New Posts New Posts RSS Feed - Emocionalno prejedanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Emocionalno prejedanje

 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 14:41
Hug

Ja zapravo uopce nebi bila opterecena opcenito Smile

Bila sam, od osnovne škole valjda. Na neki nacin, mogu i sama sebi odgovorit na svoje pitanje Smile  Ali baš zato, što sam prošla i to pišem iz nekog svog iskustva. Tek danas, nakon 14 god. vidim koliko sam vremena potratila na krive stvari. Ne neodobravanje same sebe, na usporedjivanje s drugima, na traženje nedostataka.


Nije mi svejedno kad vidim ovakve postove. Cini mi se kao da je situacija svake godine sve gora. Sve više ljudi ima problema sa odnosom prema sebi. Cak sve više muških....

...a upravo bi se od tog odnosa trebalo krenuti. Na stranu trening i prehrana.......ako mrzimo sebe i cijeli taj proces kroz kojeg prolazimo. Ljudi ni sami nisu svjesni koliko bi si olakšali put da prvo prihvate sebe takvima kakvi jesu, da promijene razmišljanje, da se fokusiraju na ono što bi trebali raditi umjesto onoga što ne smiju.....sam cin mijenjanja energije i pristupa svemu dovodi do toga da tijelo prirodno traži ono što treba. Bez potrebe za tolikim patnjama, odricanjima, mukama.....znam da je to in danas, american style, radit dramu od svega da bi se prikazali snažnijima i tako to, nadmocnijima.......ali zaista je puno jednostavnije nego što se cini. Praksa, praksa.....ponavljanje je majka mudrosti Smile

Ovo cak i ne bih nazvala psihologijom, ne volim baš taj pojam zapravo :) Treba se malo izdignuti i nac neko središte...koje se uvijek osjeca ok, no matter what. Uvijek ima nešto cemu se možemo veseliti. Previše sitnih radosti zanemarujemo....dok ganjamo savršeno tijelo. Za koga - sebe? Yeah right Big smile Voljela bih vidjet koliko bi nas izgledalo savršeno da živimo svatko u svom svijetu, sam sa sobom sa svom dostupnom finom hranom Big smile

Ma nije cak ni problem ganjati super formu......zašto ne, svatkoga vodi nešto iznutra. I mene to vodi, i ja volim izgledati dobro, necu biti licemjerna. Ali se ne bediram ako vidim nekog ko izgleda bolje, pa cak i da se puno manje trudi....pa što? Neka, ja imam svoje radosti, mnoge od tih radosti nisu uopce povezane sa izgledom.. Zavist je gadna stvar i nigdje ne vodi. Moramo biti bolji od sebe, pratiti svoj ritam, ne tudji. Nac svoje talente, tražit svoje puteve. Kreirat svoj život. Gledat svoja posla. Dignut pogled s poda i primjetit lijepo stablo na putu Wink ...a prije svega bit svjesni da uvijek postoje oni kojima je puno teže u životu pa uspiju držati glavu visoko gore i težiti boljem - u cemu su oni to napredniji? U sposobnosti i volji da naprave pravi izbor kako bi sami iskreirali ono što ce ih uciniti sretnijima.... nitko drugi to ne može, niti je itko drugi kriv za finalnu kreaciju....ma u što god vjerovali ;)

















"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 14:56
Gymka, vidi se da znaš što pricaš. Nažalost, ili na srecu, kako se uzme, pricaš iz vlastitog iskustva, lijepi postovi. 

Što se tice ovog što se tice psihe - svi smo prvenstveno duše, tek onda fizicke pojave, cinjenica je da psihicko stanje utjece na fizicko, ali i obrnuto, zato i ima toliko problema koji stilom domino plocica ruše svaku stanicu covjeka, jednu za drugom, i tako u nedogled. A u biti se samo treba zamisliti, to je sve. Što želimo, što možemo, što jesmo, što cemo biti? Kad skužiš odgovor, svijet postaje toliko prokleto jednostavno mjesto za život da je to smiješno. 

I vrlo lijepa recenica "Moramo biti bolji od sebe.", zapisat cu je. Clap
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 15:13
Na srecu Wink Kada sve zbrojim, imala sam i imam divan život, jedino bi htjela da sam malo prije naucila voljeti samu sebe, no nema veze, sve se slagalo kako je trebalo da bi danas imala što tipkati Smile

Tako je, svi smo prvenstveno duše - i zašto se onda te duše toliko brinu za svoj %BF da sve ostalo što im treba da bi cvjetale postane manje bitno?Smile

Suludo mi je ostaviti sve sa strane....sve ono što valja, što nas hrani, sve talente, sve ljude koji nas okružuju, sva postignuca....radi nesavršenog odraza u ogledalu. Postalo je tužno da danas ljudi odmjeravaju jedni druge kako bi našli nešto što na tom drugom ne valja pa se osjecali bolje radi toga. Jer gle - ipak nije toliko savršen!! Hehe...

Ne znam...ja sam zaista jedna bivša ovisnica o svom izgledu. I prošla sam puno reprogramiranja same sebe da bi to prerazišla....not easy :) Skužila sam da sam puno opuštenija danas....kad si dopuštam biti ja, kakva god u tom trenutku bila, opet se osjecati dobro i koncentirati se na neke druge, puno bitnije i trajnije stvari. Što je fora - na neki nacin tako sve postaje jednostavnije....i trening, i prehrana....kao da sve samo vodi do toga što želim. I dalje se treba truditi, kontrolirati i sve to...ali je sve puno prirodnije, i sa puno manje stresa. To je ono bitno što želim naglasiti u svojim postovima. Rad na sebi, i iznutra i izvana ali uz promjenu vlastite energije. Sa crnom bojom ne možemo naslikati dugu... Wink






Edited by Gym_girl - 27 Listopad 2013 at 15:14
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 16:03


LiveStrong
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 16:29
Perfect Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 19:57
gym_girl, mislim da imaš potpuno pravo što se svega tice...to mi i mama govori, da ima puno gorih stvari od mojih, raznoraznih bolesti i neimaštine, no ova psiha je cudo...i da, moram priznati da se usporedjujem ponekad s drugima, i ne znam prihvatit sebe ovakvu kakva jesam, no bože moj, svi smo mi ljudi, valjda cu i jednog dana bit zadovoljna sobom...nisam ja ovakva bila prije godinu dana, bila sam sasvim bezbrižna, sretna cura koja je uživala u izlascima, deckima, pjevanju, sviranju, opcenito životu...nisam znala što je kalorija uopce, a gdje koliko koja hrana ima kalorija te koliko je zdrava koliko ne...a sad, što više znaš o tome, to ti je gore, voljela bih napravit nekakav reset u glavi, ali ne mogu i moram se pomiriti s tim, treba gurati dalje znam...i danas sam uspjela, uživala sam u svemu, ali u malim kolicinama i vježbala, i to da sam osjetila svaki svoj otkucaj srca, svaku kap znoja...i kad sam završila, osjecala sam se izvrsno, cak sam i bila ponosna na sebe...nisam ni pomislila da se prejedem...i feel so happy right now :)
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2013 at 21:42
Originally posted by kristina19 kristina19 wrote:

nisam znala što je kalorija uopce, a gdje koliko koja hrana ima kalorija te koliko je zdrava koliko ne...a sad, što više znaš o tome, to ti je gore, voljela bih napravit nekakav reset u glavi, ali ne mogu i moram se pomiriti s tim, treba gurati dalje znam...i danas sam uspjela, uživala sam u svemu, ali u malim kolicinama i vježbala, i to da sam osjetila svaki svoj otkucaj srca, svaku kap znoja...i kad sam završila, osjecala sam se izvrsno, cak sam i bila ponosna na sebe...nisam ni pomislila da se prejedem...i feel so happy right now :)

Ali ne možeš. Možeš jedino usmjeriti znanje prema boljitku, a ne u drugom smjeru koji ce te samo deprimirati. To što nisi znala, ne mora znaciti da nije postojalo. :) 

Bravo! Možeš na drugim temama pisati program treninga i jelovnika, tako ce ti možda biti lakše pratiti sve, a i drugi ce ti pomoci ako što krivo radiš. Drago mi je da si sretna. I zapamti "Sweat is fat crying.". :D 

Ja sam npr. danas tako popizdila tijekom vježbanja da sam bacila bocu vode u pod i skoro slomila nogu kad sam udarila u zid zbog bijesa. Ali sam svejedno sretna jer sam tu vježbu koja me zezala, napravila pedeset puta, umjesto dvadeset. :D Svaki put kad ne ide, udahni (nemoj ici mojim putem i lomiti noge, ja sam živac :D) i zainati se - oderi pet puta više. Ti to hoceš, ti to možeš. 

Bit cu ti dosadna i odgovarati na svaki post jer sam sretna zbog tebe više nego što ocekuješ, a bome i što sam ja ocekivala. :)
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 00:57
Originally posted by kristina19 kristina19 wrote:

..i da, moram priznati da se usporedjujem ponekad s drugima, i ne znam prihvatit sebe ovakvu kakva jesam, no bože moj, svi smo mi ljudi, valjda cu i jednog dana bit zadovoljna sobom...



...a što ceš do onda? I hoce li ikada stici taj dan? Smile

Uvijek neko cekanje. Cekanje da nešto završimo, da nešto dobijemo, da nekog upoznamo.... i ONDA cemo biti sretni. A do onda neka dani klize, bez našeg utjecaja....

Što ti znaci to - zadovoljna sobom? U fizickom smislu ili opcenito? Kako god, i na jednome i na drugome možeš raditi. SADA. A u cijelom tom procesu rada i dalje se osjecati dobro - jer nešto radiš, djeluješ, mijenjaš se.....to je to putovanje koje se premalo cijeni. Samo se na kraj misli. A taj kraj nikako da dodje....uglavnom zato što ni ne pocnemo.

Moraš naci svoj smisao, nešto što voliš, nešto u cemu si dobra. Damn, sigurno imaš nešto ;) Evo, dat cu ti svoj primjer - izmedju ostalog, mene hrani to što pomažem drugima. Odavno sam skužila da moje pisanje pomaže ljudima, da nalaze neku motivaciju u mojim tekstovima, iako je meni to sve sasvim normalno i razumljivo Smile Nakon godina opsjednutosti svakim detaljem na sebi odjednom sam fokus sa sebe prebacila na potrebu da nekome drugome ukažem na nešto, da mu promijenim smjer. Vjeruj mi, jedno hvala u inboxu usreci me više od odraza u ogledalu trenutno. Necu ti reci da mi taj odraz nije bitan, bitan je - i isto tako ti necu reci da sam 100% zadovoljna sobom trenutno, nisam - ali radim na tome i nedam da me to toliko izbedira da se zatvorim za život jer mi previše toga lijepog nosi.


Vjerujem da i ti imaš nešto što možeš ponuditi ovom svijetu. Ne odrici se toga.


Bila sam ja u tvojoj koži, Imala sam i preko 70 kg. I ispod 55 kg. Bilo je dana kad me bilo sram izaci iz kuce, i u jednoj i drugoj fazi. Dok su mi drugi dijelili komplimente, ja sam se mrzila i pitala se jesu li ludi kada mi to govore. Gladovala sam, prejedala se jer nisam imala osjecaj sitosti, kardijala sam satima, 3 dana pila neke juhe od celera dok nisam preko noci doživila takve halucinacije da mi nikad nije takvo što palo na pamet., rušila sam se mojim curama po gradu od gladi, spremala sam se po 5h za van jer nije ništa valjalo........majko mila... kad se sjetim Smile Da to znaju ljudi koji su tada bili uz mene nebi vjerovali....

...zato sam se i sama morala iskoprcati iz toga. Malo sama, malo uz pomoc decka kasnije. Zapravo, imali smo isti problem - strah od hrane i debljanja. Danas on ima 40 kg više, ja 10, ocito smo se izvukli  LOL

Šta ti hocu reci.....može se. Um je...um je sve....biokemija je jaka, hormoni su zajebani, psiha je ludilo....ali što um može, to ništa ne može. Drugi pogled na svijet, na sebe.....fokus na ono što je pozitivno, lijepo, vrijedno tog fokusa...

Spoji se sa sobom. Popricaj sa sobom, zavoli tišinu ako ju izbjegavaš, jaka je. Otkrij što voliš, što te ježi, u cemu možeš uživati satima.......kada sam ja shvatila ko sam i što me hrani - to je bio trenutak kad se sve složilo. Kada sam u ocima decka vidjela da me gleda kao nešto drugo, više...od samog oklopa......kada sam shvatila da su mnogi koje sam smatrala savršenima zapravo jako nesretni.......kada sam se okrenula oko sebe i vidjela na koliko toga mogu biti zahvalna......kada sam pobrojala sve rijeci zahvale u inboxu.......suocila se sa gubitkom dragih ljudi pred kojima je bio cijeli život.....


Ovaj osjecaj kojeg si danas doživjela.....drži što duže, što iskrenije.....vjeruj mi, samom promjenom odnosa kojeg imaš prema sebi, promijenit ce se sve. Dobit ceš novu energiju, sve ceš poceti gledati drukcije. Pocet ceš slušat svoje tijelo, signale koje ti daje, samo što ce ovaj put to bit pravi signali, ne oni zbrkani emocijama....

Kakva god bila, mršava, debela....ti si uvijek ti. I nedaj da te netko drukcije gleda u  svakoj tvojoj fazi. Oklopi se mijenjaju, ali mi ostajemo. Mi i ono što nosimo u sebi.

Pronadji to nešto i ....zavoli se kvragu i sve, samo se zavoli... Wink









Edited by Gym_girl - 28 Listopad 2013 at 01:04
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
NikiSplico View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NikiSplico Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 01:11
Jako ljepo receno, svaka cast!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 01:25
Hvala ti, nadam se da ce doprijeti do pravog/pravih mjesta.... Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 02:03
Sve je predivno receno..ali trebaš uzeti si to srcu...razumi svaku rijec koja ti je bila upucena i pocni njoem živjeti....Puno nas samo klima glavom da razumije..ali nažalost ispari ....

Iskrivljena slika je ono što vecian nas ima...ali znaš što...netko je moramo naslikati tu sliku..obojati je... slika niej nastala od sebe...nego je pravljena sa pažnjom...slikaan je sa bojama..svaka boja donosi nam dijelic života...svaka boja znaci nam nešto...

Ti si slikar...ti imaš boje...ti ih mješaš... Uvijek moraš biti jaca od drugih..tj drugi su ne bitni...da ti ja kažem da si sada ružna...dali bih to prihvatila ako se vidiš lijepom u ogledalu? 

Moraš shvatiti da živimo u dobu kada je sve ne normalno , normalno... a i opet ovisi što tko smatra normalnim..za druge smo mi ne normalni ...da te ne zbunjujem...

Prvi korak je da pocneš vjerovati u sebe..da e prihvatiš....tko te može zaustaviti ka ostvarenju u necemu što želiš? Tko ima pravo da ti kaže da je tako ..ako se ti sa time ne slažeš...budi svoja..uradi ono što oduvijek želiš..ne osvrci se na laveže...na osvrci se na prepreke...oen su uvijek tu cim kloneš pogled sa cilja...zato stani na noge...osvjesti se...

Nemoj samo citati što sam napisao..i što ti je moja Gymka predivno napisala toga puno...nego živi sa time...pogledaj koliko je Gymki stalo..a ni ne poznaje te..

Iz sveg srca ti želimo biti oslonac...zato budi jaka...budi jaka i ne popuštaj..i neboj se nicega :) 

Promjena ce doci..sve ce doci ...ali prvo kada prihvatiš sebe., kada poncneš živjeti onako kako želiš živjeti..I budi ponosna na sebe..jer si jedna velika kreacija..i jedno predivno bice...i stvorena si kao i svi mi da budeš posebna...zato ne zalazi u sivilo svijeta...nego kao što sam spomenio...obojaj tu sliku kako ti želiš :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 11:42
Kristina, kako napreduješ? :)
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2013 at 12:14
Zdravo svima, izvinite na dugoj pauzi. Hmm, kako napredujem? Pa onako, bilo je trenutaka kad sam bila ponosna sobom i trenutaka kad sam jednostavno sve poslala k vragu i posustala nažalost, ali slijedeci dan opet sve ispocetka, ta ista stalna borba. Ponekad se bojim, tj, stalno me prati nekakav strah, svako jutro me strah kako ce dan proci, ponekad sam navecer i poželjela da se ujutro više ni ne probudim, jer sam jednostavno umorna od te borbe sama sa sobom, suocavanjima sa svojim strahovima, manama itd.
Iako mi svi ljudi govore kako sada odlicno izgledam, no ja se bojim kako ce to biti za mjesec, dva, bezveze krenem previše razmišljat i onda se samo izbediram, no dobro. Ne znam, možda bi voljela porazgovarati s nekom strucnom osobom, no moji roditelji ne žele ni cuti za to. Ima trenutaka kad sam puna volje i snage za životom, no traju relativno kratko, kad se osvrnem oko sebe i sagledam svu tu realnost... Necu sad previše kukati jer znam da ima milijun puta gorih stvari i vecih problema od mojih, no voljela bih nekako prevladati ovaj strah koji me stalno prati..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2013 at 12:28
Žao mi je da ti sada nemam vremena pisati više.......sigurno ce netko vec nešto reci što bih ti i ja sama rekla. Ono što ti mogu nabrzinu napisati je - moraš s nekime porazgovarati, jer ceš teško moci sama prolaziti kroz to što te muci, ocito puno toga nosiš u sebi, a nisi dovoljno jaka da to sama prebrodiš. I nemoj se mrziti radi toga - nisi sama i sasvim je u redu potražiti pomoc.

Ako želiš, slobodno mi se obrati u inbox, rado cu ti pokušati pomoci no ipak mislim da bi ti jedan razgovor oci u oci sada bio potrebniji. U svakom slucaju, tu sam, i svi smo tu - da ti bar malo pružimo podršku.

Mlada si i život je pred tobom - ja sam sigurna da nije sve tako loše i crno - shvati da samo ti kreiraš svoj dan svojim mislima, uvjerenjima i stavovima. Vjerujem da ima puno toga cemu biš se mogla veseliti, samo samu sebe ogranicavaš iz nekih razloga. Oslobodi se....

Tu smo Hug
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2013 at 16:36
Originally posted by kristina19 kristina19 wrote:

Zdravo svima, izvinite na dugoj pauzi. Hmm, kako napredujem? Pa onako, bilo je trenutaka kad sam bila ponosna sobom i trenutaka kad sam jednostavno sve poslala k vragu i posustala nažalost, ali slijedeci dan opet sve ispocetka, ta ista stalna borba. Ponekad se bojim, tj, stalno me prati nekakav strah, svako jutro me strah kako ce dan proci, ponekad sam navecer i poželjela da se ujutro više ni ne probudim, jer sam jednostavno umorna od te borbe sama sa sobom, suocavanjima sa svojim strahovima, manama itd.
Iako mi svi ljudi govore kako sada odlicno izgledam, no ja se bojim kako ce to biti za mjesec, dva, bezveze krenem previše razmišljat i onda se samo izbediram, no dobro. Ne znam, možda bi voljela porazgovarati s nekom strucnom osobom, no moji roditelji ne žele ni cuti za to. Ima trenutaka kad sam puna volje i snage za životom, no traju relativno kratko, kad se osvrnem oko sebe i sagledam svu tu realnost... Necu sad previše kukati jer znam da ima milijun puta gorih stvari i vecih problema od mojih, no voljela bih nekako prevladati ovaj strah koji me stalno prati..

Ma u redu je, gledaj... Znaš i sama da ne može sve krenuti prema plusu bez nekakvih padova, samo se potrudi da ih bude cim manje. Ne može sve ici k'o po loju, inercija mora uzeti svoj dio. I to je normalno. Bitno je da si svjesna da se boriš, to ti se možda cini kao užas i bude teško, ali sastavna je faza svega ovog. Privikavaš se. Fizicki i psihicki. Pocetak je uvijek najteži, to su nam vec toliko puta ponovili da izlazi na uši, u pravu su. 

Strah može biti dobar. Zbog osjecaja koji se javlja kad ga pobijediš. Ali... (uvijek to prokleto ali) Nije u redu bojati se same sebe. Covjek si, na vrhu hranidbenog lanca, najinteligentnija jedinka na Zemlji, kažu. Nemaš se razloga bojati same sebe. Zamisli koliko genijalnih izuma ne bi bilo da su se ljudi bojali. Zamisli koliko ih je prešuceno zbog straha. Zamisli koliko strah sputava... Ako se bojiš da te pogodi auto na zebri, neceš izlaziti van. A vani je prejeben svijet, toliko zanimljivih ljudi, prica, ulica, gradova. Isplati li se to sve propustiti zbog straha? Isto vrijedi i za tvoju trenutnu situaciju - koliko si dobrih ideja kroz dan mogla smisliti u vremenu koje si potrošila na strah? Vremena ima puno za dobre stvari, ali definitivno premalo za loše, poput straha. I još nije opravdan. Vec sam ti napisala, ti stvaraš vecinu situacija u kojima se nalaziš. Znaci, postoji rješenje. 

Pokušaj pricati s nekom prijateljicom. Bratom ili sestrom, ako imaš. Mora postojati netko. :) A cime se trenutno baviš? Imaš li posao? Ili neki hobi? Pokušaj cim više ispuniti vrijeme, pa taman peglanjem, postoji mogucnost da neceš toliko razmišljati o predmetima straha. 

Ne. Ima mnogo vecih problema, ali to ne znaci da su tvoji beznacajni. Imaš svoj prostor na ovom forumu, iskoristi ga. Piši. Pa taman najbanalnije stvari tipa "jede mi se Coksa, a 1 je ujutro". Netko ce procitati i dati ti podršku. Ja obecajem, a znam da ce i drugi. 
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
kristina19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kristina19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2013 at 15:59
izvinite zbog dugog ne javljanja...a šta da vam kažem, situacija nikad nije bila ovako kriticna, moje psihicko stanje nikad gore...moji roditelji su imali prometnu, no sad su ok hvala bogu...možete zamisliti kako je to utjecalo na mene...ne znam što da kažem, na samom sam dnu...nemam nikog i ništa, nemam kom da kažem što me pati, nema nikog da mi pruži neku nadu ili ruku ''spasa'', samo da me posluša...bila sam pronašla jednu jako dobru osobu uz koju sam se pocela osjecati bolje, ali i taj odnos sam sjebala zbog svoje slabosti, straha... gadi mi se sve, ovaj svijet, ja...kažete iskoristi svoje najbolje potencijale, e pa ja imam najbolji potencijal da si sj***m život i potpuno sam ga iskoristila...kako bih voljela da odem odavde i da se više nikad ne vratim, guši me ovo mjesto, ovi ''ljudi'', moja prošlost, sve...uopce me više nije briga za ništa, niti za samu sebe, nije mi stalo do niceg...imam osjecaj da me više ništa ne može usrecit, nikad više...ne mogu vam opisat s kolikom sad gorcinom i mukom gledam na svijet, i koliko to sve boli, jebeno boli da više tu ni suze ne pomažu da se osjecaš bolje...a najgore je od svega što se pred svima moraš pravit da je sve u najboljem redu, a u sebi vrištiš, vapiš da te neko cuje...al nitko, ama baš nitko...nit vidi nit cuje...i da kažem bilo kome, reci ce mi da sam sama kriva za ovo što mi se dogadja, i znam da je potpuno u pravu...I give up
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.