New Posts New Posts RSS Feed - Kako sam postala manekenka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako sam postala manekenka

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 11:35
Big smile I nije međuobrok, ha? Big smile A ipak se broji i može poslužiti za međuobrok Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 11:38
Originally posted by emean emean wrote:


...osim onog u vocu (voce bas bas jedem), ali jedem sve ostalo, sto me i deblja.
Moj plan je jednostavan - clean eating.
Nema secera,...
...a ostatak dana je voce u prvom (i jedinom) planu..




Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Di piše da ga jede u velikim količinama?


rekla je da voce BAŠ BAŠ jede i jos da je nakon rucka ili kaj vec, voce jedino sto jede. ako to povezemo s uobicajnim mitom kako je voce zdravo i treba ga jesti ako zelis smrsaviti, moze se pretpostaviti da ga djevojka jede u prevelikim kolicinama. osim ako se nesto u znanosti nije promijenilo, a da ja za to nisam saznao, osim ako cura nema cjelodnevnu aktivnost gdje ce potrositi fruktozu iz voca, bojim se da joj to voce vise steti nego koristi. bolje da jede kruh od cjelozrnatih zitarica nego voce cijeli dan...  da ne kazem da joj je zelja clean eating, a to voce nikako nije. ukoliko zeli vitamina i minerala, ima ga i u povrcu...


Edited by GajbaPive - 26 Kolovoz 2014 at 11:40
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 11:57
Hahahahahahhaha koja frka između VOĆAA 

Kako god okrenemo ne valja!! Jedi nešto drugo i jedi više i više treniraj ... kiogrami ne daju pravu sliku nego tvoje oči  i ogledalo..malo ispravi oči! i Jedi i treniraj...  i opet jedi i treniraj.. i ne kompliciraj..mlada si ... nemaš razloga mučiti se ... i jedi! i treniraj!... ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 14:11
Mislim da djevojka nije došla raspravljat o voću nego o tome da joj kažemo kako je lijepa, zgodna i divna te neka ide kupit novu robicu i za van i za trening da se pohvali oblinama i da je sve ostale cure zamrze LOL LOL LOL LOL LOL
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
emean View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2014
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 21:54
Nisam dosla zbog toga White_Insane jer ako si procitao tekst mogao si zakljuciti da sama o sebi ne mislim tako, a i ne treba mi tudje odobrenje da bih si povecala samopouzdanje, dosla sam da bih napokon mogla imati razlog da ono sto jedem stavim na papir (figurativno papir).
Prvo - voce ce me udebljati, ok hvala onda bolje da se okrenem cokoladama i vitaminskim suplementima ;)
http://data2.whicdn.com/images/134110365/large.jpg
http://data3.whicdn.com/images/134108031/large.jpg
http://data3.whicdn.com/images/134096038/large.jpg
Zadnji put kad sam provjerila daleko sam od ovih slika gore prikazanih, a ne vidim nista nezdravo niti bolesno u njima?
Btw, danasnji jelovnik je izgledao otprilike ovako:
Dorucak:
20gr zobenih pahuljica + 1 solja jogurta
Rucak:
Riba orada przena + 3-4 snite integralnog hljeba + krompir + blitva + maslinovo ulje
Vecera (ili medjuobrok ili kako vi to vec volite zvati):
lubenica i sljive (kolicina fakat velika)


Mozda sam pogrijesila forum kad sam mislila da je ovo mjesto na kojem mozemo raditi na sebi - usavrsavati se i ne cekati da nam se tezina izjednaci s visinom da se pogledamo u ogledalo i shvatimo da nesto ne stima.
Vi mozete misliti sta zelite ali ovo nije moja prirodna tezina i nije tezina u kojoj se ja ugodno osjecam, vjerovatno zato sto znam i nacin na koji sam se udebljala - nezdravo da nezdravije ne moze biti. Kako onda mogu izgledati zdravo?
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 22:49
a jbga, ne citas ti moje rijeci... VOCE NIJE DOBRO ZA MRSAVLJENJE!!!
voce sadrzi fruktozu, vocni secer (ugljikohidrate). tijelo pretvara ugljikohidrate u glikogen, koji mu daju energiju i pune glikogenske zalihe. za razliku od ostalih UH, fruktozu tijelo ne moze pohranjivati u gliko zalihe, vec visak fruktoze koja se odmah ne potrosi aktivnoscu, pretvara u masti. tako da, osim ako nakon fakat velike kolicine voca ne mislis 4 sata hodati, ne jedi fakat velike kolicine voca. mislis da si radis dobro, a u biti bi bilo bolje pojesti rizu s mesom i povrcem, pa makar to bila vecera.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 00:15
Emean ... pobrkala si lončiće... ne slušaš ljude... evo ovako bit ću ozbiljan... inače na lijep način kroz neku šalu pokušavam ljude navesti da se osjećaju bolje..no očito to ne šljaka kod tebe...pa ćemo ozbiljno..

Prva stvar... ove slike su 80 posto fotošop i šminka svijetla kreme brutalni fotoaparati... kada budeš imala sponzore, fitness stručnjake nutricioniste programe itd izgledati ćeš opet drugačije...jer i izgledaš drugačije jer ti kostur izgleda drugačije, i genetika ti je drugačija kao i ponašanje kao i sve ostale reakcije...

Dali ti razlikuješ salo od mišića? I znaš koja je tvoja idealna težina....

Na kravici je pisalo koliko? ako si 170cm visoka da je 60 kg tvoja idealna težina? kolika bi bila idealna težina onda dvometraša? ili nekoga višeg? 100 kila?

Pusti kile i težine... želiš promjenu..želiš tijelo.... onda se jebeno potrudi zato...

od pinkanja sa ovim..ja to ne mogu nazvati hranom..oprosti ali ne mogu... više ćeš potrošiti vremena i potrošnje na wc-u kada prorade jabuke i sardine koje jedeš...Razumiješ?

Dali si svjesna da ova cura nema ni približno kila koliko ti očekuješ? I ima puno više nego što ti misliš...

Ako se nešto gradi...kako ćeš graditi bez materijala...upotrijebimo logiku... kako ćeš kuću sagraditi ako je potrebno 400 cigli.... a ti imaš u materijalu 200? Što možeš time izgraditi? Kolibu za svinje.....

Tvoje tijelo je perfektna mašina..radi sukladno od organa srca jetra pluća do mišićnih tkiva tetiva kostiju... .. koliko samo pri banalnom pokretu...tijelo pokreće postupak te niz informacija da napravi samo jedan složeni pokret...nisi ni svjesna...

Ono što ti radiš...je da se zajebavaš sa životom...kao i sa savšrenom funckijom koju tijelo ima...ono što ćeš napraviti od sebe .... će samo biti daska od kreveta na kojem leži ta djevojka.... i ništa drugo....

Ne želiš znati što se dešava pri tako malim obrocima i kalorijama... u dužem periodu..ako te baš zanima i ako si tvrdoglava slobodno...nitko ti ne stoji na putu...i došli su ti ljudi pomoći...ovdje vlada odlična energija i okruženje...ako se netko našali nikoga se ne uzima za ozbiljno..mi smo ovako navikli raditi već dugo zajedno...no kada se desi problem tu smo kao jedno uvijek... svako sa svojim teorijama..i nema ljutnje nikada....

ako ti ne valja forum nitko te ne tjera...ali mislim da nema boljeg što se tiče ovih ljudi ovdje..sa strpljenjem i pažnjom da se objasni ti...odi bilo gdje drugdje ako misliš da je bolje..

ja ti želim dobrodošlicu i želim ti pomoći kao mnogi ljudi ovdje...no ako malo ne promrdaš kliker...naje**t ćeš i to gadno...želiš slušati ispovjedi ovdje nekih ljudi koji su bili tvrdoglavi? Ako te treba uvjeriti... 

Pa kada nisi siguran dali držiš četkicu za zube ili jednostavno si uhvatio svoj zglob onda će ti biti jasno...ali nekada i pre kasno bude...razumiješ me?

Ako želiš izgledati dobro... onda se jede puno....jer nešto što gradiš...moraš imati materijal...kada se to izgradi...onda oblikuješ.... a što bih ti oblikovala reci mi ?.... to što nemaš ništa na sebi.. ljudi se godinama bave da dostignu željeni izgled i jedu i treniraju kao životinje...

Izgledaš onako kako jeddeš i treniraš... ako misliš da ćeš od tolike količine hrane izgledati kao ova djevojka..probaj...možda nam nešto novo otrkiješ....




Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 00:16
Originally posted by emean emean wrote:

Nisam dosla zbog toga White_Insane jer ako si procitao tekst mogao si zakljuciti da sama o sebi ne mislim tako, a i ne treba mi tudje odobrenje da bih si povecala samopouzdanje, dosla sam da bih napokon mogla imati razlog da ono sto jedem stavim na papir (figurativno papir).
Prvo - voce ce me udebljati, ok hvala onda bolje da se okrenem cokoladama i vitaminskim suplementima ;)
http://data2.whicdn.com/images/134110365/large.jpg
http://data3.whicdn.com/images/134108031/large.jpg
http://data3.whicdn.com/images/134096038/large.jpg
Zadnji put kad sam provjerila daleko sam od ovih slika gore prikazanih, a ne vidim nista nezdravo niti bolesno u njima?
Btw, danasnji jelovnik je izgledao otprilike ovako:
Dorucak:
20gr zobenih pahuljica + 1 solja jogurta
Rucak:
Riba orada przena + 3-4 snite integralnog hljeba + krompir + blitva + maslinovo ulje
Vecera (ili medjuobrok ili kako vi to vec volite zvati):
lubenica i sljive (kolicina fakat velika)


Mozda sam pogrijesila forum kad sam mislila da je ovo mjesto na kojem mozemo raditi na sebi - usavrsavati se i ne cekati da nam se tezina izjednaci s visinom da se pogledamo u ogledalo i shvatimo da nesto ne stima.
Vi mozete misliti sta zelite ali ovo nije moja prirodna tezina i nije tezina u kojoj se ja ugodno osjecam, vjerovatno zato sto znam i nacin na koji sam se udebljala - nezdravo da nezdravije ne moze biti. Kako onda mogu izgledati zdravo?


Znači bio sam polusarkastičan sa dozom komplimenta. Ne sekiraj se, shvatio sam ja što ti želiš i ne moraš se stavljat u defanzivni položaj di braniš stajalište, mi smo tu da ti na fini način kažemo što radiš krivo. Ako nećeš poslušat, drž se svog i ne očekuj čuda. U međuvremenu stojim do tvrdnje, što sam već rekao.
Prehrana ti je blago rečeno, nepotpuna. I ovo što ti je napisano za voće je isto točno, previše šećera i ide na kraju u mast. Ako ga rasporediš par puta dnevno...puno bolje nego ovo što si napisala večera u velikim količinama.

Prvo sredit stvar u kuhinji pa onda krenut sa treniranjem.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 11:01
Koliko je fakat puno voća? Prema ostatku jelovnika zvuči kao šnita lubenice i 2-3 šljive, najvjerojatnije oko 30g ugljikohidrata od kojih 15g fruktoze. 10kg je oko 85000 kalorija, da svaki gram fruktoze ode u salo, trebalo bi joj 6 godina da nabije 10kg masnog tkiva. Uz uravnoteženu prehranu voće nije neki veliki neprijatelj mršavljenju već može biti i korisno, a negativni aspekti fruktoze zanemarivi. Više sam kilograma skinio uz umjerenu konzumaciju voća nego kad sam voće izbjegavao, a nekad i neumjerenu, kad sam se znao obžderat bobičastim subotom.

U svakom slučaju, ručak izgleda ok, no doručak i večera moraju na doradu. Probaj složiti tri makro uravnotežena obroka u razmacima cca 6 sati jedan od drugog i proporcionalnih kalorija u skladu s ciljanim dnevnim kalorijskim unosom.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 11:05

Ništa ne možeš postići s toliko malo hrane, to je užasno premalo. Voće je zdravo, ali ne toliko da ga jedeš u ogromim količinama i umjesto nekog kvalitetnog obroka. Ako već imaš želju napredovati i poslušati savjete onda promjeni prehranu, isplaniraj obroke.. Kvalitetno treniraj. Svi su voljni pružiti ti pomoć, ako to želiš, ali ako ti isključivo želiš raditi po tome kako ti misliš da je dobro, a vidiš da se nitko ne slaže s tim, onda ne očekuj napredak. Od tako malo hrane možeš samo psihički otići. Mislim da tu mačke u susjedstvu jedu više. Nemoj se ljutiti, samo promisli malo bolje Smile

Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:23
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

nitko nije primjetio da cura jede voce u velikim kolicinama? voce ti nije prijatelj u mrsavljenju...


Voće joj je najbolji prijatelj u mršavljenju. Ali ono pravo voće.
Na svaki ovakav komentar moram odreagirati jer mi se smuči u želudcu kada tako nešto pročitam.

Curi savjetujem da jede dozrelo voće, a ako ne znaš što je dozrelo voće - to su ti one banane koje imaju puno smeđih fleka po sebi (od njih nikada nećeš imati problema sa trbuhom, napuhnosti i sl. Ali ako jedeš žute banane - imat ćeš problema), to su mekane šljive, ne one tvrde. To su mekane breskve, ne one tvrde i tako dalje.

Nemoj se odricati voća i šećera iz njega, ono nam je prijeko potrebno za normalnu funkciju mozga, ali i tijela.

Što misliš zašto si se tako udebljala tokom faxa? Mozak radi samo i isključivo na šečer, a pošto ga prije nisi dovoljno unosila (jela si malo, čak i premalo. I sama si priznala) - mozak je tražio bilo kakvu hranu da bi mogao normalno raditi i da bi ti omogućio učenje.

Mast je tvoj najgori neprijatelj u mršavljenju. Zašto? Zato jer masti ima u svakoj hrani, čak i u onoj u kojoj misliš da je nema i na taj je način uneseš previše. Normalna količina masti, odnosno onoliko masti koliko ti treba - to ti neće naštetiti, ali dajem ruku u vatru da si je previše jela.

S druge strane, velike su šanse da (s obzirom da si počela gladovati), tvoje tijelo je u stanju panike i zadržava sve što mu daš i "tjera" te da jedeš, jer ne zna kad ćeš sljedeći put dobiti dovoljno hrane za normalno funkcioniranje.

To što si napisala da ćeš jesti je preprepreprepremalo hrane. Ništa nećeš sa time postići. Tvoje tijelo, odnosno mozak će raditi protiv tebe i bit će ti samo sve teže i teže, nećeš se moći kontrolirati ("slaba volja" kako je ti zoveš).

Moj savjet ti je da odeš na: Cronometer i na taj način pratiš unos kalorija, ugljikohidrata, masti i proteina... Ja sam se masu pute iznenadila koliko premalo jedem, a nisam bila ni svjesna toga (jela sam puno više nego što ti jedeš sada, da se razumijemo).

Najbitnije je da se informiraš i naučiš što su ugljikohidrati, masti i proteini i kako oni djeluju u našem tijelu, te koliko ti toga treba da bi ti organizam mogao funkcionirati.
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:45
Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:


Mast je tvoj najgori neprijatelj u mršavljenju. Zašto?


Wacko
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:48
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:


Mast je tvoj najgori neprijatelj u mršavljenju. Zašto?


Wacko


Trebala sam poboldati tu rečenicu, pa da je ljudi lakše nađu i da krene napad na jadnu malu mene
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:52
Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:

Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:


Mast je tvoj najgori neprijatelj u mršavljenju. Zašto?


Wacko


Trebala sam poboldati tu rečenicu, pa da je ljudi lakše nađu i da krene napad na jadnu malu mene


Let me do that for you LOL

Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:


Mast je tvoj najgori neprijatelj u mršavljenju.

Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:54
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:

Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:


Mast je tvoj najgori neprijatelj u mršavljenju. Zašto?


Wacko


Trebala sam poboldati tu rečenicu, pa da je ljudi lakše nađu i da krene napad na jadnu malu mene


Let me do that for you LOL

Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:


Mast je tvoj najgori neprijatelj u mršavljenju.



Zahvaljujem.

Isto tako ti zahvaljujem što si sve izvukao iz konteksta i nisi pročitao, a ni shvatio što je pjesnik htio reći Trebala sam se naviknuti da umjetničke duše poput mene nitko nikada neće razumjeti
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:59
Glupo je nazivati bilo koji nutrijent neprijateljem :) Nisam siguran da je skrivene masti svugdje, više mi se čini da su šećeri u svim mogućim oblicina prisutniji u hrani.......ili često su zajedno :) Kak sam rekel tam negdje extrem ubilo koji stranu je onak zabrinjavajuć Cool
A voće, naravno da nije loše, glupo ga je ne jesti il izbjegavat radi fruktoze, ali samo jest voće nema smisla previše, tj ovaj njen plan koji je zapravo paranoja ........nažalost i voće je problem danas onome tko ga kupuje po centrima, a i placu a nema svoje....
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.