New Posts New Posts RSS Feed - Emocionalno prejedanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Emocionalno prejedanje

 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
Author
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 16:57
fitnessmogul, probaj možda i otici doktoru da ti provjeri štitnjacu, cula sam da se i zbog toga dosta mršavi
Back to Top
fitnessmogul View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 456
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessmogul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 17:02
Originally posted by kristina19 kristina19 wrote:

fitnessmogul, probaj možda i otici doktoru da ti provjeri štitnjacu, cula sam da se i zbog toga dosta mršavi

Bio sam štitnjaca je ok ,Mnogo sam puta rekao da cu napustiti ovaj forum i posvetiti si problemu a za Božic bi bio najbolji poklon da vratim izgubljene kile,Nona i mama su toliko namirnica kupili od keksa do cokolada do toasta do salama svega jer se boje da ne umrem pa se šopam svime ,i tako sam odlucio otic s foruma
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 17:23
Originally posted by kristina19 kristina19 wrote:

Wednesday, hvala ti. Ja mislim da vjerojatno ima problem, ima ih i više. No, hajd, kad sam vec sve rekla, pa mogu i ovo reci javno. Moj problem s anoreksijom je zapoceo kada mi je tata završio u zatvoru (a on je inace jedna iznimno predobra osoba koju volim najviše na svijetu), to je bio šok za sve nas. I na neki nacin moguce je da sam i sebe kažnjavala zbog toga, tu mi se pocela i javljati misao kako sam debela, kako sam užasna, ovakva onakva. Pocela sam mrziti sebe i sve oko sebe, i pitala se zašto se meni uvijek sranja dogadjaju, svi imaju normalan život osim mene. I sad da se još malo vratimo u povijest svega, dakle, upisah tu prokletu gimnaziju, gdje sam upoznala to neko ''loše'' društvo i pala razred, zatim me starci ispišu i upišu u privatnu školu koja nije za ništa, al et tek toliko da sam završila nešto. I takodjer ove godine, moje cijelo društvo je otišlo na fakultet, ostadoh sama, bez škole, buducnosti, ambicija... I to me užasno deprimira, što ce svi koje sam znala i koji su cak možda i ''gluplji'' od mene, završiti nešto, a ja ništa. I opet da se malo vratimo u sadašnje vrijeme, ok, tata se vratio nedavno, krenula sam normalno jesti i samo najednom mi se desilo da se pocnem pretrpavati hranom, i u pocetku mi se to svidjelo i bilo mi super, no kasnije je sve gore i gore, a danas je to postalo opsesija. I sada ponovno imam grižnju savjesti jer idem iz jedne krajnosti u drugu, prvo ne jedem, pa se prežderavam. I pitam se dokle više, pa dokle? Kada cu ja više uciniti nešto dobro sa svojim životom, pronaci neki cilj i držati se njega, kada cu se poceti boriti? Da, najlakše je jesti u suzama pred tv s hrpom sendvica i cokolade i misliti kako ce mi život od sutra biti savršen...
Eto, mislim da sam sad iznjela sve svoje emocije na vidjelo, i dodje mi da zaplacem od muke što je to tako. Sada ce neki reci da mi vjerojatno treba psihic, vrlo moguce, no ne mogu svoje starce više uznemiravati i govoriti im kako ponovno imam problem, što sam im priuštila u ovom svom životu, to je užasavajuce, i neizmjerno sam im zahvalna što me još uvijek vole i što su bili uz mene. Nekako mi je sve to lakše priznati i reci ovdje na forumu.

U redu. Rijetko kad dodje do stanja slicnog tvom iz cistog mira, zato sam i pitala. Ovdje si anonimna i nema problema oko iznošenja cinjenica, pošto one vrlo utjecu na tebe i na problem koji si prezentirala. 

Situacija nije jednostavna, život voli pripremiti jedan dobar obrok pizdarija na koje ne možeš utjecati, a onda i sam pocneš izazivati iste zbog toga što nisi svjestan koliko su postojece same po sebi teške. Na stvari poput ove što se dogodila u vezi tvog oca ne možeš utjecati, na izbacivanje iz škole si mogla, ali nisi. U redu. Što je bilo, bilo je. Nema smisla osudjivati, postavljati pitanja poput "što bi bilo kad bi bilo?", žaljenja i slicnog. Na prošlost ne možeš utjecati, ona je takva kakva je i to je zapecacena prica, medjutim, na sadašnjost i, još bolje, buducnost itekako možeš. To shvacaš i nemoj nikada zaboraviti. Ništa nije izgubljeno i na vecinu stvari i situacija oko sebe možeš utjecati - na neke teže, na neke lakše - ali cinjenica je da možeš, samo trebaš željeti. Dovoljno jako željeti. 

Nisi ništa, nema veze što su drugi na faksu, a ti nisi. Opet - to je gotova stvar, sada trebaš poceti raditi planove koji se odnose na situaciju u kojoj se trenutno nalaziš i koji ce je poboljšati ili - uciniti lakše probavljivom. Sve to lako zvuci, ali teško je poceti - je l'? E pa nije. Imam i ja sjebanu pricu iza sebe (bitno je napomenuti iza), dijelom mi još utjece na život, ali odbijam na to gledati kao problem, vec na nešto što mi je pomoglo da si sredim život, koliko god neugodno bilo. 

Ne treba ti psihijatar, vecina ih nema pojma, trebaš sjesti za stol, razmisliti, odluciti, krenuti, postici i održati postignuto. Opet zvuci jednostavno, dakako - nije, ali je moguce, a to je jedino bitno. 

Kažeš: "Kada cu ja više uciniti nešto dobro sa svojim životom, pronaci neki cilj i držati se njega, kada cu se poceti boriti? Da, najlakše je jesti u suzama pred tv s hrpom sendvica i cokolade i misliti kako ce mi život od sutra biti savršen... "

Kad shvatiš koliko ti je to potrebno, a za to ne trebaš mnogo vremena, samo se potrudi. Razmisli - želiš li biti ona koja ce se diviti drugima ili ona kojoj ce se diviti drugi? Želiš li se cijelo vrijeme žaliti? Ili s osmijehom na licu pogledati rezultat i reci "Vrijedilo je."? Sve je na tebi, mlada si, ima jedan odvratan, ali istinit kliše - cijeli je život pred tobom, ima milijardu stvari koje još moraš napraviti, stotine milijardi udisaja, treptaja, osmijeha - nemoj da ovo zadnje bude kiselo. :) Što se druge recenice iz citiranog tice - da, lako je, ali ne donosi plodove. Ako tog trenutka kad ti to padne na pamet, baciš sendvice i cokoladu, makneš se s kauca, ugasiš TV i odeš trcati, bit ce teže, ali ce rezultirati pozitivno, a to je ono što želiš. 

Vidim da nisi neka glupacica, upravo suprotno, i da te brine ovo što se dogadja, vjerujemo u tebe, samo moraš odluciti. I ti sama vjerovati u sebe. Bit ce uspona i padova, dogodit ce se još koja loša stvar, ali bitno je da iz tih stvari pokušaš izvuci ono najbolje, uvijek toga ima. Samo budi ustrajna. Balans na tanjuru naprosto "zarazi" i ostale sfere života, ista je stvar s vježbanjem. Bit ceš sretnija, to znaš. Razmisli o svemu ovome, molim te, ali ne uz sendvic, Colu i TV. :) Ako trebaš bilo kakvu pomoc, ovaj forum nema mnogo clanova, ali ima mnogo dobrih ljudi koji puno toga znaju i koji ce rado svoje znanje podijeliti s tobom tako da možeš pobijediti loše navike. 


Edited by Wednesday - 26 Listopad 2013 at 17:30
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 17:26
ma neceš umrijeti, što ti je. samo probaj jesti što raznovrsnije i konkretnije obroke, sendvice, tjestenine.. a malo manje slatkog...al i nemoj se previše zamarati s time, uživaj dok možeš...vjerujem da ce ti kile kad tad krenuti gore       

       
Back to Top
fitnessmogul View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 456
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessmogul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 17:37
Originally posted by kristina19 kristina19 wrote:

ma neceš umrijeti, što ti je. samo probaj jesti što raznovrsnije i konkretnije obroke, sendvice, tjestenine.. a malo manje slatkog...al i nemoj se previše zamarati s time, uživaj dok možeš...vjerujem da ce ti kile kad tad krenuti gore       

       

Dobio sam mnogo savjeta od ljudi s foruma o tome kako dignut kile i poradit cu na tome i da jedan dan oni mogu pit ponosni da su mi pomogli iako je kod njih mnogo sumnje al treba strpljenja i rezultata ce biti a do tad gutat i gutat sve što dodje pod ruku i onda kasnije stat na loptu,a ti isto se drži i nek je sve crno iza tebe jer kako se kaže poslije kiše dolazi sunce 
Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 18:43
"Ali kako zavoljeti sebe kad na ulici vidiš npr neku savršeno gradjenu curu koja nikad nije morala biti na dijeti niti vježbati, a ti si se ubijala sa svim tim i opet nisi mogla imati takvo tijelo, to je malo deprimirajuce."

daj ajde nemoj zafrkavati, kao da si ti jedina koja se tako osjeca   bas to bi ti trebala bit motivacija da krenes jos jace


Edited by eXpertise - 26 Listopad 2013 at 18:43
Back to Top
stay_positive View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stay_positive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 19:00
Originally posted by eXpertise eXpertise wrote:

"Ali kako zavoljeti sebe kad na ulici vidiš npr neku savršeno gradjenu curu koja nikad nije morala biti na dijeti niti vježbati, a ti si se ubijala sa svim tim i opet nisi mogla imati takvo tijelo, to je malo deprimirajuce."

daj ajde nemoj zafrkavati, kao da si ti jedina koja se tako osjeca   bas to bi ti trebala bit motivacija da krenes jos jace


Slažem se! Nije deprimirajuce vidjeti curu koja super izgleda, nego deprimira istina s kojim se treba suociti.
A to je da ja ne izgledam onako kako bi željela.
I da,ta istina boli.
Ali ako nešto jako želiš( u ovom slucaju izgledati dobro) moramo sebi postavit pitanje: "a zaašto želim izgledati dobro? kome želim izgledati dobro?"

A odgovor na to pitanje bi trebao biti- sebi želim izgledati dobro!
Ne zbog drugih,ne zato da mi se drugi divi.
Ponekad je teško podignit glavu i proc ulicom, znam jer sam imala mnogo problema s narušenim samopouzdanjem.
Ali,kad si najslabiji tada si najjaci.
Treba hrabrosti da se uzdigneš iz nekog svog "jada".
Ali,ako želimo biti zadovoljni sobom to je prvi korak.
Za sve se treba potruditi, a to znaci i odrec se nekih stvari. Uvesti neke promjene.
Ali treba imati odgovor na ono pitanje- zašto? A taj odgovor treba naci svatko za sebe.
Bit je samo u tome da damo puni i potpuni smisao svemu što radimo,uvijek i svugdje.
I nikada ne dopustiti da nas tudje ambicije i uspjesi cine nesretnima.
Mi imamo svoj poseban put i trebali bi uživati dok hodimo njime.
Samo hrabro!
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 20:00
Originally posted by eXpertise eXpertise wrote:

"Ali kako zavoljeti sebe kad na ulici vidiš npr neku savršeno gradjenu curu koja nikad nije morala biti na dijeti niti vježbati, a ti si se ubijala sa svim tim i opet nisi mogla imati takvo tijelo, to je malo deprimirajuce."

Kako za random ljude na ulici znaš što rade, a što ne? :) Možda se ta cura opako namucila za svoj izgled, tko zna. 

Uglavnom, postavljeni ciljevi trebaju biti razumni, od sebe je zdravo ocekivati više, ali ne previše. Ne možeš ocekivati npr. mršavija bedra, ako ti je genetska predispozicija totalna suprotnost tome. Ali možeš ocekivati cvršca i istreniranija, što je veliki plus u odnosu na trenutno stanje kojim si nezadovoljna.
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 20:36
Originally posted by Wednesday Wednesday wrote:

Originally posted by kristina19 kristina19 wrote:

Wednesday, hvala ti. Ja mislim da vjerojatno ima problem, ima ih i više. No, hajd, kad sam vec sve rekla, pa mogu i ovo reci javno. Moj problem s anoreksijom je zapoceo kada mi je tata završio u zatvoru (a on je inace jedna iznimno predobra osoba koju volim najviše na svijetu), to je bio šok za sve nas. I na neki nacin moguce je da sam i sebe kažnjavala zbog toga, tu mi se pocela i javljati misao kako sam debela, kako sam užasna, ovakva onakva. Pocela sam mrziti sebe i sve oko sebe, i pitala se zašto se meni uvijek sranja dogadjaju, svi imaju normalan život osim mene. I sad da se još malo vratimo u povijest svega, dakle, upisah tu prokletu gimnaziju, gdje sam upoznala to neko ''loše'' društvo i pala razred, zatim me starci ispišu i upišu u privatnu školu koja nije za ništa, al et tek toliko da sam završila nešto. I takodjer ove godine, moje cijelo društvo je otišlo na fakultet, ostadoh sama, bez škole, buducnosti, ambicija... I to me užasno deprimira, što ce svi koje sam znala i koji su cak možda i ''gluplji'' od mene, završiti nešto, a ja ništa. I opet da se malo vratimo u sadašnje vrijeme, ok, tata se vratio nedavno, krenula sam normalno jesti i samo najednom mi se desilo da se pocnem pretrpavati hranom, i u pocetku mi se to svidjelo i bilo mi super, no kasnije je sve gore i gore, a danas je to postalo opsesija. I sada ponovno imam grižnju savjesti jer idem iz jedne krajnosti u drugu, prvo ne jedem, pa se prežderavam. I pitam se dokle više, pa dokle? Kada cu ja više uciniti nešto dobro sa svojim životom, pronaci neki cilj i držati se njega, kada cu se poceti boriti? Da, najlakše je jesti u suzama pred tv s hrpom sendvica i cokolade i misliti kako ce mi život od sutra biti savršen...
Eto, mislim da sam sad iznjela sve svoje emocije na vidjelo, i dodje mi da zaplacem od muke što je to tako. Sada ce neki reci da mi vjerojatno treba psihic, vrlo moguce, no ne mogu svoje starce više uznemiravati i govoriti im kako ponovno imam problem, što sam im priuštila u ovom svom životu, to je užasavajuce, i neizmjerno sam im zahvalna što me još uvijek vole i što su bili uz mene. Nekako mi je sve to lakše priznati i reci ovdje na forumu.

U redu. Rijetko kad dodje do stanja slicnog tvom iz cistog mira, zato sam i pitala. Ovdje si anonimna i nema problema oko iznošenja cinjenica, pošto one vrlo utjecu na tebe i na problem koji si prezentirala. 

Situacija nije jednostavna, život voli pripremiti jedan dobar obrok pizdarija na koje ne možeš utjecati, a onda i sam pocneš izazivati iste zbog toga što nisi svjestan koliko su postojece same po sebi teške. Na stvari poput ove što se dogodila u vezi tvog oca ne možeš utjecati, na izbacivanje iz škole si mogla, ali nisi. U redu. Što je bilo, bilo je. Nema smisla osudjivati, postavljati pitanja poput "što bi bilo kad bi bilo?", žaljenja i slicnog. Na prošlost ne možeš utjecati, ona je takva kakva je i to je zapecacena prica, medjutim, na sadašnjost i, još bolje, buducnost itekako možeš. To shvacaš i nemoj nikada zaboraviti. Ništa nije izgubljeno i na vecinu stvari i situacija oko sebe možeš utjecati - na neke teže, na neke lakše - ali cinjenica je da možeš, samo trebaš željeti. Dovoljno jako željeti. 

Nisi ništa, nema veze što su drugi na faksu, a ti nisi. Opet - to je gotova stvar, sada trebaš poceti raditi planove koji se odnose na situaciju u kojoj se trenutno nalaziš i koji ce je poboljšati ili - uciniti lakše probavljivom. Sve to lako zvuci, ali teško je poceti - je l'? E pa nije. Imam i ja sjebanu pricu iza sebe (bitno je napomenuti iza), dijelom mi još utjece na život, ali odbijam na to gledati kao problem, vec na nešto što mi je pomoglo da si sredim život, koliko god neugodno bilo. 

Ne treba ti psihijatar, vecina ih nema pojma, trebaš sjesti za stol, razmisliti, odluciti, krenuti, postici i održati postignuto. Opet zvuci jednostavno, dakako - nije, ali je moguce, a to je jedino bitno. 

Kažeš: "Kada cu ja više uciniti nešto dobro sa svojim životom, pronaci neki cilj i držati se njega, kada cu se poceti boriti? Da, najlakše je jesti u suzama pred tv s hrpom sendvica i cokolade i misliti kako ce mi život od sutra biti savršen... "

Kad shvatiš koliko ti je to potrebno, a za to ne trebaš mnogo vremena, samo se potrudi. Razmisli - želiš li biti ona koja ce se diviti drugima ili ona kojoj ce se diviti drugi? Želiš li se cijelo vrijeme žaliti? Ili s osmijehom na licu pogledati rezultat i reci "Vrijedilo je."? Sve je na tebi, mlada si, ima jedan odvratan, ali istinit kliše - cijeli je život pred tobom, ima milijardu stvari koje još moraš napraviti, stotine milijardi udisaja, treptaja, osmijeha - nemoj da ovo zadnje bude kiselo. :) Što se druge recenice iz citiranog tice - da, lako je, ali ne donosi plodove. Ako tog trenutka kad ti to padne na pamet, baciš sendvice i cokoladu, makneš se s kauca, ugasiš TV i odeš trcati, bit ce teže, ali ce rezultirati pozitivno, a to je ono što želiš. 

Vidim da nisi neka glupacica, upravo suprotno, i da te brine ovo što se dogadja, vjerujemo u tebe, samo moraš odluciti. I ti sama vjerovati u sebe. Bit ce uspona i padova, dogodit ce se još koja loša stvar, ali bitno je da iz tih stvari pokušaš izvuci ono najbolje, uvijek toga ima. Samo budi ustrajna. Balans na tanjuru naprosto "zarazi" i ostale sfere života, ista je stvar s vježbanjem. Bit ceš sretnija, to znaš. Razmisli o svemu ovome, molim te, ali ne uz sendvic, Colu i TV. :) Ako trebaš bilo kakvu pomoc, ovaj forum nema mnogo clanova, ali ima mnogo dobrih ljudi koji puno toga znaju i koji ce rado svoje znanje podijeliti s tobom tako da možeš pobijediti loše navike. 




Curo draga, ne znam tko si ali si me uspjela i rasplakati i nasmijati i motivirati u samo jednom postu. Ne znam što bih ti rekla, osim da imaš potpuno pravo što se tice svega, stvarno mi je neizmjerno drago što još na ovom svijetu ima tako dobrih ljudi koji te niti ne poznaju, a žele ti pomoci. Iskreno, užasno me strah, ponekad same sebe, ponekad buducnosti, ali postoji jedan citat iz jednog teksta koji sam nedavno procitala, a on glasi : ''Koncentriraš li se na ono što bi ti se moglo dogoditi kad prelaziš preko rijeke, voziš se zrakoplovom ili autom, neceš biti sposoban sjesti u auto, zrakoplov ili preci preko rijeke. '' Što je svakako istina, jer, bojiš li se života, nikada neceš biti sposoban živjeti. Danas, ucinila sam taj jedan mali pomak, kad mi je došlo da odem nešto pojesti, stala sam, odvozila sat vremena na biciklu, uzela knjigu u ruke i ucila, i stvarno sam se super osjecala i sad se super osjecam, no kada sam se pogledala u ogledalo i primjetila da sam skoro vratila sve kile nazad, e tu mi je malo opalo raspoloženje, ali onda sam takodjer razmislila malo, pa bože, zašto ja težim tom savršenstvu toliko, nitko i ništa nije savršeno. Pa što ako sam dobila malo stomacica, opet nisam pretila, zašto se usporedjivati s drugima i dopustiti da ti život ovisi o izgledu i da te izgled deprimira, necu, nema šanse više. Odlucila sam da cu odsad jesti umjereno, ma koliko mi god to sad zvucalo nemoguce, i ako slucajno pretjeram u jednom obroku, pazit cu da pojedem manje u drugom, i necu dozvoliti da mi hrana kontrolira život, nego cu ja kontrolirati hranu. I vježbat cu svaki dan, i to ne toliko zbog izgleda nego zato što se ja bolje osjecam nakon toga i što mi to daje neku snagu. Bit ce teško, u to sam sigurna. No kad vidim ovdje da nepoznati ljudi vjeruju u mene, zašto onda ja sama ne bih mogla vjerovati u sebe. Hvala vam, zaista
Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 22:00
trebaš si usaditi u glavu da ti to treba biti lifestyle, zdrava prehrana i vjezbanje (omjer 80% pravilna prehrana i 20% vremena da jedeš hranu u kojoj zaista uživaš, eto moja je pizza)

mozes imati 5-6 obroka na dan (obavezan ti je dobar dorucak)
5-6 puta na tjedan vjezbanje u kojem pokrijes svaki dio tijela i cardio
Back to Top
stay_positive View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stay_positive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 08:33
Originally posted by eXpertise eXpertise wrote:

vrlo lijepo zboriš   stay positive :D


ovo sam tek kasnije skužila!
hvala, eXpertise :)

kristina19,možeš ti to!
ovdje ceš imat podršku!
samo se izdigni iz negativnih misli.
ne trebaš ni neki prejak razlog za pocetak!
samo reci sebi: da,ja želim promijeniti sebe! vidit ceš da ce se tvoje misli lagano formirati u pozitivnom smislu i naci ceš i razloge zašto i kako i una kraju krajeva,uspjet ce!
najteži je prvi korak! ali,ucini to!
Back to Top
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 09:23
zaista, hvala vam svima na lijepim i motivirajucim rijecima i savjetima...ja to želim, ja to mogu, ja to hocu! :)
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 09:27
Originally posted by kristina19 kristina19 wrote:

 
Curo draga, ne znam tko si ali si me uspjela i rasplakati i nasmijati i motivirati u samo jednom postu. Ne znam što bih ti rekla, osim da imaš potpuno pravo što se tice svega, stvarno mi je neizmjerno drago što još na ovom svijetu ima tako dobrih ljudi koji te niti ne poznaju, a žele ti pomoci. Iskreno, užasno me strah, ponekad same sebe, ponekad buducnosti, ali postoji jedan citat iz jednog teksta koji sam nedavno procitala, a on glasi : ''Koncentriraš li se na ono što bi ti se moglo dogoditi kad prelaziš preko rijeke, voziš se zrakoplovom ili autom, neceš biti sposoban sjesti u auto, zrakoplov ili preci preko rijeke. '' Što je svakako istina, jer, bojiš li se života, nikada neceš biti sposoban živjeti. Danas, ucinila sam taj jedan mali pomak, kad mi je došlo da odem nešto pojesti, stala sam, odvozila sat vremena na biciklu, uzela knjigu u ruke i ucila, i stvarno sam se super osjecala i sad se super osjecam, no kada sam se pogledala u ogledalo i primjetila da sam skoro vratila sve kile nazad, e tu mi je malo opalo raspoloženje, ali onda sam takodjer razmislila malo, pa bože, zašto ja težim tom savršenstvu toliko, nitko i ništa nije savršeno. Pa što ako sam dobila malo stomacica, opet nisam pretila, zašto se usporedjivati s drugima i dopustiti da ti život ovisi o izgledu i da te izgled deprimira, necu, nema šanse više. Odlucila sam da cu odsad jesti umjereno, ma koliko mi god to sad zvucalo nemoguce, i ako slucajno pretjeram u jednom obroku, pazit cu da pojedem manje u drugom, i necu dozvoliti da mi hrana kontrolira život, nego cu ja kontrolirati hranu. I vježbat cu svaki dan, i to ne toliko zbog izgleda nego zato što se ja bolje osjecam nakon toga i što mi to daje neku snagu. Bit ce teško, u to sam sigurna. No kad vidim ovdje da nepoznati ljudi vjeruju u mene, zašto onda ja sama ne bih mogla vjerovati u sebe. Hvala vam, zaista

Drago mi je. I nemoj da te bude strah same sebe, ionako ima previše ljudi i stvari kojih se bojimo, grozno je kad se tome pridruži i osoba koju svako jutro gledamo u ogledalu. Nemoj ni buducnosti, sve je u tvojim rukama. Kako posložiš, tako ce biti. 

Kristina, to nije mali pomak. :) To je "pola puta" što je vec netko napisao. Samo nastavi razmišljati u pozitivnom smislu i sve ce biti lakše. Ako ti ikad bude teško, a bit ce, bio to nedostatak volje za vježbanjem ili nešto deseto, dodji ovdje i napiši, ako treba, deset postova, pogledaj koji motivacijski video, zaviri u koju "transformiraj se" temu i odmah ceš dobiti volju. Samo nemoj dopustiti da loše stvari utjecu na svaki dio tvog života; cinjenica je da na neki moraju, ali potrudi se da to ne bude lancana reakcija koja ce rezultirati tvojim nezadovoljstvom u svakom pogledu. 

Dokazala si da možeš, a možeš i nastaviti - sad i to trebaš dokazati. Sebi. A nama ce biti drago gledati plodove uspjeha. :) 
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
fitnessmogul View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 456
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessmogul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 09:53
Nitko ne želi bit pretil al eto to se dogadja upravo onome koji u jednom danu se prejede,neznam ako si gledala provjereno bila je emisija o anoreksiji i pretilosti i u prilogu je bio covjek 252 kg ima po danu je jeo 8 bureka,5 porcija cevapa u lepinji 10 gaziranih sokova i po par kila zecetine i onda dodje do pretilosti e to je vec previše pa je bila o anoreksiji jedna cura koja je imala cak 34 kg al se uspjela vratiti,ljudi imaju danas svakakve probleme al može se sve rješiti ,ti bi za pocetak trebala jesti manje obroke i uz to vježbati i održavat željenu kilažu a kod mene je situacija da ja moram žderat žderat i žderat kako bi uspio dignut kile jest da je kod mene vecinom nezdrava hrana uz zdravu al nisu to velike porcije da sam mogu doci kao onoj koji ima 252 kg to je previše a ni nebi mogao u jednom danu pojest toliko toga ja sam uvijek bio covjek koji je jeo sve al malo i nikad nije bio debel tako neceš ni ti bit debel,znam da vi cure volite dobru liniju i ljubomorne ste jedna na drugu i ne treba te bit strah svog izgleda sve se da rješiti vježbanjem doma ako ti se neda gubit novce za teretanu,sastavi si jelovnik od jaja,povrca,posnog sira ,piletine itd i vježbaj.Ja još ne mogu vježbat jer sam još slab na kilama a i imam problema šta god pojedem da mi se trbuh napuha i sve me boli od ledja do kukova do bubrega .Kristina samo naprijed samo nebo je granica
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 13:52
Originally posted by kristina19 kristina19 wrote:

To je nešto najužasnije na svijetu što vam se može desiti, vjerujte mi. 


Stvarno misliš da je to nešto najužasnije na svijetu?


Mogu te zamolit nešto? 

Izadji na trenutak iz svoje situacije, udalji se malo od nje. Pogledaj ljude oko sebe, pogledaj njihove price. Njihove tragedije. Snove koji su nepovratno izgubljeni.

A sad se vrati nazad....i pogledaj put ispred sebe. Put koji samo ceka tvoj izbor, tvoje odobrenje.

Jedina situacija koja nije bila pod tvojom kontrolom bila je ona sa tvojim tatom. Ne znamo o cemu se radilo, i koliko je taj slucaj bio opravadan, ali nema veze - ti vjerojatno na to nisi mogla utjecati. Sve ostalo - škola, izbor lošeg društva, fax...i sam doživljaj sebe i svijeta opcenito - bio je tvoj izbor. Prihvati to, svaki izbor nosi svoje posljedice.

Ti pišeš kao da si jedina na svijetu koja pati, koja nije zadovoljna sobom, kojoj sve ide nizbrdo....come on....stvarno? Kažeš - gledaš sve ta savršene cure koje se kao trude manje pa svejedno izgledaju super...ma cekaj malo - kao prvo - što znaš kako njihov život izgleda?? Ko kaže da je sretniji od tvog?? Ko kaže da one sebe ne mrze?? Ko kaže da se ne trude 300% i odricu svega i svaceg da bi tako izgledale??

Nemoj tako shvacati svijet oko sebe...ja ja i samo ja......nemamo pojma što ljudi nose u svojim glavama....dok ih ne upoznamo...a ni tada. Svatko svoju masku nosi, a oni koji ju skinu su proglašeni ludima. Tako to ide. Nisi svoj, lud si ko daska.


Ti prvo moraš oprostit sebi, za sve ono za što se kriviš. Shvatiti da si sve svoje poteze vukla iz tadašnjeg stanja svijesti - da si znala bolje tada, napravila biš bolje. Ali nisi. Bilo prošlo, idemo dalje.

Drugo, moraš se prestati shvacati tako ozbiljno, sebe i svijet. Opusti se, igraj se, mlada si.

Trece - zavoli se, prihvati se, postani sama sebi najbolji prijatelj i najžešci motivator. Preusmjeri misli sa negativnih na pozitivne, traži ono na cemu možeš biti zahvalna.

I shvati da je tvoja buducnost tvoj izbor - opet imaš priliku birati i nemoj opet ponavljati iste pogreške. Sada biraj iz novog stanja svijesti, da opet ne budeš u poziciji da se mrziš radi krivih izbora.

Bojiš se da ceš za mjesec dana imati 70 kg?

Neceš, ako si to sama sebi ne dopustiš.

A zašto biš dopustila? Koje to potrebe rješavaš hranom? Kažnjavaš se?

Oprosti sama sebi. Otuda svaka promjena krece.





Zašto ste svi tako optereceni izgledom?








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 14:06
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



Zašto ste svi tako optereceni izgledom?










..kad biste trebali biti optereceni stanjem duha i svijesti?
imala sam potrebu dodati ovo nakon svega gore prekrasnog napisanog. Rekla sam ja---psihologija Gymka, psihologija
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.