New Posts New Posts RSS Feed - Novi sam
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi sam

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi sam
    Posted: 19 Rujan 2014 at 16:56
Eh, ko ce mi jos objasniti zapravo tu razliku izmedju cardio vjezbi i zuzke, bodyrock, itd..
Cardio su za topljenje sala, i poneka vjezba za misice, a ostale su bas namjenjene samo za nabijanje misica, je li? Ako grijesim, da mi neko objasni, jer tek sam u fazi spoznavanja sta je sta.
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2014 at 16:32
Ma luda sam za mlijecnim proizvodima, a ovaj sir ne mogu prestati jesti :D
Struktura mu jeste kao kod feta sira, ali nije uopste slan, kao mladi sir je,ali je nekako fino napravljen, skroz mekan. Bitno mi je samo da ne spada u "losu hranu" :D Kako sam shvatila sve sto se tice mlijecnih prozivoda je dozvoljeno :)
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2014 at 16:29
je li to sir tipa feta i slicno?
meni je to ok, dapace, danas sam ga bas nasjeckala u salatu od paprike i krastavca i bacila malo maslinovog ulja.
jedino posto je dosta slan ipak pazim da ne pojedem cijelo pakovanje LOL
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2014 at 14:55
Niko nema odgovor na moje pitanje?! :-S
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2014 at 14:15
Stvarno ne znam gdje da postavim pitanje, pa moram ovdje.. :S
Danas sam kupila ovaj mladi sir, pa sta mislite o njemu?

http://mojukus.rs/uploads/medium/24/108.jpg

Masti 5,5g
ugljikohidrati 4g
proteini 12,5g
so 1,35g
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2014 at 13:57
Ima svasta, znam i ja :) samo mi reci cega se bojis, da previse jedem ili premalo?
Pijem ga ujutro jer navodno nataste najvise djeluje sto god da je upitanju, pa zato a preko dana voda je zakon :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2014 at 08:24
Pa nemoraš ujutro baš cijediti možeš tokom dana heh...pij tekućine puno to svakako....

Imaš tu svašta...no koliko je to količinski sve mene ipak brine :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 21:31
Hvala, odgovor me bas obradovao :D

Eh ima li tu ko da mi kaze da li sam danas napravila gresaka s ishranom..Ovako mi je protekao dan..

8:00 Zobene s medom i mlijekom i kafa
10:00 kardio vjezbe nisam dugo, nekih 15 min. iz razloga sto me misici bole od prethodnog dana pa idem lakse malo dok ne popuste
11:00 uzina--pileci file przen na maslacu i solja bijele rize, salata--ljute feferone (jer znam da su dobre za metabolizam)
14:00 rucak--omlet od przenog crvenog luka i jaja, s 2 snite crnog hljeba
17:00 ovdje mislim da sam zabrljala, pila sam kafu u tom vremenu, jer sam bila na poslu, i pojela jednu frutabelu od voca i crne cokolade
20:00 crna kifla od nekih 170 grama, sa sjemenkama i konzerva tune u biljnom ulju od 115 g.
Mislim da sam danas oborila rekord sto se vode tice, ne znam koliko sam je ni popila :)

Jos da napomenem, da svako jutro nataste iscjedim pola limuna u casu vode i popijem, plus zalijem s jos dvije case ciste vode.Sta mislite o tome, da li je ispravno?
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 15:20
Originally posted by Didii Didii wrote:

Da li je uredu stavljati po jednu kasikicu meda u zobene pahuljice za dorucak?

Slobodno stavi
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 11:08
Da li je uredu stavljati po jednu kasikicu meda u zobene pahuljice za dorucak?
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 10:07
O sojinom ulju mislim isto sto i o biljnom siru.
maslaca osobno ja trosim dosta.
:)
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 09:49
Ma sto kazes samo onako po ukusu vidi se da nije nesto zdravo, odnosno i nema okusa, dodje nekako kao topljena plastika...ok, sama cijena govori koliko je "zdrav". Izbacujem ga definitivno. Imam jos jedno pitanje, sta mislite o przenju na sojinom ulju i przenje na maslacu? Nekako nisam bas upucena u sve to, zato i pravim greske, ali srecom postojite vi. :D
Razmisljenje mi je tipa, sir je puno mastan, ako ga pojedem, kako ce se topiti masnoca onu koju imam :P haha, samo da se dobro informisem, sve ce biti lakse. Evo odmah prihvatam sve savjete, sad idem odraditi cardio vjezbe, nekih 20 minuta, pa uzina pileci file sa soljom rize.. Bas sam poslusna
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 09:37
iskreno, stvarno ne vidim potrebu da se bacaju zumanjci pogotovo ako inace nemas bas visoko zeljezo u krvi, da ne pricam da , ako su jaja domaca, imaju velik udio omega 3 masnoce. potrebu za unosenjem iskljucivo bjelanjka vidim jedino mozda kod visokoutreniranih osoba (bildera) koji moraju unositi dosta proteina a minimum masti.
biljni sir, pa ne znam, ja ga ne bi stavljala nimalo :) http://nadijeti.com/2013/04/25/analogni-biljni-sir-biljnog-porekla-zamena-za-sir/
slobodno jedi normalan, zivotinjski.
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 09:19
haha, hvala ti na savjetima. Zapravo, i mene srce boli za onim zutanjcima koje izbacim, ali kako sam citala po sajtovima, svi nekako pisu da se ona trebaju unositi u manjoj kolicini...znacii ipak prihvatam tvoj savjet. Bojala sam se isto da za veceru ne treba nista previse unositi, te da su jaja "teska" za veceru i ne preporucuju se, znaci jos jedna varka :D
Biljni sir sam ubacila u omlet samo iz razloga da mi poveze jaja s mesom, kad preklopim da ostane tako :D
Kad sam napisala nemasna pavlaka, zapravo sam mislila na onu obicnu kiselu pavlaku od 12% mm. U prethodnom postu nisam spomenula da izmedju obroka pijem preko 2 litra vode, na sto se ponosim :D i da sam uz rucak pojela crnog hljena, jednu krisku..eto cisto da spomenem, da ne bi bilo da se izgladnjavam.
Back to Top
filip_myself View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2014
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote filip_myself Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 09:17
Ako ti je bmr 2000kcal smanji za 500kcal, ako to nejde smanji još za 250kcal.
6 obroka na dan, pucaj na posni sir najviše, 150g posnog, 50g zobenih
Poslje treninga riža i piletina, možeš jest kroz dan krastavce i pit dosta vode.
Ujutro kardio 20min natašte
Live your life be free, you know you can have it all
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 08:57
ovako, da napisem sto ja mislim :)
biljni sir je da prostis sranje, em je okus ocajan em je sastav najgori ikad. stavi obican sir, goudi koju jedes prijepodne nista en fali.
nakon treninga pojedi proteine, ali ubaci i ugljikohidrate slobodno.
ova paradajz salata navecer mi je nekako slaba, i kakva je to nemasna pavlaka? mozda da radije probas ubaciti u nju dva kuhana jaja, ili malo mesa, ili tune i grcki jogurt? da bude malo 'kompletnija'?
inace, sretno!
btw, i da - ovi bjelanjci me muce.. obzirom da ti kalorijski unos stvarno nije veliki, ne vidim potrebu da izbacujes zutanjke (mene srce boli kad netko to radi jer su zutanjci puni minerala i zdravih masti), jedi normalna cijela jajaSmile


Edited by bejb - 16 Rujan 2014 at 09:02
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.