New Posts New Posts RSS Feed - Emocionalno prejedanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Emocionalno prejedanje

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
Author
korak3113 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korak3113 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 15:32
classified :  znas nekako svi ti savjeti daju ti malo poleta i malo te to drzi, a onda se okrenes i furas svoj film isti...

Mislim da je bitno da znas kaj ti fali u zivotu, ja primjerice znam, ali isto tako znam da bih trebala sama sebi to dati...svi MUDRI ljudi tako kazu, a ipak ja jos uvijek NE ZNAM, kako sebi biti bitna ?  

Mislim da se tu ne radi o dosadi, kao sto si rekla...jesi li izdurala tipa jedan tjedan, da si pojela nekaj kaj nije po onim mjerilima m+p, ili bilo kojim koji su tada u tvojoj glavi? kako ti je u tom periodu ? Ako nisi probaj to proci...bar 1 tj. vidi kaj te smiruje, a da nije hrana, jel znas ? kaj te veseli a da nije hrana ? probaj ici prema tome, a hrana neka bude izvan fokusa kao nekad ;)  ...ja sam jela najzdravije kad nisam nikaj znala o hrani, kad sam isla po svojem osjecaju, kad sam imala 19...kad se nisam opeterecivala kolko kaj ima kcal...jela sam kad mi se jelo, jela sam skoro sve i imala dane kad jedem puno ali sve je to bilo dio zivota u pozadini a ne kao sada fokus...jela sam i navecer, i sve kombinacije, i doma sa svojima pizze sa debelim tijestom, zapravo moja mama i ne zna drugu pizzu raditi , vec sa puno UH ;))) 

Pokreni se na svim nivoima...idi gdje si sretna, idi gdje si mirna, mozda da znas da su zobene zdrave za pocetak pa ih jedi i dodaj u njih kaj bas volis, pusti kcal...uzmi meso i bilo koju salatu, znas da to ne deblja, i navacer isto P...razgovaraj sa nekim tko te razumije, idi u prirodu ( to jos nisam, jel je zima, ali planiram ;))) , pa gore dolje Sljeme ;))) )  ...evo to su moji koraci, na pocetku sam kao sto sam rekla, nema garancije da necu sutra po starom, ali bolje sam danas, nego prije 1 tj ... i ako vjezbas gledaj kako si se promijenila u kojem periodu, mozda su kg iste, ali da li sad manje mlohava ;) npr...da li hlace bolje stoje...i da ako je proslo 1 mj i na vagi se ne vidi nikaj, idi dalje ;)) ( p.s to govorim i sebi ahhaha ) ...

I da pozitivni ljudi koji idu naprijed ;) too pomazee jako ;) 
stepbystep
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 15:35
dok s jedne strane postoji ta opterećenost držanjem programa i odricanje od svega "grešnog" mislim da je nemoguće opušteno živjeti, uživati u životu. Znači da stalno imaš neki grč, zbog kojeg ne možeš opušteno ući ni u vlastitu kuhinju jer ćeš možda otvoriti ormarić u kojem je tegla nutelle, a onda ćeš ili teška srca zatvoriti ormarić ili se utopiti u tegli. Pa čak i da samo uzmeš žlicu, osjećat ćeš se krivo. Ne možeš ni u goste jer što ako te ponude nečim što ne odgovara režimu?

Nije zdravo svake sekunde razmišljati o krafni, ali nije zdravo ni svake sekunde razmišljati o posnom siru. Zato mislim da je bitno taj režim uzeti kao način života. Znači da su redovite odluke biranje "zdravog", ali shvaćanje da te nešto nezdravo tu i tamo neće uništiti. S naglaskom na "tu i tamo". Tu dolazimo i do ovoga kad moraš ljudima reći da imaš tešku bolest da te ne zapitkuju zašto nećeš uzeti kolač. Nekad ga želiš, ali nećeš jer bi uzimanje istog prelazilo "tu i tamo", ali što je još važnije, nekad ga zaista NE ŽELIŠ.

Ne znam jel vam ovo što sam rekla ima smisla. Ako shvaćate što hoću reći, ali se ne nalazite u tome onda možda ne živite taj način života u kojem je temelj birati bolju hranu za sebe, već birate ono što birate zato što morate, pod pritiskom režima. Ako zaista shvaćate, zanima me kad ste shvatili da nećete uzeti kolač jer ga ne želite?
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
decoucy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote decoucy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 15:46
Mislim da je ZorroRi jako dobro pogodila poantu. S jedne strane koncept hrane kao vrhunskog užitka u kombinaciji s "ljubavi" i s druge strane, koncept hrane kao goriva. Tranzicija s jednog na drugi koncept nije laka i idealan je zapravo koncept br. 2 sa povremenim elementima koncepta br. 1 (neki svečaniji ručkovi gdje se ide na kvalitetu, a ne na kvanitetu i slično). No ako netko mora "skinuti" 20 ili 30% tjelesne težine, onda neka ostavi koncept br. 2 za jedno dvije godine. :-) A tetka s krafnama nek se strpi do Božića 2018. :-)
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 16:57
Hvala decoucy,

Slažem se s tobom, samo s jednom napomenom.

Koncept hrane kao vrhunskog užitka ne mora značiti da se jedu gluposti. Istina, neki ljudi užitak izjednačavaju s čipsom, no ako užitak prepoznaš u bifteku i povrću sa žara onda ni taj koncept nije loš ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 17:32
@Classified, zasto si toliko opterecena kalorijama??? Ja sam u 5 mjeseci skinula 18 kilograma (imala sam 97) a da ni jedan jedini dan nisam brojala kalorije ili se opterecivala tim sto jedem. Ko kaze da moras svaki dan doruckovati zobene? Ja ih jedem zato sto mi je na poslu najlakse zamutiti ih sa jogurtom (vocnim u kojem ima tog strasnog secera). Vikendom doruckujem omlet (cijela jaja, ne razmisljajuci da li su mi zumanca losa, prekaloricna i sl.). Nekada dodam parmezana, nekada lososa ili malo purece sunke.  Stvar je napraviti ravnotezu, ispraviti ishranu tj. poceti jesti na zdrav nacin koji moze trajati cijeli zivot, a brojanje kalorija i izbjegavanje svega ne moze trajati cijeli zivot. Imam i ja cheat day, ali ne svake subote ili svake nedjelje, nego onog dana kada osjetim da mi se jede neki nezdrav obrok, a kako sam se pocela hraniti zdravo, jako rijetko imam potrebe za tim nekim nezdravim namirnicama. Ja sam sebe naucila da se ne plasim hrane, ali da imam mjeru i da jedem sto vise zdrave hrane, i mislim da na ovaj nacin mogu zivjeti do kraja zivota, a da se pri tome ne osjecam lose ako pojedem komad torte, palacinak ili pravi sendvic s majonezom i sunkom kada mi se jede.
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 20:05

[1]@decoucy definitivno se slažem s tobom i vjerojatno nije slučajno da sam se samo tako najednom sjetila svih tih stvari koje sam jela još kad sam polazila osnovnu školu i zaželjela ih se te došla na ideju kako bi bilo idealno ih natrpat u neki cheat meal umijesto mog jednom-tjednog isprobavanja novih recepata haha

@zorroRi slažem se! no kako su ljudi upoznati s mojim problemom gastritisa bome moram priznat da je puno lakše odbit ih samim tapšanjem po trbuhu i pravljenjem mučne face kao da trpim neke bolove haha nije lijepo za reć ali koristim to možda i više no što bih trebala :S

@korak3113 naravano, uvijek sam nekako bolje davala savjete drugima - možda one koje bih mogla i sama poslušat za sebe. one savjete koje bih ja trebala čut.. baš je istina da nekad kad nisam imala pojma o kalorijskoj vrijednosti ičega punooo bolje (ne mogu potpuno reć zdravije s obzirom da vidim da mijenjajući namirnice sve nakon pojave gastritisa na ono 'zdravije' jedva da me uopće i koja prehlada uhvatila.. naravno tu se i vježbanje računa, ali da sam si s ishranom sam si dosta toga sredila – jesam, tako da to toliko ne mogu krivit kao ono sve nakon toga (opterećenost računanjem i takvim stvarima) recimo bolje da sam imala samo zdraviji odnos između svojih potreba i hrane
nema računanja, nema stresa i pretpavanja

savjet o probavanju jela na način da se ne držim tih trenutnih gluposti kojima se trenutno zamaram nisam još isprobala, ali moram priznati da mi je pao pamet par puta :D iako je teško zanemarit ono već umemorirano u glavi kada točno znam aha ovo je uh+p itd lol no potrudit ću se zadržat tvoj savjet kao riješavanja trenutne zbrke nastale u mojoj glavi i uspostavljanju zdravog pristupa hrani pa ćemo vidjet J


ovo:
 ...evo to su moji koraci, na pocetku sam kao sto sam rekla, nema garancije da necu sutra po starom, ali bolje sam danas, nego prije 1 tj ... i ako vjezbas gledaj kako si se promijenila u kojem periodu, mozda su kg iste, ali da li sad manje mlohava ;) npr...da li hlace bolje stoje...i da ako je proslo 1 mj i na vagi se ne vidi nikaj, idi dalje ;)) ( p.s to govorim i sebi ahhaha ) ...
mi je stavilo osmjeh na lice haha jer sa vježbam kužim već sad da nisam 'mlohava' kao što sam bila, pomak je tu no ja kao ja i moje osuđivanje same sebe takve stvari često previde i samo zamahnu rukom kao da nije ništa kad je u stvari jako puno. očito ima tu još podosta posla za mene - kao prihvaćanje i voljenje sebe skup sa svim svojim nepravilnostima koje me čine menom.. jer kad već toliko se znam zadivit nad tuđim zašto da ne prihvatim svoje? trudim se svaki dan od trenutka kad otvorim oči natjerati zahvalit na svemu pruženom u životu, na samom pruženom još jednom danu, tjeram se da mi to bude prva pomisao te ponekad čak i stat pred ogledalo čisto kako bih na tren zastala te vidjela da si zapravo jesam lijepa te da mi ništa ne fali i da bi se trebala voljet ne samo zbog sebe nego radi i ljudi koji vole mene, baš onakvu kakva jesam.

@trip-to-fit totalno razumijem, samo vidiš izgleda da mi je malo teže postalo to znanje pretočit u djelo, ali hvala bogu imam vas na ovom forumu čisto da kad ovako puknem dođem i ispišem se, da čisto shvatim neke stvari, bude mi bolje i idem dalje, pa jednom pa drugi put pa treći već bude nabolje jel ne?

@samotvoja svaka čast! kao prvo: čestitam na tvom uspjehu! mora da si jako ponosna na svoj napredak, razumijem i na što me želiš uputiti, i sama sam od 85 kg došla na 53 trenutno, imala sam i ja takav lijepi sklad o kojem ti pričaš da imaš no onda uz uvijek onaj neki sveprisutni strah negdje u pozadini svega od debljanja i tom očajničkom zadržavanju dovela sam se do ovoga >< umjesto da chillam i polagano tako idem kao što ti sad, izbacila sam samu sebe sa predivnog putovanja i sad se nastojim vratit...


Edited by classified - 19 Veljaca 2015 at 20:10
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
decoucy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote decoucy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 20:25
Je, da i pokojni Aristotel je forsirao umjerenost kao jako bitnu stvar. :-) Ljudi su jako skloni krajnosti tj. ili sve po pe esu ili raspad sistema. Na početku prelaska na pravilnu ishranu je doista potrebna strogost kako bi se stekla rutina, upravo kao i u vježbanju. Kada se postignu osnovni rezultati onda je vrijeme za eksperimentiranje i povremene izlete koji su kontrolabilniji što rezultira nekom dugoročnom "opuštenošću". (Što se čipsa tiče, čips nema ulogu vrhunskog užitka, nego lakog i jednostavnog postizanja obamrlosti žderanjem. :-) Ja sam gotovo siguran da izaziva ovisnost barem kao teže droge. :-))

Anyway, da ne gnjavim više, ovdje govorimo od tzv. compulsive overeating ili hrani kao stress relief faktoru gdje nije stvar u gladi, ravnovjesju između ugljikohidrata i proteina, žlici nutele ili 100g čokolade, nego o tome da 1 žlica nutele izaziva tjednu lavinu prežderavanja koje opet izaziva grižnju savjesti i tako ukrug. Jedini način je prihvatiti da je to gotovo, prestati cendrati i samosažalijevati se, i onda dan po dan.

Ne bih želio da ispadne kako smatram da je mršavljenje i vježbanje jedino moguće ako čovjek ode u komunu za odvikavanje, ali doista držim da je prvih mjesec-dva potrebno održavati "bezgrešan" ritam vježbanja i hrane, prije svega kako bi se izgradilo samopouzdanje.
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2015 at 20:52
vidi se da @deoucy ima dosta znanja o prehrani i zadanoj temi :D ali da.. zanimljivo je to što sam ja prevalila već i više od godine dana na lijepo raspoređenoj prehrani i svemu, sretna, zadovoljna, točno na taj način na koji spominješ i nikakvo prejedanje niti išta do onda kad nisam otišla na more sezonski i krenula sa svim i svačim, narušiviši samopouzadnje samoj sebi, gubeći ljubav i užitak u stvarima koje sam voljela, potpuno zapuštajući same sebe... te nakon povratka doma sva jadna sa svom tom očajničkom željom da se prije vratim natrag gdje sam stala napravila ovakvu zbrku koja me dovela do ove točke o kojoj upravo govorimo :/
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2015 at 07:56

Originally posted by classified classified wrote:

vidi se da @deoucy ima dosta znanja o prehrani i zadanoj temi :D ali da.. zanimljivo je to što sam ja prevalila već i više od godine dana na lijepo raspoređenoj prehrani i svemu, sretna, zadovoljna, točno na taj način na koji spominješ i nikakvo prejedanje niti išta do onda kad nisam otišla na more sezonski i krenula sa svim i svačim, narušiviši samopouzadnje samoj sebi, gubeći ljubav i užitak u stvarima koje sam voljela, potpuno zapuštajući same sebe... te nakon povratka doma sva jadna sa svom tom očajničkom željom da se prije vratim natrag gdje sam stala napravila ovakvu zbrku koja me dovela do ove točke o kojoj upravo govorimo :/


Moram ti reći da tada i nisi bila tako sretna i zadovoljna kada si se totalno opustila u tom periodu, očito su neke kočnice tu popustile. Sjećam se priče, i znam da je neka malo bolja hrana bila nedostupna, ali i dalje se moglo birati bolje, uvijek može bolje od goreg.

Nemam sad vremena previše pisati na tu temu, a i već smo masu puta to spominjali. Očito je to veliki problem. Clas, namijala si me sa spominjanjem one priče sa mojim kruhom hehe...moram priznat da se ne sjećam da sam to negdje pisala ali moguće da jesam. Kad se sjetim sebe prije svakakve gluposti sam radila i svega se odricala, bezveze. Danas na to gledam totalno drukčije, kao i na sve te priče o žrtvi, hrani kao gorivu (zar smo mi auti?) i tako dalje.....nisam klasični fitness freak, ne smatram znakom slabosti imati želju za junkom niti sam za one zdravije varijante ičega...jer mi nikad nisu tako fine kao prava stvar LOL

Odbacite perfekcionizam i bit će vam lakše. Ne znam zašto je taj nizak postotak masti takav hit. Svi nešto izripani a u glavi kaos. Niste natjecatelji. Ok ako netko baš uživa u tome 100% jesti zdravo i kvalitetno...ali čim se to radi na silu nije dobro.

Ja u gostima pojedem što se nudi. I uživam. Zar ću taj dan dramiti oko par kolačića i previše UH-a u jednom obroku? Bože dragi, odradim trening drugi dan i sve super, još ga i bolje odradim. Što je najbolje, tu večer pojedem više od svih i mir, pa se svi čude di mi to stane LOL Stane, jer već sljedeći dan ide mojih standardnih 5-6 obroka i odradit ću ih sa još većim guštom.

Pisala bih do sutra o ovome....ali ne stignem. I poanta je tu......komadić svega tu i tamo, bez krajnosti, puno aktivnosti, heavy weight, i čvrst stav. I bez tih fitness krilatica i toga svega, vrištanja i pretjeranih motivacija......samo proizvode frustraciju tamo di bi trebao biti užitak Wink





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2015 at 07:58
I da, lusi21 slobodno piši u inbox ako hoćeš, bit će mi drago pomoći ako mogu Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
korak3113 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korak3113 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2015 at 09:05
Mozda je rjesenje da jednostvano maknemo fokus sa hrane, naci nekaj drugo kaj nas ispunjava, dok ne zaboravis da za svaki stres uzmes hranu... pokusat jesti kad osjetis glad i raditi zdrave izbore, a svi koji tu pisu znaju kaj je zdravo, vjezbas redovno i stvari bi trebale doci na svoje... onda kad se opustis sa takvim novim nacinom, ako te smeta koja kg korigiras nesto...ali ovako mi se cini sve zacarani krug, sto vise pricamo, vise je stresa u svemu, vise grca a to nekako ne rjesava problem...

stepbystep
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2015 at 14:25
@gym moguće ali nekako imala sam više samopouzdanja i više motivacije za što, iako ne mogu reć da me nisu potresale neke stvari koje su se u tom periodu događale na ljubavnom planu ali i u obitelji no nekako osjećala da uspijevam sve to polagano izravnavat, izdržavat i osjećat se pa puno bolje nego na što sam sad stigla
(gym btw učiš li ti pshilogiju ili što? hah ili jednostavno lakše čitaš ljude nego što bih to ostali mogu? fkt si dobra Smile)

nadalje.. divim se tvojoj sposobnosti i koliko si 'narasla' upoznavajući taj tvoj zdrav pristup hrani, vježbanju i tako tome moram ti sad ovdje ovog trenutka priznat da prije nego sam pristupila ovom forumu malo sam tak gledala/čitala posteve neke i došla do onih od metta gdje si mu odgovarala i prvi put kad sam tražila pomoć već oko vježbi (se sjećaš?) sam se nekako nadala da ću dobit i tvoj odgovor :) eto. sad mi je lakše kad sam to priznala

kao što rekoh. divim ti se! i nadam se da ću i ja naučiti puno od tebe, od drugih koji su već neke stvari prošli i znaju bolje od mene u svrhu boljeg razvoja ne samo na fitness planu već i u glavi. psihologiji tog svega. činiš mi se stvarno fuuul zadovoljna svojom prehranom i vježbanjem, nadam se da ću tako i ja jednog dana, trudim se već sad! radim na tome da odbacim sva ta što si i ti sama rekla osuđivanja sebe i svega i da kad tako i pojedem pomislim mah šta sad? sutra budem bolje odvježbala i sve 5 idemo dalje! :)
ne mogu ti opisat koliko mi je drago da sad dobila tu šansu da mogu kontaktirati s tobom :)

@korak3113 slažem se, previše je tu stvari koje me trenutno muče, možda bi radije trebala se bavit riješavanjem njih umijesto bježanjem hrani :3
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2015 at 23:10
bas sam opet razmisljala o ovome. mislim da je najveca greska kod emotivnog zderanja uvoditi restrikcije.

zasto? zato sto su emotivne izjelice ionako u psihickom grcu, vecina ih zivi u okovima, suzbija sve sto osjeca pa se 'oslobadja ' na hrani. 
takvoj, okovanoj psihi i emociji - restriktivni rezim je kontraproduktivan. osim mozda pojedincima koji nadju spas u tome jer su po prirodi mali racundjije, no recimo ja osobno nisam takav tip nimalo i znam dosta sebi slicnih.

zdraviji je stav sto je netko napisao - gledati pozitivno. umjesto biti tuzan sto ne jedes eurokrem, pokusati biti sretan jer jedes fini biftek koji je prepun divnih sastojaka koje ce tvoje tijelo obozavati. upravo je ovo meni pomoglo da prestanem biti kanta za smece, u sto bi se neminovno pretvarala cim bi 'poklekla' i pojela jednu zlicu nutele. kakvo je to uzasno samokaznjavanje zapravo, a totalno nepotrebno!

sad sam vise u fazi kada me muce malo preveliki obroci i ne bas idealan izbor namirnica obzirom na moje hormonsko stanje, ali prejedanje je definitivno gotovo. i da, sad pojedem zlicu nutele (rijetko kada je imamo u kuci), i nakon toga se ne prejedam. druga je stvar sto bi i tu zlicu trebala izbaciti, no cinjenica da mogu ostati na njoj za mene je jako puno.

drugo, suprotno nekim misljenjma, ja mislim da je dobro imati povremene takozvane cheat dane, upravo zbog psiholoskog efekta. on je dosta kljucan i kod normalnih ljudi a kamoli kod emo-izjelica. 

najgore sto itko emo-izjelici (bar vecini) dakle moze savjetovati je nekakav strogi spartanski rezim, i ocekivati od njih da se muce i u muci nalaze snagu. ne ide. bi li osobi koja krvari iz nogu i prsa jos raskrvarili i ruke i ocekivali da im bude lakse? ne ide to tako.
dakle zaokret u glavi. i treba vremena, nekad jako puno, to treba tolerirati.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 10:54
Originally posted by classified classified wrote:

@gym moguće ali nekako imala sam više samopouzdanja i više motivacije za što, iako ne mogu reć da me nisu potresale neke stvari koje su se u tom periodu događale na ljubavnom planu ali i u obitelji no nekako osjećala da uspijevam sve to polagano izravnavat, izdržavat i osjećat se pa puno bolje nego na što sam sad stigla
(gym btw učiš li ti pshilogiju ili što? hah ili jednostavno lakše čitaš ljude nego što bih to ostali mogu? fkt si dobra Smile)

nadalje.. divim se tvojoj sposobnosti i koliko si 'narasla' upoznavajući taj tvoj zdrav pristup hrani, vježbanju i tako tome moram ti sad ovdje ovog trenutka priznat da prije nego sam pristupila ovom forumu malo sam tak gledala/čitala posteve neke i došla do onih od metta gdje si mu odgovarala i prvi put kad sam tražila pomoć već oko vježbi (se sjećaš?) sam se nekako nadala da ću dobit i tvoj odgovor :) eto. sad mi je lakše kad sam to priznala

kao što rekoh. divim ti se! i nadam se da ću i ja naučiti puno od tebe, od drugih koji su već neke stvari prošli i znaju bolje od mene u svrhu boljeg razvoja ne samo na fitness planu već i u glavi. psihologiji tog svega. činiš mi se stvarno fuuul zadovoljna svojom prehranom i vježbanjem, nadam se da ću tako i ja jednog dana, trudim se već sad! radim na tome da odbacim sva ta što si i ti sama rekla osuđivanja sebe i svega i da kad tako i pojedem pomislim mah šta sad? sutra budem bolje odvježbala i sve 5 idemo dalje! :)
ne mogu ti opisat koliko mi je drago da sad dobila tu šansu da mogu kontaktirati s tobom :)

@korak3113 slažem se, previše je tu stvari koje me trenutno muče, možda bi radije trebala se bavit riješavanjem njih umijesto bježanjem hrani :3



Hug Bojala sam se da ću ispasti gruba.. Smile Ovako načrčkam nabrzinu, pol toga ne stignem izreći pa se vani pitam što sam još mogla i kakva rošpija sam možda ispala LOL Teško mi je sve što želim reći zgurati u ovaj prostor.....morat ćemo neke radionice pokrenut LOL


Eh da, nije psihologija, da bar LOL ali čitam puno i imam lude godine iza sebe hehe. Gledaj...sve ti je zapravo u tome da nađeš sebe izvan svega ovoga, prehrane i treninga, pa se i ovo nekako posloži kad je glava na mjestu. Meni se eto slučajno desilo da sam se prvo našla u ovim područjima pa se onda sve drugo posložilo ali to zato što je to ionako smjer u kojem želim ići pa mi čini velik dio vremena. Netko drugi će se razviti u nekom drugom smjeru i od tuda vući inspiraciju i motivaciju.

Ja vas sve kužim jer i sama dramila oko hrane prije, odbijala ono što mi se nije uklapalo bez obzira na to što će tko reći, ili bi pak jela ali skoro sa suzom u očima Big smile i tako to....mislim da sam negdje i pisala da sam nakon svakog obiteljskog druženja 2h vozila sobni bike doma Big smile Sad mi je to smiješno...ali ne zato što mislim da je glupavo odmah se pokrenuti (jer smo ionako stvoreni za kretanje i tako se svi bolje osjećamo), nego zato što je to bilo sumanuto....sad bi mi izbor bio jednostavno prošetati. Slično ali različito, stanje u glavi potpuno drukčije....ne ono moram, nego gušt mi je...i osjećat ću se dobro i ako ne napravim ništa i odem leć.

Ja ću iskreno reći da je meni u tome puno pomogao dečko i da mi on nije gurao hranu u usta možda bi i dan danas bila takva Big smile Uvijek je lakše udvoje...pogotovo kad skužite da vas netko prihvaća na sve načine...da bi zapravo par kg više bilo i poželjno :) Sigurno da je lakše kad ti netko ne zvoca što i koliko jedeš i kako izgledaš...ma dobro, da je zvocao ubrzo bi bio bivši LOL

Netko je tu spomenuo eksperimentiranje - upravo to. Treba se oslobodit svega i isprobavat. Jede ti se nešto što kao ne bi trebalo? Ajde pojedi pa vidi što će sutra biti. Neće biti ništa, nekad ćeš si i izgledati bolje :)) Sve ovisi koliko i što pojedeš...

E sad....pitanje je i zašto se netko prejeda....što je tu uzrok....teško je za svih reći, nemoguće je dati recept. Netko zbilja treba neku stručniju pomoć, netko samo treba posložiti par stvari u životu koje ga koče, netko treba samo prestati misliti što drugi misle.....zato volim sa svakim raditi posebno, sve u detalje, pa ako mogu pomognem. Ovako mogu samo nabrajati šta je meni pomoglo...ali neće to svima biti dovoljno, svatko svoje borbe ima.


I znate šta....trening....težine...probijanje granica...kad treniraš žešće možeš i jesti više i sve se to lijepo slaže ;) Zato ja treniram s  dečkima Big smile

No opet spominjem....odbijanje hrane na slavljima mi je već duže nepoznanica i nikad ne bih nikome ništa izmišljala, rađe iskreno pa neka se netko ljuti, treba imat stav....ne volim ni kad me se tjera na nešto i ako nešto neću lijepo odbijem ali ako mi se jede jedem bez straha... i drugi dan nastavim po starom. S vremenom dođeš do faze kada ti tijelo samo traži pravu hranu, bez pretjeranih želja za nečim drugim...a kad te želje dođu pojedeš i nastaviš dalje...dakle, bez krajnosti, baš umjerenost...

Za mene je ionako perfekcionizam krivi smjer u svakom području....pa i ovom Smile Ja nikad nisam glumila nekog ko sve radi savršeno....pa i ljudima s kojima radim znam reć da ne jedem uvijek sve po ps-u, i to im je čak i super jer se nekako mogu poistovjetiti, nisam neki turbo lik koji nikad ne "griješi", što god to značilo Wink

Treba malo otpustit to uže...hrana bi zbilja trebala bit gušt, a ne muka. I mi bi trebali malo manje mislit o drugima, a više o sebi i onome što mi želimo i trebamo Wink

i ova priča bi trebala trajat još 3 dana da kažem sve što bih htjela LOL Ako želiš da ti pokušam malo pomoći u svoj toj zavrzlami javi se u inbox Wink








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 19:26
@bejb mogla bih se složit jer istina je da ja volim to što jedem, ali toliko sam toga restrukturirala, izmjenjivala na 'zdravije' kad bih ponekad toliko čeznula za nečim pravim i to nije uvijek je moglo zamijenit pravu stvar koju sam željela prvotno pa bi bila još i frustirana :(

no sviđa mi se ta ideja pozitivnog gledanja na prehranu jer um vjerujem da sam i sama krenula tako u početku (dok nisam krenula si oduzimat i mijenjat sve i svugdje kad bi god stigla koliko god već jela zdravo) i nadodavši da ovo ima onoliko kalorija ono onoliko nabila sam si preveć stresa, krenula brljavit sve i svakak da bi se našla ovdje na kraju s trenutnom pričom :/

@gym ne brini, nisi ispala gruba... totalno razumijem ako nisi trenutno imala vremena na raspolaganju.. cijenim to što si unatoč svemu i dalje barem nekako odgovorila : )

(mislim da sam čak naišla i na taj tvoj post gdje si pisala kako bi znala tako osjećat krivnju nakon jela te u nastojanju da što prije to potrošiš vježbati, zbog toga i ostalih problema koji su me snašli sam ti i puno puta htjela poslat poruku ali nisam znala kako bih potrpala sve u jednu lijepu smislenu poruku koju bi razumijela uopće kako bi mi mogla pomoć)

mogu samo reć svaka čast tvom dečku kad te čini tako sretnom i zadovoljnom, stvarno iz samo čitanja tvojih odgovora osjeti se ta doza zadovoljstva. željela bih i sama kad bi imala nekog tak tko bi mogao jednom poduprijet mene osim što ja uporno glumim da sam dovoljno jaka da mogu što podnijet kad i ne mogu ne znam da li to radim kako bi njih tješila ili sebe iskreno…

nego… očekuj skoro poruku od mene :)

Fall seven times and stand up eight
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2015 at 00:22
Big smile Ma puuusti lijepe i smislene poruke i piši iz srca, to se uvijek razumije Wink

A ovo drugo je itekako ostvarivo ako znaš što želiš, pomno biraš i prije svega naučiš da samoj sebi budeš dovoljna Smile No da sad ne uletimo u ljubavne teme...Tongue slobodno se javi pa da nas dvije malo popričamo Clown
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.