New Posts New Posts RSS Feed - Mršavljenje, kako dalje ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mršavljenje, kako dalje ?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 17:06
Meni se to cini premalo,pogotovo zato jer jos i treniras,ja mislim da bi trebalo jest bar 1500 kcal jer je po meni 1200 minumum za zensku osobu koja ne vjezba..
To je moje misljenje :)
Back to Top
Powerslave View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerslave Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 15:01
Hej,
ovo s vodom je odlicno, pijem preko dvije litre dnevno tako da mi je promjena okusa dobrodosla :).
Evo primjer mog jelovnika od unazad dva dana
D: 50g zobenih, deci mlijeka i mala zlicica meda, cimet
MO: jogurt 150g
R: rizoto s piletinom, tikvicama, paprikom i salata od ktastavaca s jogurtom i malo bucinog ulja i cesnjaka
MO: mala kocka zobene plocice sa suhim vocem
V:200 g posnog sira, rajcica

D:isti
MO:pola grejpa
R: peceno rebro, rajcica
MO: jabuka
V: 200g posnog sira, sjemenke lana i svijezi krastavac

D: isti
MO: jogurt 150g
R: juha od rajcice, komad mesa, kuhani karfiol
MO: dinja, par komada
V: kuhano jaje, 100g posnog, zelena salata

Sto mislite? Nadam se da ne premasujem 1200 kalorija?
Osjecam se dobro, ranije mi se samo spavalo. Vagala se nisam, budem za koji dan, no i dalje dam si sva mekana, sto je super :)
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 15:30
Imas li doma bicikl da se vozis vani. Evo savjet ako nemas problema i ako ti posao nije jako daleko odi sa biciklom. Uz to ces vjezbati, dobiti na kondiciji i ustedjeti na mjesecnoj karti ili benzinu. Ako ti je dosadi piti vodu onda pokusaj u jedan veliki lonac staviti vodu i voce. Ostavi preko noci i slijedeci dan imas vodu sa okusom.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 12:55
pozdrav
pogledaj si ovdje sta sve jedu forumasi https://www.fitness.com.hr/forum/moj-dnevni-tjedni-jelovnik_topic1632_page342.html
i ovdje sta se kuha
https://www.fitness.com.hr/forum/pokaite-to-jedete_topic7758_page119.html
cookies are for pussies
Back to Top
Powerslave View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerslave Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 11:32
Hej,

hvala za jelovnike SmileSmile

jos nekoliko dana cu biti na ovom svom rezimu, cisto da dokazem sebi da mogu, a i mislim da ce mi ovih 500 kalorija plus doci kao nagrada Embarrassed
Bacila sam izracun, i drzati cu se tvog savjeta te podici kalorijski unos na 1200, planiram dodati jos dva međuobroka, znaći 5 obroka dnevno. Napraviti cu si nekoliko svojih jelovnika za nekoliko dana..to me sada veseli.

Sada radim listu za kupnju namirnica, kako nebi odmah prvi dan po isteku ove moje dijete, navalila na junk food.

Sviježi sir već godinama nabavljam domaći, vidim da svi govorite samo o posnom, dali baš mora biti posni, tj hoće li mi to bitno utjecati na dijetu ?

Planiram ubaciti i sjemenke lana i hrpu novih stvari koje do sada nisam ni zamjecivala u trgovinama.




Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2014 at 15:26
Zenska osoba bi minimalno trebala unositi 1200 kalorija na dan moras si izracunati tvoj kalorijski unos. Ovdje na forumu imas moj dnevni jelovnik u razno raznim kombinacijama i isto tako moj dnevni trening. Nesmijes tako malo jesti da se ne razbolis. Bolje je da gubis 500 grama tjedno nego 1 kg tjedno i da kada se vratis svojim prijasnjim prehranama da ti se sve vrati. Sretno
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Powerslave View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerslave Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2014 at 13:35
Pozdrav svima,

ukratko, imam 28 god, 179cm, unazad dvije i pol godine smršavila sam 27 kg, nekom svojom dijetom, u jutro i navećer cornflakes u svim kobinacijama (sa mlijekom, suhim brusnicama, medom, voćem, jogurtom, češnjakom, salamom,sirom ) ili voćne salate sa medom i jogurtom, a ručak po izboru. Orbitrek plus vježbe iz knjige Convict conditioning sam radila unazad godinu dana u periodu od pet mjeseci. Osjećala sam se super i imala snage. Stala sam na 91 kg i nikako nisam uspjela pasti ispod. Nekako imam osijećaj da mi tih 90 kg predstavlja već i neki psihološki pritisak koji ne mogu pobijediti. Usljedilo je preseljenje u drugi grad, prestala sam vježbati, počela jesti i dobila 10 kg.

Sada sam na nekom dvotjednom nezdravom programu gdje unosim svega 700-800 kalorija dnevno, 3 obroka dnevno, jedem huhanu ribu, piletinu, mrkvu, zelenu salatu, špinat, jaja, jabuke i u jutro pecivo. Znam da to nije rješenje ali si nisam nikako mogla dozvoliti da se vratim na staru kilažu. Program mi završava za nekoliko dana, zasada sam izgubila 5 kg, (sada sam na 95 kg), vjerojatno vode, no dobro se osjećam, jedem puno salate što je za mene velika promjena.

Počela sam i sa orbitrekom, po pet-deset minuta, što dalje, posebno sa prehranom? 

Čitala sam dosta da su zobene pahuljice ok?
Pregledala sam i recepte, volim ih jesti, dali bi bilo ok da jedem npr ovako:
jutro: zobene pahuljice sa mlijekom
međuobrok: pločica od zobenih pahuljica ( našla sam recept sa suhim brusnicama, orasima i sl, koje bi pravila) ili voće
ručak: meso, kuhani krupir, salata 
većera: kuhane pahuljice ili u kombinaciji sa sviježim sirom, zapravo nemam iskustva s tim pahuljicama i baš nekih ideja za pripremu  :)

Evo bilo kakav savijet je dobro došao. Želim promjeniti prehrambene navike, u velikoj mjeri već jesam. Želja mi je pasti na naekih 80 kg i zadržati tu težinu.














Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.