New Posts New Posts RSS Feed - Pitanjce
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanjce

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2014 at 20:52
Neke namirnice si baš i ne mogu priuštiti,pošto ne radim...a ukućani mi sigurno neće izdvajati novce za moje kako ih nazivaju "izmišljotine". Jedva su se na posni sir navikli. Tako da mi se jelovnik najviše svodi na jaja,posni sir,bijelo meso,povrće i zobene. Trenutno jedem 3 obroka dnevno,rijetko kad grickam između obroka...jer stvarno ne znam što da jedem za međuobrok. Neko vrijeme sam jela neko voće uz jogurt...ali onda mi je netko rekao da se voće nesmije poslijepodne pa sam to izbacila,i do večere bila gladna ko životinja,a za večeru isto neka crkavica i tako nikad kraja gladi XD Ali sad ne jedem toliko malo kao nekad. Jesu to samo 3 obroka,ali više nego prije.
Psa šetam svaki dan minimalno sat vremena,pranje suđa,poda,usisavanje ni ne uvrštavam pod neke aktivnosti jer mi je to već rutinski.
Znači moram pojačati treninge,i više jesti. Koliko dug bi mi trening trebao biti?
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2014 at 20:06
Da, istina, napisala si kako ti prehrana izgleda.., loše, al tia sam da ti ovo simbolizira novi pocetak,.. napravi si plan prehrane sukladan s tvojim kalorijskim potrebama, po informacijama sam izracuna da ti je BMR 1468 a TDEE 2019, znaci da u skladu s tvojim ciljem plan prehrane bi ti se treba bazirat oko 1750 kcal, znaci deficit u hrani oko 250 kcal te povecat dnevnu aktivnost tako da trošiš 250 kcal energije više nego prosijećno, to je neki moj vid zdravog mršavljenja s kalorijskog gledišta, pošto ne radiš treninzi bi ti trebali bit redovitiji, od 5-6 dana tjedno, kombinacija vježbi snage i cardija, rizika od prejedanja se možeš riješit ako u prehranu ubaciš namirnice bogate ugljikohidratima (cijelovite žitarice, proizvodi od cijelovitih žitarica, voće te prirodni zaslađivaci; med, melasa(organska),javorov sirup i sl.) i povrće.Pazi na tajming i kombinaciju hrane jer to utijeće na pravilnu probavu, npr. namirnice bogatima proteinima (riba, meso, jaja, sir) kombiniraj iskljucivo s povrčem i izvorom zdravih masnoca (maslinovo, laneno, konopljino ulje), ovakva kombinacija je najbolja za večeru ili za neki međuobrok, tijelo masnoće koristi za energiju pri niskom otkucaju srca (san, šetnja, neki oblici laganijih aktivnosti), razmisli malo o tome.. za početak dana je najbolje voče a nakon njega jedan obilniji doručak, npr. cijelovite pahuljice (zob, amaranth, proso, raž,..){s vodom} skuhane na pari te zaslađene medom, kakaom, cimetom i sl., po guštu, ugljikohidrati su primarni izvor energije te ih nebi trebala izbacivat iz prehrane, samo je važno da su namirnice ne prerađene (da su bogate vlaknima), vlakna pomažu pri regulaciji težine te pravilne probave.
Trebala bi se više kretat, pogotovo nakon obroka, pranje suđa, šetnja psa i sl.
Što se sna i nesanice tice, predpostavljam da si si to priuštila ovim nacinom prehrane, jbg, teško je gladan zaspat...




Edited by Thor - 10 Rujan 2014 at 20:10
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2014 at 23:14
Jbt, to tvoje ima plafon 600 kalorija, daj jedi kak treba.
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2014 at 21:21
Imam 19 godina,ne živim sama,nisam zaposlena, visoka sam 162 cm i imam 63 kg...cilj mi je smršavit i učvrstit tijelo,nemam nikakve idole. Mislim da sam već u ovoj temi dala više primjera toga kako jedem,iako zadnja 4 dana jako slabo jer sam bila na putu. Nisam ništa konkretno jela nego bi u hodu pogrickala 100g badema i jabuku,i cijeli dan ništa. Sad kad sam došla doma jedem kao i prije...npr danas:
D: 30g zobenih,žličica lanenih i banana
R: 2 jaja,1 paprika i žlica posnog
Kroz popodne sam pojela šaku grožđa,i za večeru sam pojela 100 g pilećih prsa i jednu veliku rajčicu.

Što se treninga tiče,treniram doma 3x tjedno s utezima od 4 kg po programu kojeg mi je Gymka sastavila
Iako se zna desit da odradim samo 2 puta tjedno jer smetam ukućanima sa svojim skakutanjem...pa kad nemogu trenirat odem van sa psom.
A što se spavanja tiče,trudim se da spavam dovoljno,a to "trudim se" znači da legnem u 22 i zaspim oko 1. Ovisi kako koji dan.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2014 at 17:07
Originally posted by Bathory Bathory wrote:

Pošto sam bila na putu nisam bila u mogućnosti pratit što ste sve napisali...ali eto,ja isto mislim da i to pre malo hrane ili loše sastavljen jelovnik dovodi do toga između ostalog. Ja ću se potrudit da to ispravim,iako nisam neki stručnjak..naučit ću,pokušat ću poboljšati taj jelovnik. Ovo mi je već 2. tjedan bez prejedanja. Ponosna sam na sebe. Inače se svaka 3-4 dana dogodi. I ja se stvarno nadam da je ovaj put to stvarno to.


Koliko ti imaš godina, živiš li sama ili, jesi li zaposlena, opiši svoj fizicki izgled (visina, težina), koji ti je cilj, imaš li idola (nekoga kome se diviš), za kraj, kako ti trenutno izgleda prehrana i trening?

..i da, koliko vremena odvojiš za san (od kad do kad)?





Edited by Thor - 09 Rujan 2014 at 17:10
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2014 at 09:04
Kad počneš više i kvalitetnije jesti ta potreba za prejedanjem će ti nestati. I uz fizičku aktivnost. Kad te uhvati želja izađi vani, prošetaj, vozi biciklu, razbistri se malo i proći će
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2014 at 00:08
Pošto sam bila na putu nisam bila u mogućnosti pratit što ste sve napisali...ali eto,ja isto mislim da i to pre malo hrane ili loše sastavljen jelovnik dovodi do toga između ostalog. Ja ću se potrudit da to ispravim,iako nisam neki stručnjak..naučit ću,pokušat ću poboljšati taj jelovnik. Ovo mi je već 2. tjedan bez prejedanja. Ponosna sam na sebe. Inače se svaka 3-4 dana dogodi. I ja se stvarno nadam da je ovaj put to stvarno to.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 15:39
Možda i nije, točno. A ako i jest, slažem se da bi dovoljno kalorija u jelovniku (dakle ne puno ne malo već dovoljno) dosta trebalo olakšati stvar. Puno više nego da se neko vrijeme jede premalo.


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 14:15

S druge strane, možda problem i nije toliko psihičke prirode koliko neadekvatno sastavljenog jelovnika pa te prejedanju zapravo dovodi premalo hrane, odnosno nedovoljan unos hranjivih tvari zbog toga, a i jednoličnost kojoj si vidim sklona ;) No nisi jedina u tome.

Treba poraditi prvo na tome, i naravno na boljoj i realnijoj slici sebe u odnosu na okolinu skupa s tim....nije tako teško imati samopuzdanje u ovo ludo vrijeme, samo ne treba toliko vjerovati u iluzije.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 14:05
Ja zbilja svašta mislim i znam na ovu temu psihe i terapije(na blogu piše uglavnom sve), ali kako sam u samoj prehrani zapravo 'beba' bolje da zasad više ništa ne savjetujem.
Bathory, sretno, stvarno to mislim. :) I potpisujem druge - dođi na forum kad je teško, mislim da može pomoći.
I zapamti, išla na terapiju ili ne, uvijek si TI ta koja mora odraditi, i nitko drugi. Nema zaobilaznog puta. Savjeti i terapije mogu pomoći (nekima jedno, nekima drugo), ali opet se sve svodi na tebe i tvoju volju.
Ponekad (često) si sama, nema nikoga, nemaš kome plakati, a svejedno iz sebe moraš iščupati tu neku snagu za odraditi. Svi ljudi to prolaze manje ili više.. Zato opet kažem, sretno!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 13:52
Ponekad je potrebno malo promjeniti perspektivu i stvari se same od sebe riješe. Kad imaš neku krizu, osjećaš se nesigurno ili bilo što slično, napravi pauzu, ohladi malo glavu i sagledaj realno okolinu, i vidjet ćeš brdo ljudi oko tebe s istim dilemama i problemima, i koji vjerojatno ne bi napravili ništa puno bolje da su taj tren u tvojoj koži. Ako svakodnevno ne deaktiviraš atomske bombe i spašavaš milijunske gradove od terorista, ništa strašno se neće dogoditi ako tu i tamo riskiraš, blefiraš ili jednostavno pustiš stvari da idu svojim tokom.

A što se prehrane tiče, preporučio bih ti staljinistički model. Planiraj jelo tjedan dana unaprijed i kupuj samo namirnice koje planiraš potrošiti u tom periodu. Riješi se svog junka i svega što ti se ne uklapa u prehranu. I da ti dođe da se prežderavaš, s čim ćeš ako u kući nema ničeg.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 13:18

Znači ništa od tog razgovora ipak... :(  Nadala sam se da će pomoći...možda taj psihijatar jednostavno nije bio pravi izbor, to što je navodni stručnjak ne mora biti znak ničega. Ne vjerujem da se ti nisi trudila, prije da se on nije potrudio dovoljno odnosno nije znao naći pravi pristup. Ne znam zapravo, teško je reći i suditi ovako pa neću ulaziti u tu priču, ali ću ti se javiti.....

Kužim potrebu za motivacijom i sigurnošću, samo ti budi s nama...Hug
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 12:54
I meni je žao,neznaš ni sama koliko. Ali eto,stalno se trudim i pokušavam....razgovor sa psihijatrom mi nije baš previše toga donio. On je zaključio da nemam samopouzdanja. Tell me something I don't know. A teme prejedanja se nije skoro ni dotaknuo. Nije pronašao uzrok prejedanja,nije mi pomogao da to smanjim,čak sam jela više nego ikad dok sam išla na te terapije,nije mi pomogao nikako. Tako da sam opet prepuštena sebi,kao da nisam ni bila. Novaca za "savjetnike",privatne psihijatre,nutricioniste,trenere,nekoga tko će me voditi...ili šta god bi mi trebalo jednostavno nemam. Tako da mi ne preostaje ništa drugo nego da se i dalje sama borim i pokušavam. I sama vidiš da ne odustajem. Nakon svakog pada se opet dižem i kažem sebi da će bit bolje i da ću uspjet. I svaki put opet krenem...nisam se još predala i ne želim. A ovdje na forumu ipak pronalazim neku sigurnost i motivaciju...
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 11:02

Na stranu whey i sol......Bathory, žao mi je vidjet da se nakon svega napisanog pred koji mjesec stanje nije puno promijenilo Ouch ... i dalje radiš iste greške i bojim se da će se to nastavit i dalje. Koliko ti mi piskaranjem možemo pomoći, ne znam, nisam sigurna. 

I dalje stojim pri tome da netko treba s tobom radit individualno i prilagodit ti prehranu da imaš svega u dovoljnoj mjeri (ne pretjeruj s posnim) i da rješiš pozadinu iza tih prejedanja. Ne radiš si dobro, a ne znam koliko je ovo dobro mjesto da se na to utječe, pogotovo zato što će te svatko bombardirat sa nekim svojim pristupima.


A ekipa iz gyma....heh....


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 10:06
Mislim da mi nakon onoliko hrane stvarno nije potreban nikakav suficit XD
Odmah se ja primam posla...neuspjeh si više ne mogu dozvolit,tako da ću odmah pojačat treninge. A što se hrane tiče...stvarno i nastojim da to bude kvalitetno. Najviše jedem proteine,a Uh unosim samo za doručak ( zobene)pa čak i tih 1500 kalorija uspijem podjelit na 4 obroka :)U redu...primam se ozbiljnog posla,uzela sam si mjere,uslikala sam se i krećem. I naravno,javljat ću kako napredujem :D
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 23:08
Pazi ako si do nedavno jela toliko onda ti u ovoj fazi ne triba taj suficit koji san spominja jer očito nisi dužiperiod u deficitu ka šta sna prvotno razumija...onda kreni odma unosit po 1500kcala tdnevno šta bi tribalo rezultirat gubitkon od oko 2-3kg misečno...ako vidiš da ne ide dolje onda dobro razmisli o treningu jel dovoljno naporan i o tome jesi dobro izračunala dnevni unos kalorija, ALI NIKAKO NEMOJ ići ispod tih 1500kcala...e i da probaj to šta jedeš da bude kvalitetno, a ne da pojedeš npr jedan topli i gotovo za cili dan...normalno i tako s emože mršavit al to je puno nekvalitetnije i nezdravije...
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.