negdje sejvam u glavi za kasnije si predbacit koliko sam ''slaba'' i ništ sad više ne valja pa se krenem prejedat kad i god stignem :(

i što htjedoh reć: ma baš te briga, uzmi si tu bananu s kakaom! to sam i ja nekada voljela (dok si nisam krenula sve gadit i računat i glupirat se -.-") uistinu je zdravo! i fino zasitiš se i ideš dalje.. tako sam i ja radila na početku i sve je bilo dobro.. čim sam ja krenula ić prepravljat odmah otišao užitak otišlo sve kvragu i sad ludim ovdje :/

također hvala ti puno na podršci i savjetu i sama se nadam da ću se smirit sa tim svime i poslagat malo te kockice u glavi malo bolje, fokusirat na važnije stvari i uživat u svakom idućem koraku kojeg ću napravit umjesto opsjedat hranom, kalorijama, uh/p/m i ne znam niti sama čime kad sam već prije imala lijepo izbalansiranu hranu (da ne govorim koja me veselila! posebice taj doručak predivni kojeg bi si svakog jutra priređivala sa 500 ideja i uzbuđenjem za idući :) )
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 14:30
@samo tvoja: definitivno se slažem sa tobom, ma kako da
opišem svoju situaciju a da nije zbrka onakva kakva mi je u glavi: ja znam da
mi ništa neće biti pa taman da si i priuštim tu krišku nutelle no uvijek onda
počnem previše razmišljat o tome kako možda to nije kalorijski pogodno taj dan
( a onda nije niti idući niti onaj poslije – sve dok uopće ne izgubim želju za
njom -.-) i mislim si također „pa ček gle imaš tu jedan dan složiš si šta si
željela si jest taj cheat meal dan i ideš dalje“ ali ne funkcionira mi to baš
tako više (a možda i znam sama odgovor na svoje pitanje samo ne znam kako da se
izvučem iz njega pa bih molila tu pomoć). dakle meni je prehrana ajmo reć 90%
od zdrave hrane, sve pa od maslinovog ulja uz pečenje do piletine, posnog sira,
malo-masnih jogurta?, svježe voće itd itd. no nedavno počelo me to frustrirat
do granica ludila koliko pazim na sve da su mi ti obroci postali pre dosadni.
uvijek ista hrana na praktički isti način i napravljena da se više niti ne
veselim se obroku kakav god bio pa niti onom cheat meal danu kad si i pripremim
nešto što sam si željela pojest.. upravo nakon objavljenog odgovora na ovu temu
razmišljala sam si o onim danima kad sam tek krenula sa svime i točke gdje se
sada nalazim da moguće je razlog frustracije moje u tome da:

1. sam frustirana i da mi je predosadno postalo od onda kad sam ostala sama u
ovom gradu gdje trenutno živim jer su frendovi svi preuzeti faksom, obiteljima
čak itd. pa sam preveć usamljena, ne znam što bih radila pa ajmo malo bit
opsjednuti prehranom jel

2. zabranjujem si sve i svašt gdje god stignem misleći da ću utoliko bit bolja
pogotovo onih dana kad ti puhne nešt u glavu da bi ti najradije da ti se odmah
vidi sav trud ulagan u vježbanje i sve ostalo

3. možda i najveći problem gdje mi se moj nekad omiljeni dio u danu (doručak)
kojeg sam obožavala pripremat si, krenuo gadit otkad sam krenula brojat (jao
sve bih opsovala ali biti ću pristojna) KALORIJE i vagat, bojat se
ugljikohidrata i šećera i ovog i onog. Svaki put kad bi što bilo izvan 'zacrtanog' e! odmah nije valjalo jer ne znam gdje sam to na koju temu nedavno pročitala od gymke kad je napisala da bi znala „poludit“ na ono kad ne bi njenog kruha bilo negdje u doticaju pa šta ćeš sad moraš se pomirit sa bijelim i to, ili meni sa mlijekom što zna isto bit slučaj… tu negdje se nalazim ja sad. Dakle ne samo da se pribojavam ugljikohidrata (osim u dane prije treninga razmišljajući kako mi onda trebaju da mogu odradit) već i nedo bog da pojedem pa i jabuku više, nutellu ili red čokolade da i ne govorim! bilo kad u dane kad nije cheat meal dan. Može li me itko uopće razumijeti u tom svemu? :/

@mr.g zahvaljujem se najlijepše :) ali i tu i takvih tema sam se načitala da
više niti sama ne znam.. moj problem je više onaj gore.. restriktiram se nad
nečim onaj dan kad mi se to jede i onda dođem kasnije i najradije bi proždrela
to da se ne mogu pomaknut kasnije umijesto da si priuštim, pomirim se da sam si
uzela malo tek toliko da si ispunim tu želju i nastavim polagano dalje a ne
nabacujem uporno kako sam pojela i sad bi najbolje bilo ne jest ništ poslije
>< moraaam nekako si pomoć pronać da budem opet sretna i da uživam u cijelom procesu. Želim i moram si priuštit to! Volim ja tu svoju hranu samo malo da popustim neke kočnice i osuđivanja od sebe same kako bi to sve nešto lijepše i tečnije krenulo, kako bih voljela sebe i svoje tijelo i prekinula više s tim glupim osudama, kritikama i takvim prevelim razmišljanjima gdje ne treba


Edited by admin - 19 Veljaca 2015 at 14:56
Back to Top
korak3113 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korak3113 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 13:42
classified - vjerujem da ti je dosta svega, meni je doslo dosta i istih savjeta, jer ih zapravo vise ni ne cujes, s obzirom da si isto cula 100x, nekako se ne desi klik unutar tebe da kazes sve je OK sada zbilja zelim promijenu...vec sve to cujes i prihvatis kao jos neku obavezu, zadatak i mucenje... 

Ja sam tek na pocetku, to se nesto kao OPK aktiviralo prije 1.5 godinu, i sad nekako treba stati na kraj tome...probaj izdurati i viditi kako ce ti biti da to ne pojedes za cim zudis, nemoj si stavit zabranu, samo pusti i vidi kako ce ti biti unutar tebe...ludit ces, znam, ali izduraj sa bilo cime, placi, uzmi nesto sto ne volis samo da se malo smiris, i mic po mic, nekako ces se nositi...meni je bio problem kad sam u gostima, i jos je, primjerice ove nedjelje su bile krafne i ok jednu su me nagovarali, a nije mi se jela i onda sam pojela, na kraju su samnom jos slali jednu krafnu i to sam pojela, ali vec iduci dan sam  pojela komadic torte i trazilo me i treci dan, ali  nesto se u meni aktiviralo, da sam pojela malo i nema krivnje, pregrmila sam prvu krivnju i reko ok je jedan kolac,., znam da to ne vodi skidanju onoga (masti) sto zelim, ali rekoh si pa ja vjezbam i trudim se idem 3x tjedno u teretanu, radim na sebi, citam, itd..

Znam daje hrana 80% ali pusti i polako doci ce i to...i nekako da pojedem ujutro te pahuljice, stavim med jel volim to i kakao, i u danu sam mirna, ako zelim mogu sve, i sto si vise govorim MOGU SVE, zapravo niti ista od ajmo reci zabranjenog me ne vuce, vec sam samo mirnija...nadam se da ce ovo potrajati, da ce me ovo dovesti do nekog mira sa sobom da ne posezem za hranom kad sam nemirna...a VJERUJEM da hoce ;) samo polako, mozda dojdu dani da radim OPK ali bit ce ih sve manje...i vec ih je ;)

I da sad je na red da sredim prehranu, odgadjam to jer mi je konfuzija kao i tebi ;) ali budem i to ...  i da pomaze mi kad odem u teretanu i vidim da se ljudi trude, razliciti ljudi se trude i to te ponese, pomaze mi procitati nesto i vdjeti da nisam jedina, da je ljudima svuda tesko i da su uspijeli se dici e pa zasto onda ne bih i ja ;) i ti i svi drugi ;)...pomaze mi kad si uzmem nekaj kaj volim tipa avokado i bananu sa kakaom hahaha znam da su to M + UH ali zdravo je pa ok ;)) eto tako je kod mene... nadam se da neces odustajati vec se truditi dalje, jer kako god opet cemo isti put morat proci ...

Kazu da ako smo se sami u ovo zakljucali da i mi sami imamo kljuc ;))) 
stepbystep
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 11:57
Nema razloga da ti je neugodno zbog situacije u kojoj se nalaziš. Svaka krajnost je jednako loša, netko se prejede nutellom, netko se izgladnjuje, netko se panično broji ugljikohidrata, netko si ne dopušta preskočiti treninga... Sve su to neke male ovisnosti

Ovdje smo da jedni s drugima podijelimo i iskustva i probleme koji nas muče i savjete.

Velika je stvar što si došla ovdje i podijelila s ljudima svoju priču, vjerujem da ćeš naći dobre savjete i način kako da postigneš svoje željene rezultate i ciljeve.

Be healthy, be happy.
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 11:45
Pa ako ti se jede nutela, pojedi nutelu. nece ti nista biti od jedne kriske s nutelom i nema razloga da se izivljavas na sebi i da se maltretiras. Samo neka to ostane jedna kriska, a ne tegla :) Sto vise sebi uskracujes hranu, vise ti se jede a dzabe i lijepo tijelo i misici i sve ako ces hodati frustrirana, ljuta, nesretna.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 10:39
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.